Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Neofinetia ;:63
Ale ta masdevallia też ładna bardzo :)
Och wiem o co zapomniałam Cię poprosić..jest taka hybryda phalaenopsis joy fairy tale.Ciekawa jestem jak pachnie..kojarzysz czy była może?

Czy coś z powyższych wyladuje w orchidarium?

Apropos skarpet.. coś dla Ciebie https://goo.gl/images/EuGeX8

;:306
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Zaszalałaś Marta ;:138
A te skarpetki to ;:oj rodzina Ci się powiększy? ;:oj Czy to dla storczyków na stópki? ;:65 :)
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto
Dziękuję za pozdrowienia :)
Na chyba 5 zdjęciu z wystawy pokazujesz p.fmbriata ? rozumiem że coś z nią było nie tak ?
Faktycznie patrząc na zdjęcia z wystawy to szału nie widzę a tak żalowałam że nie mogę z Wami być.
Neofinetie mam już 3 lata ale my yy ;:185
Dendrobium fajny krzaczor, czy to chiyomi ?

Marto widzę też na którymś zdjeciu fiszke p. Piccolo red???? Czy było ,???
Norbert się jutro wybiera może i mi kupi ;:145

Skarpetunie śliczne, ach ta Asia ;:108
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

zabkamarta pisze:
Generalnie jestem ciut zawiedziona, bo nie było nic co by mi d... urwało. Żadnej ciekawej rośliny, co bym padła na jej widok i wciągła całą kasę, żeby tylko ją mieć...
No to dziwne rzeczywiście, zwłaszcza że paru fajnych wystawców było, np Ecuagenera. Chętnie pooglądałym ich masdevallie i dracule. Ale czego nie wydałaś teraz, to wydasz później, z tym nie ma problemu ;:306
Ale zakupy fajne, najładniejsza neofinetia ;:167 Oraz masdevallia- to jakaś konkretna? Zimnolubna czy ciepłolubna?
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Śliczne zakupy Marto, choć szkoda, ze nie spełniłaś swoich marzeń... Moje serce skradł pierwszy ;:226
Gdybyś miała okazję kiedyś pojechać do Drezna, to w porównaniu ta wrocławska wystawa była maleńką jej cząstką.
Ale i tak cieszy, ze jakaś wystawa w Polsce ma miano międzynarodowej i że gościła większą ilość wystawców.

Mnie Marta rozbawiła tym, że podzieliła pieniądze na dwie kieszonki - jedne do wydania, a drugie niekoniecznie, ale gdyby....
Ja miałam tak samo w torebce ;:306
iskraiskra pisze:Czy coś z powyższych wyladuje w orchidarium?
Apropos skarpet.. coś dla Ciebie https://goo.gl/images/EuGeX8
;:306
Myślę iskraiskra, że skarpetki :D
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Norbercie ten Phalaenopsis Biondoro był jeszcze jeden, ale miał inne wybarwienie niż mój. Życzę Ci udanych zakupów ;:63

Aniu nie do końca zapomniałaś. Tzn zapomniałaś, że mnie o to poprosiłaś :;230 i ja o tym pamiętałam, ale nie było tego Phal. A skarpetki bomba :;230 muszę takie sobie kupić ;:172
A jeśli chodzi o orchidarium to te zakupy go nie dotyczą ;:222 i Joanno skarpetki wcale tam nie wyladują ;:306 chyba, że masz na myśli, że córka mając je na nóżkach wejdzie do orchidarium w nich ;:182 brrr strach pomyśleć ;:306 Joanno odnośnie moich kieszonek z kasą ;:306 w domu zrobiłam podsumowanie i byłam w szoku ile kasy mi zostało ;:215 Luiso i oczywiście masz całkowitą rację - czego nie wydałam teraz, to wydam później ;:333 a jeśli chodzi o Masdevallia to jest hybryda i ona jest ciepłolubna, nie miałam odwagi chłodnoluba brać ;:218

Mirko jeśli chodzi o wystawę, to moim zdaniem dużo nie straciłaś, no chyba że bierzemy pod uwagę spotkanie z nami ;:306 to już jest strata ;:168 na pamiątkę mamy fotkę ;:136
Odnośnie tego co jest na fotkach w wątku z wystawy i m. in Phalaenopsis fimbriata. To są zdjęcia z ekspozycji, która nie była do sprzedaży ;:145 i fakt był tam Phalaenopsis Piccolo Red, ale też na ekspozycji, własność prywatna i jak go zobaczyłam na żywo to... kolor nic mi się urwał ;:224 może był już blady, bo kończył kwitnienie, ale jeśli nie, to ja bym mając takiego, sprzedała za te 70 euro z czystym sumieniem. U Asi wygląda pięknie, więc już nie wiem o co chodzi ;:219
A to Dendrobium to też podejrzewam że to chiyomi...

Mondfa hehe nic z tych rzeczy ;:306 model 2+2+pies+storczyki w pełni mi wystarcza ;:215
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Piękne zakupy, choć może nie te wymarzone. :)

No i mają tu rację, nie kupiłaś dziś, kupisz jutro. :wink:
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Moja koleżanka szyje torby i m?wi, że ma wz?r w monsterę,więc pytam odruchowo czy w variegate :;230 ale myślę, że torebka z monsterą jest takim samym wybornym pomysłem jak skarpety w storczyki 8-)
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Żeby nie było, że ja tylko kupuje i kupuje i nic nie kwitnie. ;:215

Zacznijmy od orchidarium i kwitnącej tam Vandy flabellaty. Bardzo podoba mi się jej falbaniasta warżką, mocno kontrastowa w stosunku do płatków.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejne pączki rozwijają się na Dendrobium transparens szkoda, że kwiaty utrzymują się dość krótko, bo może ponad tydzień.


Obrazek

Kaskada Phal w typie Fuller's Sunset, chociaż nie jestem przekonana czy to ona. Rośnie w hydro i widać, że ten sposób służy mu, ma 16 kwiatów.


Obrazek

Obrazek

Moje ostatnie zakupy dalej pięknie kwitną. :tan



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dendrobium Anna Green
znów kwitnie za starych Psb, na których już raz kwitł. :uszy Szykuje się 21 kwiatów.



Obrazek

Obrazek

Obrazek


Phalaenopsis Mukalla też szaleje.

Obrazek


Dtps I-Hsin Chocolate Na tą chwilę skromnie odbił z oczka, ale w końcu po ponad rok wypuścił pęd kwiatowy.


Obrazek

Dziwna historia Dendrobium Thailand Black. ;:202 Reanimuje je w hydro, praktycznie brak korzeni. Teraz dwie nowe psb. Ze starej Psb wypuścił pęd kwiatowy i już myślałam, że z drugiej również a tu, jednak keiki i już rosną korzonki. Tylko że te keiki będzie kwitło. ;:oj


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ostatnio sporo pędów się pokazało, bo w sumie w tym momencie mam 21 zapędzonych. ;:114 W zasadzie jestem w szoku, bo wszystkie storczyki, te co zimą kwitły i niedawno skończyły kwitnąć znów pędzą. Chyba służy im to, że jak już przekwitną, to znoszę je na parter domu, gdzie jest chłodniej niż na piętrze i w dodatku stawiam je na zachodnie okno, gdzie słońce i to skromne jest późnym popołudniem. Czy to jest powód to nie wiem.

A teraz moja niespodzianka. ;:214 Okazało się, że na jedynym storczyku, który dostałam z okazji urodzin, były wełnowce. I cały kwietniki i wszystkie rośliny z okolicy dostały zastrzyk środka chemicznego. Mam nadzieję że nie rozpełzło się to po całym domu.



Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18658
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Żeby Cię pocieszyć to walka z wełnowcami może być długa. Zawsze gdzieś wylezą. :wink:

Fajna ta Vanda i to dendrobium Ana green, a Mukalla też u mnie powtórzyło kwitnienie. Kwitnie nieprzerwanie od paru miesięcy. :)
A co do Biondoro, patrz jakoś nie wpadł mi na wystawie, ciekawe dlaczego? ;:306
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto piękna Kaskada kwiatów na Fuller Sunset !!!
Moja historia z Thailand Black tez była podobna. U mnie tez kwitło keiki. Jeśli mogę coś doradzić to zauważyłam ze to keiki bardzo wysysało energię z rośliny. Samo keiki było ładne, grubiutkie ale pseudonulwa na której rosło w coraz gorszym stanie... ciekawa jestem jak u ciebie się będzie zachowywać. Gratuluję ogromnej ilości pędzików ! ;:138
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

I podziwiam za odwagę odnośnie masdevalii. Ja ni mam dla niej warunków ;:185
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Norbercie to wcale nie było pocieszające ;:306 wiem, że walka jest z nimi trudna. Już raz mi się udało i teraz obserwuje. Za parę dni powtórzę oprysk i jak gdzieś indziej w domu się pojawią to niestety wszystkie ponad 120 szt wylecą na dwór po dawkę chemii ;:124

Odnośnie Biondoro - co złego to nie ja :;230 ja jak wychodziłam to był jeszcze jeden w sprzedaży ;:306

Olu Dendrobium Thailand Black już samo z siebie wygląda kiepsko, bo straciło wszystkie korzenie. Mam nadzieję że keiki szybko uda się oddzielić. Tobie się to udało?

A Masdevallia jest to hybryda ciepłolubna. Tylko dla takiej mam warunki. Uwielbiam Masdevallie, ale ta amplituda dobowa temperatur mnie przerasta ;:306 Szukałam jakiś czas tej hybrydy i mam nadzieję, że się dogadamy ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”