Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta fajne zakupy. A phale to jak sie nazywają?
Mam pytanie czy oni tych roslin w nic nie pakowali czy Ty nke chcialaś bo mialaś koszyk?
Widzę że neofinetię też dorwałaś
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Mam dwa Phalaenopsis Nana20 ten, o który się pytasz to opisana hydrydy. Akurat jestem poza domem, to napiszę wieczorem jak to się nazywa. Ciekawy kształt kwiatów i pięknie pachnie. Dla mnie coś skrzyżowane z Liodoro.

Drugi Phal to jakaś Krzyżówka equestris, ale kupiłam bez fiszki i muszę zidentyfikować.

Kasiu koszyk to mój pomysł. Każdy chciał pakować w reklamówki i bałam się że się zniszczą. Oczywiście Neofinetie dorwałam ;:215
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18674
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta, o widzę że bardzo się ograniczyłaś z zakupami, pewnie myślałaś o mnie. ;:306
Oj chociaż podejrzewam że byłaś z M. i ograniczył Twoje zapędy. :;230
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

O Marto to i u Ciebie będę podziwiała neofinetię ? :)
Czekam na wiecej zdjęc i dzięki za info ;)
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Chwilę nie zaglądam, a tu bach - dwie strony wątku. Ciężko za Tobą nadążyć. :;230

Zakupy, choć nieśmiało wyglądają z koszyczka, to wyglądają bardzo ciekawie.
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ciekawam co w tym koszyczku dokładnie masz. Ale międzynarodowa wystawa i tylko 5 sztuk? Może źle się czułaś? ;:306
A na serio to co, nie było nic ciekawego?
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Norbercie oj tak myślałam o Tobie i o Kasi ;:173 a z mężem nie byłam, więc to nie przez niego ;:306

Aniu mam nadzieję, że i u mnie Neofinetie będziemy mogli oglądać ;:138 ale czy tak będzie :uszy

Joanno ja sama nie zadarzam za swoim wątkiem ;:306

Luisa zaraz pokaże co miałam w koszyku, tylko odp na Twoje pytanie ;:333 czułam się doskonale ;:306 konto w banku ogołociłam :wink: tylko kupić nie było co. Wiesz to zależy kto po co jedzie. Ja jechałam po Phalaenopsis krzyżówki x equestris i x finleyi. Żadnej z finleyi nie widziałam a equestris też było lipa. Było sporo Phalaenopsis ale krzyżówek, które mnie nie interesują ;:222 jechałam też po Phalaenopsis fimbriata - nie było i po Dendrobia, których jak na lekarstwo a te co były to już mam. Jeden sprzedawca mówił, że nie wzięli Dendrobii, bo już nie byli się w stanie zabrać z tym. Znów zakupy do orchidarium sobie odpuściłam, bo bym do tej pory analizowała po nazwach co by się do ciepłego orchidarium nadawało ;:222
Generalnie jestem ciut zawiedziona, bo nie było nic co by mi d... urwało. Żadnej ciekawej rośliny, co bym padła na jej widok i wciągła całą kasę, żeby tylko ją mieć...

OK co kupiłam. Szaleństwa nie ma.

Kupiłam krzyżówek equestris bez fiszki, dzięki czemu utargowałam cenę. Już wiem, że jest toPhalaenopsis speciosa x equestris Rosa


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Phalaenopsis Biondoro Duft. Hybryda, ale tak pięknie pachnąca, że nie mogłam się jej oprzeć ;:215


Obrazek

Obrazek

Z braku Dendrobium kupiłam też hybrydę.


Obrazek

No i Masdevallia, która chodziła za mną od dłuższego czasu.


Obrazek

Obrazek

Neofinetia falcata też w końcu jest moja. Nawet wypuszcza na dole dwa odrosty nowe i już kiedyś kwitła, więc już dojrzała panna ;:215


Obrazek

Obrazek


No i nie uwierzcie, ale to też mam z wystawy ;:215 Dziękuję Joanno na śliczny prezent ;:167


Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18674
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Jako chyba mogę powiedzieć o sobie fan falenopsisów, mi się podoba Phalaenopsis speciosa x equestris Rosa . Ten drugi też fajny. I pewnie za tym będę się jutro rozglądać. :)
Ja akurat nie robię żadnej listy, raczej będę się kierować kwiatami albo ciekawym pokrojem, jeśli to nie będzie falenopsis. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Neofinetia ;:63
Ale ta masdevallia też ładna bardzo :)
Och wiem o co zapomniałam Cię poprosić..jest taka hybryda phalaenopsis joy fairy tale.Ciekawa jestem jak pachnie..kojarzysz czy była może?

Czy coś z powyższych wyladuje w orchidarium?

Apropos skarpet.. coś dla Ciebie https://goo.gl/images/EuGeX8

;:306
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Zaszalałaś Marta ;:138
A te skarpetki to ;:oj rodzina Ci się powiększy? ;:oj Czy to dla storczyków na stópki? ;:65 :)
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto
Dziękuję za pozdrowienia :)
Na chyba 5 zdjęciu z wystawy pokazujesz p.fmbriata ? rozumiem że coś z nią było nie tak ?
Faktycznie patrząc na zdjęcia z wystawy to szału nie widzę a tak żalowałam że nie mogę z Wami być.
Neofinetie mam już 3 lata ale my yy ;:185
Dendrobium fajny krzaczor, czy to chiyomi ?

Marto widzę też na którymś zdjeciu fiszke p. Piccolo red???? Czy było ,???
Norbert się jutro wybiera może i mi kupi ;:145

Skarpetunie śliczne, ach ta Asia ;:108
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

zabkamarta pisze:
Generalnie jestem ciut zawiedziona, bo nie było nic co by mi d... urwało. Żadnej ciekawej rośliny, co bym padła na jej widok i wciągła całą kasę, żeby tylko ją mieć...
No to dziwne rzeczywiście, zwłaszcza że paru fajnych wystawców było, np Ecuagenera. Chętnie pooglądałym ich masdevallie i dracule. Ale czego nie wydałaś teraz, to wydasz później, z tym nie ma problemu ;:306
Ale zakupy fajne, najładniejsza neofinetia ;:167 Oraz masdevallia- to jakaś konkretna? Zimnolubna czy ciepłolubna?
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Śliczne zakupy Marto, choć szkoda, ze nie spełniłaś swoich marzeń... Moje serce skradł pierwszy ;:226
Gdybyś miała okazję kiedyś pojechać do Drezna, to w porównaniu ta wrocławska wystawa była maleńką jej cząstką.
Ale i tak cieszy, ze jakaś wystawa w Polsce ma miano międzynarodowej i że gościła większą ilość wystawców.

Mnie Marta rozbawiła tym, że podzieliła pieniądze na dwie kieszonki - jedne do wydania, a drugie niekoniecznie, ale gdyby....
Ja miałam tak samo w torebce ;:306
iskraiskra pisze:Czy coś z powyższych wyladuje w orchidarium?
Apropos skarpet.. coś dla Ciebie https://goo.gl/images/EuGeX8
;:306
Myślę iskraiskra, że skarpetki :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”