Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta!
Bardzo się cieszę, że dendrobium pięknie rośnie ;:63 Będziesz, z niego zadowolona :) Jest bezproblemowe, chętnie kwitnie i pachnie :) Idealna roślina :wink:
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Same superlatywy :tan coraz bardziej przekonuje się do Dendrobium, więc pewnie to od Ciebie będzie moim takim pierwszym od keiki i ulubionym Dendrobium ;:63 już widzę że się dogadujemy ;:162
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

W taki razie, nie wiem, co mogło spowodować uschnięcie pączków.Możliwe, że mała ilość światła, aczkolwiek Marto słońce nie ma tutaj zasadniczej działalności.Moje w całkowitej ciemnicy, na oknie północnym, z przyciemnianymi szybami 87% kwitną obficie, jak w lecie.Jeżeli nie suche powietrze to spowodowało to chyba taka wola roślinki :D
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

A to ciekawe, że Ci kwitną praktycznie bez światła, aż ciężko w to uwierzyć. Szczególnie, że w przypadku falenopsisów ilość światła ma wpływ na kwitnienie. Mogłabyś wrzucić jakieś zdjęcie?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Monia raczej bym stawiała na to słońce a raczej na jego brak. Jednak Phal. w naturze mają o tej porze roku bardzo dużo słońca i niestety nasza strefa klimatyczna im tego komfortu nie zapewnia.
Też mam storczyki na oknie północnym, ale to są akurat Dendrobium Phal., więc ciężko mi się wypowiedzieć odnośnie kwitnienia na tej wystawie Phal. Moje pączki opadły na oknie południowym, gdzie jednak słońca jest najwięcej, ale ostatnimi czasy naprawdę było go jak na lekarstwo ;:222
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta, a masz tam grzejnik albo czy te storczyki byli narażone na powiew chłodnego powietrza?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

No właśnie też nie. ;:219 grzejnik jest ale jeszcze w tym roku nie grzał a okno w tym miejscu się nie otwiera 8-)ot taka zagadka. Chociaż faktycznie dotyczy to tylko storczyków z tego jednego miejsca. Hmm trochę dalej mam okno balkonowe, które czasem uchylam, może coś z niego poleciało :?: ot zagwozdka... Chociaż paradoksalnie bardziej mam narażone na wahania temperatury storczyki na parapetach czyli z innych miejsc, gdzie i wietrze i kaloryfer grzeje a tam strat nie mam. Może to pozostaje kwestia indywidualnych predyspozycji rośliny...
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Szczerze mówiąc to kończą mi się pomysły. U mnie jeszcze nie zdarzyło żeby któryś falenopsis zasuszył pąki, za wyjątkiem jednego ale to było latem w największe upały i zamiast 20 kwiatów otworzył połowę z nich. A tak to jeden, dwa pąki ale świeżo kupionych. Faktycznie ciekawe. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Ja wychodzę z założenia, że to wina słońca, bo zasuszenie nastąpiło w okresie bezsłonecznym a jeszcze to było na roślinach na tym kwietniku. On stoi zaraz obok okna południowego, ale to nie to samo co parapet południowy.
Jednak z drugiej strony to one tam miały i tak więc światła niż te z parapetu np zachodniego.
O wiesz co ja jeszcze robię... Może to to choć nie logiczne dla mnie. Tam gdzie opadły raz dziennie zamgławiam - deszczówka plus naprawdę śladowa ilość nawozu PP Plant starter - zwiększona dawka fosforu tam jest. Może niektórym to się nie spodobało, bo dotyczy to 3 storczyków na ponad 20 w tym miejscu ;:218
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Słońca i światła o tej porze roku jest niewiele, poza tym u niektórych kwitną co ciekawe bardzo ładnie na południowej wystawie.
Ja bym stawiał na ostatnie, czyli zamgławianie z tym fosforem, które wg mnie jest niepotrzebne.
Fakt u mnie chodzi nawilżacz elektryczny i wylot pary mam tak ustawiony, że leci ona na storczyki, również na te kwitnące ale nie zauważyłem jakichś negatywnych skutków. No i to jest tylko sama woda.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Witaj :wit
Ciąg dalszy ciekawej i pięknej kolekcji storczyków ;:333
Miałem w swej kolekcji kilka storczyków dendrobium nobile w różnych kolorach ale Twój biały prezentuje się równie pięknie ;:138
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę ;:3
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta teraz mi przyszło do głowy.
Może za późno je podlałaś i usychły ?
:roll:
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Hehe nie Monia takie rzeczy mi się nie zdarzają :;230 zbyt dużo perfekcji w fiksacji na takie rzeczy ;:191
bardziej obstawialambym to o czym mówi Norbert, że mogłam przegiąć z nawozem dolistnym :!: co najgorsze dziś zauważyłam, że kolejny pączek zżółkł. Tym razem Mini Mark oberwał ;:145 w mordę no lipa...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”