Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ja kupowałam w OG w zeszłym roku w marcu...
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Moje jeszcze za młoda kupiłam w rozmiarze Nfs na pewno później niż Ty.
Może w tym roku zakwitnie. Gdybyś się swojej chciala pozbyc to ja mogę ją przygarnąć. :wink:
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Nawet jakbym chciała się jej pozbyć, to raczej jest to nie możliwe, bo przyrosła do podkładki i wrosła w tło. Wyciągnięcie jej oznacza dewastacje
korzeni. Jednak mam z nią problem, jeśli chodzi o wilgotności "podłoża" i już miałam w planach ją rwać wiosną, ale nagle ruszyła z kwitnieniem i jednak została.
Obrazek
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Patrząc na Twoje orchidarium aż trudno uwierzyć,że minął zaledwie rok od jego uruchomienia ;:138 -storczyki poczyniły olbrzymie postępy,co znaczy mieć rączki do ich hodowli-pełna profesja ;:333
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
Awatar użytkownika
Liszka
100p
100p
Posty: 116
Od: 13 wrz 2016, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Te białe czubeczki i środek dodają mu tyle wdzięku, wyjątkowo ładne kwitnienie :)
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

zabkamarta pisze:Luiso za Masdevallia ewidentnie chorowała a powodem były upały. Najprawdopodobniej osłabiona roślina łatwo podawała się infekcji grzybicznej, bo tak to wyglądało.
Nie jestem ekspertem, ale czarne plamy u masdevalii o wyglądzie grzybicznym to reakcja na cokolwiek- za wysoka temperatura, za dużo nawozu, stagnacja powietrza itd.
zabkamarta pisze: Mam cały czas z tyłu głowy realizację chłodnego orchidarium i może ta Masdevallia zmusi mnie do działania.
No jak uruchomisz lodówke to po prostu umrę z zazdrości ;:oj Posiadanie ciepłego i zimnego orchidarium to dla mnie ideał.

Co do phal to wygląda na to, że praktycznie wszystkim się u Ciebie podoba ;:215
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Luiso całkiem możliwe, że tylko i wyłącznie przyczyną były upały. Ja wtedy robiłam opryski z Huwa San mu i w sumie problem minął razem z upałami a nie mam doświadczenia z Masdevalliami, żeby to jednoznacznie ocenić.

A z lodówką to ja ciągle o tym myślę ;:306 z ciepłym orchidarium było o tyle dobrze, że miałam już puste akwarium po rybkach a tutaj trzeba już kupić lodówkę ;:333 już widzę minę mojego męża jak wpadam do domu z taką lodóweczką :shock:

Marzy mi się też mini oranżeria zewnętrzna urządzona w stylu naturalnego lasu deszczowego, do której możesz wejść i zaginać w tym świecie. Tylko jak to ogrzać zimą ;:145 miałam też inne pomysły bardziej szalone, ale lepiej o tym nie pisać ;:306
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Trzymam kciuki za masdevallię, żeby jej nie trzeba było wyciągać.

Lodówka to wyzwanie, choć technicznie nie większe niż ciepłe orchidarium, masz już doświadczenie :) Ale fakt, lodówkę trzeba kupić i niewątpliwie dla osób nie w temacie kupowanie lodówki do uprawy storczyków jawi się jako totalny odpał ;:306

Oranżeria w stylu lasu deszczowego- brzmi super, ale utrzymanie takich warunków musi być rzeczywiście bardzo kosztowne, toż to jak sauna parowa chodząca non stop. U nas jest Eden Projects (foto net), w jednej z kul jest właśnie taki mikroklimat, relaks zwłaszcza zimą- niesamowity. Może sobie postaw taką bańkę w ogrodzie ;:215

Obrazek
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ooooo właśnie coś takiego ;:306 jak na starość sfiksuje to coś takiego zrobię. Mam parę hektarów ziemi :;230

Szczerze to najszybciej kiedyś w dalekiej przyszłości zrobię oranżerie przydomową. Dobre szyby z porządną ramką termiczną i lekkie ogrzewanie i te kilkanaście stopni w zimie się utrzyma. Mam miejsce, mam firmę co mi to zrobi, NIE MAM ZA CO ;:306
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, znając Twój zapał i upór w dążeniu do celu, to "daleka przyszłość" wcale nie będzie aż tak daleka :uszy

Gdybyś jednak zdecydowała się na taką kulę ze zdjęcia (z odpowiednim mikroklimatem wewnątrz), to masz zapewnione
nasze wycieczki do Ciebie. Zastanów się tylko nad ceną biletów :;230

Twoja biskupia, czy buraczkowa krzyżówka jest rewelacyjna. Ja w przeciwieństwie do Ciebie bardzo lubię kształt gwiazdki :D
Dobrze, że wrosła korzeniami w korek i nie możesz sie jej pozbyć, bo jest ozdobą orchidarium ;:215
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto jak masz gdzie i wiesz co, i jak, to uwierz mi, zobaczysz jak szybko znajdą się środki ;:oj . Myślę podobnie jak Asia. Taka oranżeria to marzenie prawie każdego z nas, tylko już gdzie :roll: , jak :roll: , za co jest na samym końcu.
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Asiu, Lucynko jak już zrobię takie kuleczki z mikroklimacikiem to obiecuję Wam darmowe wejściówki. ;:215
Pomarzyć można na szczęście za darmo.

A oranżeria to faktycznie marzenie każdego z nas. Kurcze jak to wspaniałe było by mieć taki leżaczek i zimową porą położyć się w słoneczku wśród kwiatów. Od razu zapomniany o depresjach i handrach. O rany muszę kiedyś to zrobić, tak na starość w ciepłych włochatych kapciach, usiąść z książką w ręku i zanurzyć się w tym wszystkim... Do momentu aż dzieci na głowę nie wskoczą, chociaż na starość to już pewnie wnuki a nie dzieci. ;:306

Ok trzeba wrócić na ziemię.
Asiu faktycznie mój buraczkowy Phalaenopsis całkiem ładnie się prezentuje, ale jakby nie to, że jest nie do ruszenia, to pewnie zmienił by już swojego właściciela. ;:215

A teraz dla kontrastu, coś co długo kazało na siebie czekać czyli Amesiella monticola a raczej philippinensis - Mirko czyli zgodnie z naszymi podejrzeniami, ta sama pomyłka.
Kwiat duży w stosunku do rośliny, ładna i długa ostrogą, tylko szkoda, że to nie monticola. Jeszcze będę jej szukać, może kiedyś się uda ;:215


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Philippinensis niezwykłe ;:oj ;:oj ;:oj ależ Ty masz kolekcję - rewelka ;:138
Pozdrawiam :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”