Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Mirko, piękne kwitnienie ;:138
,, Odwleczone'' do marca, zobaczymy co nas czeka.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, co prawda po długim czasie, ale... bardzo Ci dziękuję za odpowiedź i zdjęcia dotyczące mojego pytania
odnośnie okresu spoczynku storczyków w hydro ;:168
Rozmawiałam też z Mireczką i dostosowałam się do Waszych uwag. Póki co rośliny żyją i mają się dobrze pomimo postu :)

Poczytałam sobie Twoje i Luisy posty o Phal. Celebensis. Moja rośnie niemrawo, ale rośnie.
Uśmiałam sie z tych ślimaków u Ciebie.
Chyba muszę wyjąć jakiegoś z mojego akwarium, żeby też popodgryzał stożki wzrostu u Phal. Celebensis -
może wtedy weźmie sie do roboty jak Twoja :D

Gratuluję wspaniałych kwitnień Oncidium TT z tą burzą małych kwiatuszków ;:226 i wszystkich pozostałych ;:215
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Znów nadrobiłam sporo stron... Przyznam się bez bicia, że tylko zdjęcia studiowałam dokładnie, opisy już troszkę mniej. :wink:

Zachwyciło mnie Oncidium Twinkle Jasmine.
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Obejrzałam i opowiem tak. W grudniu na Twoim kwietniku działy się cuda ;:303 ;:167 . Masz bardzo ładne phalaenopsis. Szczególnie podoba mi się Phalaenopsis (Dtps) Sogo Twilight Rainbow. Mam też pytanie, czy Bee Sting też się tak u Ciebie pokłada na jedną stronę?
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Asiu (Art) może lepiej nie próbuj tego patentu ze ślimakami, gorzej jak ślimak okaże się zbyt głodny. ;:152

Kasiu odnośnie Bee Sting to mój nie pokłada się i rośnie dość prosto. Tylko, że ja go co jakiś czas przestawiam i obracam. Generalnie ten kwietniki służy mi tylko do ekspozycji kwitnień a normalnie to rośliny stoją na parapetach, więc co jakiś czas "wędrują".

Teraz może pokaże co kwitnie. Na tą chwilę nic ciekawego się nie dzieje, ale szykuje się parę premierowych kwitnień w bliższej i dalszej przyszłości.


A na tą chwilę kwitną Phalaenopsis Liodoro i Biondoro.


Obrazek

Obrazek

Phalaenopsis Mini Mark. Uraczył mnie dwoma pędami.



Obrazek

Obrazek

I parę nowych kwitnień hybryd.

Hybryda peloric



Obrazek

I ta o którą bardzo długo walczyłam po zakupie bez korzeni. Na szczęście udało nam się przetrwać kryzys i mogę się cieszyć jej ciekawymi kwiatami.



Obrazek


Moja niby Amesiella monticola powoli kształtuje pączek.



Obrazek
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto wszystkie Twoje kwitnienia są urzekające, ale mi go gustu najbardziej przypadła ta Twoja odratowana hybrydka - cudna :D . Życzę Ci także aby Twoja Amesiella okazała się tą, o którą Ci chodzi.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Liodoro i Biondoro zachwycająco piękne ;:138 ale pozostałe również bo i od nich oczu oderwać nie można ;:333
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, powtórzę za Lucynką - hybrydka PRZEŚLICZNA ;:226 Super, że udało Ci sie ją odratować.

Z dwóch bliźniaczych nazw i kwiatów Liodoro i Biondoro - pierwszy dla mnie jak zawsze uroczy, drugi trochę jak peloric.
Zawinięte końcówki płatków w takie mikro-serduszka. Przynajmniej na zdjęciu tak widać lub mam wybujałą wyobraźnię :wink:
W sam raz na Walentynki :D

Czekam na kwitnienie Amesielli ;:65

Mini Mark jest śliczny i zawsze mi żal, że już go nigdy nie kupię ;:145
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Lucynko ja czuję, że z tą Amesielią będzie to samo co u Mirki czyli będzie pewnie Philippinensis :? Ale jeszcze parę miesięcy i się sprawa wyjaśni 8-)

Asiu Art sokoli wzroku ;:333 dobrze wypatrzyłaś, że to peloric ;:306 widzę, że faktycznie wyczylona/uczulona na nie jesteś ;:306 faktycznie są takie jakby małe serduszka na końcówkach płatków. Ona powtarza teraz mi takie same kwitnienie, jak go kupiłam podczas naszej wspólnej wystawy we Wrocławiu ;:215 wtedy mi się ta wersja peloric spodobała, bo też stał obok zwyczajny i szczerze, to nadal mi się to podoba ;:215 bardzo suptelny ten peloric ;:209

Arku dziękuję za miłe słowa ;:215
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Hejo Marto.
U Ciebie zawsze się coś dzieje. Myślę sobie, jak pięknie musi wyglądać na żywo, taki ukwiecony dom :)
A ten biondoro też tak ładnie pachnie jak liodoro?
Kurcze ja to mam takiego hopla na punkcie zapachu liodoro, że jakby liście były mniejszych rozmiarów, to bym sobie zakupiła jeszcze kilka jako naturalne odświeżacze powietrza :lol:
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Martuś
Hybrydka odratowana- śliczna.
Pięknie pokazałaś kwitnienie Mini-Marka, w tle palący się ogień w kominku dla mnie super ujęcia ;:63 i tak na nie patrząc myśle sobie ,że po raz ostatni sobie go w tym roku sprawię może w hydro pożyje dłużej niż dwa-max.3 lata.
Amesiela ;:218 po pędzie wygląda w 99 % na moją ale może mają podobnie ukształtowane i Twoja to monticola , czego Ci ogromnie życzę.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Aniu Biondro na bardzo zbliżony zapach do Liodoro, chociaż u mnie obu nie czuć i daleko im do odświeżacz powietrza :cry: może to przez brak słońca ;:3

Mirko mój Mini Mark po pierwszym kwitnieniu był coraz słabszy i jak go dałam do hydro to pięknie odżył, więc może warto spróbować też jeszcze. Zobaczymy ile mój pożyje.

A odnośnie Amesiella monticola to ja już w sumie pogodzilam się, że to nie będzie ona :cry:
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Moj Mini Mark bardzo dobrze radzi sobie w korze. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”