Mój storczykowy świat :)

ODPOWIEDZ
Kasia01
200p
200p
Posty: 312
Od: 22 cze 2010, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Mój storczykowy świat :)

Post »

Witam :wit pozostałych storczykomaniaków. Storczykoza dopadła również mnie :D Storczyki zaczęłam zbierać jakieś pół roku temu (zaczęłabym wcześniej ale mama mówiła, że to trudne kwiatki :evil: ) Na razie mam 5 phalaenopsis'ów, 1 cambrię i 1 dendrobium phalaenopsis. Mogę się również pochwalić, że udało mi się odratować 1 phalaenopsis'a ;:224 , który miał tylko 3 zdrowe korzonki i 2 listki w nienajlepszym stanie, a teraz wypuścił kolejne 4 albo 5 korzonków i 2 nowe listki (nie wiem czy jedno to korzonek czy pęd :tan).To chyba wszystko teraz czas na zdjęcia :wink:

1. phalaenopsis, mój pierwszy, który właśnie kwitnie :tan
Tu jeszcze jak był w pączkach: Obrazek
A tu zdjęcie jego kwiatków: Obrazek

2. phalaenopsis, któremu zostały 3 kwiatki
Obrazek

3. phalaenopsis, który ma nowy pęd

Obrazek
przepraszam, że zdjęcie samego pędu z pączkami, ale zapomniałam zrobić zdjęcie całego kwiatka :oops:

4. cambria,teraz już niestety nie ma kwiatków, dlatego wstawię dawne zdjęcie kawiatków
Obrazek
to jeszcze wstawię dawne zdjęcie całej roślinki: Obrazek

5. i ostatnia roślinka, która w tej chwili kwitnie: dendrobium phalaenopsis
zdjęcie całej roślinki: Obrazek
i zdjęcie kwiatka: Obrazek
To na razie chyba wszystko :D postaram się aregularnie uaktualniać mój wąte. Dodam jeszcze, że jesteście dla mnie ogromną skarbnicą wiedzy :D Postaram się jeszcze dzisiaj wstawić zdjęcia zdechlaczka :wink:
Pozdrawiam,
Kasia =)
Moje storczyki: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=36981" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Mój storczykowy świat :)

Post »

Bardzo ładne storczyki. Podoba mi się to białe Dendrobium, takie delikatne.
Awatar użytkownika
Haim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2515
Od: 19 cze 2009, o 01:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tczew

Re: Mój storczykowy świat :)

Post »

Kasiu, przyszłam z rewizytą :wit
Piękne masz storczyki ;:138
Mnie szczególnie do gustu przypadła drapieżna Cambria i niewinnie białe dendrobium phal. ;:108
Phalaenopsisy też cudnie się prezentują, czy te pędziki są już u Ciebie wyhodowane, czy to jeszcze sklepowe ?
Zobaczysz, będąc u nas na forum, Twoja storczykoza się pogłębi a kolekcja powiększy ;)

Pozdrawiam serdecznie :)
Moje Kochane Storczyki ;:167

Pozdrawiam serdecznie, Asia :)
Awatar użytkownika
busybees
100p
100p
Posty: 191
Od: 21 lip 2010, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/United Kingdom

Re: Mój storczykowy świat :)

Post »

dziekuje Kasiu za owiedzinki, będę wpadac do Ciebie czesciej:)
Podoba mi sie Twoja kolekcja a najbardziej tez dendrobium, ja osobiscie zasadzam sie na cambrie :P
Z wielu zdjec ktore widzialam, u Ciebie takze wydaje sie byc bardzo duza :)
Pozdrawiam i zapraszam
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36640" onclick="window.open(this.href);return false;
Beata.
Kasia01
200p
200p
Posty: 312
Od: 22 cze 2010, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój storczykowy świat :)

Post »

Bardzo dziękuję Wam za wizytę w moim wątku ;:196 Pędy u phalaenopsis'ów są "mojej roboty" :D Cambria miała z pędem ok. 75 cm (nie licząc doniczki), także miałam pewne problemy z wejściem z nią do samochodu :D. Ponieważ widzę, że wszystkim do gustu przypadło dendrobium, to mam dla Was niespodziankę, ale to nie teraz, trochę potrzymam w napięciu 8-). Domyślam się, że storczykoza z pomocą forum pogłebi się i dojdzie do przerzutów np. na botaniki :;230 :;230
PS
busybees niestety nie powiem Ci jak tam jest u niej z uprawą,w sensie czy łatwo doprowadzić do kwitnienia czy nie, bo u mnie na razie nic się nie dzieje, stoi sobie i nic nie wypuszcza, dzisiaj ciachnę jej pęd, który już usechł, niestety :(
Pozdrawiam,
Kasia =)
Moje storczyki: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=36981" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mój storczykowy świat :)

Post »

Witaj Kasiu , dziękuję za odwiedziny w moim wątku, przyszłam z rewizytą, i podziwiam Twoje białe storczyki ale najbardziej urzekło mnie białe dendrobium jest takie delikatne, wprost niebiańskie :D Mam do dendrobium słabość :) Co do pogłębienia się ''storczykozy''czy ''storczykomanni''.... niestety rozprzestrzenia się błyskawicznie i jest nieuleczalna ;:223
olcia1
200p
200p
Posty: 201
Od: 29 cze 2010, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Mój storczykowy świat :)

Post »

Witaj Kasiu, pięknie się zapowiada Twoja kolekcja, super zadbany phal, a dendrobium białe tak mnie urzekło,że teraz będę na niego polowała, nawet mężowi pokazałam i powiedziałam,że jak takiego zobaczy to zaraz ma kupić. Ja mojego dendrobium jeszcze nie doprowadziłam do kwitnienia ale mam nadzieje,że mi sie to uda.
Pozdrawiam i obiecuję,że będę częsty gościem u Ciebie w wątku.
P.S czekam na tą niespodziankę
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Re: Mój storczykowy świat :)

Post »

Witaj Kasiu ;:7 Piękny początek kolekcji :) Najbardziej mnie złapało za ;:167 białe dendrobium. Mam takie samo, ma dwa dorodne nowe przyrosty i mam nadzieję, że lada dzień przestaną one rosnąć wzwyż, a pokażą się pędy kwiatowe.
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
Haim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2515
Od: 19 cze 2009, o 01:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tczew

Re: Mój storczykowy świat :)

Post »

Kasiu, co do Cambrii,proponuję ją wynieść na balkon jeśli takowy posiadasz, tylko nie na bezpośrednie słońce ;:108
Teraz, gdy przekwitła, powinna wyprodukować nowe przyrosty a w efekcie, gdy będą już na tyle dojrzałe, zakwitnąć.
Przypuszczam, że będzie to w przyszłym sezonie.
A wakacje na balkonie na pewno jej posłużą :uszy
Moje Kochane Storczyki ;:167

Pozdrawiam serdecznie, Asia :)
Kasia01
200p
200p
Posty: 312
Od: 22 cze 2010, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój storczykowy świat :)

Post »

Ojej, aż tyle osób przybyło :?:, niesamowite, nie mówię oczywiście, że mi się to nie podoba :heja.
Mam dwie wiadomości: dobrą i złą. Hmm, od której zacząć, od złej:niestety, dendrobium przekwita :(, ale... wypuszcza nowego pęda :!:. Oto on, ale jestem szczęśliwa :heja :
Obrazek

Teraz pokażę Wam zdjęcie mojego phalaenpsis'a, tego co ma pędziorka z pączkami. Ma on największe liście w mojej kolekcji:
Obrazek

I pokażę Wam jeszcze korzonki mojego storczyka, tego co kwitnie na biało z żółtą warżką. To moja duma jeżeli chodzi o korzonki :tan:
Obrazek

To na razie wszystko, bardzo Wam dziękuję, że tak licznie odwiedzacie mój wątek :tan:. Wiem, że przy Waszych kolekcjach moja to mały pikuś, ale każdy od czegoś zaczynał ;:61. Mam jeszcze jedną niespodziankę, ale trzeba troszkę poczekać, bo nie wszystko naraz :heja

PS
Haim, balkon mam, ale kurcze, na nim ciągle słońce świeci..
Mala_MI, gratuluję nowych przyrostów i życzę szybciutkiego pojawienia się pędów ;:196
olcia1, na pewno Ci się uda, trzmam kciuki :) , a i mam nadzieję, że białe dendrobium znajdziesz szybciutko, bo jest naprawdę urocze :wink:
Kermit40, mam jeszcze 1 niespodziankę, ale poczekajcie troszkę, nie wszystko naraz :heja
trzynastka, cieszę się, zę podoba Ci się moje dendrobium :heja, jest naprawdę urocze.. ;:138
Pozdrawiam,
Kasia =)
Moje storczyki: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=36981" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
grazka2211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2820
Od: 14 paź 2008, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: MILICZ-CAVAN-IRLANDIA

Re: Mój storczykowy świat :)

Post »

Witaj Kasiu na forum.
Masz balkon słoneczny-postaraj się go trochę zacieniować.U mnie Cambrie stoją cały czas w domu przy otwartym oknie które jest zamykane jak wychodzę z domu i w nocy.Kolejna będzie mi kwitła :D .Traktuje je jak inne storczyki-podlewam co dwa tygodnie.Wilgotność powietrza powyżej 50%,temp. w dzień ok 20-22 st.C.
doniczkowe , prace mojej córki ZAPRASZAM.
Przepraszam za błędy w tekstach .Winą jest sprzęt z którego korzystam .
efcia111
200p
200p
Posty: 282
Od: 3 cze 2010, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ok Wrocławia

Re: Mój storczykowy świat :)

Post »

Kasiu śliczna kolekcja :) liczebnosc podobna do mojej wiec chetnie będę zagladac i sledzic jak ci sie kolekcja powieksza :D

podzielam zdanie innych na temat dendrobium... jest niesamowite :)

pozdrawiam i zycze powodzenia w poglebianiu sie storczykozy :D
Pozdrawiam, Ewa :)

Moje storczyki :D
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Mój storczykowy świat :)

Post »

Ten ostatni Phal. rzeczywiście ma wspaniałe korzenie... A ile cm wielkości ma ten największy Phal.?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”