Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Zanim trafię do zakładu zamkniętego oddział psychiatrycznego, pokażę Wam, co ostatnio kupiłam. Na moje wytłumaczenie mam to, że otwarto u mnie nowe LM no i storczyki były po 10 zł. W jeden dzień kupiłam 2, ale po paru dniach wróciłam i wzięłam jeszcze 3 - jak przystało na rasowego szaleńca.

System korzeniowy adekwatny do ceny. W związku z czym zaraz przesadziłam je w nowe podłoże, czyli hydro. Wszystkie one są drobno kwiatowe, trochę takie Dtps ;:306

Taki z nakrapianymi liśćmi Nr 76 lekko trąci Schillerianą :;230
Obrazek

Nr 77 biały i delikatnymi kroplami na tylnych płatkach oraz na warżce. Ta znów trąci mi Stuartianą ;:306

Obrazek

Obrazek

Nr 78 urzekła mnie delikatnoścą.

Obrazek

Obrazek

Nr 79 Biały z żółtą warżką.

Obrazek

Obrazek

I ostatni Nr 80 Biło różowy.

Obrazek
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Takie rarytasy w LM? Chyba znowu się muszę przejechać... Cudne nowe hybrydki. Naprawdę pełna podziwu jestem że takie ładne udało ci się upolować
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

No,no sesja zdjęciowa 'prima sort', prawdziwa odtrutka na te szarości za oknem. Wieści niosą , że zima w Polsce, ja jej na razie nie widzę. No i dobrze, bo grzać by trzeba było ostrzej. Dawaj, dawaj następne ;:172
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto zaszalałaś ;:oj. Drugi cudowny !! Zazdroszczę LM w pobliżu. Ja do swojego mam ponad 20 km więc jestem raz na jakiś czas ale żeby po 10 zł?? ;:oj ;:oj. U nas za taką cenę to czasem przekwitnięte i przesuszone są...więc naprawdę zazdoszczę.

Rasowy szaleniec :;230 fajnie to ujełaś ;:306
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Prawdziwe fiksacje :;230 Ale kupiłaś ekstra - też nie przeszłabym obojętnie i jeszcze za 10zł ;:oj Zwłaszcza 78 ;:167 ;:333
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18661
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Takie egzemplarze to pewnie z powodu otwarcia. U mnie w LM ostatnio kupowałem falenopsisa po 20 pln to za 10 to prawdziwa okazja. :)
W każdym razie każdego z powyżej bym brał. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Widzę, że w swoim szaleństwie nie jestem osamotniona. ;:306 chyba nikt mi się nie dziwi, że aż się wracałam po 2 dniach, bo przeżyć takiej okazji nie mogłam. Każdemu, życzę takiego otwarcia i tego obłędu w oczach.

Olu co ciekawe byłam w innym LM w mieście i nie mieli takiego rodzaju Phalaeopsisów u siebie jak w tym nowo otwartym.

Andrzeju związku z tym żeś Ty mój "krajan" to byłeś już w tym nowym LM? Patrzyłam za cebulkami, ale nie widziałam. Za to w Factory w LM były ;:172

Asiu wyczekiwałam otwarcia tego LM z dużą niecierpliwością ;:215 czułam, że będą super promocje, ale nie spodziewałam się ceny 9,99/szt. Fakt te korzenie nieciekawe, ale tak jak piszesz, za taką cenę najczęściej są już totalne zdechlaki.
PS czuje się jak rasowy szaleniec, bo muszę się powstrzymywać z powrotem tam po raz trzeci ;:306 ale wmawia sobie, że już wszystko przejrzałam i ten jeden co go odłożyłam wcale mi się nie podobał :;230

Justyno cieszę się, że się mi nie dziwisz ;:215 nie czuje się dzięki temu samotna w swoim szaleństwie ;:306

Norbercie to bankowo cena na otwarcie i więcej to się już nie zdarzy. Czego bardzo żałuję ;:306 Ale trzeba pomyśleć też, że oni i tak na tym zarabiają :shock:
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto wpadam z wizytą. I szok.. 80 storczów? :shock: Ale jak to wygląda w praktyce z podlewaniem, miejscem, czasem poświęconym na pielegnacje? Opowiedz moze niedługo w księdze rekordów Guinnessa hehe.. Ja mam okno w swoim pokoju wypełnione i to jest 12 sztuk
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marzenko do księgi Guinnessa na bank nie trafię, bo znam osoby które mają nawet po 200 storczyków a na bank są i więksi pasjonaci od nich.
Jeśli chodzi o miejsce to nie mam jeszcze żadnych problemów. Mam dom piętrowy i w sumie ponad 200 metrów powierzchni. Jest gdzie zaszaleć i uwierz mi mam jeszcze miejsca na parapetach.
Kwestia podlewana faktycznie zaczęła być uciążliwa, dlatego już część storczyków przeniosła do hydroponiki. Ale nawet mimo tego podlewanie zajmuje mi 4 dni. A jeśli chodzi o pielęgnacje to jakoś samo się robi.



A u mnie? Zaczyna się szał kwitnień.

Oto parę nowych fotek tego co się u mnie dzieje.

Pierwszy kwiat Phalaenopsis Optimistic Fantasy. Zdjęcie przy różnym oświetleniu.


Obrazek

Wariacje na temat białych i zielonych odcieni


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Mój Dalmation ponownie przedłużył pęd i tym razem mamy trzy kwiaty


Obrazek

A tu podobny jak poprzedni, ale z mniejszymi kropeczkami


Obrazek

No i Dendrobium Phalaenopsis Anna Green. Wypuszcza kolejny pęd z nowej psb.

Obrazek

Teraz mój ulubiony. Zaczyna się spektakl - w roli głównej Phalaenopsis typ Black Swan z jego zapowiedzią 20 kwiatów. Na tą chwilę mamy już część i nie mogę się doczekać, aż rozwiną się wszystkie pączki.


Obrazek

Obrazek

A teraz Phalaenopsis Charmer. Jeszcze jakiś czas temu płakałam nad nim po tym jak mój mąż zrzucił go z parapetu, zaraz po przesadzeniu. I jakby storczyk chciał mi dać znać, że nic mu nie jest, wypuścił dwa pędy. Teraz zaczyna swoje kwitnienie.
Obrazek

Obrazek

Oczywiście to jeszcze nie koniec :;230
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto pięknie pokazane storczyki ;:63 lubię wszystkie kropkowane ,dendrobium chodzi za mną od roku ale póki co podziwiam u Ciebie. O tym ,że storczyki masz piękne to już wiem ale tym razem zwróciłam uwagę na osłonki doniczek czy to juta? Super to wygląda i świetnie się komponuje z Twoim stojakiem ;:180
Pięknie i kolorowo w te ponure i szaro-bure dni :)
U mnie tez coś tam kwitło ale cierpię na chroniczny brak czasu jak większość z nas.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Śliczne kwitnienia Marto !
Niekoniecznie obfite, ale zawsze każy kwiatuszek cieszy oczy. :wink:
Czekam na resztę...
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, z przyjemnością oglądam Twój storczykowy Raj ;:215
Kwitnienia wspaniałe, Twoje 'wypracowane', a piękno kwiatów przemawia samo za siebie...
Widać jakie zdrowe i zadbane są storczyki w tym gąszczu.
Podziwiam kompozycję na oryginalnym kwietniku i świetnie pasujące do niego (jak zauważyła Mirka) ozdobne dekoracje na doniczkach.
Dało to razem świetny efekt ;:224

Podobają mi się też Twoje ujęcia fotograficzne, szczególnie te, na których w tle jest rozmyta zieleń roślin.
Uwielbiam takie zdjęcia w przeciwieństwie do tych na czarnym tle :wink:

Patrzę na śliczne kwitnienie Twojego Dendrobium i widzę w tle moje, jak żółkną mu niektóre pąki prawie przed rozkwitem :?
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Mirko bardzo dziękuję za miłe słowa. Jeśli chodzi o osłonki to dobrze zauważyłaś, że używam siatki jutowej. Moim zdaniem bardzo ładne się ona komponuje z tym kwietnikiem i dodaje dodatkowego uroku do tych zwisających roślin i kolorowych kwiatów. Oczywiście pomysł podpatrzony w internecie. :wink: Jeszcze dla Ciebie będę mieć parę fotek innych kropkowanych kwiatów. ;:138 Dziś już kolejny się rozwinął.

Monia witaj u mnie. Fakt niektóre storczyki nie zaszalały z ilością kwiatów. Chyba zbyt mało słońca ;:3 , bo jak kwitły wiosną i latem to kwitnienia były okazalsze. Niestety też parę pąków zostało zasuszonych w i tak skromnych kwietniach. Staram się je doświetlać, ale widać, że za słabo. Resztę moich kwitnień pokażę troszkę później, jak więcej pąków się rozwinie. ;:209

Joanno czekam aż mój "storczykowy raj" cały zakwitnie. A to już tuż tuż... Właśnie chciałam uzyskać efekt naturalnego gąszczu, przewieszających się liści i kwiatów a juta nie zaburza tej naturalności.
Odnośnie ujęć fotograficznych, też jak Tobie podobają mi się te zdjęcia z rozmytym tłem, niestety miałam ich sporo, ale okazało się, rozmiar pliku w MB jest tak duży że fotosik nie chciał mi ich umieścić ze względu na rozmiar. ;:223 Ale spróbuję coś następnym razem wymyślić, bo faktycznie te ujęcia są takie naturalne.
Zmartwilaś mnie swoimi pąkami na Dendrobium Phalaenopsis. Wyklucza w Twoim przypadku błędy w uprawie. Moje stoją na północnym parapecie, więc słońca jak na lekarstwo, za to mam dużą wilgotności powietrza, bo to kuchnia i w dodatku kaloryfer praktycznie nie grzeje, bo robią to za niego garnki. Nic szczególnego z nimi nie robię i jeszcze taka przykrość mi się nie zdarzyła. No ale kolejne już kwietnia u Dendrobium w drodze, więc wszystko przede mną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”