Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Kasiu i Asiu na szybciutko odpowiem co zrobić z takim smokiem jak Dendrobium Nikkou. Ja uwielbiam formy naturalne i tu z pomocą przychodzi mi mój kwietniki ;:138 tu żaden parapet nie wchodzi w grę, więc zostaje tylko "powiesić" delikwenta ;:215


Obrazek

Obrazek
Kasiu długo się opierałam, ale w końcu miałam się czym wymienić z Mirką , tylko, że oczywiście ona mnie taktyczne zaskoczyła, bo umówione byliśmy na wymianę jednej rośliny a tu otwieram paczkę a tam szok ;:202 taka ta nasza Mirka jest przebiegła ;:306 także Asiu określenie Dobra Wróżka jest bardzo trafne ;:333

Chytroglossa aurata faktycznie wygląda jak z innej planety ;:222
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto no nie powiem, w takim wydaniu wygląda to bardzo imponująco ;:oj . Rzeczywiście na parapecie taki egzemplarz straciłby na urodzie, a i jego umieszczenie tam jest bardzo kłopotliwe. O gałęzi z roślinami nawet nie wspomnę - cudo :shock: .
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18663
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Na tym lewym kwietniku widzę, że to dendrobium dominuje ;:215 , jakiej jest wielkości? Kwitnienie to już u Ciebie, czy jeszcze kupne?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Norbercie na poprzedniej strony jest zdjęcie tego Dendrobium jak stoi na ziemi. Kafelek ma wymiary 60x60. To Dendrobium to nowy zakup, więc kwitnienie totalnie nie jest moją zasługą ;:174 mam nadzieję, że kiedyś takim swoim będę mogła się pochwalić ;:215
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18663
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Szczerze, to na kafelku zupełnie nie widać prawdziwej wielkości. :wink: Kwiaty ma jednak niesamowite, mam nadzieję że doczekasz się własnego kwitnienia, zawsze to o wiele większa satysfakcja. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto pięknie wygląda to dendrobium na kwietniku. Sam kwietnik też jest bajeczny ;:63
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Na kwietniku to Dendrobium jeszcze ładniej wygląda. Jest zjawiskowe ;:111
I nawet nie próbuję go sobie wyobrażać 'na łyso'. Ciekawe jakich warunków będzie potrzebowało w przyszłości
do zainicjowania kwitnienia (?)
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, "smoku" jest niesamowity!!! I pięknie go wyeksponowałaś ;:138
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Już tuż tuż wystawa we Wrocławiu i postanowiłam zrobić inwentaryzacje i porządek w mojej ewidencji roślin. Spis z natury wykazał 159 roślin i aż się zastanawiam, gdzie to wszystko niby jest ;:219 ... Ale fakt faktem, że spisywałam to cztery dni (oczywiście w tzw czasie wolnym, którego jak na lekarstwo). Każda roślina ma swój numer ewidencyjny i folder fotograficzny. Oczywiście bałagan mam tam nieludzki ;:306 , stąd tyle trwało ich spisywanie.

Dziś chciała się znów pochwalić. Zakwitła roślina, którą zawsze podziwiałam u naszej Kasi. Zawsze Neofinetia falcata na zdjęciach wprawiała mnie w zachwyt. Od dziś mogę ją podziwiać na żywo. Obecnie jeden pęd, ale już w drodze następny.
Na żywo jest równie cudowna dzięki swojej delikatność. Jeśli na wystawie będą jakieś Neofinetie lub jej krzyżówki, to z miłą chęcią je przygarnę. Wszystko fajnie tylko zapach Neofinetii mi nie zbyt się podoba ... Hmmm po prostu nie lubię zapachu konwalii ;:219

Ostatnio Kasia napisała, że Neofinetia uchodzi za trudną do uprawy parapetowej i że się dziwi takiej opinii. Muszę się z nią zgodzić, bo mam ją od roku no i bez problemu się dogadaliśmy. Zobaczymy co będzie dalej, ale bez większych problemów zakwitła, oczywiście okres spoczynku w temperaturze od 8 do 14 stopni zaliczyła. Uprawiam ją, jak na moje warunki, nietypowo, bo w mchu. Podlewanie poprzez podsiąkanie a mniej tajemniczo - po prostu leje wodę na podstawkę ;:333


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poza tym kwitnie dalej Liodoro


Obrazek

Phalaenopsis Mini Mark



Obrazek

Phalaenopsis Patricia Lillian



Obrazek


Ponowne zakwitło Oncidium Misaki Obry 'Only You'


Obrazek


I dalej cieszy oczy Dendrobium Nikkou. Ma dość intensywny zapach. Taki dość dziwny, bo niby zapach bzu, ale jakby z domieszką kociej uryny ;:306 mówię Wam kusząca reklama ;:215
Asiu na łyso będzie wyglądać jak typowy patyczak ;:306 totalnie nic ciekawego. Odnośnie warunków myślę, że zapewnie mu standardowe jakie mam dla Dendrobium, czyli zima max 14 min 8 stopni...

Obrazek


I na koniec hybryda, którą bardzo lubię za jej kolory i kształt kwiatu.


Obrazek
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczykowe fiksacje Marty.

Post »

Martuś wszystko piękne jak zawsze ale Neofinetia ;:180 ;:180 ;:180
Myślę ,że problemem w uprawie jest przechłodzenie. Moja w ub roku ,,kopnęła w kalendarz"
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Kolejne piękne kwitnienia storczyków ;:138 -ależ masz kolekcję cudo ;:333
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Wystawa NOT - zdjęcia z wystawy w wątku wystawowym.

W piątek rano jako pierwsza pojawiłam się przed drzwiami NOT, aby zawitać na wystawę storczyków. Jeszcze zanim weszłam, już czułam się zawiedziona. Było widać od razu że jest skromniej niż w zeszłym roku. Dotyczyło to ekspozycji oraz oferty sprzedażowej.
Dla wymagającego kupującego było tylko trzech sprzedawców wartych uwagi. Była jedna firma z Niemiec (Karge się ostatecznie nie pojawiło, bo miało być dwóch), jedna z Filipin i z Polski SO. Reszta to hybrydy, cięte Cymbidia, kaktusy i jakieś inne dziwne rzeczy.

Weszłam na wystawę jako pierwsza. ;:306 Na pierwszym stoiski u Niemców kupiłam za nieduże pieniądze Phalaenopsis Black Pearl ze zdrowym systemem korzeniowy. Zawsze marzyłam o nim a tu nagle pojawiła się okazja.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na stoisku z hydrydami kupiłam Promenae. Spodobała mi się, bo taka malutka i sympatyczna.




Obrazek

Później w SO wpadła mi w oko Phal. Essence Zusan. W związku z tym że lubię krzyżówki x lindenii to chciałam ją kupić. Okazało się, że w doniczce nie ma żywego widocznego korzenia, wszystko zgnite. Sprzedawca zgodził się na obniżenie ceny o 30 zł. Storczyk w domu od razu stracił stare podłoże. Okazało się, że tragedii nie ma, plus korzenie powietrzne, to sobie poradzimy jakoś.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

A u Filipińczyków kupiłam Dendrobium ametystoglosum. Chodziło za mną od jakiegoś czasu, więc stwierdziłam, że zaszaleje.



Obrazek


Szkoda wielka, że było jak było, ale dobre i to. Mamuśka mogła się przez dwie godziny rozerwać, biegając dziesięć razy po każdym stoisku, oglądając wszystkie fiszki. ;:306 :;230
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto weszłaś jako pierwsza na wystawę, a ja za to pierwsza skomentuję.
Przede wszystkim dziękuję Ci za relację, na którą bardzo liczyłam ;:168
Choć piszesz, że było skromniej, to zdjęcia z ekspozycji pokazują przepiękne kwitnienia, okazałe rośliny i całą gamę kwiatów i kolorów.

A teraz Twoje zdobycze:

Phalaenopsis Black Pearl niejeden z nas włożyłby do koszyka. Moja Sandra, która przeze mnie nie pojechała
pewnie będzie zawiedziona, bo i ona o takim marzyła. Super, ze trafił w tak dobre łapki i w końcu to jakaś nagroda
za 'bycie pierwszą' ;:215

Promenea już gościła u mnie i mogę z doświadczenia podpowiedzieć, żebyś uważała z podlewaniem gdy zawiązuje pąki
(lubią brązowieć i gniją nawet przy niewielkim nadmiarze) i jak większość miękkolistnych przyciągają przędziorka (więc od czasu
do czasu oprysk).

Zastanawiałam się co ma po rodzicach krzyżówka Phal. mannii black x lindenii i doszłam do wniosku, ze po 'mannii' kształt kwiatów,
a po 'lindenii' kolor (choć z jakimiś dodatkami ). Patrząc na Twój entuzjazm pewnie go doprowadzisz do zdrowia ;:147

No i Dendrobium amethystoglossum - super, że z pędem. Wkrótce zobaczymy kwiaty :)
Ciekawa jestem, czy po kwitnieniu wyląduje w hydro ?

Nie pisałam długo, więc jeszcze parę słówek o ostatnich kwitnieniach.

Śnieżnobiała Neofinetia - prześliczne kwitnienie !!! i po mistrzowsku zrobione zdjęcia.

Ciekawe Oncidium Misaki Obry 'Only You'. Rzadko spotykane kolory. Niech Ci jeszcze obficiej zakwitnie w przyszłości,
to będzie zjawiskowe.
I jeszcze raz zachwycę się Dendrobium Nikkou.
Wiesz, ono kojarzy mi się kolorystycznie i pokrojem z fragmentem kwitnącego drzewka wiśni w Japonii :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”