Ach te róże! ach te różyczki!

Zablokowany
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

JAKUCH pisze:Ja bym tak chciała trochę Twojego terenu ,żeby poszaleć bo widzę i zielona trawka przebija i wielkie drzewa rosną.Kiedyś też miałam taką potężną ogrodówkę lecz zmarniała mi w to upalne lato kiedy wody gruntowe sie obniżyły.Po mimo podlewania upadła na zdrowiu .Teraz podzieliłam ją na 4 części i jestem ciekawa jak da sobie radę .Fajne takie wielkie krzewy hortensji
Jadziu,my też mieliśmy problem z odpływem wód gruntowych, woda w studniach wyschła,z okolicy zniknęły pięknie bijące źródełka. Bociany już nie przylatują zakładać gniazda' jako dzieci chodziliśmy na raki, wiosną łąki złociły się od kaczeńcy. Zostały tylko wspomnienia. Kopalnie zamknęli sytuacja z wodą się poprawiła, ale nie mogą pozamykać wszystkich kopalń. W moim ogrodzie, pod warstwa ziemi uprawnej są pokłady piachu, miałam piękne świerki a teraz schną. Latem pozostaje mi tylko podlewanie i wodomierz hula a wodociągi sie
cieszą.

Obrazek


Obrazek
Jadziu 25 lat temu ogród tak wyglądał , zpowodu odpływu wód gruntowych poschły niemal wszystkie tuje.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tak ogród wygląda obecnie.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Goździki lubię obsadzać przy różach. W sierpniu zebrane nasiona nie wysiałam, więc w tym roku bedę musiała poszukać nowych kwiatków
do towarzystwa różyczką . W ogrodzie mam dużą plagę ślimaków rudych - ślinik luzytański- a także ślimaków winniczków . Zauważyłam,
że ślimaki nie lubią , goździków,begoni ,starca, lawendy. Kochani może znacie jakieś kwiatuszki których nie lubią ślimaki ;:180 .
Młode aksamitki w ciągu jednej nocy potrafią zniknąć, zostają same kikutki ;:145

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Rugosa Hansa
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

U mnie także żelazne gożdziki wyginęły, mam jednak te sine co widzę u ciebie. ;:128 . Bardzo je lubię za niezawodność w kwitnieniu. ;:173 . Co do ślimaków, u mnie raz więcej, raz mniej...jednak do aksamitek o dziwo nigdy się nie dobrały. ;:oj
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

U mnie też aksamitki na pniu są wkuszane przez ślimaki, lecz u mnie jest więcej winniczków dopiero nieco później pojawiają się te oślizłe.To nierówna walka z nimi przetaczników sie nie chwytają to zauważyłam .Szkoda pięknych sosen i tuji. nasturcja, Płomyk wiechowaty,krwawnik pospolity ,wilczomlecz mirtowaty ,bodziszek wspaniały ,lawenda wąskolistna ,rozchodnik,wiesiołek krzewiasty,przywrotnik ostroklapowy tych roślin podobno nie ruszają ślimaki i chyba to racja, bo niektóre z tych roślin mogą spokojnie rosnąć bez żadnych uszkodzeń
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu, w minione lato zjadły mi wszystkie cynie i astry, odpisze sobie te nazwy kwiatków i spróbuję co nie co wybrać ;:180 ;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Dlatego też cynii nie sieję i astrów, bo szkoda mojej roboty .Jednak najzwyklejszy krwawnik ten dziko rosnący tego się nie ruszają.Nie wiem jak jest z tym odmianowym krwawnikiem ,ale też chyba ma ten sam zapach .Ja próbowałam sypać skorupki jajek i nic nie pomagało te diabły nawet na róże wejdą po mimo ,że ma tyle kolców ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Zuzia111 pisze:U mnie także żelazne gożdziki wyginęły, mam jednak te sine co widzę u ciebie. ;:128 . Bardzo je lubię za niezawodność w kwitnieniu. ;:173 . Co do ślimaków, u mnie raz więcej, raz mniej...jednak do aksamitek o dziwo nigdy się nie dobrały. ;:oj

Zuziu, w połowie lata to nawet zjadały bratki a dalie to miały nawet popodgryzane łodygi . Pietruszki , lubczyku , rukoli to nawet nie zrywałam bo było wszystko obślizgłe. Obsypywanie BROSEM nie dawało rezultatów bo było za duzo deszczów. Codziennie pod wieczór chodziłam z wiaderkiem z roztworem solnym i zbierałam bestie , nocą i tak ściągały się z łąk na śniadanko do mego ogrodu.
Awatar użytkownika
stefcia
500p
500p
Posty: 672
Od: 2 gru 2012, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Sudeckie

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Bardzo Ci współczuję tego dziadostwa w ogrodzie ;:oj ;:oj
Ponoć są przydatne do łapania ślimaków kaczki biegusy ;:108
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Stefanio, :wit Kaczuszki mi się podobają, ale nie mam warunków na hodowle ,nawet kilku sztuk a po drugie, Roki mój psiak miał by uciechę :;230 kaczuszki by polowały na ślimaki a Roki na kaczki - symbioza to by nie była, tylko łańcuch pokarmowy. ;:168
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu ;:168 Płomyk wiechowaty, mam biały i lila ja te kwiatuszki znałam pod nazwą Floksy, Wiesiołek krzewiasty wiosną dostałam od sąsiadeczki
ładnie mi się rozkrzewia. Rozejrzę sie za Krwawnikiem i Budziszkiem , Wilczomleczem mirtowym.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

No tak bo taka jest fachowa nazwa floksów :D
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Płomyk to dla mnie floks, lilak to dla bez, gozdziki kamienne to dla mnie brodate! pozostawiam nazewnictwo naukowe, ja prosta kobita.

Gozdziki kamienne/brodate miałam przez chyba 3 lata cudne, same rozsiewały się a teraz mam ich jak na lekarstwo. :evil:
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu, ;:168 dawniej moja Mama miała dużą kolekcje Floksów różnokolorowych, potem przepadły , wiosną bedąc na targu kupiłam 2 kępki i te białe ładnie
ładnie się komponują z różami , szkoda że nie są ciut, ciut niższe .



Aniu, ;:168 ja też jestem, prostą kobitką , używam nazw potocznych. Lilaki ,miałam , białe, lila, bordowe pełne,ale robiąc podjazd do domu musiałam je
przesadzić w środku upalnego lata nie przyjęły sie .Nasiona goździka kamiennego wysieję na grządce a jesienią przesadzę na docelowe miejsce.
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”