Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

"Cuda i dziwy" a to się uśmiałam, akurat i cuda i dziwy to w Waszych wątkach. ;:136
"Bulby" fajne określenie. Moja Bulba już prawie w "pełnym rozkwicie" (o ile można tak to nazwać), więc jak już to się stanie to zrobię jakąś przyzwoitą fote i pokaże co w Orchido słychać.

Powiem Wam, że nie umiem sama sobie słowa dotrzymać, jeśli chodzi o kupowanie a raczej o mój detoks od zakupów. A trzeba było samą siebie posłuchać. Ale po kolei.
W zmoderowano pojawił się nagle w ofercie Phalaenopsis fimbriata - taki z Top Listy do orchidarium. Stwierdziłam, że jak jest to biorę, a że za mną ostatnio Dendrobia "chodzą" i nie chcą się odczepić to stwierdziłam, że w końcu coś kupię. Marzył mi się od dawna Dendrobium Gatton. No i kupiłam oba a żeby paczka nie była taka pusta, kupiłam "parę innych". Paczkę dostałam w środę. Finalnie nie mam ani Phalaenopsis fimbriata ani Dendrobium Gatton... za to mam te "parę innych".
Ja naprawdę mogę dużo wybaczyć, tak jak ostatnio ten Phalaenopsis bez korzeni, który już wraca do żywych. Ale takiego D. Gatton jakiego dostałam, to nawet mi żyłka pękła w oku. Nie wiem czy sprzedawca jaja sobie ze mnie robił, bo aż nie wierzę, że przy pakowaniu nie było tego widać. Chyba liczyli na to, że jak zobaczę ten pęd kwiatowy to roślinę zaakceptuje a wiem, że tego nie da się wyleczyć.

Obrazek

Obrazek

Phalaenopsis fimbriata też wyglądała dziwnie. Takie pozapadane tkanki były.

Obrazek

Obrazek

Złożyłam reklamację, zapakowałam towar i na koszt sprzedawcy odesłałam. Mają zwrócić mi kasę. Niesmak pozostał, bo nawet słowa przepraszam nie usłyszałam a to nic nie kosztuje.

Z te inne co kupiłam przy okazji to:

Kolejna Bulba to Bulbophyllum blumei (maxillare). Urzekła mnie kwiatami podobnymi do kwiatów Masdevallii. Będę montować w Orchido.


Obrazek

I Dendrobia. Wszystkie jednak ukamienowałam. Były w mchu tak ubitym, że 10 roślin innych bym nim obdzieliła. Korzenie raz lepsze raz gorsze, ale wielkiej tragedii nie ma.

Dendrobium amabile


Obrazek

Dendrobium densiflorum



Obrazek

Dendrobium ochreatum
. A na nim 4 keiki. Myślę, że szybko się ukorzenią od hydro. Niezła osłonka co nie ;:306


Obrazek


Dendrobium transparens
też w gustownej osłonce z Chodzieży. :;230 Nawet ma pąki. Zobaczymy czy utrzyma. Też dwa keiki do oddzielenia.


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Uch, no faktycznie. Trochę polecieli w kulki z tymi dwoma pierwszymi "okazami". A wystarczyłoby zadzwonić, powiedzieć, że rośliny chore i nie wyślą - no zdarza się, w końcu to rośliny, może się coś podziać.

"Kilka innych" za to ładniutkie. :)
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ja też miałam niefajne doświadczenia z tym sklepem. I to kilkukrotnie. Dziś już mam inne źródła. Parę razy też reklamowałam i usłyszałam że mogę przecież odesłać więc w czym problem. Noi dowiedziałam się też od nich że nie znam się na katlejach :shock: Powiedziałam sobie że nigdy więcej. A wystarczyło powiedzieć "przepraszam"... Gratuluję jednak zdrowych nowych nabytków. Jak już wiesz nie po drodze mi z dendrobium, więc chętnie będę podziwiać u Ciebie ;:63
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Martuś każda z nas chyba miała nie miłe zderzenie z ta Panią :evil:
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ola do tej pory wiele razy od nich kupowałam i jakoś szczególnie się nie nacięłam. Ostatnio było już niezbyt, ale teraz "przegieli wafla". Ale stwierdzenie "że mogę przecież odesłać więc w czym problem no to niestety nie świadczy dobrze o sprzedawcy. Cały czas mam nadzieję, że oni wzrok stracili a nie takie" gu. no" mi chcieli wcisnąć.
Nie skreślam ich jeszcze, ale niesmak mam duży ;:29

To może ja Cię Olu namówie na Dendrobia a Ty mnie na Cattleyowate ;:306 a zdradz mi gdzie kupujesz rośliny?

Rany Mirko Ty też ;:oj
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto z dendrobium próbowałam już... niestety kilka razy wysłalabym na tamten świat. W porę sprzedałam żeby oszczędzić biedakom powolnej śmierci w męczarniach ;:14 jakoś tak tego podlewania nie mogłam wyczuć. Musiałam przyznać sama przed soba ze mi po prostu z nimi nie wychodzi... a co do zakupów to nie wiem czy mogę tutaj reklamę robić... jeśli chodzi o zwykle hybrydy to kupuje w centrum ogrodniczym w Tarnowie Podgornym. Maja bardzo duży wybór. A botaniki udało mi się kupić u źródła które bardzo dobrze znasz bo z Zambią mnie ubieglas :)
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Przykro, że Cię to spotkało Marta.
Nie lubię takich sprzedawców i nie pojmuję jak można w ten sposób prowadzić swój własny biznes... Ale nie brakuje takich. Z drugiej strony są też tacy, co profesjonalnie i życzliwie podchodzą do sprawy :)
Mam nadzieję, że roślinki w Twoich rękach odżyją :) :tan
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Niestety, ale zmuszony jestem przypomnieć regulamin:
§ 5.6 Zabronione jest publikowanie w postach obraźliwych treści lub negatywne oceniane działalności gospodarczej innego użytkownika lub firmy. Do ewentualnych rozstrzygnięć sporów ocen działalności lub reklamacji służą jednostki organizacyjne ku temu wyznaczone jak sądy i policja, nie nasze forum. Posty tego typu prosimy zgłaszać moderatorom, gdyż mogą być to celowe pomówienia szkalujące np konkurencyjną firmę. Nieprzestrzeganie tego punktu zagrożone jest stałą blokadą konta.
Więc w takich sytuacjach proponuję po prostu informować siebie za pomocą PW. Od siebie dodam tylko, że kilka razy tam kupowałem i nigdy nie miałem problemów. Może miałem szczęście, może nie. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ola mi z Dendrobium jakoś współpraca się układa, zobaczę jak to będzie w hydro, bo tego jeszcze nie wiem.

A to wiem o jakim źródle mówisz :wink: odnośnie Zambii,co to ją wspominasz. Pamiętasz, że kupiłam ją praktycznie bez korzeni, podczas reanimacji w hydro już myślałam, że mi zejdzie na tamten świat i jakimś cudem ją wyciągłam do żywych. Nie wiem czy pamiętasz, ale jak ją Ci "buchłam sprzed nosa" to miała basal keiki. Teraz jak ją uratowała obdarzyła mnie kolejnymi 3 basal keiki ;:oj nie wiem czy będę mieć odwagę to kiedyś oddzielić, bo boję się ruszać "basalów"...

Mondfa widzisz ja już u nich wiele razy kupowałam i cały czas naiwnie próbuje wierzyć, że to teraz to było nieświadome, chociaż rozum podpowiada, że to mało prawdopodobne. Na marginesie jeszcze czekam na zwrot kasy i jeszcze zobaczę czy ich nie ;:163

Norbercie nie podałam nazwy firmy. No ale na przyszłość będę pisać firma X :wink: wiesz ja też już u nich z 7 razy kupowałam i aż mi trudno uwierzyć w to co zobaczyłam i najgorsze jest to, że nawet słowa przepraszam nie było. Na bank u nich jeszcze coś kupię, ale...
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta, skrót firmy który użyłaś u storczykarzy jest znany. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Hehe oj tam oj tam ;:306
OK już będę grzeczna ;:170 ( :twisted:) następnym razem zrobię jakiś rebus z nazwą firmy ;:306 żartuję :;230
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Na szczęście ja nie wiem o jaką firmę chodzi, w związku z powyższym nie jestem zamieszana w aferę :;230
Nic nie widziałam, nic nie słyszałam ;:224
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ja jeszcze na temat solidności firm wysyłkowych. Z perspektywy lat doświadczeń z różnymi firmami mogę śmiało stwierdzić, że to nie tylko nasz krajowy problem, ale dotyczy to globalnie wszystkich pasjonatów zamawiających swoje 'must-have'. Śledzę różne fora anglojęzyczne dotyczące oczywiście mojego hobbystycznego zakręcenia (na dwóch nawet się udzielam - sporadycznie, jak mnie bardzo zaintryguje temat) i to co je wyróżnia od naszych for to swoboda w piętnowaniu niesolidnych firm. Jadą tam z 'grubej rury' po wszechpotężnych nawet firmach, które zawiodły ich oczekiwania. Oczywiście nie są wymieniane pełne nazwy, ale skrótowo i hasłowo i wszyscy wiedzą o kogo chodzi i nikt ich za to nie ściga (czyt. moderuje czy banuje). Bardziej liberalne regulaminy? ;:oj

To tak na odtrutkę dla Tych zawiedzionych krajowym rynkiem. :D

No, ale wróćmy do tu i teraz. Nieocenioną sprawą jest dzielenie się przykrymi doświadczeniami, dotyczącymi niesolidnych firm, aby uczyć się na cudzych błędach (to mniej boli), wszak do tego między innymi służy forum, bo i w 'kupie raźniej' i większa siła przebicia. Straszę np. takie firmy złą opinią na forum, gdzie mogą mieć wielu potencjalnych klientów i to działa nie we wszystkich przypadkach, ale działa... :tan
Mam na indeksie firmy godne polecenia każdemu, jak i takie których sama nazwa wywołuje u mnie odruch wymiotny. ;:222
Róbmy to kochani na PW żeby żyć w zgodzie z regulaminem...(ja tak robię od dłuższego czasu, tylko jeszcze muszę 'rozkumać' czy można wysyłać takie wiadomości do kilku odbiorców naraz wzorem poczty e-mail - nie próbowałem i nie wiem).

No i Marta to 'przeginanie wafla' przemawia do mnie. Kupuję to w ciemno bez reklamacji... z możliwością plagiatu :;230
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”