Storczyki Początki mojej pasji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Ooo kur... kurczaki zabrakło mi słów ;:oj odezwę się jak odzyskam mowę i przejrzę to wszystko jeszcze parę razy do wieczora ;:114 może wyjdę z szoku ;:154
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Super nowości:) piszesz że parę miesięcy już je masz. Czy to znaczy że jeszcze młode? Kwitła już jakaś? Jak oceniasz pielęgnację tych phalaenopsis? Różni się nieco od naszych popularnych hybryd? Ja czekam na 2 swoje nowości botaniczne phalaenopsis Troszkę się boje ze je ukatrupie za szybko ;:224
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Dobra otrzasłam się z szoku i mogę komentować. :;230 I od razu mam pytanie czy mini oznacza nr 2 na dwubarwne liście? Jeśli tak to, gdzie żeś taką dorwała? Cymbidium Twoje kwitnienie? Niezależnie od odp - piękne ;:138

I teraz aż nie wiem, którą tu zachwalać jako pierwszą. Oczywiście po oczach mi dałaś Phalaenopsis equestris Graz. Pluje sobie w twarz, że go kiedyś nie kupiłam jak była okazja. Kurczaki wiele pięknych hybryd Ci kwitnie, naprawdę cudownie. I Ty płakałaś, w Ci pączki opadają :!: kurczaki i tak po oczach dałaś. Gdyby nie opadły to chyba bym straciła wzrok, jak już teraz oczopląsu dostałam ;:306

Odnośnie nowości to chyba mamy z 6 takich samych a resztę będę po cichu w kącie szlochając - zazdrościć :tan ;:306 czekam na ich kwietnia.

PS widzę, że jesteś szybką i już Dtps.Tzu Chiang Sapphire przesądzony. Mój musi jeszcze parę dni zaczekać, bo brak czasu ;:222
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Witaj :wit No pięknie, tak chować przed nami tyle nowości :wink:
Phalaenopsis equestris Graz przepięknie Ci kwitnie, gdzie go kupiłaś.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Olcia84 dziękuję Ci za miłe słowa,,
pierwsza część do Phal.virides jest zdolna do kwitnienia, (dodatkowo Dtps. Tzu Chiang Sapphire)
Reszta to młodziaki , najdłużej są u mnie trzy ostatnie, kupiłam je nie wiedząc ze to takie maleństwa. Gdy przyszły wyglądały jak świeżo wyciagnięte z agaru. Są u mnie ok 1,5 roku, dopiero jesienią zauważyłam że naprawdę ładnie ruszyły. Stuartiana też już koło roku jest u mnie, też ładnie zaczyna rosnąć.

Reszta to zakupy w ciągu ostatniego pół roku, niektóre sprzed 2 miesięcy , kilka wypuszcza pędy.
Ja osobiście traktuję je tak samo jak pozostałe moje hybrydki. Nie zauważyłam aby im to przeszkadzało lub by wymagały czegoś specjalnego.

zabkamarta Cymbidium nie moje kwitnienie ;:185 to moje ostatnie podejście do tych kwiatów ;:134 są piękne ale dwa już ukatrupiłam ;:124

Mini -tak ma dwubarwne liście , a teraz najlepsze kupiłam ją w Netto (kupiłam dwie bo piekne były ;:108 ) za 9.99 szt, widziałm je tylko jeden raz nigdy później już się nie pojawiły

Equestris Graz- przejdź na PW, może zając ci przyniesie :;230

Pączków faktycznie dużo spadło, nawet Graz sporo ich stracił, a najbardziej chyba ubolewałam nad tym drobnokwiatowym białym, zapowiadało się spektakularne kwitnienie a koniec końcem tylko pierwsze się otworzyły reszta opadła----aleee---- przedłuża ;:108

Nowości- czas przystopować bo kupuję a stawiać niemam gdzie :;230 :;230

Dtps.Tzu Chiang Sapphire-naprawdę potrzebował przesadzenia, z wierzchu był całkiem dobry ten mech ale środek makabra.

Duju ja nie chowałam tylko ....zbierałam by zrobić Wielkie Wejście :;230 :;230 (żartuję oczywiście) chciałam pokazywać dopiero jak zakwitną, ale i tak nie wytrzymałam :lol: :lol:

Equestris Graz - tu zaskoczenie zauwazyłam go w LM, oczywiście go nie kupiłam , ale ciągle go miałam przed oczami. Dopiero po dwóch dniach pojechałam (20 km) bez przekonania bo i tak przecież go już nie bedzie.....ale był co mnie bardzo zaskoczyło i uszczęśliwiło.
cena była powalająca --- 19zł ;:108
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Ooo moje serducho :!: dość że Mini kupione za 9.99 to jeszcze Graz z LM za - 19 zł :!: ależ Ty masz szczęście noooooo :!: muszę częściej szlajać się po marketach, bo ostatnio nie miałem okazji. Chyba jutro podjadę do LM :;230
Odnośnie Cymbidium też jednego już kiedyś zabiłam, ale to stare czasy. Ogromnie mi się podobają, ale ze względu na ich wielkość to mam opory do ich uprawiania, chociaż z tego co czytałam to warunki do uprawy jego mam.
PS odnośnie nowości - spokojnie, dobrze wiemy, że chwilę się pokombinuje i zawsze się coś jeszcze upchnie ;:306
OK to tego Dtps w wolnej chwili przesadze, bo teraz to już strach w oczach mam.
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Witaj Asiu ależ wielkie zaskoczenie :shock: tyle piękności nam pokazałaś ,że podobnie jak Marta nie wiem co chwalić ,może zacznę od Phal.mannii x self która chodzi za mną od ub roku, moje wielkie niespełnione chciejstwo :cry: następny jest Phal.floresensis lubię takie odcienie jest taki delikatny na kolejnym miejscu jest Phal.amabilis x tetraspis C#1 piękne ubarwienie.
Wymieniłam te trzy ale oczywiście będę czekała na kwitnienie każdego który został nam przedstawiony.
No oczywiście należny się pochwała wszystkim hybrydom akurat kwitnącym bo dzięki nim mamy kolorowo na parapetach w okresie zimowy.
Phale botaniczne niestety często lubią kwitnąc po jednym (2-3) kwiatku ale nawet na ten jeden warto czekać.
Zapomniałabym o dtps oba śliczne i jaka widzę przesadzony do nowego podłoża błyskawicznie.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Rzeczywiście cena pozwalająca :) U mnie jutro zawitają nowości.
Szkoda, że nie mam LM.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Co nowego zakwitło .... :D
Życzę miłego weekendu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Widz, że Liodoro też u Ciebie pięknie kwitnie i zapowiada się na bogato. U mnie tylko 2 kwiaty... Może następnym razem będzie lepiej ;:138
Bardzo mi się spodobała hybryda zaraz pod Liodoro. Biała w śliczne kropeczki. Jak dla mnie urzekający jest wzór tych kropeczek. Bardzo mi się podoba ;:333
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Asiu, kolejno nadrabiam zaległości.
Na początek nasunęło mi się pytanie, czy jesteś bardziej fiołkową, czy storczykową Panią ;:88

Z tego co pokazałaś, to niewątpliwie kochasz wszelkiego rodzaju kropki i piegi :D
Ale któż ich nie lubi, skoro są takie urocze. Piękna kolekcja Phalaenopsis. Jest co oglądać u Ciebie ;:215
A teraz, gdy wiosenne ;:3 zmobilizuje po kolei wszystkie twoje szlachetne mieszańce i botaniki, to chyba
będzie trzeba zamieszkać tu w Twoim wątku ;:224
Mnóstwo ich masz i życzę Ci, żebyś nie musiała zbyt długo czekać na kwiaty.
Sama widzę u swoich zakupionych w ub. roku, że czas mi się dłuży niemiłosiernie w tym czekaniu ;:65 ;:65 ;:65

Cymbidium miałam kiedyś (2, czy 3 różne). Zakwitły dopiero u krewnej, zaraz po tym jak jej podarowałam ...
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Art zdecydowanie storczykową :;230
Kiedyś po drodze zafascynowały mnie fiołki i tak już zostały ale ich kolekcji nie powiększam. Mam co mam, pozbyć się szkoda a i popatrzeć jest na co jak zakwitają ;:173

oj czekam z utęsknieniem na wiosenkę. Planuję wszystkie storczyki przesadzić do nowego podłoża co mam nadzieję ze jeszcze bardziej je zmobilizuje :lol:

Phalaenopsis Virides


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
olcia84
200p
200p
Posty: 337
Od: 8 gru 2013, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Virides bomba ;:oj i ten żółty w czerwone kropki super. Fajna kombinacja kolorow :uszy
Storczyki na poddaszu
Pozdrawiam, Ola
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”