Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta.
Jak uważasz że masz za dużo Patricia Lillian to ja chętnie odkupie.
:tan ;:180 ;:306 ;:306 ;:306 ;:306

Zwolni Ci się miejsce na coś nowego czego nie masz ;:306
Grzegorz
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta gdzie Ty kupujesz taki ładny keramzyt? W Ikea?
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Martusiu, pięknie zakwitły ci oncidia. ;:138

Też wydaje mię się, że są takie same.
Pozdrawiam - Justyna
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

zabkamarta pisze:
Odnośnie hydro. Poczekaj z OSF do wiosny i wtedy ruszy.
OSF zostawiłam, tylko skąd on będzie wiedział, że jest wiosna? Ma tylko sztuczne oświetlenie (12h), temperatury 26C/19C.
zabkamarta pisze: Ale znów przykład sukcesu. Phalaenopsis Mini Mark . Po pierwszym kwitnieniu u mnie zaczął marnieć. Korzenie w korze nie rosły, kolejne liście co raz mniejsze. Normalnie jakby z niego życie uchodziło. Wrzuciłam do hydro i teraz wygląda tak.
Super! Może rzeczywiście trafiłam na pechowego phal, który nie lubi hydro.

A tak poza tym, pamiętam, że masz w orchidarium Phal. celebensis- masz go w doniczce czy na podkładce? Bo ja mam w doniczce ale jakoś nieszczęśliwy jest i tak się zastanawiam jak mu życie polepszyć...
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Gandalfwhite akurat ja bardzo lubię equestris, do których należy Patricia Lillian i jakoś nie odczuwam, że mam ich za dużo. ;:306 Może kiedyś ;:215 , to będę pamiętać o Tobie. ;:333

Luisa powiem Ci, że jest to zadziwiające, ale rośliny znają pory roku mimo doświetlanie. Przykład orchidarium - ja mam małe doświadczenie, ale też te parę kwitnień było u mnie w punk, zgodnie z kalendarzem i porą roku. Jak czytałam na temat orchidariów, jak robiłam swoje, to czytałam wiele opinii, że hodowcy zastanawiają się, jak jest to możliwe, że mimo wyłącznie sztucznego światła, rośliny trafiają w odpowiednie pory roku.Widac nie wszystko jest tak oczywiste jak nam się wydaje.

Phalaenopsis celebensis u mnie rośnie na podkładce. Z początku zanim się przyjęła to trochę się męczyła, później jak wypuściła korzenie to każdy czubek młodego korzenia został zjedzony przez ślimaka. ;:134 Brr i już myślałam, że będzie lipa a ona po tej akcji odżyła i wypuściła sporo korzeni i nowego liścia. Obecnie oceniam jej stan na bardzo dobry. Podkładka prawie codzienne zraszania, ma sporo światła, bo wisi w połowie orchidarium, wysoka wilgotność i ciepło.
Luisa wniosek - weź w końcu zrób to orchidarium. ;:306 Bez kitu już prawie rok je mam i nadal nic np z tym podłożem mi się nie dzieje, nic nie muszę czyścić. Musisz to przemyśleć ;:215
Obrazek

Obrazek
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta, niesamowite widoki w Twoim orchidarium! Phal. tak do góry "nogami"? Dobrze widzę?
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Reniu dobrze widzisz ;:306 na podkładce Phalaenopsis celebensis ma tendencję do tego, że korzenie rosną w górę i 90% korzeni właśnie wybrało taki kierunek. A sam storczyk lekko się sam podnosi do góry, ale ma tendencję do zwisania. Jak przeglądałem w foto celebensis na podkładkach, to właśnie większość jak to Andrzej powiedział - zielonym do dołu ;:215
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Wielkie dzięki za fotki celebensis, super wygląda! Muszę swoją biedę też przenieść na podkładkę w takim razie.
Co do orchidarium to już prawie prawie się zdecydowałam, ale potem się okazało, że mnie w tym roku czeka kilka wyjazdów na 2 tyg+ i to mnie zniechęciło. Bo nie mam nikogo, kto mógłby mi doglądnąć roślin, a jak mam za każdym wyjazdem się stresować tym, co się będzie działo z roślinami bez podlewania i wietrzenia przez tyle czasu....
Awatar użytkownika
Sunrise_orchid
200p
200p
Posty: 209
Od: 5 gru 2018, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ale mi się marzy jakiś botanik wielkolistny na podkładce ;:oj...
zabkamarta pisze: Karolu cóż mogę powiedzieć o hydro... No polecam, bo już po tym etapie adaptacji i kiedy roślina się przyjmie w nowych warunkach, to w mojej ocenie ma lepszy system korzeniowy, przez co mocniejsza jest cała roślina o dodatkowo bardziej obficie kwitnie. A i z tym moczeniem nie ma problemu, tylko raz na 2-3 tyg doleje wodę i po temacie. W lecie jest super bo wilgotność jest większa w koło rośliny, ale za to zimą trzeba uważać w słabo ogrzewanych pomieszczeniach, ale to też jest do zrobienia...
A myślisz, że dobrym pomysłem będzie przesadzenie dorosłych botanicznych do hydro/semi-hydro?
Moje storczyki
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, to proszę i o mnie pamiętaj (Patricia Lillian) - chyba, że zdradzisz gdzie kupiłaś swoje ;)
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Celebensis niezwykle oryginalny i przykuwający wzrok ;:138
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Nie wiem czy ogarniacie sprawę z naszym forum i ACTA2, ale jeśli faktycznie zostanie ono wprowadzone to forum 21.01 o godz. 23 przestanie funkcjonować.

viewtopic.php?f=14&t=116015
viewtopic.php?f=14&t=106448

Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, ale jeśliby tak miało się stać, to bardzo dziękuję Wam wszystkim za miłą atmosferę i spędzony czas. Będę za Wami tęsknić ;:145

Na koniec (który mam nadzieję, że nie nastanie) parę kwitnień.

Phalaenopsis (Dtps) Sogo Twilight Rainbow. Mam ją od ponad roku i w końcu zaszczyciła mnie kwiatami. Ogromnie podoba mi się jej warżką.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mini bardzo bogato zakwitła.



Obrazek

I Phalaenopsis Biondoro DUFT


Obrazek

Justyno będę o Tobie pamiętać. Mam nadzieję że Patricia Lillian wypuści keiki, to będę miała czym dzielić.
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto ja nie wyobrażam sobie braku fotorelacji z orchidarium ;:145 ;:145 ;:145
Nie ogarniam tego wszystkiego, czy zawsze ktoś musi wiedzieć lepiej od nas co jest dla nas dobre !

Phalaenopsis Sogo Twilight Rainbow śliczny , fajne zestawienie kolorystyczne , kwiat delikatny w swej urodzie, warżka faktycznie urocza.
Mini Ci zaszalał i brak słońca nie stanął na przeszkodzie ,żeby tak obficie zakwitnąć
będę czekała na zdjęcie amesielli, podejrzewam ,że będziesz miała to samo co ja czyli zagadkę :D

Przepraszam , zupełnie zapomniała odpisać Ci odnośnie hydroponiki (mimo że żadnym guru się nie czuję).
Ja robię tak, w zależności na jakich oknach stoją, te które mają okna z kaloryferami maja wodę cały czas, natomiast te które stoją w wykuszu a parapety są na ziemi (dosyć chłodno) to przelewam raz w miesiącu.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”