Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 79, 80, 81, 82, 83
Autor Wiadomość
Lana
 Tytuł: Re: Storczykowe fiksacje Marty
PostNapisane: 5 lis 2019, o 08:37 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Marto widzę, że orchidarium wybujało Ci wspaniale, oczy wychodzą na wierzch :shock: . Rośliny pięknie kwitną, mech się zadomowił, tylko uważaj, lubi być ekspansywny :lol: . Moje już trochę zapomniane, być może dodałaś mi jakiej inspiracji, aby nad nim popracować. Jednak do takiego poziomu jak u Ciebie wiele mi brakuje.
Gastochilus wspaniały, kolory przepiękne, nic tylko podziwiać. Cała reszta kwitnień przecudowna, a to dopiero początek. U siebie zauważam już początek wykluwania pędów, który swoją kulminację powinien mieć gdzieś w grudniu i wydaje mi się, że podobnie jest u większości, więc czeka nas wiele wspaniałych odsłon, na które już się cieszę :D .

Zobacz profil Wyślij e-mail      

olcia84
PostNapisane: 8 lis 2019, o 21:38 
200p
200p

1 szt.
Przyszłam obczaić tą słynną katleję ;:306

i co? Nie taki diabeł straszny chyba, nie? Z twoimi rękami to i kamień zakwitnie ;:oj Doprowadziłaś już sama do kwitnienia?

zabkamarta
PostNapisane: 9 lis 2019, o 09:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Mirko mech jest z mojego ogródka a w zasadzie to chyba sam się tu zasiał, bo w tym miejscu go nie zaszczepiałam :uszy generalnie to rośnie jak chwast i co jakiś czas muszę go wyplewić ;:306

A jeśli chodzi o Masdevallie to akurat te pomarańczowe to kwitną bez przerwy. Teraz kolejne trzy pędy idą. Ale mam inny kolor Masdevalli i już drugi raz wypuściła pęd i był tak długi ok. 30 cm, że jak dorasta do tej wysokości, to chyba ilość światła, go zabija, bo zawsze na tym etapie zasusza pąk. Chyba będę musiała przesadzić ją bliżej dna, żeby się zmieściła, że swoimi aspiracjami odnośnie długości pędu ;:130

A Dendrobium było ładne, ale już przekwitło :( ale ja kolejne cieszy oko ;:63

Lucuno bo właśnie z tym mchem to czasem walkę prowadzę ;:306 bo jest już wszędzie ;:202 mam nadzieję, że już niedługo wrzucisz fotki swojego pięknego i zachwycające orchidarium i wtedy ja będę mieć inspiracje ;:65

Ola no aż tak długo tu Cię nie było, żeby mi się udało doprowadzić do kwitnienie Cattleye :;230 poważnie to mam dwie już ;:306 jedną pomarańczową a drugą niespodzianke. Obie pięknie przyrosły przez wiosnę i lato. Wszystkie pochewki. Nawet jedna miała taką piękna pochewke a w niej coś było małego widać i.... i niestety pochewka zaschła i teraz nie wiem czy jeszcze jest szansa z tej pochewki czy już nie ;:222 na tą chwilę się "obwąchujemy" stoją teraz na oknie południowym a całą wiosnę i lato stały na dworze. Zobaczymy czy kiedyś uda mi się doczekać kwiatów ;:306

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 1151 ]  Idź do strony nr...        1 ... 79, 80, 81, 82, 83

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości