Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Jak tak się przyglądam to mi trochę przypomina ;:oj świński ryjek ;:306
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Wspaniała powiększająca się kolekcja storczyków a Vanda flabelllata niezwykle oryginalna ;:215
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

norbert76 pisze: Z drugiej strony nie wyobrażam sobie posiadanie 200 storczyków, uprawiam w korze więc samo podlewanie moich skromnych kilkudziesięciu sztuk zajmuje kilka godzin. :wink: :)
No właśnie, też mam tylko kilkadziesiąt sztuk i podlewanie już teraz jest dla mnie wyzwaniem, niekoniecznie zawsze mam czas i ochotę.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, D. parishii jest cudowne i określenie hipnotyzujące pasuje idealnie! ;:oj

Powiem Ci tyle, że dla mnie zielone hobby to też niesamowita odskocznia. Z tymi dziećmi to trafiłaś w sedno, u mnie to też najczęstszy powód chowania głowy w kwiatki. :D Dziś np. Przekopałam całą rabatę i zrobiłam coś "od zera" i mimo, że rękami nie mogę ruszać, to jestem przeszczęśliwa. :D
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

I żeby nie było, że jestem tu u Marty tylko nadwornym trefnisiem i łapaczem wełnowców pochwalę się moim osiągnięciem w postaci kwitnącego 'Cymbidium':

Obrazek

Drugi pęd wykwitnie za parę dni, a trzeciego nie pokażę, bo go złamałem , (taki ze mnie 'złamas'...Obrazek )
Wczasują dwa egzemplarze pod włókniną razem z 'Hipkami' w ogrodzie, a ciasno tam jak nie powiem co, chwila nieuwagi i bęc...Obrazek

Ale nic to, buduje następny pęd obok tego złamanego, chyba że się mylę i będzie to następna psb. Za tydzień się okaże... :roll:
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Piękne masz te Cymbidium ;:63 wczasy mu służą 8-) że mu się teraz zakwitło to ciekawa sprawa. Widać masz hybrydę mało wymagająca :D chyba w przyszłości uśmiechnę się do niej. A za złamany pęd to normalnie ;:14

Na marginesie moje obrażone Hipkowate, chyba zapomniało o żalu do mnie i chyba pączkuje ;:63
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, już myślałam, że to u Ciebie zakwitło w ogrodzie takie piękne Cymbidium :D
Jak Andrzej będzie odwiedzał częściej nasze wątki, to wkrótce założy swój wątek storczykowy podobnie jak Norbert
Tak, tak, kusicielek i kusicieli tu nie brakuje... ;:183
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Hehe no to nie moje :lol: a szkoda ;:204 znam adres... zakradne się nocą i będzie moje :;230

Kobiety mają w naturze kuszenie, jednak Andrzej zbyt wierny Hipką jest ;:306
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Norbercie "dwie wąskie ścieżki" i słowo "przeciskać" świadczą o tym, że jednak musisz kupić maczete i oczywiście nie możesz przytyć.

Mondfa, Ty to masz wyobraźnię.

Arku, dziękuję i pozdrawiam.

Lusia powiem Ci, że jak ja doszłam do takiego stanu, o którym Ty piszesz, to zaczęłam intensywnie myśleć o hydroponice i teraz już tylko "leżę i pachnę" i nic nie robię a wszystko ino szumi, tak rośnie.

Joanno zielony dobrze odstresowuje i faktycznie czasem dobrze się tak zdrowo z dziką satysfakcją zmęczyć. Ja znów lubię tak się zmęczyć z przetworami. Jednego roku zrobiłam 500 słoików. Człowiek to lubi czasem się zajechać.

Postanowiłam dziś wyjść na dwór z sesją.

Zielony jest piękny. I moje ulubione Dendrobium typ Phalaenopsis Anna Green. Pięknie pachnie taki słodki zapach. Jak zamknę okno w kuchni, to przy tej ilości kwiatów (20), czuję go w promieniu 2 m od doniczki. Jak wyniosłam doniczke na słoneczny balkon, żeby foto zrobić, to myślałam, że mnie swoją wonią zdmuchnie a że nie mam barierek na balkonie to mógły być to moje ostanie zdjęcia.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsze moje kwitnienie hybrydy Nr 39, kupionej na wyprzedaży. Bardzo podoba mi się jej kolor. Nie jest to typowy bordowy, ale taki ciemny buraczek. No i te kropeczki na dolnych płatkach.

Obrazek


I ciągle kwitnąca hybryda Nr 70


Obrazek

Obrazek

Phalaenopsis Caribbean Sunset × minus również zwany jako Phalaenopsis Liu's Yellow Star Dust. To nie moje kwitnienie, kupiony z pączkami. Na szczęście zasuszył tylko jednego. Bardzo podoba mi się ta cecha minus. Jak pierwszy raz na niego spojrzałam to miałam skojarzenie z takim małym, nieopierzonym sępem (?) ;:306 , który to drze się ze swojego gniazda za mama, bo burczy mu w brzuszku.


Obrazek

Obrazek

Rozwinął się pierwszy kwiatuszek na Phalaenopsis equestris Apari tylko zastanawiam się czy to jest Apari. Jakiś taki blady. Liczyłam na lepsze wybarwienie.

Obrazek

No i coś na co długo czekałam. W orchidarium zakwitł pierwszy kwiat Phal. San Shia Appendo (appendiculata x pulcherrima). Taki "mały, ale wariat". Ciekawy kolorek, ale również ozdobą są jego liście - piękne o lawendowy kolorze. ;:167 Przeglądając foto w necie kwitnień ciężko spotkać tak pięknie wybarwione liście. Myślę, że to zasługa doświetlania. Co więcej nowy liść, który u mnie wyszedł ma o wiele intensywniejszy barwę od wcześniejszych liści. Mimo, że ten liść już długo jest nadal utrzymuje piękne wybarwienie.



Obrazek

Obrazek

Obrazek


I mój kwietniki


Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Takie wybawienie liści może być od lampy, ale też od zbyt małego nawadniania, akurat w przypadku tego jednego egzemplarza.
Gratuluję kwitnień. ;:215
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Norbercie ten storczyk z natury ma takie lawendowe liście, tylko w internecie nie znalazłam tak ładnego wybarwienia. Z tego co czytałam ma bardzo duże zapotrzebowanie na światło, widać zapewniam mu odpowiednią ilość, bo siedzi pod samą lampą.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Aha, ok. :)
Tak na marginesie to warto wiedzieć, że lampa w bliskiej odległości może działać niemal jak słońce. U mnie pod zwykłym LED-em przypaliło delikatnie liście u dwóch storczyków. A z długimi świetlówkami to jeszcze bardziej trzeba uważać. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Martuś to teraz pokazałaś :shock: , oczyska z orbit mi wyłażą i ślinka cieknie, oczywiście wiesz na co ;:oj . Coraz bardziej podoba mi się Phal. Caribbean Sunset x minus. Trzeba coś z tym zrobić ;:224 . Oczywiście cała reszta jest także wspaniała, a wiem, jak tym maluchom trudno zrobić zdjęcia, które je prawidłowo odwzorowują.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”