Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ja tam wierzę,że chwila moment i Ty sama wymyślisz jakieś ciekawe rozwiązanie usytuowania swojej pięknej kolekcji storczyków ;:108
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ps.
Cymbidium to też storczyk przecież:

Aktualnie kwitnie I pęd (z 3-ch)
Obrazek

I już w wodzie stoi przed oczami, żeby było raźniej na duszy w ten szaro-bury dzień:
Obrazek

;:112
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Andrzeju miło, że do mnie wpadłeś i pokazałeś swoje piękne storczyki ;:138 Najbardziej podoba mi się ten delikatny róż (albo to biały tylko gra światła mnie myli), odnośnie której masz mieć pytanie :uszy no i Cymbidiu ;:138 bardzo mi się podoba, chyba się skuszę na jakieś :tan no i w łeb bierze moje założenie "... tylko Phalaenopsisy" :;230
Pasja jest a co gorsza jest to fiksacja :lol: czyli nagle nie umiesz myśleć, żyć bez przedmiotu swojej fiksacji. Podporządkowujesz temu całe życie ;:202 ale widzę, że Ty też masz swojego fiksa :lol: ale zrównoważonego - takiego "wszystkiego po trochu... lub większym trochu ;:333 "

Arkadiusz ja cały czas myślę, jak tu upchnąć moją kolekcje... mam mase planów i projektów w głowie ;:306 przyjdzie czas, że je urzeczywistnie ;:333
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

;:108
Pasja jest a co gorsza jest to fiksacja :lol: czyli nagle nie umiesz myśleć, żyć bez przedmiotu swojej fiksacji. Podporządkowujesz temu całe życie ;:202 (Cytat)

Trafiłaś w sedno sprawy,wyobraź sobie, że zacząłem kupować jogurty w małych pojemnikach,(150-200 gr.) żeby mieć małe "doniczki zastępcze" dla moich siewek, Czyste szaleństwo tym bardziej, że do tej pory nie przepadałem za tego typu "delicjami" Może zacząć się leczyć, ale jak? Klin klinem i popaść w inną "fiksację"-jak to nazywasz? Więc chyba lepiej zostawić "to" jak jest i czekać na rozwój wypadków.Widocznie pasjonaci wszelkiej maści tak mają.
Odnośnie pytania: temat na razie upada bo "pacjent" wypuszcza 2 pędy kwiatostanowe i to jednak delikatny róż (czym też do mnie przemówił), wrócę do tematu w stosownym czasie.

Obrazek

Ha, Ha !!!
Obrazek
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

:;230 rozbawiłeś mnie tymi jogurtami ;:215 ale dokładnie tak jak mówisz - wyleczyć się z jednej fiksacji i popaśc w drugą to kiepska metoda leczenia ;:333 póki zachowujemy jeszcze zdrowy rozsądek to jesteśmy zdrowi - najgorsze że tak samo wmawiają sobie alkoholicy ;:14

Delikatny róż bardzo ładny - jeszcze takiego nie mam. Szukam na wyprzedaży ;:306
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

A teraz trochę kwiatów, bo taka pogoda fatalna za oknem

Na pierwszy ogień 20 Dtps I-Hsin Chocolate

Obrazek


Dalej 58 Phalaenopsis Cleopatra ku mojej radości przedłuża pęd, więc jeszcze nacieszę się jej kwiatami.


Obrazek

Nr 13 - wcale nie pechowy. Przedłuża pęd oraz wypuścił nowy. Na zdjęciu nowy i stary kwiat. Różnica kolosalna.


Obrazek


Nr 40 Zielonkawy...


Obrazek


Nr 4 Tradycyjny, ale piękne duże kwiaty.


Obrazek

Obrazek

I teraz zapowiedź tego, że chyba dogadamy się z Dendrobium Nobile. O to co już moim oczom się ukazuje na Nr 18... jeśli to pąki to nie było by wcale tak ciężko z doprowadzeniem go do kwitnienia. Żeby tylko teraz żadnego błędu nie popełnić jak będę przynosić go z mojej chłodziarki - poczekalni... ale jeszcze tu parę tyg zostanie....


Obrazek
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ładne, szczególnie nr 20 ;:63
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

A to co? Keiki owszem, ale pąk kwiatowy? Czegoś takiego razem jeszcze nie miałem. ;:7

Obrazek

A takie zwiędnięte liście to oznaka czego? Suche powietrze, za gorąco i czy one wrócą do formy, czy raczej uschną. ;:182

Obrazek
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Słaba foto ale z tego co widzę to faktycznie coś dziwnego. Jestem równie jak Ty ciekawa co to za cudo.

Odnośnie liści. Efekt braku wody. Musisz ocenic stan korzeni, czy ma brak wody bo sucho czy brak wody bo zgniło wszystko i już nie ma czym pobierać wody. Jak rozwiążemy problem z korzeniowy to liscie się poprawią ale nigdy nie wrócą do pełnego turgoru.

Ps na bank to nie wina powietrza chyba że stoi przy rozgrzanym piecu :lol:
aberracje
200p
200p
Posty: 260
Od: 20 wrz 2017, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Andrzej, to cudo, to keiki i bardzo krótką gałązka z pąkiem na końcu :) Keiki często kwitną, a temu widać brakuje sił na tworzenie masy zielonej (czyli długiego pędu), więc roślina przyoszczędziła i ma pączek bardzo blisko. Wygląda fajnie, ale nie jest świadectwem dobrego stanu storczyka. Później keiki urosną korzenie, oby zanim matecznik padnie, to będziesz miał nową roślinę o tym samym wybarwieniu. Z usamodzielnianiem keiki warto poczekać jak najdłużej, aż będzie miało kilka własnych korzeni, ale pryskać korzenie dobrze rozcieńczonym nawozem możesz jak tylko się pojawią.
olek40
50p
50p
Posty: 99
Od: 1 mar 2014, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

andpia pisze: A takie zwiędnięte liście to oznaka czego? Suche powietrze, za gorąco i czy one wrócą do formy, czy raczej uschną. ;:182

Obrazek
To oznaka odwodnienia spowodowana tym, że korzenie są zgniłe i nie pobierają wody.
Należało by wyjąć roślinę z podłoża, wyciąć zgniłe i struchlałem korzenie, posadzić resztę w nowe podłoże, spryskać je trochę z góry i najlepiej włożyć roślinę do worka foliowego na ok miesiąc (wietrząc oczywiście co jakiś czas) i w międzyczasie namoczyć roślinę. Powinno pomóc.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18661
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Proponowałbym też poczytać wątki w głównej sekcji storczykowej:


Liście tracą turgor, są miękkie, pomarszczone

Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Dzięki wszystkim za cenne rady, wczoraj zaraz wziąłem się za reanimację i mieliście rację, w moim przypadku to zasuszenie korzeni, bo wydawało mi się, że częste zraszanie wystarczy . Korzenie suche, wyczyściłem wszystko, dałem nowe podłoże i zastosowałem sposób z folią. Są zaczątki 3 nowych korzeni.Operacja się udała, a pacjent powiedział mi, że jak wytnę mu drugi raz taki 'numer' to się na mnie wypnie. A ja ignorant w tej materii myślałem, że spotkał mnie zaszczyt doczekania się unikatu (keiki i kwiat) a okazało się, że to ostatni dzwonek , żeby ratować biedaka.

Ale, żeby nie było, że ja tak ze wszystkimi to przykład 2 'Phalków' w extra kondycji (liściory- największy 23 cm szeroki 9 cm) nic tylko czekać pędy kwiatowego

Obrazek
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”