Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ja bym proponował takiego taniego w utrzymaniu stróża całego przedsięwzięcia. Nikt by nie grzebał bez zezwolenia w aranżacji wnętrza, można by było go pogłaskać w przypływie uczuć wyższych, a nawet przytulić ... po raz ostatni ;:306 Mam na myśli Tarantulę :;230
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

:;230 Andrzeju wszystkie pająki i inne (brrr) tego typu zwierzaki by mi uciekły przez wentylację i aż ciarki mi przechodzą po plecach jak pomyślę, że mogły by się wydostać i biegać po domu :shock:

Aniu to może kupisz sobie tego krabika :tan - tak lubisz wszystko przygarniać :tan

Ja jednak zostanę przy tych paru mrówkach, które mam w orchidarium i więcej zwierzaków mi nie potrzeba ;:306
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto już ziemiórki przygarnęłam..wystarczy ;)
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Mam na myśli Tarantulę :;230
:;230 :;230 :;230 Właśnie :!: i to jest najlepszy pomysł ;:138
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Taaaa i nawet ja przez tego pająka bym orchidarium nie otwierała. Ale z drugiej strony co chwilę mam inny pomysł i coś tam grzebać co chwilę muszę a tak to by mnie tarantula powstrzymała :lol:

PS zaraz idę znów coś poprzestawiać o dorzucać roślin :;230
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Znów dorzucić , pokazuj Marto wszystko będę patrzyć całymi dniami jak w obrazek :shock: :tan
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ja też czekam ;:65 :D
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Oczywiście cały czas coś muszę grzebać w tym orchidarium. ;:306 A to kupię jakiś nowy "zapychaczy pustych przestrzeni" albo jakiś storczyk. Zastanawiam się kiedy bankructwo ogłosze, ale cały czas tłumacze sobie, że jest wiosna i to najlepszy moment na przesadzanie. :wink:

Jeśli chodzi o zpychacze to zgodne z sugestią Olka i głupim fuksem w Obi kupiłam Epipremnum N'joy. Kolorystyka super, będzie ładnie kontrastować na ciemnym tle. Posadzone na tą chwilę w takim miejscu, że go słabo widać, ale czekam, aż się rozrośnie. No nic będę musiała co jakiś czas z kosiarką tam wejść i go ograniczać w ekspansji. ;:209
Kupiłam też mini Paprotke Duffii, chyba Peperomie, kolejną Fitonie, Ginure, Trzykrotke.
OK ale co kogo obchodzą zpychacze.
Storczyki...
Po ostatnim zamówieniu w OG zaraz pojawiło się w ofercie coś, co było na mojej Top liście, więc z bólem serca, ale musiałam ponownie złożyć zamówienie. W ofercie pojawiło też dużo innych mini i średnich storczyków, więc rozpoczęłam studia międzygatunkowe.

I kupiłam. Mój upragniony Phalaenopsis celebensis. Kupiłam małego, więc ma zakwitnąć za dwa lata, ale mam nadzieję, że łatwiej zniesie przez to przesadzenie na podkładke.

Obrazek

Obrazek
A teraz parę "dziwactw" na zasadzie "kto nie ryzykuje, ten nie ma".

Gastrochilus obliquus. Niewielki storczyk liście od 8 do 20 cm. Warunki powinny mu odpowiadać, ale życie pokaże. Przesadziłam go na korzeń. Wymaga półcienia, dlatego w przyszłości, coś będzie rosło na tym korzeniu nad nim. Co jeszcze nie wiem, ale coś bardziej światłolubnego. Za to on będzie robił cień Phalaenopsis parishii, która też lubi mniej słońca.
Link do tego jak to coś wygląda
http://www.orchidcambodia.com/gastrochi ... iquus.html


Obrazek

Obrazek

Chytroglossa aurata kupiony na podkładce, zdolna do kwietnia. Rośliny mają 5-6 cm wysokości, kwiaty są nieco mniejsze niż 2 cm, a pędy, które mają do 10 kwiatów, mają długość 12 cm. Powieszona w orchidarium na bocznej szybie (mniej tam światła), bo też jest cieniolubna, dodatkowo pod trzykrotką.
Linki do foto tego malucha.
http://www.rv-orchidworks.com/orchidtal ... urata.html



Obrazek


Bulbophyllum falcatum
. Też roślina zdolna do kwietnia. Wielkość do 15 cm. Kwiaty ok 1 cm  zebrane w kwiatostany w naturze termin kwitnienia przypada zimą do wiosny.
Kupiłam ją dla dziwnych kwiatów, których nawet nie umiem opisać. Posadzona na środku orchidarium, na korze. Też lubi półcień, więc tu mam problem. Na razie zobaczymy jak sobie poradzi, ale albo sufitem puszcze w przyszłości Epipremnum, żeby zrobić taką maskownice, albo myślałam nad jeszcze jedną cienką gałęzią akurat przebiegające ponad Bulbophyllum falcatum. Pomyślę.
A teraz foto tego dziwaka.
https://www.roellke-orchideen.de/index. ... ew/21/1476


Obrazek

Obrazek

I jeszcze ogólny widok... Dalej pusto...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PS wniosek, że jedynym zwierzątkiem jakie powinnam mieć to żmije i nie w orchidarium a w kieszeni ;:306
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto pewnie to zrobiłaś, ale zapytam ;) Wypryskałaś porządnie te bluszczyki i epipremnum ? :)
Kurde mi po dłuuugim czasie wychodzili różni pasażerowie z roślin..
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Yyyy szkur.... nie zrobiłam tego ;:oj
Każda roślinę oglądałam z każdej strony tylko kurczaki nie pomyślałam, żeby faktycznie profilaktycznie prysnąć. No i znów będę tam grzebać ;:14
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

No i widzisz. Tarantula by zeżarła wszystko co się rusza :lol: łącznie z panią właścicielka :lol:
Ale żarty na bok. Jestem pod ogromnym wrażeniem kompozycji. Tych storczyków. Wypełniaczy. Wszystkiego. ;:oj
Teraz tylko do bociana dzwonić musisz po siano :lol: a właśnie przyleciały z walizkami pełnymi dolarów :heja :wit
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Hah ,no musisz chyba znowu pogrzebać :)
U mnie z marketowych roślin prawie każda"coś"miała.. głównie wełnowce i przędziorki. Każdy bluszcz jaki kupowałam zżerany był przez przędziorki..i to wyłaziło po jakimś czasie. Poddałam się po czwartym.
Z jednego scindapsusa wylazły mi robale przypominające gąsiennice..już nie pamiętam jak się one nazywają, natomiast nawet pływanie w mospilanie i dynaturacie mają sobie za nic.Ale na tego scindapsusa się zaparłam wyjątkowo! ;)
Z jednego storczyka, chyba po miesiącu od kupna wylazł z pączka wełnowiec.
Stąd też moja czujność ważki ;) jak czytam o markecie..zwłaszcza tym o, którym pisałaś ;)
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Hehe na bluszczach kiedyś sama przynosłam przędziorki do domu, ale do orchidarium włożyła swoje domowe na bank czyste. Najbardziej boję się tego Epipremnum i oglądałam go długo, ale zaraz pójdę profilaktycznie psikne rośliny.
Normalnie coś mnie przyćmiło, że ja tego nie zrobiłam ;:223 ostatnio jestem niewyspana, więc widać nieprzytomna trochę. Dzięki Ani ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”