Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79  
Autor Wiadomość
zabkamarta
 Tytuł: Re: Storczykowe fiksacje Marty
PostNapisane: 15 kwi 2019, o 08:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Kasiu i Asiu na szybciutko odpowiem co zrobić z takim smokiem jak Dendrobium Nikkou. Ja uwielbiam formy naturalne i tu z pomocą przychodzi mi mój kwietniki ;:138 tu żaden parapet nie wchodzi w grę, więc zostaje tylko "powiesić" delikwenta ;:215

Obrazek

Obrazek
Kasiu długo się opierałam, ale w końcu miałam się czym wymienić z Mirką , tylko, że oczywiście ona mnie taktyczne zaskoczyła, bo umówione byliśmy na wymianę jednej rośliny a tu otwieram paczkę a tam szok ;:202 taka ta nasza Mirka jest przebiegła ;:306 także Asiu określenie Dobra Wróżka jest bardzo trafne ;:333

Chytroglossa aurata faktycznie wygląda jak z innej planety ;:222

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Lana
PostNapisane: 15 kwi 2019, o 09:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Marto no nie powiem, w takim wydaniu wygląda to bardzo imponująco ;:oj . Rzeczywiście na parapecie taki egzemplarz straciłby na urodzie, a i jego umieszczenie tam jest bardzo kłopotliwe. O gałęzi z roślinami nawet nie wspomnę - cudo :shock: .

norbert76
PostNapisane: 15 kwi 2019, o 13:33 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Na tym lewym kwietniku widzę, że to dendrobium dominuje ;:215 , jakiej jest wielkości? Kwitnienie to już u Ciebie, czy jeszcze kupne?

zabkamarta
PostNapisane: 15 kwi 2019, o 14:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Norbercie na poprzedniej strony jest zdjęcie tego Dendrobium jak stoi na ziemi. Kafelek ma wymiary 60x60. To Dendrobium to nowy zakup, więc kwitnienie totalnie nie jest moją zasługą ;:174 mam nadzieję, że kiedyś takim swoim będę mogła się pochwalić ;:215

norbert76
PostNapisane: 15 kwi 2019, o 17:30 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Szczerze, to na kafelku zupełnie nie widać prawdziwej wielkości. :wink: Kwiaty ma jednak niesamowite, mam nadzieję że doczekasz się własnego kwitnienia, zawsze to o wiele większa satysfakcja. :)

kasia74
PostNapisane: 15 kwi 2019, o 17:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Marto pięknie wygląda to dendrobium na kwietniku. Sam kwietnik też jest bajeczny ;:63

Art
PostNapisane: 15 kwi 2019, o 21:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Na kwietniku to Dendrobium jeszcze ładniej wygląda. Jest zjawiskowe ;:111
I nawet nie próbuję go sobie wyobrażać 'na łyso'. Ciekawe jakich warunków będzie potrzebowało w przyszłości
do zainicjowania kwitnienia (?)

rena77
PostNapisane: 18 kwi 2019, o 08:23 
500p
500p

1 szt.
Marto, "smoku" jest niesamowity!!! I pięknie go wyeksponowałaś ;:138

zabkamarta
PostNapisane: 28 kwi 2019, o 20:33 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Już tuż tuż wystawa we Wrocławiu i postanowiłam zrobić inwentaryzacje i porządek w mojej ewidencji roślin. Spis z natury wykazał 159 roślin i aż się zastanawiam, gdzie to wszystko niby jest ;:219 ... Ale fakt faktem, że spisywałam to cztery dni (oczywiście w tzw czasie wolnym, którego jak na lekarstwo). Każda roślina ma swój numer ewidencyjny i folder fotograficzny. Oczywiście bałagan mam tam nieludzki ;:306 , stąd tyle trwało ich spisywanie.

Dziś chciała się znów pochwalić. Zakwitła roślina, którą zawsze podziwiałam u naszej Kasi. Zawsze Neofinetia falcata na zdjęciach wprawiała mnie w zachwyt. Od dziś mogę ją podziwiać na żywo. Obecnie jeden pęd, ale już w drodze następny.
Na żywo jest równie cudowna dzięki swojej delikatność. Jeśli na wystawie będą jakieś Neofinetie lub jej krzyżówki, to z miłą chęcią je przygarnę. Wszystko fajnie tylko zapach Neofinetii mi nie zbyt się podoba ... Hmmm po prostu nie lubię zapachu konwalii ;:219

Ostatnio Kasia napisała, że Neofinetia uchodzi za trudną do uprawy parapetowej i że się dziwi takiej opinii. Muszę się z nią zgodzić, bo mam ją od roku no i bez problemu się dogadaliśmy. Zobaczymy co będzie dalej, ale bez większych problemów zakwitła, oczywiście okres spoczynku w temperaturze od 8 do 14 stopni zaliczyła. Uprawiam ją, jak na moje warunki, nietypowo, bo w mchu. Podlewanie poprzez podsiąkanie a mniej tajemniczo - po prostu leje wodę na podstawkę ;:333

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poza tym kwitnie dalej Liodoro

Obrazek

Phalaenopsis Mini Mark

Obrazek

Phalaenopsis Patricia Lillian

Obrazek

Ponowne zakwitło Oncidium Misaki Obry 'Only You'

Obrazek

I dalej cieszy oczy Dendrobium Nikkou. Ma dość intensywny zapach. Taki dość dziwny, bo niby zapach bzu, ale jakby z domieszką kociej uryny ;:306 mówię Wam kusząca reklama ;:215
Asiu na łyso będzie wyglądać jak typowy patyczak ;:306 totalnie nic ciekawego. Odnośnie warunków myślę, że zapewnie mu standardowe jakie mam dla Dendrobium, czyli zima max 14 min 8 stopni...

Obrazek

I na koniec hybryda, którą bardzo lubię za jej kolory i kształt kwiatu.

Obrazek

MirkaS
 Tytuł: Re: Storczykowe fiksacje Marty.
PostNapisane: 28 kwi 2019, o 21:37 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Martuś wszystko piękne jak zawsze ale Neofinetia ;:180 ;:180 ;:180
Myślę ,że problemem w uprawie jest przechłodzenie. Moja w ub roku ,,kopnęła w kalendarz"

Arkadius121
PostNapisane: 3 maja 2019, o 20:27 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Kolejne piękne kwitnienia storczyków ;:138 -ależ masz kolekcję cudo ;:333
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3

Rośliny Arkadiusa cz.3

zabkamarta
PostNapisane: 11 maja 2019, o 20:02 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Wystawa NOT - zdjęcia z wystawy w wątku wystawowym.

W piątek rano jako pierwsza pojawiłam się przed drzwiami NOT, aby zawitać na wystawę storczyków. Jeszcze zanim weszłam, już czułam się zawiedziona. Było widać od razu że jest skromniej niż w zeszłym roku. Dotyczyło to ekspozycji oraz oferty sprzedażowej.
Dla wymagającego kupującego było tylko trzech sprzedawców wartych uwagi. Była jedna firma z Niemiec (Karge się ostatecznie nie pojawiło, bo miało być dwóch), jedna z Filipin i z Polski SO. Reszta to hybrydy, cięte Cymbidia, kaktusy i jakieś inne dziwne rzeczy.

Weszłam na wystawę jako pierwsza. ;:306 Na pierwszym stoiski u Niemców kupiłam za nieduże pieniądze Phalaenopsis Black Pearl ze zdrowym systemem korzeniowy. Zawsze marzyłam o nim a tu nagle pojawiła się okazja.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na stoisku z hydrydami kupiłam Promenae. Spodobała mi się, bo taka malutka i sympatyczna.

Obrazek

Później w SO wpadła mi w oko Phal. Essence Zusan. W związku z tym że lubię krzyżówki x lindenii to chciałam ją kupić. Okazało się, że w doniczce nie ma żywego widocznego korzenia, wszystko zgnite. Sprzedawca zgodził się na obniżenie ceny o 30 zł. Storczyk w domu od razu stracił stare podłoże. Okazało się, że tragedii nie ma, plus korzenie powietrzne, to sobie poradzimy jakoś.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A u Filipińczyków kupiłam Dendrobium ametystoglosum. Chodziło za mną od jakiegoś czasu, więc stwierdziłam, że zaszaleje.

Obrazek

Szkoda wielka, że było jak było, ale dobre i to. Mamuśka mogła się przez dwie godziny rozerwać, biegając dziesięć razy po każdym stoisku, oglądając wszystkie fiszki. ;:306 :;230

Art
PostNapisane: 12 maja 2019, o 00:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Marto weszłaś jako pierwsza na wystawę, a ja za to pierwsza skomentuję.
Przede wszystkim dziękuję Ci za relację, na którą bardzo liczyłam ;:168
Choć piszesz, że było skromniej, to zdjęcia z ekspozycji pokazują przepiękne kwitnienia, okazałe rośliny i całą gamę kwiatów i kolorów.

A teraz Twoje zdobycze:

Phalaenopsis Black Pearl niejeden z nas włożyłby do koszyka. Moja Sandra, która przeze mnie nie pojechała
pewnie będzie zawiedziona, bo i ona o takim marzyła. Super, ze trafił w tak dobre łapki i w końcu to jakaś nagroda
za 'bycie pierwszą' ;:215

Promenea już gościła u mnie i mogę z doświadczenia podpowiedzieć, żebyś uważała z podlewaniem gdy zawiązuje pąki
(lubią brązowieć i gniją nawet przy niewielkim nadmiarze) i jak większość miękkolistnych przyciągają przędziorka (więc od czasu
do czasu oprysk).

Zastanawiałam się co ma po rodzicach krzyżówka Phal. mannii black x lindenii i doszłam do wniosku, ze po 'mannii' kształt kwiatów,
a po 'lindenii' kolor (choć z jakimiś dodatkami ). Patrząc na Twój entuzjazm pewnie go doprowadzisz do zdrowia ;:147

No i Dendrobium amethystoglossum - super, że z pędem. Wkrótce zobaczymy kwiaty :)
Ciekawa jestem, czy po kwitnieniu wyląduje w hydro ?

Nie pisałam długo, więc jeszcze parę słówek o ostatnich kwitnieniach.

Śnieżnobiała Neofinetia - prześliczne kwitnienie !!! i po mistrzowsku zrobione zdjęcia.

Ciekawe Oncidium Misaki Obry 'Only You'. Rzadko spotykane kolory. Niech Ci jeszcze obficiej zakwitnie w przyszłości,
to będzie zjawiskowe.
I jeszcze raz zachwycę się Dendrobium Nikkou.
Wiesz, ono kojarzy mi się kolorystycznie i pokrojem z fragmentem kwitnącego drzewka wiśni w Japonii :D

Lana
PostNapisane: 12 maja 2019, o 11:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Marto oczywiście także dziękuję Ci za relację z wystawy, na którą ostatecznie nie mogłam dotrzeć. Rzeczywiście, jak pokazujesz, było nie za bogato. Ciekawe, czy znalazłabym tam coś dla siebie. Twoje nabytki bardzo ciekawe, szczególnie Essence Zusan, na którą także mam chrapkę. Czy można było nabyć jeszcze coś ciekawego z botanicznych Phal. i krzyżówek pierwszorzędowych ?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 1093 ]  Idź do strony nr...        1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości