Ach te róże! ach te różyczki!

Zablokowany
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Witaj Wandziu miło spacerować po nowej różance , mieszkasz w bardzo ładnym miejscu , a do tego jeszcze róże super widoki.
Wandziu nie wiem jak u Ciebie będzie rosła Dortmunt , ja mam ją już ponad 3 lata , ale jeszcze jej nie zrobiłam zdjęcia , bo nie było co , ma już drugie miejsce i dalej nic , jest to raczej róża krzaczasta tak widzę po mojej , kwiat ma duży , piękny kolor czerwony ,oby Twoja rosła pięknie pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu, ja uwielbiam słoneczko i wysokie temperatur, ogrody pełne kolorowych kwiatów nie ważne czy to dalie, ostróżki , michałki, fakt faktem że na pierwszym miejscu są róże, ale to,, Królowe ,,naszych ogrodów. ;:3



Tereniu, witam serdecznie w moim wątku i zapraszam do spacerów ;:65 Co do Rózy Dortmund, jest w mym ogrodzie od wiosny, posadzilam ją pod jodłą
rosnie w półcieniu , od strony zachodniej ma ścianę jodły wiec od godz południowych już nie ma slońca jak na poczatek sobie radzi nie wiem co bedzie dalej .
Obrazek


Obrazek


Obrazek
RÓŻE Dortmund zobaczyłam na naszym forum , to duzu krzak i miał mase kwiatów i tak mi sie spodobał, że go kupiłam .


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek
na spacerki mam gdzie chodzić , okolice są ładne, ale w każdym zakątku Polski jest ładnie i są ciekawe miejsca.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Róże są piękne, ale mają swoich przyjaciół ;:4 michałki,dalie ,lawenda . Mamy w swoich ogrodach tyle pięknych kwiatów ;:167

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek

Obrazek



Obrazek
Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Cudny bukiecik https://images84.fotosik.pl/337/258259360a38b8admed.jpg także Marcinki z różową różyczką dlatego w moim ogródku panuje ciasnota, bo chcę mieć o każdej porze roku kolorowo.Niestety inaczej sobie ne da :wink: Fajne miejsce do spacerowania u nas takich miejsc nie ma ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu,wystarczy wsiąść do autka wyjechać za miasto i dalej w plener . Tu mamy gdzie sie powłóczyć , wystarczy wyjśc na wzgórze nad dom i już mam lasy i łąki, albo wsiąść na rower i do puszczy dulowskiej, mamy tam fajne ścieżki rowerowe. Uwielbiam takie włóczęgi, ale wszystkiego nie można mieć zawsze mi się marzył domek nad morzem ;:174 . Ciesze sie z tego co mam ;:168
Obrazek

Obrazek


Obrazek[/

[url=http://www.fotosik.pl/zdjecie/1605ffe644f39bea]Obrazek


Bobry są świetnymi pilarzami, - był dąb i niema dębu.
Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
stefcia
500p
500p
Posty: 672
Od: 2 gru 2012, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Sudeckie

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wpadam z rewizytą :wit i z wielką przyjemnością zostanę - przyjemne fotki ;:138
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Bobry nie próżnują robią to co najlepiej potrafią - szkodzą! a proszę mi tu nie szczuć grzybkami bo ja grzybiarz, wpadnę i wytnę.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

mimoza55 pisze: Uwielbiam takie włóczęgi, ale wszystkiego nie można mieć zawsze mi się marzył domek nad morzem ;:174 . Ciesze sie z tego co mam ;:168
A mnie się marzył domek pod lasem a w nim zatrzęsienie grzybów. ;:oj . No dobra, grzybków choć trochę..ale zawsze. ;:306 . Mam działeczkę w ROD i też się z tego cieszę. :heja . Niestety bobry to wielkie szkodniki. :wink:
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Aniu, a zbierasz takie grzybki, jak nie mogę zerwać to pstrykam . Teraz nie chodzę do lasa , boję się dzików.Dzień krótki, wszyscy pracują ,muszę
poczekać do wiosny, będzie dłuższy dzień i na pewno kogoś namówię.
siedzuń sosnowy - chroniony.
Obrazek

a te jakie śliczniutkie
Obrazek


Obrazek


sliczne muchomorki lubię im robić fotki.
Obrazek

a ta huba ,,różycza,,
Obrazek
Awatar użytkownika
stefcia
500p
500p
Posty: 672
Od: 2 gru 2012, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Sudeckie

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Te muchomorki na trzecim obrazku - tępią ponoć wszystkie fruwające owady w pomieszczeniach :D
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

siedzuń sosnowy - chroniony.
Obrazek

Z mojej wiedzy wynika, że ten grzyb był do niedawna chroniony, ale teraz już nie jest. Mogę się mylić, ale tak gdzieś wyczytałam. Znam go i bardzo lubię. Niestety doczyszczenie go, graniczy z cudem. Na forum grzybowym wyczytałam, że pisaek może robić za majeranek :;230 . Ten grzyb jest niezwykle aromatyczny. Pierwszy raz zetknełam się z nim dawno temu. Otrzymałam proszek ( to był zmieliony grzyb), który należało dodać do sosu, by uzyskać grzybowy aromat.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Stefanio ;:3 witam , wpadaj, oglądaj ;:4 zapraszam.

Zuziu, ja od granic lasu mieszkam z jakiś kilometr, ale od prawie 20 lat okoliczne pola są nie uprawiane i las ,,podchodzi,, teraz niemal do samych domów,
a razem z lasem dziki i sarny, bażanty, szaraki. Codziennie z kuchennego okna obserwuje jak stado sarenek szuka papu w sadzie u sąsiadów. Do puszczy dulowskiej 2 km jak tylko przyjdzie wiosna to ;:102 z koleżankami, rowerki i kierunek puszcza. Oprócz widoków na lasy mamy też takie , kwitnące pola rzepaku. ;:3

Obrazek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

ewka36jj pisze:siedzuń sosnowy - chroniony.
Obrazek

Z mojej wiedzy wynika, że ten grzyb był do niedawna chroniony, ale teraz już nie jest. Mogę się mylić, ale tak gdzieś wyczytałam. Znam go i bardzo lubię. Niestety doczyszczenie go, graniczy z cudem. Na forum grzybowym wyczytałam, że pisaek może robić za majeranek :;230 . Ten grzyb jest niezwykle aromatyczny. Pierwszy raz zetknełam się z nim dawno temu. Otrzymałam proszek ( to był zmieliony grzyb), który należało dodać do sosu, by uzyskać grzybowy aromat.
Ewuniu, W ubiegłym sezonie grzybowym, czytałam że jest to grzyb chroniony, ale masz rację wyczyścić tego grzybka to graniczy z cudem. Ja nie znałam tego grzybka,a jak nie jestem pewna to nie zbieram i nie jem. Grzyby zbieramy sami ale za każdym razem jak dodaję suszonych grzybków do potraw to zawsze mam opory. Ewuniu, na pewno to jest grzyb jadalny?- to jak go znajdę to zerwę ,ususzę i sproszkuje, będę dodawać do sosików.
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”