Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ostatnio stwierdziłam, że już więcej nic nie kupuje ze storczyków. Później stwierdziłam, że tylko kupię jeszcze ten namiot a teraz stwierdzam, że jak już coś kupię to już się przed Wami nie przyznam :;230
Ale pokaże Wam jednego ;:306

Poszłam do LM po doniczke. Przechodząc obok storczyków oczywiście rzuciłam okiem i poszłam dalej, ale nagle po "hamulcach i wsteczny". Chwyciła i stwierdziłam, że już nie oddam ;:215


Obrazek

Obrazek

Kolorystyka bombowa - dół jest lekko kremowo
-żółty i ten mój ulubiony kształt kwiatu. Jeśli on będzie powtarzać tą kolorystykę przy następnych kwitnieniach, to ja już go kocham ;:215
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Piękny i niespotykany ;:167
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18663
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta, nie mów że dostałaś go w LM ;:oj No to jutro zobaczę co jest u mnie. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto ale Ci się trafił ;:138 Ma taką uroczą kolorystykę. Też się zastanawiam, czy będzie taka z każdym kwitnieniem, oby :wink:
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Poważnie stał jako jeden jedyny w LM. W pierwszej chwili myślałam że to jakaś Cambria i aż nie mogłam uwierzyć, że to Phalaenopsis. Naprawdę wyjątkowy, byle by był taki zawsze ;:63
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ano ciekawy :)
Kurcze fenomen z tymi sklepami jest. U nas np w jednym auchan daleko ode mnie mają jakiegos fenomenalnego dostawcę, moja znajoma kupuje tam np ogromne scindapsusy pictusy, piękne zdrowe po 9 zl, czy inne mniej spotykane rośliny, w moim same paprotki i fikusy w dodatku drogie. Podobnie LM..u Ciebie takie cudaki a u mnie np nie widać kwiat?w, tak obrośnięte są wełnowcami..w dodatku nic ciekawego.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18663
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta, jesteś farciara przez duże F. :) U mnie niestety, nie było oprócz typowych hybryd. W sumie asortyment w sieci marketów powinien być wszędzie taki sam albo zbliżony, a nie wybiórczo trafiają takie ładne egzemplarze jak ten falenopsis powyżej. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, super zdobycz ;:215 Każdy kwiatek ma trochę inny wzorek, a każdy z nich śliczną cieniowaną warżkę.
Jestem bardzo ciekawa podobnie jak inni, jaką kolorystykę pokaże w kolejnych kwitnieniach ??

Przyznam, że stęskniłam się już za Twoim orchidarium :wink:
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

No właśnie niejednorodne są te dostawy nawet w dwóch sklepach w tym samym mieście. Słynny Purple Martin, który był w niewielu sklepach LM. Coś ciekawego kupić w markecie to bardzo ciężko. Nic przez ostatnie ponad pół roku nie wpadło mi w oko, tylko sama typówka była. A tu faktycznie jestem Farciarą. ;:306

Joanna (Art)
moje orchidarium ma się dobrze. ;:215 Co jakiś czas muszę wpaść tam z kosiarką. Stoczyłam batalię ze ślimakami, które wylazły z jakiejś doniczki. Upodobały sobie w szczególności Phalaenopsis celebensis zjadając jej wszystkie aktywne stożki korzeni oraz wygryzając parę dziur w liściach. Ale już po ślimakach nie ma śladu i korzenie u celebensis odrastają. Nawet wypuszcza nowy listek :tan

A jeśli chodzi o kwiaty to powoli przekwita Phalaenopsis Appendo (appendiculata x pulcherrima), szykuje się do kwitnienia Phal (amabilis x tetraspis C#1) x tetraspis C#1 ale tak powoli, że chyba ja się zestarzeje, zanim on zakwitnie. Drugi egzemplarz mam na parapecie i jest dokładnie to samo, więc to chyba takie geny.
Już szybciej zakwitnie Gastrochilus obliquus, bo już kształtuje pąki.
Jeszcze coś kombinuje Bulbophyllum blumei (maxillare), ale to jeszcze nie mam pewności czy to pęd czy nowy przyrost.
I jeszcze pęd wypuściła taka hybryda co to ją, w ramach nauki nieuśmiercania roślin przy przenoszeniu na podkładkę, wrzuciłam jako pierwszą do orchidarium.

A wygląda to tak. Oczywiście nadal pusto.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto a mozesz zrobić zdjęcie jakiegoś człowieka przy tym orchodarium co by pokazać jak ono jest duże?
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Hmm człowieki odpadają ;:306 nie znajdę chętnego ;:306
Może być butelka 1.5 l :?: na tle 300 l orchidarium?

Obrazek
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

iskraiskra pisze:Marto a mozesz zrobić zdjęcie jakiegoś człowieka przy tym orchodarium co by pokazać jak ono jest duże?
Ha, ha, najlepiej siebie Marto ;:215 ;:138

Dzięki, że tak szybko zareagowałaś :D

Nie przesadzaj z tym 'pusto' :!:
Pełno różnych kształtów, kolorów i zróżnicowanych pokrojem roślin. Przecież "Nie od razu Rzym zbudowano" :wink:
Trzeba dać sobie i roślinom czas. Lubię sobie robić powiększenie zdjęć i oglądać szczegóły prawie na żywo ;:224

Ciekawe zapowiedzi są. Szczególnie Ci życzę, żeby Bulbophyllum blumei (maxillare) pokazało kwiaty ;:65
Jak pokonałaś te slimaki ?
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Aniu hmm człowieki odpadają ;:306 RODO i te sprawy ;:306 nie znajdę chętnego ;:306
Może być butelka 1.5 l :?: na tle 300 l orchidarium?

Obrazek

Joanno (Art) ślimaki pokonał preparat na nie taki do stosowania w ogrodzie. po prostu je nakarmiłam ;:306

Wszystko rośnie i kiedyś będzie mała dżungla ;:306 i też nie mogę się doczekać kwitnienia Bulbophyllum, bo ma kwiaty podobne do Masdevallii, więc mocno liczę na to, że to jednak są dwa ;:215 pędy ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”