Ach te róże! ach te różyczki!

Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Aniu, masz rację róża Kronebourg to piękna róża mam ją ponad 10 lat bardzo rzadko dostawała kopczyk ale ostatnia zima i wiosna
były dla niej niełaskawe, jedna odnoga przemarzła, na szczęście odbiła i nawet rozbudowała krzaczek . Próbowałam ukorzenić jej patyczki,
z marnym efektem na wiosnę będę próbowała ponownie. ;:168

Anulka dziękuję za wizytę , wpadaj jak tylko czas na to Ci pozwoli, bo żyjemy w takich czasach ,że wiecznie jesteśmy zabiegane. ;:65
Róza o którą pytasz to Róża Jubile du Prince de Monaco, najczęściej jest opisywana jako Monaco . Kwitnie praktycznie do samych przymrozków .
Jest bardzo podobna do róży Nostalgia ale nostalgia dorasta do 120cm a Monaco 60 - 80 cm

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu Kronenbourg lubi cięcie, mam 3 krzaki i powiem, że cięte mam dwa zawsze na wiosnę do praktycznie kopczyka i odbijają tworzą piękny krzaczek i ten kolor ach!
Jubilé du Prince de Monaco to masz cudownego, wiadomo książę a ranga zobowiązuje choć u mnie to raczej może robić za kamerdynera na stażu - ma dwa lata.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu tę stokrotkę o pełnych kwiatach, koniecznie muszę w tym sezonie zakupić,ładnie się komponuje z innymi roslinami.
Kochana , Twoje róże na pergolach po prostu zachwycają ! to kaskady różane ! piękne. A w 2015r - tylko pozazdrościć , co tam sie działo ;:oj
Róża Monaco zwraca na siebie uwagę, intryguje ;:oj , może się skuszę na wiosnę ?
Moja Swany uschła, szkoda, w sumie to ładna, biała róża... Kronebourg też już posiadam, ale to młode krzaczki. Poczytałam i zrobię jak piszecie - krótkie cięcie na wiosnę ;:3
Wandziu, zimowa w Twoim ogrodzie nastraja pozytywnie, aż miło popatrzeć ;:180
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Nie mogę od Chopina oczu oderwać. Ciekawa jestem kiedy mój będzie taki piękny. Na razie kwitnie kilkoma kwiatuszkami, ale jakimi :shock: Może się doczekam ;:173 Jak długo rośnie u Ciebie?
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Aniu, Kronebourg mam tylko jeden krzaczek, wiosną dokupiłam drugi ale okazało sie ,że prawdopodobnie jest to Gloria Dei.
Jak nie uda mi się jej ukorzenić to dokupię następna. ;:168

Aniu to z pewnością nie jest róża Kronebourg.
Obrazek


Obrazek


Asiu, Stokrotkę możesz kupić nasionka i posiać ale będą kwitły w następnym sezonie , wiosną kupisz kwitnące sadzonki i już w tym sezonie będziesz miała piękną kompozycje na rabatce .Z róż Monaco jestem bardzo zadowolona mam ją od 2014r od samego początku ładnie kwitła,
czasem gubi część listków / czarna plamistość/ ale kwiatów ma zawsze dużo. Róże okrywową SWANY mam dopiero pierwszy sezon ,jest młodziutka , lato było deszczowe, wiec na efekty muszę jeszcze poczekać aby cokolwiek o niej pisać. ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Daysy, Róza Chopin mam od wiosny 2016r Kwiat ma śliczny jest to róża idealna na słoneczne lato , ale nie lubi deszczu.
Po kilku dniowych deszczach kwiat i pąki lubią ogniwać . Tego lata łapała mączniaka. ale kwiat ma śliczny, kwitła do późnej jesieni. Wiec będę ją gościław moim ogrodzie, dopóki Ona zechce. Jest rózą naszą rodzimą ,polską . Jeszcze dla towarzystwa chciała bym jej dokupić różę Jan Paweł II na razie zbieram opinie o tej róży. ;:168

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

To jest na bank Gloria Dei
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Również potwierdzam ,że to jest Gloria , kronebourg mam i jest inna , taka jak pokazywałaś wcześniej . A u Nas też zielono i wiosennie pozdrawiam ;:3
A to moja
Obrazek
Ona jest młoda kupiona wiosną 2017 roku.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu, dziękuję za nazwę stokrotki . Jak przyjdzie pora, to chyba skuszę się na sadzonkę, bo już bym się chciała cieszyć jej kwiatami. Nasionka, swoją drogą...

Wandziu, czytałam, że róże Kronebourg ciąc krótko, faktycznie odbije w sezonie ? mam 2 szt, ale rosną słabo. Nawet kwitły po 3 pąki, szału nie ma. Może to cięcie je pobudzi ???
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu to kupiłyśmy Chopina w tym samy czasie ;:333 . Moja jakoś ciężko się zbiera do kwitnienia, ale też jej wybaczam i czekam cierpliwie. Widziałam u koleżanki okaz 160, wys. a może i lepiej obsypana olbrzymimi kwiatami, marzenie po prostu. Teraz ja czekam na na taki efekt i Tobie również takiego życzę ;:196 Chyba o tej rabatce https://images84.fotosik.pl/963/548aeb682a401577.jpg pisałaś u mnie, bardzo ładna, możesz napisać jakie różyczki tam masz
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu okazałe kaskady róż, zadbane i masz racje że miniony sezon zaczął się późno. Niektóre róże wręcz nie zdążyły powtórzyć kwitnienia i chciały późna jesienią, ale było zdecydowanie za zimno :D Teraz nawet mam na niektórych zimowe pączki. Po dwóch dniach mroźnych wiatrów wyglądają nieciekawie, zobaczymy co będzie tej wiosny.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Aniu, moja pierwsza Gloria Dei, uschła , kupiłam róże Kronebourg okazała się Glorią Dei, która jest bardzo zachwalana na forum
zobaczymy jak u mnie będzie się prezentować w ogrodzie ;:168


Tereniu, pogoda niby to wiosna ale ostatnie dwie noce były mroźne -9 -10 to nie sprzyja naszym różyczkom. Dziś muszę obudować
donice z różami na balkonie styropianem , mam nadzieję ,że przetrwają zimę . Zawsze wnosiłam donice na strych ale są ciężkie
więc postanowiłam tym razem okryć je styropianem , może się uda, Dziękuję za Glorie Dei. ;:168

Asiu, mam rózę Kronebourg około 10 lat ale mój nigdy nie rozbudował dużego krzaczka i dlatego chciałam dokupić drugą . Ania,
ma rację może to kwestia przycinania . Ja z przycinaniem troszkę eksperymentowałam. Jak przycięłam nisko kwiat miała jeden duży na końcu
pęda , gdy wiosną przycięłam wyżej na wysokość 40 cm nad ziemią, róza miała więcej pędów a kwiatów miała więcej ale dużo drobniejszych .

Obrazek
Róża wiosną przycięta 40 cm nad ziemią , te 5 kwiatów rosną na jednym pędzie, kwiaty były małe 8cm.

Obrazek


Obrazek
te róże cięłam wiosną nisko / najwyżej 3 oczkiem/ kwiat miały pojedynczy ale duży 14 cm .

Daysy, z roku na rok nasza róża Chopin, będą coraz większe i ładniejsze, jeszcze będziemy z niego dumne. ;:333 Moja ma kopczyk , ale zastanawiam się czy nie owinąć ją agrowłókniną , dziś w nocy było -10 mrozu. Na mojej rabatce różanej mam posadzone następujące róże: GEBRUDER GRIMM -AMBER QUEEN - MYRIAM - GARDEN OF ROSES - KOSMOS - BREMER STADTMUSIKANTEN - PASTELLA - HOME GARDEN- TIP, TOP - rabatowa biała NN- SOURIRE DU HAVRE- INNOCENCIA 2szt - HOT CHOCOLATE . To są różyczki na tej rabatce ,ale pierwszą i ostatnią muśzę przesadzić są czerwone a róża BREMER STADTMUSIKANTEN jest troszkę za wysoka w stosunku do pozostałych róż. Róża posadzone wiosną i jesienią 2017r wiec na efekty muszę poczekać . Chciała bym nabbyć wiecej róż o pokroju i wigorze GARDEN OF ROSES i KOSMOS ,bardzo jestem zadowolona z tych róż. ;:168

Marysiu, świeci słonko ale jest zimno - 4 poniżej zera,oby nasze krzaczki nie ucierpiały słoneczko rozgrzeje pędy a wieczorem mroź
ściśnie ;:145 zostało mi trochę włókniny wiec jeszcze owinę parę różyczek. ;:65


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu, w Nowym Roku życzę Ci zadowolenia w życiu osobistym i sukcesów w ogrodzie. Pokazujesz piękne róże i człowiek tęskni za wiosną i latem.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Witam miło!

Twój różany ogród robi wrażenie! Ależ to musi pachnieć! Kiedyś latem odwiedziłam w Wiedniu ogromny ogród różany i ten zapach pamiętam do dziś.
Nie przejrzałam jeszcze całości, ale widziałam w zeszłym roku twoje różyczki kwitły aż do mrozów! Niesamowicie wytrzymałe! Moje jedyne kilka róż w tym roku nie zakwitło drugi raz, bo niestety silne wiatry połamały pergole i musiałam je przyciąć i pozbierać z ziemi.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”