Różyczki u Ewki cz. III

Zablokowany
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewuniu witaj :wit Nowy wątek, jeszcze więcej róż ;:167
Constanze Mozart urocza, na zdjęciu pozuje jak nieśmiała panna :oops:
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Jestem i ja! Nie zanudzasz Ewo, absolutnie nie! Bardzo fajne są Twoje opisy róż i bardzo przydatne! ;:196
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Iwonko - moja Moonlight to młodziak, w tym sezonie pokazała zaledwie kilka kwiatów, dopiero w przyszłym roku powinna się nam tak naprawdę przedstawić. Byłabym zdziwiona, gdyby zmieniła kolor, ale wszystko się okaże.
Aniu - wydaje mi się, że oprócz tej, znalazła się u mnie przynajmniej jeszcze jedna Berolina. Na razie jednak jej nie pokazuję, bo mam pewne wątpliwości. Mimo, ze porównywałam obie rózyczki w realu, nie mogłam się zdecydować, czy to te same czy inne róże. Niby kwitły w tym samym czasie, wyglądały tak samo, ale żeby mieć pewność, czekam do przyszłego sezonu.
April - różowych to ci u mnie dostatek. Jak pisałam w poprzedniej części wątku, nawet nie wiedziałam, że jest tyle odcieni różu. Staram się różowych już nie kupować, ale one jakoś same wskakują mi do koszyka! Cieszę się, że jesteś ze mną.
Wioluś - nareszcie się obudziłaś! Stęskniłam się za Twoim ogrodem, podglądam go jednak bez Ciebie. Othello rzeczywiście fajna i zanosi się, że będzie jeszcze fajniejsza, bo nie zauważyłam po zimie jakiś specjalnych uszkodzeń.
Marto - Constanze Mozart kupiłam na targach Gardenia wczesną wiosną, niestety przez cały sezon pokazała tylko 1 kwiatek, a krzaczek pozostał lichutki i malutki. Zobaczymy, co z niej wyrośnie.
Basiu - wypatrywałam Cię , Kochana.

No i mam problem. Przedstawię różyczkę, której nazwy nie znam i o jej identyfikację zwracam się kolejny raz. Była i w I i w II części wątku, poszukiwałam jej imienia także w wątku identyfikacyjnym. Przypuszczenia padły na Lacre. Zapach ma słaby, ledwo wyczuwalny. Okresliłabym ją jako wielkokwiatową, idealnie nadaje się na kwiat cięty. Potrafi kwitnąć obficie, niezbyt lubi deszcz. Osiągnęła jednak wysokość przekraczającą 1 m. Zazwyczaj wklejałam 2-3 zdjęcia, dziś wrzucę ich dużo więcej, bo poszukuję jej nazwy od 2014 r. Ciekawe jest to, że w pączku wygląda na różę różową , ale potem taką absolutnie nie jest. Blednie , ale nie potrafię określić jej koloru. Dodam, że to zdrowa róża, doskonale się krzewiąca, co na ostatnich zdjęcia widać najlepiej.
Uwaga, zaczynam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I teraz, jakby było mało zdjęć tej jednej róży pokażę, jak się rozrosła i w jak szybkim tempie to zrobiła


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i co? Ktoś już wie?
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Witaj Ewciu... :wit
W/g mnie to nie jest Lacre... nie pasuje mi ten środek żółtawy... ona ma inny kolor... no chyba że u mnie jest inna... kolorystycznie bardziej przypomina mi Gruss an Aachen, ale ona z kolei nie jest taka wysoka...popatrz na moją... zdjęcia potem usunę...

Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Witaj :wit . Pięknie rozpoczęłaś nową część ;:138 . Tyle kolorowych obrazków ;:224 . Zapisuję się żeby Cię nie zgubić i pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewuniu a to nie będzie Royal Kopenhagen lub Swan Lake?
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1&start=28
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewunia róża piękna i przyrosła cudnie,ale również moim zdaniem to nie jest Lacre ,moja nie ma takiego pomarańczowego środka i absolutnie nie trąci żółtym kolorem,moja Lacre to typowy pudrowy bledzioch taka jak na zdjęciach Gabrysi.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Też bym nie optowała za Lacre ani za tymi obiema od Ani lecz co powiesz na tę http://www.rosebook.ru/roses/gallery/bengali/ ta już bardziej podobna .Dylemat musisz sama rozstrzygnąć lecz wszystko by się zgadzało wysokość i zdrowotność
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

:wit Ewa zgadzam się z Gabi, Twoja róża zdecydowanie nie jest Lacre.
Lacre ma liście bardzo podobne do Aphrodyty. Chyba ją masz, porównaj je w sezonie z różą nn.
Lacre ma kwiaty po kilka a jednej gałązce w pełnym rozkwicie są one płaskie, dość długo się utrzymują.
Zdjęcia mi przepadły po zalaniu kompa więc nie mam co wstawiać.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewuniu, Twoja NN skojarzyła mi się z Marią Antoniną, ale też nie mam pewności - zobacz: http://www.roses.webhost.pl/2009/10/marie-antoinette/
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Dziewczyny bardzo Wam dziękuję za sugestię i pozwólcie na odpowiedź zbiorową. Powiem szczerze, że byłam niemal pewna, że moja NN to Lacre, ale skoro twierdzicie, że to nie ona, to ufam Wam. W końcu jesteście szczęśliwymi posiadaczkami Lacre.
Na pewno nie jest to ani Swan Lake, ani Royal Copebhagen , ani Maria Antonina. Te różyczki mam. Swan dopiero od roku, więc niewiele o niej mogę powiedzieć, ale kwiaty są inne. Royal i Maria A. są zdecydowanie niższe i mają oprócz tego, że inny kolor, to także inną budowę. Przyglądałam się także Bengali na którą wskazała Jadzia. Sądzę jednak, że to nie ona, bo kolory też różna, moja na pewno nie wpada w pomarańcz, to róż przechodzący w porcelanę. Nadal nie wiem , jak nazwać ten kolor :oops:
Zależy mi na nazwie tej NN-ki nie tylko dlatego, że mogłabym do niej mówić po imieniu ( w końcu imię można wymyśleć), ale przede wszystkim dlatego, że to jedna z ładniejszych róż jakie w ogóle mam. Być może zdjęcia tego nie pokazują ( mówiłam już, że fotograf ze mnie jak z koziej d... trąba), ale to naprawdę fantastyczny krzew. Warty rozpropagowania i tego, by zagościł nie tylko u mnie. Nie wspomnę już o tym, że gdyby NN-ce coś się stało, żałowałabym, nie mogąc zakupić kolejnego krzewu.
Gabrysiu, Ewko,Aniu, Tolinko, Jadziu, Majko i Basiu - serdeczne dzięki ;:167
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewuś mam Vanilla Perfume tylko moja bardziej napakowana choć u Ciebie widzę w pełnym rozkwicie też taka powinna być, zerknij tu
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=19244
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
krystyna2201
500p
500p
Posty: 546
Od: 9 lut 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wschową a Głogowem

Re: Różyczki u Ewki cz. III

Post »

Ewo witaj ;:196 ,ślicznie nowy wątek rozpoczęty od różyczek. Nazwać ci nie pomogę bo ja kupuję róże jak mi się podobają i nazw jakoś nigdy nie pamiętam ;:306
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”