Storczykowe fiksacje Marty

kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta oncidium fajna chmurka. Neofinetia już Ci kwitnie, moje zawsze latem mają kwiaty. Czy Ty swoją zimą przechładzasz czy nie. Mam wrażenie że te zimujące kwitną latem dlatego że potrzebują wybudzenia. Moim właśnie rosną nowe korzenie na kwiaty trzeba poczekać. I tu sprostowanie : neofinetia falcata nie fasciata.
Phal. Caribbean Sunset x minus też bardzo mi się podoba. To raczej z tych mniejszych storczyków prawda?
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ale cudowna ta Neofinetia fasciata, mam ją na liście do zdobycia. Może sie uda kiedyś ;:167

Twoje Oncidium zaszalało, uwielbiam je za tą ilość kwiatków i zapach ;:3
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Dżoana a co u Ciebie bo ciszzza straszna.

Pomidorki sadzisz bo pora?
Grzegorz
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto- znalazłam w Twoim wątku dendrobium amabile. Czy kwitło u Ciebie? Moje jest dorosłe i chętnie przyrasta, ale kwiatów brak.
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ok Marta reaktywacja - przyjmuje wszelkie biczowanie za moje nieobecności nieusprawiedliwione ;:223 dostałam ostatnia lekkiego kopa i wracam na kolanach prosić o wybaczenie, że Was opuściłam :cry:

Nie będę się tłumaczyć, bo i na to nie mam czas za wiele, więc nie marnując go pokażę Wam co się u mnie ostatnio działo a trochę się dzieje, tylko że zdarza się, że nie mam czasu fotek zrobić - nie mówiąc już o zarośniętym orchidarium ;:222 widok zamazany przez brudną szybę i wszędzie rozrosły się paprotki ;:223 cały czas obiecuje sobie tam posprzątać, ale z nędznym efektem....
Od tego czasu trochę się u mnie zmieniło - sporo roślin doszło, sporo odpadło - niestety czasem winę tego ostatniego ponosiło lenistwo a czasem niedopatrzenie. Obecnie mam ponad 200 szt przychówku storczykowego ;:215 powoli zaczynam odczuwać ścisk - szczególnie o tej porze roku, gdzie wszystko wróciło do domu. W spiżarni upycham wszystkie chłodnoluby - w tym roku zmieniłam taktykę i wrzucam je tam sukcesywnie czekając aż każde z nich skończy okres wegetacji, nie patrząc na kalendarz - zobaczymy jak w tym roku będzie z Dendrobiami dzięki tej zmianie.

Ok przejdźmy do foto tego co jednak da się podziwiać :wink:

Na pierwszy ogień najświeższe moje zdjęcia (też się zmobilizowałam) - Phal Philadelphia




Obrazek

Obrazek

Kolejny to Dtps Sogo Twilight Rainbow który zaskoczył mnie odbijając z oczka z uśpionego pędu. Oczywiście ostatnie zapracowanie spowodowało, że zauważyłam ten fakt właśnie parę dni temu :shock:




Obrazek

To samo zakręcenie spowodowało, że zauważyłam kwitnienie tej Cattley hybrydy też z refleksem szachisty i nagle w przechodząc obok niej patrzę i myślę "co to tam coś pomarańczowego leży" ;:223 już kwiat w pełni rozwinięty czeka na podziwianie. Dzięki temu kolorkowi to zwróciłam uwagę na to, że obok Cattleya też zbiera się do kwitnienia z dwóch pochewek :oops:

Obrazek

Obrazek


A teraz młode Dendrobium, które jak dobrze pamiętam dostałam od Reni w końcu jego pierwsze kwitnienie. Po wniesieniu tuż po pierwszych przymrozkach do domu wypuściło pączki a teraz można podziwiać maluszka :tan

Reniu pytałaś się o dendrobium amabile - mam młodą roślinę i jeszcze nie kwitła - mam nadzieje, że to się zmieni w tym sezonie...


Obrazek


Pozostając w Dendro klimacie. Drugie już kwitnienie w tym roku Dendrobium Oriental Smile Fantasy - oczywiście uszczypliwie można by mnie spytać "a gdzie do jasnej Anielki było pierwsze" bo właśnie tu ponowne biczowanie ;:14
Taka łysa modelka, ale jaka powabna :tan


Obrazek

Obrazek

Dobra to teraz odkopie te wcześniejsze kwitnienie tego Dendrobium, które kiedyś sprezentowała mi kochana Mireczka To pierwsze kwitnienie było z lipca 2020 roku.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dobra idę za ciosem - jak szaleć to szaleć. Zakup z zeszłego roku - moje obecne kwitnienie i mój pierwszy życiowy szczypiorek. Kichara Jarak Kiss Odkupiłam ją od prywatnej osoby, roślina spora także długo nie musiałam czekać na kwitnienie. Kolory boskie i odkryłam, że delikatnie pachnie, jak się w odpowiednim momencie wsadzi w nią nos - nie wiem kiedy to było, ale był słoneczny dzień i jakoś popołudniu ;:3


Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i na koniec parę hybryd


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obiecuje poprawę, zaglądanie tutaj, pisanie nowych postów oraz nadrobienie zaległości u Was w wątkach ;:304 mam nadzieję, że ciąg dalszy będzie szybko, bo mam sporo zaległych fotek
_Anja
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 26 sie 2020, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Dzień dobry,

naprawdę wspaniała kolekcja - podziwiam i szczena do ziemi ;:oj
Ja po kilku latach przerwy odtwarzam kolekcję - tylko u mnie jak zawsze odwrotnie: falki po 3 miesiącach zdychają za to cymbidium - bez żadnych ceregieli, wynoszenia na ogród, nawożenia itp kwitnie co roku.
A że pora odpowiednia - jak Twoje cymbidium? Udało się, kwitnie?
To w gepardzie kwiaty jest naprawdę cudowne!

Najlepszego w Nowym Roku
Ania
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Martuś, nie biczuj się już tak bardzo, bo właściwie nam wszystkim się po trochę należy (może poza Grzegorzem ;:215 )

Super, że jesteś znowu ;:168

Byłam ciekawa co dzieje się w orchidarium, ale już obrazowo to opisałaś i nie będę Cię gnębić w tym trudnym czasie
żebyś tam sprzątała :wink:

Zacznę Marto od hybryd falenopsis - super ! Niech kto mówi co chce, ale one są niezawodne i równie niezmiennie urocze.
Ostatnie zdjęcie - zbioróweczka, to jak obrazek na ścianę. Gotowy do namalowania :)
Ja też mam kilka ulubionych hybryd i wciąż któreś kwitną.

Kichara Jarak Kiss, dzisiaj rozmawiałyśmy o niej z Mireczką - podobnie jak ty zachwycała się kolorami na żywo :)
Chyba czas ją sobie sprawić. A tzw.szczypiorki są b. wdzięczne, bo zajmują mało miejsca.

Dendrobium Oriental Smile Fantasy - zauważyłam, że zmienia kolor z czasem. Chyba, ze miałaś odmienne oświetlenie ?
Jovanka takie okazy nazywała "kwitnącymi patykami" :D

Ognista katleja kolorystycznie w moim stylu ;:333 Musisz być nieźle zakręcona jeśli nie zauważyłaś pąków.
Widzę też, że wreszcie doczekałaś się na klasyczną Philadelphię. Ona rośnie w korze ? Widać bogaty system korzeniowy.
Moja już kilka lat dochodzi do siebie po przejściach i wciąż jakaś karłowata jest.

Pokazuj Marto kolejne kwitnienia i nie licz na zbyt liczne komentarze.
Czasem przynajmniej ktoś z oglądających do Twoich kwiatów się uśmiechnie ;:215 ;:167
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, dałaś po oczach ;:138 Jakie piękne kolory ;:3 Możesz podpisać Dendrobium- to Love Memory , pachnące :)
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Aniu widzisz a mi po tylu latach dopiero teraz cymbidium wypuściło pęd i to właśnie to "gepardzie" - szczerze to już mam zamazane w pamięci jak ono wyglądało, ale pamiętam że mnie urzekło. Mam nadzieje, że pąków mi nie zrzuci. Aktualnie stoi w chłodzie i jest doświetlane - mam duże nadzieje ;:138

Asiu bardzo miło Cię "słyszeć".
Tak orchidarium zapuszczone, ale teraz moja praca zdalna ma dobiec końca wraz z powrotem klas 1-3 do szkół, więc sekator pójdzie w ruch i zrobię porządek. ;:333

Kichara Jarak Kiss skradła moje serce - i zaczełam rozglądać się za szczypiorkami. Tak jak mówiłaś - są cudownie kompaktowe ;:138

Dendrobium Oriental Smile Fantasy faktycznie mocno zmienia swoją barwę w czasie, czy dłużej stoi tam jest dla mnie piękniejsze czyli przypomina mi bardzo soczystą brzoskwinie, teraz kwiaty opadły i nawet jak opadły kolor mnie urzekał nadal - takie odejście w pełnej klasie ;:167

Ja jestem naprawdę zamotana - ostatnio znalazłam zaplątany pęd phal. schilleriany w podłożu - coś mnie tknęło, żeby tam zajrzeć ;:14 cudem go w całości wyciągałam ;:63
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Reniu jeszcze raz dziękuje ;:63

Teraz parę fotek, bo jak tam pusty post to nie wypada...

Gastrochilus obliquus mój ulubieniec z orchidarium ;:136 kwitł między czasie inny Gastro, ale nie zdążyłam zrobić mu foty ;:145 nie żeby tak krótko kwitł ;:222

Obrazek



Maluszek Od Mireczki - Dendrobium Rainbow dance - kwitnie dwa razy w roku ;:167

Obrazek

Obrazek

a tu wcześniejsze kwitnienie jego z lata


Obrazek

a na koniec hybrydy :)



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Martuś, akurat przed spaniem weszłam na Forum :D

I zostanie mi przed snem widok Twoich kwitnień - czyli kolorowe sny mam zapewnione ;:215

Akcja wyciągania pędu Schilleriany to jak operacja chirurgiczna prawie. Nie wiem jakim cudem pacjent przeżył ;:306
Ale dobrze,że się udało.. uff, pewnie się spociłaś :wink:

Dendrobium Rainbow dance - śliczne kwiaty ! Mam okazję je oglądać u siebie na żywo,
bo Dobra Wróżka Mireczka również mnie obdarowała i równie mała roślinka otwiera w pierwszym kwitnieniu
aż 6 kwiatów i równocześnie młody przyrost. Coś niesamowitego ;:224

Hybrydy Phal. i Gastrochilus... ;:226 Będę śnić....
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ależ niesamowita ten biały phalaenopsis ;:3 Ile on ma kwiatów ;:3 Kwitnienie wystawowe ;:215
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Piękne kwitnienia.
Ale maluszek dendrobium podbija wszystko ;:138
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Rainbow dance i jego kwitnienie ekstra ;:138 Trzeba Ci przyzna,że masz rękę do storczyków ;:108
Pozdrawiam :wit i miłego weekendu życzę ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”