Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, mam nadz., że twoja niemoc powoli będzie odpuszczać i znów pokażesz swoją niespożytą energię.
Jakoś zastój mi do Ciebie bardzo nie pasuje i zaczynam się poważnie niepokoić co jest grane ;:201

Co do schilleriany i stuartiany, to może jeszcze kiedyś raz spróbuję, ale podobnie jak z MM - w hydro.
One są najbardziej efektowne gdy są obsypane mnóstwem kwiatów. Ale śpioszkowy róż nie każdemu się podoba :wink:
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Asiu z wiosną energią wraca, więc mam nadzieję, że będzie i tak tym razem. ;:172
Wiem, że zastój to u mnie dziwna sprawa, ale jakoś tak życie się układało, że listopad - styczeń miałam jakieś dziwne problemy zdrowotne, które w sumie do tej pory się nie wyjaśniły - chyba sama się muszę zdiagnozować, bo na lekarzy nie mam co liczy. ;:29 Ale zgodnie z obietnicą złożoną Tobie, poszłam na Usg i wyszło, że wszystko jest w porządku.

Idąc za ciosem pokaże Wam, co u mnie. ;:108

Ostatnio zrobiłam porządek w orchidarium. Sekator i kosiarka poszły w ruch. ;:215 Jak umyłam przednią szybę, to byłam w szoku ile w końcu jest widać. ;:306 Przy okazji odkryłam też parę nowych pędów. Okazało się, że znów Amesiella produkuje mozolnie pęd. Oba Gastrochilusy też szykują się aby mnie ucieszyć. I jeszcze coś, ale z tym cicho siedzę aby nie zapeszyć, bo to będzie jej pierwsze kwitnienie. ;:170

Koniec gadania i trochę fotek. ;:303 Parę widoków z góry, plus parę pędów, pokaz stanu przed i po koszeniu mchu w moich Phal. deliciosa oraz widok poreanimacyjny Masdevalli, która trafiła tam z pół roku temu, zupełnie bez korzeni.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Oraz widok ogólny orchidarium.


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ponownie pokaże moją Phalaenopsis Philadelphie, ale mam nadzieję, że mi wybaczycie. Bywają osoby, które częściej wrzucają różne ujęcia tej samej rośliny (no nie Mirko.) ;:306 Na zdjęciu lekkie oszustwo, bo tu mamy dwie rośliny, ale sprytnie je ustawiłam i nie widać tego.


Obrazek


Pierwsze kwitnienie Phal. amabilis x stuartiana nobilis. Tylko jeden kwiat, ale całkiem ciekawy.


Obrazek

Obrazek


Phalaenopsis Liodoro


Obrazek

Obrazek
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Martuś no nic nie poradę ,że nie podoba mi się schilleriana taki już ze mnie dziwak ale co by to było gdyby wszystkim to samo sie podobało.

Orchidarium Twoje to dla mnie coś fantastycznego nieustannie się nim zachwycam podobnie jak Twoim drzewem.
Gastrochilusy czekam bo sa śliczne.

Amesiela hm co by tu powiedzieć nie wiem czy nie będę jej tylko u Ciebie oglądała bo wpadłam na doskonały pomysł i postawiłam blisko szyby (nie wiedzieć czemu) i dodatkowo zostawiłam rozszczelnione okno na noc (skleroza) i teraz ją ratuję bo ma liście bez turgoru i tak niemrawo wygląda , więc cieszę sie z Twojego pędziku bo to śliczny kwiat.

Rewelacyjnie pokazałaś na zdjęciach massdevalie aż chce się takie zdjęcia oglądać ;:215
Phal. amabilis x stuartiana nobilis o to, to , i to lubię bardzo śliczny i nie ważne ,że jeden ważne jaki ładniutki.
A jak mech Ci obrodził pięknie.
Widok ogólny zapiera dech.
zabkamarta pisze: Ponownie pokaże moją Phalaenopsis Philadelphie, ale mam nadzieję, że mi wybaczycie. Bywają osoby, które częściej wrzucają różne ujęcia tej samej rośliny (no nie Mirko.)
Dla niezorientowanych w sprawie nie chodzi tu o moje zdjęci :;230 to dotyczy fb
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, cieszę się że już do Nas wróciłaś ;:196 Z drugiej strony rozumiem, dlaczego musiałaś zrobić taki zastój. Zawsze trzeba wybierać to, co najważniejsze. A zdrowie w tym przypadku góruje nad pozostałymi... bez tego to nie ma praktycznie nic. Mam wielką nadzieje, że wszystko jest i będzie dobrze.

A Ty Asiu, jesteś dobrą koleżanką, która trzyma rękę na pulsie. I dobrze. Tylko takich ludzi mieć wokół siebie.

Piękne zdjęcia z orchidarium :wink: Wiosna to i porządki wszędzie trzeba porobić. Zawsze lubię oglądać Twoje orchidarium, kiedy je pokazujesz.

A kwitnienia też super i cieszą oczka :) Ta nowa stuartiana jest bardzo ciekawa. Tak samo jak i pomysł z śliczną philadelphia.

Trzymaj się Martuś ;:168
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto :wit
Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego orchidarium ;:180 Jak Ci wszystko pięknie rośnie :D Widać ogrom pracy i serca które wkładasz w uprawę roślin ;:167
Czekam (nie)cierpliwie ;:65 na rozwój pączków w orchidarium.

Życzę Ci Martuś dużo zdrówka! ;:168 Wypoczywaj i nie przejmuj się nieobecnościami na forum ;:196

Trzymaj się cieplutko i zdrowiej nam ;:3
Pozdrawiam Czarna :-)
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

:wit
Przepiekne masz orchidarium...marzę o takim już od dawna, ale niestety maż pozostaje nieugiety ;:222
Twoje Phal...pieknie kwitną. Wypatrzyłam Masdevalie...zgadza się??? Ona także w orchidarium mieszka???
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta orchidarium to oczywiście pozamiatałaś. Ślicznie wszystko wygląda, mech to Ci szaleje. Gratuluje pędzików i czekam niecierpliwie na to co nie chcesz zapeszyć.
Masdevalia pięknie się rozrosła a i rośliny towarzyszące robią wrażenie. Oj chciało by się te Twoje orchidarium zobaczyć na żywo. ;:108
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Pamiętam, jak to Twoje orchidarium wyglądało na samym początku. Od tego czasu nastąpiła duża transformacja. Gratuluję ;:215 , kosztowało na pewno dużo pracy oraz współpracy z M. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Piękne orchidarium. ;:138

Zamgławiasz i spryskujesz całość czy tylko parowanie z keramzytu stosujesz dla zachowania wilgotności otoczenia?
Jak spryskujesz wodą to jak często?
Grzegorz
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Mirko strasznie mi przykro z powodu Amesielli. :( Mam nadzieję, że odbije, w końcu to siostra bliźniaczka mojej.
Oczywiście dementuje jako by to Mirka nękała ludzi zbyt dużą ilością zdjęć. Mamy takiego znajomego, który by Was tu pewnie zamęczył. ;:306

Monia też się cieszę, że wróciłam. :heja Teraz mi się już przypomniało jacy wspaniale zakręceni ludzie tutaj są. ;:4
PS złego diabli nie biorą, więc jeszcze trochę się ze mną pomęczycie.

Beatko, Norbercie pracy orchidarium potrzebuje nie wiele. W sumie uprawę tam zabiera mi mniej czasu, niż uprawa w doniczkach. Grzegorzu woda jest w keramzycie na dnie i paruje a raz dziennie robię oprysk za pomocą opryskiwacza ręcznego i to wystarcza. Nawet zdarza się, że zapominam podlać przez dwa dni i nic się nie dzieje. Nawet wyjazd na tydzień nie powoduje strat, więc orchidarium jest bezobsługowe.


Perla musisz znaleźć sposób na męża. ;:108 Ja stawiam przed nim mój "plan dokonany" i liczę, że nie doda mi skrzydeł ;:199 i nie wylecę przez okno. :;230
A faktycznie w orchidarium jest Masdevallia hybryda ciepłolubna. ;:333

Norbercie orchidarium na początku wymagało sporo pracy, no i bez pomocy męża nigdy bym nie dają rady, ale teraz to już samo wszystko rośnie. Ale faktycznie ilość zmian, które tam zaszły są ogromne. Jest teraz tak jak marzyłam ;:167 po prostu zielono ;:167
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

No i szczęśliwy powrót naszej Marty "do domu" ;:114

Mam nadz., że ze zdrowiem wszystko się jednak wyjaśni. Teraz to większość Polaków diagnozuje się sama
lub przy pomocy wujka Google. A jak już u lekarzy, to czasem po kilku latach eksperymentów dopiero okazuje się co Ci dolega ;:147


Pochwały zacznę od Masdevallii - gratulacje za korzenie, których wcześniej nie było. Nooo, teraz to już niech spróbuje nie kwitnąć :wink:
Gastrochilusy uwielbiam, więc czekam z niecierpliwością na te słodkie małe kwiatuszki ;:65
A tajemnicza niespodzianka niech Ciebie i nas przypadkiem nie zawiedzie, bo będziesz musiała na pocieszkę kupić sobie coś nowego :D

Orchidarium dla mnie bajkowe i to jak się w nim zagęściło. Balsam na serce. Wniosek z porządków - warto częściej myć szybki,
to więcej pędzików znajdziesz ;:215
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta bez Ciebie nasze forum byłoby smutne Ty dodajesz tu kolorytu i takiego fajnego ,,świra"

Co do amesielli to od soboty jest na SOR-rze , coś mnie tknęło żeby zajrzeć w korzenie i się okazało ,że ich nie ma, wcześniej liście były zdrowe i jędrne i nie wiem czy przez to przechłodzenie mogło się tak stać czy to zbieg okoliczności.

Orchidarium jeszcze raz powtórzę rewelka ;:167
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Orchidarium to taka mała prywatna dżungla, pięknie się prezentuje, pokazuj czesciej :D
pozdr Dorota
Moje storczyki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”