Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72  
Autor Wiadomość
Monnia445
 Tytuł: Re: Storczykowe fiksacje Marty
PostNapisane: 22 lut 2020, o 21:44 
200p
200p

1 szt.
Marto, cieszę się że już do Nas wróciłaś ;:196 Z drugiej strony rozumiem, dlaczego musiałaś zrobić taki zastój. Zawsze trzeba wybierać to, co najważniejsze. A zdrowie w tym przypadku góruje nad pozostałymi... bez tego to nie ma praktycznie nic. Mam wielką nadzieje, że wszystko jest i będzie dobrze.

A Ty Asiu, jesteś dobrą koleżanką, która trzyma rękę na pulsie. I dobrze. Tylko takich ludzi mieć wokół siebie.

Piękne zdjęcia z orchidarium :wink: Wiosna to i porządki wszędzie trzeba porobić. Zawsze lubię oglądać Twoje orchidarium, kiedy je pokazujesz.

A kwitnienia też super i cieszą oczka :) Ta nowa stuartiana jest bardzo ciekawa. Tak samo jak i pomysł z śliczną philadelphia.

Trzymaj się Martuś ;:168

Zobacz profil Wyślij e-mail      

beata_1252
PostNapisane: 22 lut 2020, o 22:17 
200p
200p

0 szt.
Marto :wit
Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego orchidarium ;:180 Jak Ci wszystko pięknie rośnie :D Widać ogrom pracy i serca które wkładasz w uprawę roślin ;:167
Czekam (nie)cierpliwie ;:65 na rozwój pączków w orchidarium.

Życzę Ci Martuś dużo zdrówka! ;:168 Wypoczywaj i nie przejmuj się nieobecnościami na forum ;:196

Trzymaj się cieplutko i zdrowiej nam ;:3

perla
PostNapisane: 22 lut 2020, o 22:18 
500p
500p

1 szt.
:wit
Przepiekne masz orchidarium...marzę o takim już od dawna, ale niestety maż pozostaje nieugiety ;:222
Twoje Phal...pieknie kwitną. Wypatrzyłam Masdevalie...zgadza się??? Ona także w orchidarium mieszka???

kasia74
PostNapisane: 23 lut 2020, o 00:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Marta orchidarium to oczywiście pozamiatałaś. Ślicznie wszystko wygląda, mech to Ci szaleje. Gratuluje pędzików i czekam niecierpliwie na to co nie chcesz zapeszyć.
Masdevalia pięknie się rozrosła a i rośliny towarzyszące robią wrażenie. Oj chciało by się te Twoje orchidarium zobaczyć na żywo. ;:108

norbert76
PostNapisane: 23 lut 2020, o 04:13 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Pamiętam, jak to Twoje orchidarium wyglądało na samym początku. Od tego czasu nastąpiła duża transformacja. Gratuluję ;:215 , kosztowało na pewno dużo pracy oraz współpracy z M. :wink:

Gandalfwhite
PostNapisane: 23 lut 2020, o 13:05 
200p
200p

1 szt.
Piękne orchidarium. ;:138

Zamgławiasz i spryskujesz całość czy tylko parowanie z keramzytu stosujesz dla zachowania wilgotności otoczenia?
Jak spryskujesz wodą to jak często?

zabkamarta
PostNapisane: 23 lut 2020, o 20:01 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Mirko strasznie mi przykro z powodu Amesielli. :( Mam nadzieję, że odbije, w końcu to siostra bliźniaczka mojej.
Oczywiście dementuje jako by to Mirka nękała ludzi zbyt dużą ilością zdjęć. Mamy takiego znajomego, który by Was tu pewnie zamęczył. ;:306

Monia też się cieszę, że wróciłam. :heja Teraz mi się już przypomniało jacy wspaniale zakręceni ludzie tutaj są. ;:4
PS złego diabli nie biorą, więc jeszcze trochę się ze mną pomęczycie.

Beatko, Norbercie pracy orchidarium potrzebuje nie wiele. W sumie uprawę tam zabiera mi mniej czasu, niż uprawa w doniczkach. Grzegorzu woda jest w keramzycie na dnie i paruje a raz dziennie robię oprysk za pomocą opryskiwacza ręcznego i to wystarcza. Nawet zdarza się, że zapominam podlać przez dwa dni i nic się nie dzieje. Nawet wyjazd na tydzień nie powoduje strat, więc orchidarium jest bezobsługowe.

Perla musisz znaleźć sposób na męża. ;:108 Ja stawiam przed nim mój "plan dokonany" i liczę, że nie doda mi skrzydeł ;:199 i nie wylecę przez okno. :;230
A faktycznie w orchidarium jest Masdevallia hybryda ciepłolubna. ;:333

Norbercie orchidarium na początku wymagało sporo pracy, no i bez pomocy męża nigdy bym nie dają rady, ale teraz to już samo wszystko rośnie. Ale faktycznie ilość zmian, które tam zaszły są ogromne. Jest teraz tak jak marzyłam ;:167 po prostu zielono ;:167

Art
PostNapisane: 24 lut 2020, o 00:58 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
No i szczęśliwy powrót naszej Marty "do domu" ;:114

Mam nadz., że ze zdrowiem wszystko się jednak wyjaśni. Teraz to większość Polaków diagnozuje się sama
lub przy pomocy wujka Google. A jak już u lekarzy, to czasem po kilku latach eksperymentów dopiero okazuje się co Ci dolega ;:147

Pochwały zacznę od Masdevallii - gratulacje za korzenie, których wcześniej nie było. Nooo, teraz to już niech spróbuje nie kwitnąć :wink:
Gastrochilusy uwielbiam, więc czekam z niecierpliwością na te słodkie małe kwiatuszki ;:65
A tajemnicza niespodzianka niech Ciebie i nas przypadkiem nie zawiedzie, bo będziesz musiała na pocieszkę kupić sobie coś nowego :D

Orchidarium dla mnie bajkowe i to jak się w nim zagęściło. Balsam na serce. Wniosek z porządków - warto częściej myć szybki,
to więcej pędzików znajdziesz ;:215

MirkaS
PostNapisane: 24 lut 2020, o 18:18 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Marta bez Ciebie nasze forum byłoby smutne Ty dodajesz tu kolorytu i takiego fajnego ,,świra"

Co do amesielli to od soboty jest na SOR-rze , coś mnie tknęło żeby zajrzeć w korzenie i się okazało ,że ich nie ma, wcześniej liście były zdrowe i jędrne i nie wiem czy przez to przechłodzenie mogło się tak stać czy to zbieg okoliczności.

Orchidarium jeszcze raz powtórzę rewelka ;:167

dorela
PostNapisane: 25 lut 2020, o 12:02 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Orchidarium to taka mała prywatna dżungla, pięknie się prezentuje, pokazuj czesciej :D

norbert76
PostNapisane: 25 lut 2020, o 13:35 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Marta, patrząc na to Twoje orchidarium i związane z nią sukcesy, nie myślałaś o oranżerii? Miałabyś taką możliwość? :wink: Na pewno więcej weszło do niej roślin, niż do tego akwarium. Mi tam zawsze marzyła się oranżeria ale mieszkając w bloku to niestety nie mam takiej możliwości. :wink:

zabkamarta
PostNapisane: 27 lut 2020, o 00:20 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Asiu teraz już obiecuje częściej sprzątać :oops: pomimo, że tego nie lubię 8-)

Mirko ja od zawsze się boję, że ktoś mnie kiedyś zamknie w kaftan bezpieczeństwa przez te storczyki :pogon a poważnie to ja przecież jestem stateczną matką dwójki dzieci i w dodatku "g.. ówną księgową", więc nie wiem skąd takie wrażenie ;:72 ;:60 ;:306
A teraz Amesielia - trzemam kciuki, nie wiem dlaczego nagle strzeliła focha z tymi korzeniami, może faktycznie przeziębiła się przy tym oknie plus mokre podłoże i SOR wita ;:222

Dorela obiecuje częstsze fotorelacje z orchidarium wrzucać. ;:108

Norbercie powiem Ci tak. Myślę o tym dzień i w nocy ;:306 co więcej mam gdzie to zrobić, pracuje w firmie, która może mi to zrobić... Jest tylko jeden problem ;:218 KASA ;:222

Gandalfwhite
PostNapisane: 27 lut 2020, o 14:41 
200p
200p

1 szt.
Cześć Marta.

Co to za mech używasz w orchidarium? Kupny z akwarystycznego?

zabkamarta
PostNapisane: 27 lut 2020, o 15:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Taaa :wink:

Idź na dwór, pogrzeb w ogródku a znajdziesz taki ;:215 tylko sprawdź czy nie ma lokatorów 8-)

Gandalfwhite
PostNapisane: 27 lut 2020, o 16:05 
200p
200p

1 szt.
Mam taki z ogródka ale nie wygląda tak efektownie jak Twój :)

zabkamarta
PostNapisane: 27 lut 2020, o 18:03 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
On się zmienia. Przyniosłam inny i światło plus warunki wilgotności spowodowało, że się zmienił. W różnych miejscach orchidarium ten sam mech wygląda innaczej. Wszystko zależy od natężenia światła.

zabkamarta
PostNapisane: 1 kwi 2020, o 00:23 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Okres pandemii jakoś mnie całkiem pochłonął. ;:174 Niestety nie należy do tej grupy ludzi, co to została w domu i się nudzi. Faktycznie to zostałam w domu, bo ktoś musi się dziecmi zająć w czasie zamkniętych szkół i przedszkoli. Tym samym w ciągu dnia próbuje nie oszaleć w domu z dziećmi odgrywając rolę sprzątaczki, kucharza i nauczyciela, zaś w nocy pracuje zdalnie. Na pasję brak czasu. ;:199

Parę dni temu jednak postanowiłam zrobić sobie chwilę higieny dla psychiki i wyciągłam moje storczyki na sesję zdjęciową na dwór. ;:138 Oczywiście musiałam uważać, żeby biegające dzieci i psa oraz latające piłki, żeby nie uszkodziły moich obiektów fotograficznych. ;:108

Zacznę jednak od paru fotek wcześniej zrobionych, co to czekały na publikację.

Zacznę od Oncidium, które co roku o tej samej porze kwitnie u mnie.

Obrazek

Obrazek

Teraz ciągle przedłużający pęd Phal. lindenii x equestris alba. Teraz już szykuje kolejny pączek, więc pewnie podczas każdej sesji zdjęciowej, będę przynudzać Was tą rośliną.

Obrazek

Teraz Dtps Sogo Twilight, też ponownie przedłuża pędzik. Zdjęcia z sesji w domu i w ogrodzie.

Obrazek

Obrazek

Dwie hybrydy

Obrazek

Obrazek

A teraz mała niespodzianka. W orchidarium ponownie zakwitła Phal (amabilis x tetraspis C#1) x tetraspis C#1 zwana przeze mnie Krwawą Marry... Kwitła już mi z 4 razy od kiedy ją mam. Teraz przedłużyła pęd i taka niespodzianka, że moja Krwawa Marry się wykrwawiła i zbladła z wrażenia. Warunki bez zmian, ten sam pęd a taka zmiana. Pierwsze foto obecne kwitnienie, ostatnie te wcześniejsze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podwójną sesja Dtps Anna Larati Soekardi. Niestety jest bardzo wrażliwa na zmianę oświetlenia i dwa pąki zasuszyła po tym jak ją tylko trochę przestawiłam po podlaniu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz moje dwa pasiaste tygryski. Mamy tu mój pierwszy niemarketowy storczyk Phal. Tetrasambo White x Luedde Violacea oraz mój ostatni nabytek Phalaenopsis bastianii.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 1213 ]  Idź do strony nr...        1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości