Storczykowe fiksacje Marty

ODPOWIEDZ
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto pięknie pokazane storczyki ;:63 lubię wszystkie kropkowane ,dendrobium chodzi za mną od roku ale póki co podziwiam u Ciebie. O tym ,że storczyki masz piękne to już wiem ale tym razem zwróciłam uwagę na osłonki doniczek czy to juta? Super to wygląda i świetnie się komponuje z Twoim stojakiem ;:180
Pięknie i kolorowo w te ponure i szaro-bure dni :)
U mnie tez coś tam kwitło ale cierpię na chroniczny brak czasu jak większość z nas.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Śliczne kwitnienia Marto !
Niekoniecznie obfite, ale zawsze każy kwiatuszek cieszy oczy. :wink:
Czekam na resztę...
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, z przyjemnością oglądam Twój storczykowy Raj ;:215
Kwitnienia wspaniałe, Twoje 'wypracowane', a piękno kwiatów przemawia samo za siebie...
Widać jakie zdrowe i zadbane są storczyki w tym gąszczu.
Podziwiam kompozycję na oryginalnym kwietniku i świetnie pasujące do niego (jak zauważyła Mirka) ozdobne dekoracje na doniczkach.
Dało to razem świetny efekt ;:224

Podobają mi się też Twoje ujęcia fotograficzne, szczególnie te, na których w tle jest rozmyta zieleń roślin.
Uwielbiam takie zdjęcia w przeciwieństwie do tych na czarnym tle :wink:

Patrzę na śliczne kwitnienie Twojego Dendrobium i widzę w tle moje, jak żółkną mu niektóre pąki prawie przed rozkwitem :?
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Mirko bardzo dziękuję za miłe słowa. Jeśli chodzi o osłonki to dobrze zauważyłaś, że używam siatki jutowej. Moim zdaniem bardzo ładne się ona komponuje z tym kwietnikiem i dodaje dodatkowego uroku do tych zwisających roślin i kolorowych kwiatów. Oczywiście pomysł podpatrzony w internecie. :wink: Jeszcze dla Ciebie będę mieć parę fotek innych kropkowanych kwiatów. ;:138 Dziś już kolejny się rozwinął.

Monia witaj u mnie. Fakt niektóre storczyki nie zaszalały z ilością kwiatów. Chyba zbyt mało słońca ;:3 , bo jak kwitły wiosną i latem to kwitnienia były okazalsze. Niestety też parę pąków zostało zasuszonych w i tak skromnych kwietniach. Staram się je doświetlać, ale widać, że za słabo. Resztę moich kwitnień pokażę troszkę później, jak więcej pąków się rozwinie. ;:209

Joanno czekam aż mój "storczykowy raj" cały zakwitnie. A to już tuż tuż... Właśnie chciałam uzyskać efekt naturalnego gąszczu, przewieszających się liści i kwiatów a juta nie zaburza tej naturalności.
Odnośnie ujęć fotograficznych, też jak Tobie podobają mi się te zdjęcia z rozmytym tłem, niestety miałam ich sporo, ale okazało się, rozmiar pliku w MB jest tak duży że fotosik nie chciał mi ich umieścić ze względu na rozmiar. ;:223 Ale spróbuję coś następnym razem wymyślić, bo faktycznie te ujęcia są takie naturalne.
Zmartwilaś mnie swoimi pąkami na Dendrobium Phalaenopsis. Wyklucza w Twoim przypadku błędy w uprawie. Moje stoją na północnym parapecie, więc słońca jak na lekarstwo, za to mam dużą wilgotności powietrza, bo to kuchnia i w dodatku kaloryfer praktycznie nie grzeje, bo robią to za niego garnki. Nic szczególnego z nimi nie robię i jeszcze taka przykrość mi się nie zdarzyła. No ale kolejne już kwietnia u Dendrobium w drodze, więc wszystko przede mną.
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Rozumiem Cię Martuś :D

Zima to nie owocny czas dla storczyków.A może masz zbyt małą wilgotność, że Ci te pączki pousychały ?
:shock:
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Moniu raczej wykluczam wilgotności, gdyż mam kiepską wentylację w domu i raczej mam problem w drugą stronę, że jest zbyt duża wilgotności dla ludzi i domu a pewnie dla storczyków optymalna. Te przysychanie pączków to u mnie marginalna sprawa - mikro procent. Jednak dotknęło 3 storczyków, które akurat nie zaszalały z ilością pąków, stąd przykrość. Podejrzewam brak Słońca lub indywidualne predyspozycje rośliny. Mam nadzieję że już więcej nic mi nie uschnię. ;:63
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Dziś piękne słońce, więc nie mogłam się opanować.

Chcę się pochwalić w szczególności tym, że dogadałam się z Dendrobium Nobile. Kwitnie na razie 1/4 pąków i kwiaty są pachnące.


Obrazek


Teraz coś dla Mirki - kropeczki i dla Joanny - ujęcia foto ;:333

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Hej Marta ale kolorowo u Ciebie. I jakie super słoneczko. A co to za cudo na ostatnim zdjęciu??
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marta, piękne kwiaty! Gratulacje ;:138 I zdjęcia artystyczne ;:138
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Kasiu na ostatnim zdjęciu mamy we własnej osobie Phalaenopsis Purple Martin :uszy

Renia dziękuję za miły komentarze. Staram się żeby foto było ładne. Lubię takie ;:306 Muszę Ci się pochwalić. Keiki od Ciebie siedzi grzecznie w hydro i rośnie nowa malutka psb :tan ;:215 jeszcze raz dziękuję ;:162
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Marto, największe gratulacje za doprowadzenie do kwitnienia Dendrobium nobile ;:215
Dla mnie to mistrzostwo świata ! W moich warunkach nigdy mi sie to nie uda - za ciepło i za ciemno.
Dlatego z przyjemnością i podziwem oglądam u innych :D

Dzięki za kolejne ładne zdjęcia. Świetna głębia ostrości na drugim zdjęciu. Tak ładnie 'wydobyłaś' na pierwszy plan
nakrapiane kwiaty.
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Kropeczki śliczne. Zdjęcia słoneczne, u nie szaro-buro. Ale storczyki szaleją, lubią ten blok :wink: Gratuluję ponownego kwitnienia dendrobium. ;:333
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowe fiksacje Marty

Post »

Joanno sama jestem zaskoczona, że udało mi się Dendrobium Nobile doprowadzić do kwitnienia. I w sumie z taką łatwością, że jestem w szoku. Ale mam takie właśnie miejsce chłodne i w miarę słoneczne stąd pewnie sukces.

Justyno właśnie nie mogłam się oprzeć, żeby nie zrobić foto w tym słoneczku. Nie ma to jak naturalne światło ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”