Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Justyno orchidarium jest wielkie i troszkę jeszcze poczekam aż to wszystko urośnie.

Maćku witaj u mnie. :wit Mam nadzieję, że mój projekt orchidarium będzie udany i za jakiś czas będzie co podziwiać.

XENOFOBIA25 witaj u mnie również. :wit Też kiedyś miałam 9 szt storczyków. ;:306 Wczoraj robiłam porządek w mojej ewidencji storczyków i liczyłam ile ich mam. To razem z tymi co teraz zamówiłam mam... 99 szt... ;:202 Tego setnego to muszę jakiegoś szczególnego kupić. ;:108
Też bardzo lubię Nr 20 Dtps I-Hsin Chocolate. Skubany nie chce mi od roku pędu wypuścić, tylko się odbija z oczka. Może kiedyś się doczekam.

Przy okazji pokaże co u mnie teraz kwitnie.

Dendrobium Phalaenopsis Thailand Black Dwa psb i trzy pędy ;:215

Obrazek

Prezent od Teścia na Dzień Kobiet

Obrazek

Phalaenopsis Mini Mark przedłużył pęd ;:215


Obrazek

Phalaenopsis Purple Martin kwitnie nieprzerwanie od listopada i końca nie widać.



Obrazek

Dendrobium Sea Mary 'Snow King'
już ostatnia psb kończy kwitnienie. Na pocieszenie już widzę, że rosną trzy nowe psb.



Obrazek

O jeszcze taka Herbaciana hybryda wydała kolejnego kwiatuszka.

Obrazek

Phalaenopsis Bee Sting
też przedłużył pęd.


Obrazek
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

oo jakie ładne to drenobium :)
olek40
50p
50p
Posty: 99
Od: 1 mar 2014, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Orchidarium wyszło bardzo dobrze. Dla uzupełnienia nieco całości (bo teraz faktycznie wygląda nieco pusto) proponuję na tylnej ścianie z korka przypiąć jakieś pnącze, np. Scindapsus N'joy który rozświetli kolorem białym całą kompozycję a liście ma niewielkie więc nie będą dusić wizualnie pozostałych roślin.
Jako ze to orchidarium to pokusiłbym się o Vanilla plantifolia variegata i puścił ją slalomem gigantem po tylnej ścianie między roślinami. Problem będzie tylko w znalezieniu metrowej rośliny, ale szybko rośnie.
No i mnie osobiście brakuje różowo-fioletowych Skrytokwiatów :)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, śliczne roślinki kupiłaś na Wystawie Terrarystycznej ;:215
Podoba mi się, jak tu wszyscy przeżywamy wspólnie i "meblujemy" Ci w wyobraźni Twoje orchidarium :D

A co do aktualnych kwitnień, to chyba mamy wszyscy podobną sytuację o tej porze roku. Cieszy każdy kwiatuszek,
nawet na wydłużonym pędzie (co nie umniejsza im urody :) ) A zima nie chce odpuścić :twisted:

Twój Teść się spisał ;:63 Musi Cię bardzo lubić skoro wynalazł dorodnego trzypędowca :)
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Widzę Olku, że już nie płaczesz nad tym, że tam nie ma rybek. ;:215 Scindapsus N'joy faktycznie ciekawy pomysł. Skrytokwiaty i wszelkie Bromelie też brałam je pod uwagę. Na tą chwilę chodzę po sklepach i szukam ciekawych roślin. Nie pomyślałam o Vanilli a ta variegata faktycznie ciekawie na ciemnym tle by ładnie wyglądała. Pomysłów moc. ;:219 Trochę dorzuciłam "zapychaczy" pod postacią Krotonu miniaturowego, Tillandsi Niebieskiej, różowej Fitonii, Fikusa pnącego. ;:333
Przyznam się bez bicia, że zamówiłam kolejne 4 storczyki... Chyba czas się leczyć... ;:145
Aktualnie orchidarium wygląda tak... Wiem... Nadal pusto.... ;:222

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Joanno Art cieszy mnie to, że każdy od siebie coś "mebluje" bo zawsze to więcej pomysłów jest. Na koniec będzie tak, że każdego po trochu będzie to orchidarium.
Aktualne kwitnienia coraz skromniejsze. Większość przekwitna, część przedłuża pędy a tylko parę wypuszcza nowe. Ale szykują się mi jeszcze dwa nowe asy w rękawie. Obydwa pierwsze kwitnienie u mnie, więc tuptam. ;:65
A Teściu to faktycznie najlepszemy teściu na świecie. Oczywiście Teściowa również. ;:215
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Wcale nie jest pusto :) Rzuć coś na ściany to od razu będzie pełniej :)
olek40
50p
50p
Posty: 99
Od: 1 mar 2014, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

zabkamarta pisze:Widzę Olku, że już nie płaczesz nad tym, że tam nie ma rybek. ;:
Tego nie przeboleję nigdy :wink: Jednak Twój wybór uszanować muszę, a jeśli mogę w czymś pomóc lub doradzić to chętnie to uczynię :lol:
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Rybki nie, ale np. taki kameleon by się tam przydał :D miałby co robić chłopak :lol:
Przepiękna kolekcja, jestem pod ogromnym wrażeniem!!! ;:138 ;:138 ;:138
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Tak Aniu muszę coś dać na te ściany, bo one dają tej efekt, że jest pusto. Ale muszę najpierw zaczekać na to, co zamówiłam, bo muszę to jakoś rozplanować :wink:

Olku mam nadzieję, że kiedyś widok mojego orchidarium chociaż trochę zrekompensuje Twój ból ;:333

Mondfa witaj u mnie :wit jak byłam ostatnio na tej wystawie terrarystycznej, to mnie mama, która wybrała się ze mną, namawiała na jakieś zwierzątko ;:215 tylko z nimi jest problem, bo mogą po pierwsze uciec, po drugie trzeba je karmić, później po nich posprzątać a na koniec i tak mi zdechną więc wolę nie podążać w tą stronę ;:209
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

:;230 To wszystko pikuś ;:209 najstraszniejsze byłoby to, gdyby Ci zeżarły rośliny w nocy ;:145
Przychodzisz a tam kameleon :arrow: ;:209 do góry brzuchem :;230
Będę zaglądać :) jestem ciekawa jak się rozwinie to cudo. Przepiękne :)
p.s. gdzie zdobywasz rośliny? :wit
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto to może krab tęczowy? :)
Raczej średnio to ruchliwe i mało żarte i ładne :) No i musi mieć też trochę wody, więc i kwiatki by skorzystały i Olek byłby może mniej rozżalony ;)
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Mondfa Ty weź mnie nie strasz takimi rzeczami, bo w nocy spać nie będę mogła :;230 jakby zwierzak mi tak zrobił to lepiej, żeby był już martwy zanim bym odkryła co się stało. ;:148 ;:163 ;:161 ;:125
Rośliny kupuje różnie zależy, gdzie coś ciekawego się zdarzy. Najczęściej jest to Orchidgarden, Salon Orchidei lub prywatne osoby, które albo ogłaszają się na Allegro albo na FB.

Aniu właśnie myślałam o krabach ;:306 bo gdzieś na FB widziałam, że ktoś tak w orchidarium trzyma. Widziałam też kiedyś piękne modliszki, ale chyba z takich zwierząt, a szczególnie z samiczek, nie cieszył by się mąż :;230 zawsze można nauczyć się czegoś niewłaściwego od zwierząt :;230
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

U mnie w zoologicznym taki jeden krabik czeka na dom i jest cudny. Pod pretekstem kupienia żwirku chodzę go sobie oglądać ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”