Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Martuś
Hybrydka odratowana- śliczna.
Pięknie pokazałaś kwitnienie Mini-Marka, w tle palący się ogień w kominku dla mnie super ujęcia ;:63 i tak na nie patrząc myśle sobie ,że po raz ostatni sobie go w tym roku sprawię może w hydro pożyje dłużej niż dwa-max.3 lata.
Amesiela ;:218 po pędzie wygląda w 99 % na moją ale może mają podobnie ukształtowane i Twoja to monticola , czego Ci ogromnie życzę.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Aniu Biondro na bardzo zbliżony zapach do Liodoro, chociaż u mnie obu nie czuć i daleko im do odświeżacz powietrza :cry: może to przez brak słońca ;:3

Mirko mój Mini Mark po pierwszym kwitnieniu był coraz słabszy i jak go dałam do hydro to pięknie odżył, więc może warto spróbować też jeszcze. Zobaczymy ile mój pożyje.

A odnośnie Amesiella monticola to ja już w sumie pogodzilam się, że to nie będzie ona :cry:
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18672
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Moj Mini Mark bardzo dobrze radzi sobie w korze. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Mini Mark przepięknie wygląda na tle kominka ;) Masz ładne kwitnienia.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Zacznę dziś od nowości. Z okazji Walentynek ;:167 kupiłam sobie ( ;:306) Cymbidium i Cattleye, na którą mnie namówił Grzegorz. Cymbidium bardzo delikatne a Cattleya drobnokwiatowa ma przepiękny kolor i delikatnie nakrapianą warżke.


Obrazek

Obrazek


Zakwitła w końcu pierwszy raz Phalaenopsis schilleriana. Piękną w swej delikatności.


Obrazek

Kolejne Oncidium rozpoczęło swój spektakl. Bardzo świeży, cytrynowy kolor ma ;:215



Obrazek

Obrazek


I dwie nieoznaczone hybrydy Phalaenopsis.


Obrazek

Obrazek

Tuptam bardzo, bo czeka mnie jeszcze siedem premierowych kwitnień. Już nie mogę się doczekać :tan

PS Pozdrawia tego tajemniczego podglądacza, co to mówi, że będzie do końca życia mnie tu śledzić ;:306 Andrzej chyba wszyscy tu tęsknimy za Tobą ;:209 taaa dokładnie - próbuje Cię wywołać to tablicy podstępem ;:306
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18672
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ładne te prezenty i pozostałe kwitnienia. Że też sama na walentynki musisz sobie robić prezenty, oj niedobry Twój M. :wink: :;230
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Oj tam Norbercie pamiętaj, że "pozwolił" mi regał postawić na parapecie ;:306
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta, jak wiosennie u Ciebie ;:3
Gratuluję premierowych kwitnień i czekam na zdjęcia ;:65
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

[quote="zabkamarta"]Zacznę dziś od nowości. Z okazji Walentynek ;:167 kupiłam sobie ( ;:306) Cymbidium i Cattleye, na którą mnie namówił Grzegorz. Cymbidium bardzo delikatne a Cattleya drobnokwiatowa ma przepiękny kolor i delikatnie nakrapianą warżke.

Nie namówił a rozpalił żądzę posiadania takiej samej. ;:215
Grzegorz
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Super nowości, ciekawe jak bedzie Ci rosło cymbidium niestety sama nie za bardzo umiem się z nimi dogadać.
Cattleya w ładnym kolorze dobrze że u mnie nie ma LM bo pewnie bym pojechała zobaczyć co mają.
Oncidium też w moim typie no i czekam niecierpliwie na te premierowe kwitnienia.
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Piękne cymbidium, reszta też niczego sobie ;:138
Pozdrawiam - Justyna
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Witaj Martuniu, kwitnienia piękne i nowości wspaniałe, jak najbardziej można się zachwycać :D . Przy okazji oglądania Twoich perełek, a właściwie podziwiania pięknych zdjęć, bardzo mocno nasuwa mi się powracająca myśl. Wszyscy posiadamy wielokrotnie pięknie kwitnące rośliny, ale my oglądający nie potrafimy docenić tego piękna, ponieważ te kwitnienia zostały utrwalone w bardzo mizerny sposób. U Ciebie Marto jest i piękne światło, dobra ostrość w odpowiednim puncie no i także tło niezakłócające odbioru naszych wrażeń. Może jednak warto się trochę pomęczyć i postarać, :D , aby mieć taką przyjemność w oglądaniu naszych wspólnych kwitnień, jak teraz ja mam u Ciebie Marto :tan .
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Reniu Kasiu już tuż tuż będą pierwsze kwiaty. Dziś słońce przyswieci to pewnie otworzy kwiaty Phalaenopsis Philadelphia :heja

Grzegorzu rozpalanie żądzy Ci całkiem wyszło jak widać ;:306

Kasiu jeszcze nie wiem jak to będzie z Cymbidium u mnie. Jedno kupiłam w zeszłym roku, to po przesadzeniu się długo regenerowało i młode przyrosty do jesieni nie osiągły dojrzałości. Niby warunki mam, ale to okaże się w następnym sezonie.

Justyno Cymbidium bardzo mi się spodobało a że przed Walentynkami było w bardzo kuszącej cenie za rośline w bardzo dobrej kondycji, to jak widać się skusiłam ;:215

Lucynko ;:131 :oops: aż się zawstydziłam. Zawsze staram się oddać piękno tego co widzę. Na szczęście na FO wiele z nas stara się utrwalić kwiaty na pięknych zdjęciach. W innych miejscach w sieci różnie z tym bywa. Zastanawiam się czasem po co ktoś wrzuca "takie" zdjęcia, na których widzę w większej ostrości co dzieje się u niego za oknem ;:306
Nie mówię, że nie można lepiej. Mi nie chce się np wyciągnąć aparatu cyfrowego i robię 99% zdjęć komórką. Ale było parę roślin, które ni jak nie dało się uwiecznić komórką i wyciągłam aparat ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”