Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, fajne nowości u Ciebie i same zadbane, zdrowe rośliny. U mnie Bc. Maikai rośnie w korze
i całkiem jej tam dobrze. Jak się coś odmieni, to nie wykluczam hydro.
Wszelkie katlejaste u mnie w hydro dostają skrzydeł.

Wiata pięknie się prezentuje ;:224
Znając Ciebie to tak zagospodarujesz teren pod nią jak w Twoim Orchidarium.
Zielona ściana będzie się niepostrzeżenie rozrastać, rozrastać i... rozrastać ;:109
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Mirko aż nie mogę uwierzyć, że Ty swojej wiaty nie wykorzystałaś do celów storczykowych, ale mamy teraz całą zimę aby przemyśleć plan działania ;:215

U mnie coś tam kwitnie, ale znów cała masa Phal. pędzi, czyli szykuje się piękny i kwitnący grudzień ;:63

A teraz parę kwitnień...

Doczekałam się Phal celebensis strasznie ciężko robi się foto w orchidarium, więc sorry za jakość, ale to światło co tam jest, to mnie pokonało.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dalej w temacie orchidarium - bez ustanku kwitnieMasdevallia hydryda


Obrazek


I kolejny mieszkaniec orchidarium. Bardzo go lubię i coś czuję, że mam słabość do gatunku Gastrochilus tutaj obliquus ;:215


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Teraz zmiana tematu i moja hybdydaDendrobium po spędzonych wakacjach na dworze uraczyła mnie bogatym kwitnieniem.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Liodoro ;:108 tu nie ma co przedstawiać :wink:

Obrazek

Phal. Hydryda bardzo niezawodna.

Obrazek


U mój kwietniki


Obrazek
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto :shock:
Brak mi słów ;:180

Gastrochilus ;:111 jego pojedynczy kwiat wygląda jak mały indianin z pióropuszem ;:108
Podbił moje ;:167 bez 2zdań! ;:226

Dendrobium mimo że hybryda bardzo mi sie podoba, dosyć nietypowe wybarwienie ;:173 nigdy takiego nie spotkałam i chętnie widziałabym takie na swoim parapecie ;:167


A kwietnik.... ;:180 co tu dużo pisać, pięknie tam u Ciebie ;:173

P.s. ten mech w orchidarium wygląda mega ;:111 taki mini las deszczowy ;:oj

Pozdrawiam!


Zmoderowano kolejny raz, proszę kwestię ew. wymiany/oddam przenieść na PW/N.
Pozdrawiam Czarna :-)
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, maluszki w orchidarium bajeczne, gastrochilus ma super kolorki, dendrobium zakwitło cudnie, reszta to samo marzenie z taką burzą kwiatów. :shock: ;:138
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Pieknie.

;:138

Jaką masz temp i wilgotność w orchidarium w tym okresie?
I jakie są wahania dzień/noc?
Grzegorz
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto cudne kwitnienia w orchidarium. Gastrochilus bardzo uroczo wygląda. Jakiej wielkości są te jego kwiatki?
Dendrobium nobile zasypane kwiatami wygląda zjawiskowo. A kwietnik ;:oj
Skoro pędy pędzą u Ciebie to liczę że za niedługo wątek ożywi się i zagoszczą w nim kolorowe cuda.
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Martuś, dzisiaj udało mi się wejść na forum i od razu zostałam wystawiona na ciężką próbę oparcia się takim pięknościom, jakie tu nam pokazałaś :wink:

I dobrze, że większość storczyków szykuję Ci się na grudzień, bo w ten czas brakuję kolorów, a my ich przecież tak bardzo potrzebujemy. Będziemy się cieszyć w domu, prawie tak jakby było lato...

Phal celebensis- malutka ślicznotka. Nie miałaś kłopotów z plamkami na liściach młodych roślinek? U mnie pamiętam, że często występowały takie właśnie plamki. Chociaż zauważyłam, że nie tylko u niej, bo na młodych roślinkach Schilleriany też miałam.

Masdevallia też bardzo ładna i Gastrochilus obliquus z tymi swoimi malutkimi słoneczkami. Coś czuję, że nie tylko ty masz słabość do tego gatunku :lol:

O Dendrobium i kwietniku powstrzymam się już rozpisywać. bo mi się grzyby rozgotują. Ostatnio nie mam czasu, bo marynuje... Wcześniej były maliny, śliwki, a teraz grzybki. Zawsze coś do zrobienia. No, ale tak to już jest, jak się chce przetrwać zimę :)

Oczywiście to nie wymówka od pisania... Znasz już moje zachwyty odnośnie Twojego kwietnika Marto ;:167
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Piękne kwitnienia! Jestem pod wrażeniem kwitnienia dendrobium. To ile sztuk liczy już twoja kolekcja? Nadążasz w ogóle z liczeniem ?:)
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

No, kwietniczek wymiata ;:180 Piękna hybrydka i dendrobium. Warto wystawić na wakacje.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Wyję z zachwytu oglądając Twoje orchidarium-coś wspaniałego ;:138
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

beata_1252 porównanie Gastrochilus do Indianina :lol: jest zajefajne i faktycznie można spokojnie pokusić się o takie porównanie ;:138
Hybryda Dendrobium faktycznie jest wyjątkowa w wybarwieniu. Osoba, która mi ją kupowała przegrzebała całe stoisko na giełdzie kwiatowe, aby odszukać czegoś oryginalnego ;:138 o faktycznie udało jej się ;:196

dorela, Justyno, Arkadiuszu dzięki za miłe słowa :heja

Gandalfwhite ostatnio to mi się termometr popsuł ;:131
Ale miałam w tym czasie tak, że w dzień było ok 26 a w nocy 21, bo uchylam górną klapę i otwieram okno na dwór :wink: a wilgotność od 70 do 80 %


Kasia Gastrochilus jest niewielki. Kwiaty to ok 2 cm wysokości i 1 do 1,5 cm szerokości.
Oczywiście czekam na to ożywienie w kwitnienie ;:136

Monia mam nadzieję, że grzyby się nie rozgotowały - Bardzo lubię takie malutkie marynowane ;:152
Jeśli chodzi o Phal celebensis, schilleriane to uroda tych liści. Moje wszystkie krzyżówki z nimi mają takie liście i uważam, że są piękne przez to, nawet jak nie kwitną :uszy

Ola wszelki duch Pana Boga chwali - dawno Cie u nas nie było :tan oczywiście, że liczę moje szt i mam ich ok 170. Ostatnio parę szt hybryda się pozbyłam w "dobre ręce" bo już nie wyrabiam :;230
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta Ty lubisz jak nam szczęki opadają ;:215
Ładne mi coś tam hehe

Zacznę od końca kwietnic po prostu wygląda bajecznie tyle kwiecia ,że nie wiem co napisać ;:303
Dendrobium tak okwieconego to nawet na wystawie nie widziałam, fajne ma kolorki
Gastrochilus jest przepiękny ;:167 taki maluszek a ile ma w sobie uroku ;:63 skąd masz ten super mech? leśny?
Za masdevallie masz wielkie ;:180 dla mnie to wyższa szkoła jazdy.
Celebensis mimo nienaturalnego koloru piękny.
Podobnie jak Arkadius wyje z zachwytu nad całością :D
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto widzę, że orchidarium wybujało Ci wspaniale, oczy wychodzą na wierzch :shock: . Rośliny pięknie kwitną, mech się zadomowił, tylko uważaj, lubi być ekspansywny :lol: . Moje już trochę zapomniane, być może dodałaś mi jakiej inspiracji, aby nad nim popracować. Jednak do takiego poziomu jak u Ciebie wiele mi brakuje.
Gastochilus wspaniały, kolory przepiękne, nic tylko podziwiać. Cała reszta kwitnień przecudowna, a to dopiero początek. U siebie zauważam już początek wykluwania pędów, który swoją kulminację powinien mieć gdzieś w grudniu i wydaje mi się, że podobnie jest u większości, więc czeka nas wiele wspaniałych odsłon, na które już się cieszę :D .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”