Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
zabkamarta
 Tytuł: Re: Liszka - ćmówki
PostNapisane: 3 maja 2019, o 15:19 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Kurcze dałambym sobie głowę uciąć, że pisałam w Twoim wątku do przedostatniego postu a tu widzę, że coś mi nie wyszło ;:124

Wracając do wcześniejszego postu, to zawsze Phalaenopsis lueddemaniana mi się podobała. Ale jeśli kiedyś ją kupię, to tylko kwitnącej, bo interesuje mnie konkretne wybarwienie. Twój opis kaskadowego kwitnienia wpływa na moją wyobraźnię. Z chęcią bym taki widok widziała u siebie ;:167 trzymam kciuki za Twoją lueddemaniane i za takie kwitnienie ;:215

Phalaenopsis Tsay's Ever Green x Phal. floresensis bardzo ładna krzyżówka. Lubię takie żółto zielone kwiaty ;:215

I szacun za tzw Cyce ;:215 mi się bardzo one podobają, ale ciężka sprawa z nimi i nie wiem czy się kiedyś na nie zdecyduje. Ale patrząc na moje doświadczenie to pewnie kiedyś spróbuję ;:333 do tej pory będę podziwiać u Ciebie ;:167

Zobacz profil Wyślij e-mail      

jokaer
PostNapisane: 4 maja 2019, o 07:16 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Skąd: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

więcej niż 1 szt.
Liszka napisał(a):
Czekałam, czekałam i wreszcie się doczekałam. Pierwsze kwitnienie mojego Phalaenopsis Tsay's Ever Green x Phal. floresensis na zdjęciach poniżej. Jeśli ktoś lubi takie żółtawo-zielone kwiatki, to pewnie mu się spodoba. Patrzę tak na niego i myślę sobie, że jeśli w przyszłości doczeka się kilku pędów i kilkunastu kwiatków, to moje kaczątko zmieni się w łabędzia.

Obrazek

Bardzo mi się podoba taki kolor u storczyków.

Liszka
PostNapisane: 5 maja 2019, o 14:58 
100p
100p

więcej niż 1 szt.
Marto, śpiochy nie są takie trudne do uprawiania, za to doprowadzenie ich do kwitnienia wymaga pewnego doświadczenia. Ja nie mam go na razie w ogóle, liczę na to, że to co przeczytam da mi jednak jakieś podstawy do dalszego zdobywania wiedzy w tym zakresie.

Jolu, ja też uwielbiam ten kolor, choć takie storczyki ładnie wyglądają dopiero jak są obsypane kwiatami. Generalnie rzecz biorąc, one są po prostu fotogeniczne, lepiej wyglądają na zdjęciach nich w rzeczywistości ;) Ale kocham je i już.

Liszka
PostNapisane: 15 maja 2019, o 17:16 
100p
100p

więcej niż 1 szt.
Czas na małą aktualizację. Kwitnąc właśnie zaczął Phalaenopsis Penang violacea alba x sib, za którą to rośliną stoi Ooi Leng Sun Orchid Nursery & L (1987 r.) Phenang violacea alba powstała ze skrzyżowania Phalaenopsis violacea var. abla i Phal. micholitzii. Piękna roślina z biało-limonkowymi kwiatami. Ciekawa jestem jak będzie pachniała. Na razie otworzył się jeden kwiat, ale są dwa pędy i na każdym z nich 3 kwiaty. Mimo, że roślina dość młoda to już zapowiada się obiecująco.

Obrazek

I druga ślicznotka Phalaenopsis equestris Apari który swój ostatni człon nazwy zawdzięcza miejscu pochodzenia. Apari to miasto położone w prowincji Cagayan (wyspa Luzon). Ćmóweczka ma dwa pędy kwiatowy, na razie zaczął kwitnąć ten skromniejszy, ten mocniej rozgałęziony dopiero się buduje. Będę miała co podziwiać przez wiele tygodni, to bardzo trwałe kwiaty.

Obrazek

Gandalfwhite
PostNapisane: 15 maja 2019, o 17:29 
100p
100p

1 szt.
Gratulacje.

Też mam Equestrisa od Art i też kwitnie już z kilka tygodni. Co więcej niebawem zakwitnie drugi kwiatostan.

A ten Phalaenopsis Penang też śliczny. Pachnie może?

Liszka
PostNapisane: 15 maja 2019, o 17:48 
100p
100p

więcej niż 1 szt.
Na razie pachnie bardzo słabo, albo ja słabo czuję bo mam straszliwy katar ;) Ale dopiero się rozwinął, więc potrzeba mu kilku dni (mojemu nosowi też więc dobrze się składa).

MirkaS
PostNapisane: 15 maja 2019, o 18:39 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Penang violacea alba x sib jest po prostu piękny bardzo mi się podoba ta jego delikatność.
Eqestris zapowiada się długie kwitnienie :)

zabkamarta
PostNapisane: 15 maja 2019, o 20:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
No widzę, że u Ciebie wszystko po parę pędów i obficie ;:215 u mnie z tego co pamiętam to też Apari pędzi (już się gubię co, gdzie i jak ;:333)

Art
PostNapisane: 20 maja 2019, o 22:24 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Liszko, bardzo interesujące Twoje posty z poprzedniej strony. Przytaczasz dużo ciekawej wiedzy.
Widać, że bardzo zgłębiasz tematy, które Cię intrygują, a my przy okazji korzystamy z 'gotowca' ;:180

Co do leniwców typu Phal. mariae i lueddemaniana, możesz poczytać i pooglądać jak to wyglądało u mnie (na stronach 40, 42 i 43).
Zaraz Ci będzie raźniej :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 65 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości