Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, cieszę się że już do Nas wróciłaś ;:196 Z drugiej strony rozumiem, dlaczego musiałaś zrobić taki zastój. Zawsze trzeba wybierać to, co najważniejsze. A zdrowie w tym przypadku góruje nad pozostałymi... bez tego to nie ma praktycznie nic. Mam wielką nadzieje, że wszystko jest i będzie dobrze.

A Ty Asiu, jesteś dobrą koleżanką, która trzyma rękę na pulsie. I dobrze. Tylko takich ludzi mieć wokół siebie.

Piękne zdjęcia z orchidarium :wink: Wiosna to i porządki wszędzie trzeba porobić. Zawsze lubię oglądać Twoje orchidarium, kiedy je pokazujesz.

A kwitnienia też super i cieszą oczka :) Ta nowa stuartiana jest bardzo ciekawa. Tak samo jak i pomysł z śliczną philadelphia.

Trzymaj się Martuś ;:168
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto :wit
Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego orchidarium ;:180 Jak Ci wszystko pięknie rośnie :D Widać ogrom pracy i serca które wkładasz w uprawę roślin ;:167
Czekam (nie)cierpliwie ;:65 na rozwój pączków w orchidarium.

Życzę Ci Martuś dużo zdrówka! ;:168 Wypoczywaj i nie przejmuj się nieobecnościami na forum ;:196

Trzymaj się cieplutko i zdrowiej nam ;:3
Pozdrawiam Czarna :-)
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

:wit
Przepiekne masz orchidarium...marzę o takim już od dawna, ale niestety maż pozostaje nieugiety ;:222
Twoje Phal...pieknie kwitną. Wypatrzyłam Masdevalie...zgadza się??? Ona także w orchidarium mieszka???
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta orchidarium to oczywiście pozamiatałaś. Ślicznie wszystko wygląda, mech to Ci szaleje. Gratuluje pędzików i czekam niecierpliwie na to co nie chcesz zapeszyć.
Masdevalia pięknie się rozrosła a i rośliny towarzyszące robią wrażenie. Oj chciało by się te Twoje orchidarium zobaczyć na żywo. ;:108
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Pamiętam, jak to Twoje orchidarium wyglądało na samym początku. Od tego czasu nastąpiła duża transformacja. Gratuluję ;:215 , kosztowało na pewno dużo pracy oraz współpracy z M. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Piękne orchidarium. ;:138

Zamgławiasz i spryskujesz całość czy tylko parowanie z keramzytu stosujesz dla zachowania wilgotności otoczenia?
Jak spryskujesz wodą to jak często?
Grzegorz
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Mirko strasznie mi przykro z powodu Amesielli. :( Mam nadzieję, że odbije, w końcu to siostra bliźniaczka mojej.
Oczywiście dementuje jako by to Mirka nękała ludzi zbyt dużą ilością zdjęć. Mamy takiego znajomego, który by Was tu pewnie zamęczył. ;:306

Monia też się cieszę, że wróciłam. :heja Teraz mi się już przypomniało jacy wspaniale zakręceni ludzie tutaj są. ;:4
PS złego diabli nie biorą, więc jeszcze trochę się ze mną pomęczycie.

Beatko, Norbercie pracy orchidarium potrzebuje nie wiele. W sumie uprawę tam zabiera mi mniej czasu, niż uprawa w doniczkach. Grzegorzu woda jest w keramzycie na dnie i paruje a raz dziennie robię oprysk za pomocą opryskiwacza ręcznego i to wystarcza. Nawet zdarza się, że zapominam podlać przez dwa dni i nic się nie dzieje. Nawet wyjazd na tydzień nie powoduje strat, więc orchidarium jest bezobsługowe.


Perla musisz znaleźć sposób na męża. ;:108 Ja stawiam przed nim mój "plan dokonany" i liczę, że nie doda mi skrzydeł ;:199 i nie wylecę przez okno. :;230
A faktycznie w orchidarium jest Masdevallia hybryda ciepłolubna. ;:333

Norbercie orchidarium na początku wymagało sporo pracy, no i bez pomocy męża nigdy bym nie dają rady, ale teraz to już samo wszystko rośnie. Ale faktycznie ilość zmian, które tam zaszły są ogromne. Jest teraz tak jak marzyłam ;:167 po prostu zielono ;:167
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

No i szczęśliwy powrót naszej Marty "do domu" ;:114

Mam nadz., że ze zdrowiem wszystko się jednak wyjaśni. Teraz to większość Polaków diagnozuje się sama
lub przy pomocy wujka Google. A jak już u lekarzy, to czasem po kilku latach eksperymentów dopiero okazuje się co Ci dolega ;:147


Pochwały zacznę od Masdevallii - gratulacje za korzenie, których wcześniej nie było. Nooo, teraz to już niech spróbuje nie kwitnąć :wink:
Gastrochilusy uwielbiam, więc czekam z niecierpliwością na te słodkie małe kwiatuszki ;:65
A tajemnicza niespodzianka niech Ciebie i nas przypadkiem nie zawiedzie, bo będziesz musiała na pocieszkę kupić sobie coś nowego :D

Orchidarium dla mnie bajkowe i to jak się w nim zagęściło. Balsam na serce. Wniosek z porządków - warto częściej myć szybki,
to więcej pędzików znajdziesz ;:215
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta bez Ciebie nasze forum byłoby smutne Ty dodajesz tu kolorytu i takiego fajnego ,,świra"

Co do amesielli to od soboty jest na SOR-rze , coś mnie tknęło żeby zajrzeć w korzenie i się okazało ,że ich nie ma, wcześniej liście były zdrowe i jędrne i nie wiem czy przez to przechłodzenie mogło się tak stać czy to zbieg okoliczności.

Orchidarium jeszcze raz powtórzę rewelka ;:167
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Orchidarium to taka mała prywatna dżungla, pięknie się prezentuje, pokazuj czesciej :D
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta, patrząc na to Twoje orchidarium i związane z nią sukcesy, nie myślałaś o oranżerii? Miałabyś taką możliwość? :wink: Na pewno więcej weszło do niej roślin, niż do tego akwarium. Mi tam zawsze marzyła się oranżeria ale mieszkając w bloku to niestety nie mam takiej możliwości. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Asiu teraz już obiecuje częściej sprzątać :oops: pomimo, że tego nie lubię 8-)

Mirko ja od zawsze się boję, że ktoś mnie kiedyś zamknie w kaftan bezpieczeństwa przez te storczyki :pogon a poważnie to ja przecież jestem stateczną matką dwójki dzieci i w dodatku "g.. ówną księgową", więc nie wiem skąd takie wrażenie ;:72 ;:60 ;:306
A teraz Amesielia - trzemam kciuki, nie wiem dlaczego nagle strzeliła focha z tymi korzeniami, może faktycznie przeziębiła się przy tym oknie plus mokre podłoże i SOR wita ;:222

Dorela obiecuje częstsze fotorelacje z orchidarium wrzucać. ;:108

Norbercie powiem Ci tak. Myślę o tym dzień i w nocy ;:306 co więcej mam gdzie to zrobić, pracuje w firmie, która może mi to zrobić... Jest tylko jeden problem ;:218 KASA ;:222
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Cześć Marta.

Co to za mech używasz w orchidarium? Kupny z akwarystycznego?
Grzegorz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”