Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5  
Autor Wiadomość
zabkamarta
 Tytuł: Re: Storczykowo u Norberta
PostNapisane: 11 cze 2018, o 22:20 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Ja mam wyłącznie sztuczne oświetlenie. Światło z okna tylko przez godzinę pada na dno orchidarium, doświetlam z 14h ;:222 rośliny na tą chwilę rosną jak szalone, dwa storczyki kwitły, kolejne dwa pędzą :uszy

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Luisa
PostNapisane: 16 cze 2018, o 11:23 
100p
100p

0 szt.
Marto dobrze wiedzieć, dzięki :)

Maciek13
PostNapisane: 16 cze 2018, o 21:03 
500p
500p

1 szt.
No Norbercie ładnie tu :D storczyki podbiły serca zwłaszcza te "niespotykane" ;:3
Ja mam do Ciebie pytanie (może nie w odpowiednim czasie) wiesz jak mogę przezimować moje echeverie w nieogrzewanym domu? Temperatura w zimie w mroźne dni może przeważać w granicach 9-5°C. Da się więc doniczkę z echeveriami jakoś "ocieplić" ?
Pozdrawiam i trzymam kciuki aby ten wątek pozostał na długo ;:167

norbert76
PostNapisane: 16 cze 2018, o 22:07 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Poczytaj wątek o eszewerii w sekcji sukulentów, tam znajdziesz odpowiedź, bo m.in. pisałem w kwestii zimowania.

ARHIZ
PostNapisane: 19 cze 2018, o 09:58 
500p
500p

0 szt.
Założenie tego tematu było bez dwóch zdań dobrym pomysłem. Z wielką przyjemnością patrzę na Twoje zadbane rośliny. :)

norbert76
PostNapisane: 19 cze 2018, o 12:41 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Dzięki. :)

ivonar
PostNapisane: 9 lip 2018, o 19:23 
500p
500p

0 szt.
Przysłowiowa kopara mi opadła i wróciła na miejsce ;:oj Gratuluję. Wyobrażałam sobie, jak może wyglądać Twoje "kwiatowisko", ale nie spodziewałam się takiego buszu. Szkoda, że tylko zdjęcia storczyków pokazujesz :(

norbert76
PostNapisane: 10 lip 2018, o 01:19 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Dzięki za odwiedziny. :)
No niestety uwzględniając ilość wszystkich roślin, niestety nie mam tyle czasu żeby prowadzić tak obszerny wątek. :wink: Stąd padło tylko na storczyki. :)

Luisa
PostNapisane: 11 lip 2018, o 17:26 
100p
100p

0 szt.
Norbercie jak tam w domowych pieleszach czuje się dracula? Przystosowała się?

norbert76
PostNapisane: 11 lip 2018, o 22:32 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Odchorowała przesadzenie i pewnie stres związany z transportem, dwa liście straciła ale wypuszcza nowego. Ciekawi mnie jeden szczegół, wg informacji roślina do cienia, a liście wyginają się do żarówki. :wink:

ARHIZ
PostNapisane: 21 lip 2018, o 11:43 
500p
500p

0 szt.
norbert76 napisał(a):
Dzięki za odwiedziny. :)
No niestety uwzględniając ilość wszystkich roślin, niestety nie mam tyle czasu żeby prowadzić tak obszerny wątek. :wink: Stąd padło tylko na storczyki. :)

Myślę, że po jednym "zdjęciu poglądowym" pokazującym duże fragmenty wystawy możesz cyknąć. Parę razy wspominałeś o liczbie swoich roślin i teraz masz za swoje. ;D ;:170

yteiraV
PostNapisane: 15 wrz 2018, o 13:09 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

1 szt.
Niesamowicie zapowiadający się wątek, piękna zapowiedź kolekcji i ogromny niedosyt. Życzę Ci więcej wolnego czasu, bo za zapewnianie tak głębokich wrażeń wzrokowych los nagrodzi Cię ogrooooomnym szczęściem i dobrobytem!!! Czapki z głów za tak rewelacyjne kwitnienie jakże kapryśnego phal. Mini Mark, do którego trzeba mieć talent!!!
Pozdrawiam :)

kasia74
PostNapisane: 30 wrz 2018, o 12:04 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Norbercie skoro już zdecydowałeś się na otwarcie wątku to .... przydala by się mała aktualizacja.
Od czerwca pewnie coś Ci tam zakwitlo.
Busz masz niezly, ale jak sobie pomyslę o podlewaniu tego calego inwentarza to aż mi się niedobrze robi.
Posiadanie w bloku 200-300 roślin to nie lada wyczyn.
U mnie też jest coś koło tylu ale jednak dom daje zdecydowanie wieksze możliwości.
Co do wystawy we Wroclawiu to faktycznie nie byla zbyt duża zachecam do wyjazdu do Drezna, tam to można oczopląsu dostać.
Jeżdżę na nią co roku od kilku lat i niby przyzwyczaiłam się do jej wielkosci a jednak co roku pierwsze pół godziny to trzeba otrzepać się z szoku a dopiero potem można na spokojnie oglądac. Po mniej wiecej 2 godzinach zaczynasz się orientowac co kto ma i zacząc zakupy.
ascocentrum x coelestis też mi przypadł do gustu i mimo iż wygląda na sporą roślinę jak tylko gdzieś ją trafię to nieomieszkam kupić.
Czy u Ciebie jest jedna roślina w koszyku czy mi się zdaje że ona ma keiki?

norbert76
PostNapisane: 13 paź 2018, o 23:52 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Jestem, jestem :wit
Niestety sprawdziło się, że nie łatwo będzie znaleźć czas na prowadzenie regularnie wątku. :wink: Oczywiście starałem się na bieżąco robić zdjęcia i poniżej je zaprezentuje. Minus, że większość robiona w sztucznym świetle, bo w zasadzie tylko wieczorami mogłem robić zdjęcia. :?
Wracając jednak do meritum, jako że jesień i koniec roku, to czas jego podsumowań w paru zdaniach będę starał się teraz to zrobić.
Był to sumie dość dobry rok, przybyło dużo nowych egzemplarzy, parę niestety wypadło ale to akurat normalna kolej rzeczy.
Trzon mojej kolekcji to zwykłe hybrydy falenopsisów i na nich skupiłem się chyba na tą chwilę. Dlaczego one? Przyczyn jest wiele, ale najważniejsze to, że są bardziej bezproblemowe od odmian botanicznych, lepiej znoszą warunki mieszkaniowe, chętniej i dłużej kwitną, niektóre dwa, trzy razy w roku albo prawie cały czas - wszystko zależy od danej hybrydy.
Zacznę od moich rekordzistów, pierwsza to zidentyfikowana przeze mnie jako 'Timothy Christopher', kwitnie od roku wypuszczając nowe pędy. W pewnym momencie miała ich trzy, mało tego w tym czasie normalnie wypuszcza nowe liście oraz jedno keiki. :) W tym czasie naliczyłem się czterdziestu pąków tylko na jednym pędzie, niestety na największym kwiaty otwierały się stopniowo, a nie jednocześnie.

Tak się zapowiadało:
Obrazek

A tak kwitł:
Obrazek

A tak wygląda na dzień dzisiejszy (na ostatnim dzisiaj zauważyłem, że będzie wypuszczał kolejny :) ):
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejną rekordzistą, jest w typie 'perolic', kwitł non stop od lutego do pierwszej dekady października. W tym czasie przeżył bez większych strat okres upałów.
Obrazek

Tutaj kwitnie ostatnim kwiatem:
Obrazek

Ale to nie koniec kwitnienia, bo przedłuża stary pęd i wypuszcza kolejny z uśpionego oczka. :)

Trzecim jest złoty kupiony na wystawie we Wrocławiu, czyli kwitnie non stop od maja i nie zapowiada się na razie, żeby miałby przekwitnąć. :)
Obrazek

Kolejną pozytywem jest to, że w końcu zakwitnie mi Cymbidium, najwyraźniej potrzebował roku żeby się zaaklimatyzować. :)
Obrazek

Obrazek

A już całkowitą niespodziankę sprawiła mi Angulea ruckeri, kupiona również w maju na wystawie. Ciekawa sprawa z tego co czytałem jest to storczyk z typu "śpiochów", czyli powinnien zrzucić liście. Jednak mało, że nie zamierza zrzucić starych to wypuszcza nowe psb i... pęd kwiatowy :) Po lewej psb, po prawej pęd.
Obrazek

Oraz inne tegoroczne kwitnienia, byłe i jeszcze obecne (niestety tylko część, bo na początku roku padł mi dysk w laptopie i zdjęcia poleciały w kosmos :wink: :( )
16. Phal Sweet Memory 'Liodoro' - o dziwo kwiaty miał większe niż w zeszłym roku, kiedy go kupiłem :)
Obrazek

21. Phal NN
Obrazek

28. Phal NN
Obrazek

29. Phal NN
Obrazek

30. Phal 'Dalmatian'
Obrazek
i obecne
Obrazek

32. 'Perolic' (kolejny)
Obrazek

34. Phal. NN
Obrazek

35. Phal. w typie 'Cleopatra'
Obrazek

36. Phal. w typie 'Cleopatra'
Obrazek

38. Phal. NN
Obrazek

40. Phal NN
Obrazek

41. Dtsp KV Charmer
Obrazek

44. Phal NN
Obrazek

Obrazek

45. i 46. Phal. NN
Obrazek

Obrazek

47. Phal. 'Optymistic Fantasy'
Obrazek

Obrazek

48. Phal. 'Black Swan'
Obrazek

49. Phal NN
Obrazek

55. Phal NN
Obrazek

56. Phal NN

Obrazek

Obrazek

57. Phal NN
Obrazek

59. Phal. NN
Obrazek

60. Phal NN
Obrazek

Obrazek

61. Phal. Ravello

Obrazek

62. Phal. NN
Obrazek

Obrazek

Kasia, jeśli chodzi o koszyk jest tam parę odrostów (keiki). :)

yteiraV - dzięki, ale kupiłem kwitnące, zobaczymy w przyszły roku, na razie rośnie. :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 65 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości