Ach te róże! ach te różyczki!

Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu u mnie nocą było -6 a i na dzisiejszą noc też zapowiadają minusowe temperatury .Mój świat wygląda tak samo pięknie jak u Ciebie a to dla zapewnienia ,że to co piszę to prawda. Potem usunę fotkę ,bo wątek mam zamkniety i na razie nie otwieram


Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Krystyno, oleandry jednak musisz przenieść do pomieszczenia ,bo w Twoje rejony zima też nadciąga a szkoda by było aby mrozik
uszkodził tak piękne kwiaty. Oleandry są piękne ale nie miałabym je gdzie przechowywać ;:131 Musisz przyznać ,że w Wielkopolsce
średnia temperatura roczna, jest o 4 stopnie wyższa niż w Małopolsce.Chociaż te wichury tornada w Wielkopolsce i na Pomorzu mnie
przeraziły ;:174

Obrazek


Obrazek

Ewuniu, przez kolejne trzy miesiące praktycznie będziemy miały czas na wspomnienia, ja też będę musiała zrobić porządek
w swoich zdjęciach, ale najpierw muszę kupić dysk zewnętrzny i zgrać zdjecia z popsutego komputera :(


Obrazek


Obrazek


Jadziu to super, że śnieżek przykrył Twoje roślinki, będzie im cieplutko.Piękny zimowy ogród, ;:63 zdjecia nie usuwaj, mnie to nie
przeszkadza , tym bardziej, że wiem,że masz zamknięty wątek. ;:196

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu jak ładnie ci się przebarwiają hortensje ogrodowe. Różne kolory na jednym krzaczku. ;:138
Czymś je podlewasz czy po prostu masz dobrą,kwaśną ziemię? Ja choćbym nie wiem ile im lała specjalnej odżywki to i tak moje są ciemno różowe.
A w tym roku niespecjalnie kwitły i coraz bardziej mnie denerwują.
Co z tego że teraz siedzą pod włókniną , jak wiosennymi przymrozkami znów je załatwię...
Nie będę ciągle wiosną latać i zdejmować ochronę albo zakładać.... Ty swoje okrywasz?
Pozdrawiam niedzielnie , dużo zdrówka. ;:168
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Olu, hortensje ogrodowe, już nie okrywam doszłam do wniosku że nie ma sensu. Kiedyś robiłam chochoły, okrywałam matami
słomianymi , kartonami, agrowłókniną i z marnym efektem a najgorsze jak 2015r 21 maja, przyszedł silny przymrozek i ściął wszystko, włącznie z orzechami włoskimi . Najczęściej miałam takie sytuacje, że te nieokryte lepiej sobie zimą poradziły.Bardziej trzeba pilnować wiosną gdy nabrzmiewają pąki, wtedy trzeba mieć koce przygotowane i na noc narzucać na krzaczki;:108 Hortensje nawożę nawozami dostępnymi na rynku, nie zwracam uwagi czy to jest nawóz do hortensji niebieskiej ,porostu biorę nawóz do roślin kwasolubnych abym mogła zasilić azalie i hortensje ,wrzosy. Wiosną dokupiłam 5 krzaczków hortensji bukietowej mam nadzieje, że z nimi nie bedę miała problemu ;:63 hortensji ogrodowych wybarwiających sie na niebiesko mam 6 krzaczków i jeden krzaczek różowej . Nazw nie znam, w naszym ogrodzie są co najmniej
50 lat to jeszcze moja Mama je sadziła.

To są hortensje które nie okrywałam na zime, jedynie wiosną na noc ,jak zapowiadali przymrozki narzucałam kocyk.
Obrazek

to jest odmiana różowa ona nigdy sie nie wybarwi na niebiesko, krzaczek ma niższy , pędy bardziej sztywne niż ta niebiesko- lila. Różnowa w tym roku miała tylko 8 kwiatów. W tej wiosny hortensje nie okrywałam, miałam nogę w gipsie wiec nie miałam zamiaru ganiać z kocykami po ogrodzie
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Miałam napisać.....wow , jakie wielkie krzaki!Ale jak tyle lat są już w Twoim ogrodzie to się już nie dziwię , że są takie okazałe...Piękne. ;:180
Mówisz że teraz im nie zaszkodzi mróz? Przecież pąki już mają ,tylko wiosną one będą pęczniały....
A jak teraz zmarzną to już po kwitnieniu....Sama nie wiem.Ale jak u ciebie działa system kocykowy , masz to sprawdzone i wiesz co robisz.Tylko moje krzaczki młodsze...
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu przepiękne te hortensje ;:215 może moje kiedyś też będą większe, ale za 50 lat to moich nie zobaczę ;:306 Al za instrukcję uprawy bardzo dziękuję ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Olu,masz młode krzaczki, wiec okryj , ale pamiętaj o wiosennych przymrozkach. Dobrą metodę opisała Lucynka- plocczanka
na wątkach u Gosi - Margo / osłonić kartonami z tektury , ale pamiętaj nie zamykaj od góry. Ja raz zamknęłam hortensje całkowicie kartonem
i efekt był taki, że wyhodowałam grzyba na krzaczkach. Po paru latach sama opracujesz najlepszą metodę okrywania krzaczków, musisz
pamiętać w jakiej strefie klimatycznej mieszkasz, na południu polski temperatury są niższe niż w Wielkopolsce czy na Pomorzu. ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

;:180 Wandziu ;:196 dzisiaj patrzyłam na moje domowe przedszkole i już coś zaczyna sie w nich dziać pozytywnego :heja Patyczki są jędrne i zielone, fajnie zabliźniły rany po cięciu i już zaczynają wytwarzać kalusy :heja .Cudne hortensje tez miałam taki wielki krzaczor a teraz mam dwa mniejsze po ubiegłorocznej wiśnie kiedy to wszystkie mi podmarzły .Jednak była to wina ubiegłorocznej suszy letniej i po mimo podlewania jednak miały za mało wody.W tym roku już wiedziałam i mocniej je podlewałam .U mnie biel dalej się trzyma
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu, trzymam kciuki za twoje maluchy aby jak najszybciej zapuściły korzonki, do wiosny będą miały czas wypuścić listki i pędy, ;:333
Jadziu, próbowałaś ukorzeniać Clematisy :?: Ja z ciekawości wcisnęłam do piasku parę kawałków pociętego pęda clematisa i widzę, że rozwija
pąki, jak by miał zamiar puścić listki , ciekawe czy puści korzonki. Co do braku wody podskórnej to duży problem , przez to musisz częściej podlewać roślinki , u nas 20 lat temu zamknęli kopalnie i wody podskórne wróciły i czas który beczkowozami nam dowozili wodę już na szczęście miną. Jadziu, jedną hortensję ogrodową mam posadzoną w intensywnym słońcu, latem w ciągu dnia ma powiędłe liście na wieczór dopiero sie podnosi muszę poszukać dla niej miejsce w półcieniu a na tym miejscu posadzić jakiś ładny krzaczek , muszę pomyszkować po ogrodach może mi coś wpadnie w oko ;:168

Ewuniu, masz w sobie bakcyl dobrego ogrodnika ;:215 hortensje szybko się rozrastają wiec doczekasz sie pięknych olbrzymów ;:168
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu, pisałam ,że do swoich patyczków zajrzę dopiero w styczniu ,ale gdy zobaczyłam Twoje patyczki, jak pięknie puściły kalusy ;:138
nie wytrzymałam i poszłam po swoje patyczki, moje tak wyglądają

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek
Dziś wsadziłam je do doniczek nakryłam plastikowym kapturkiem, jako podłoże zrobiłam mieszankę , piasek , ziemia kwiatowa i perlit ogrodowy.
Na razie stoją w kotłowni bo tam jest najcieplej a jak zaczną puszczać listki to przestawię do chłodnego pomieszczenia. Może coś z tego będzie.
Pierwszy krok zrobiony, oby tylko puściły korzonki ;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu no widzisz Brawo Ty ;:196 czyli nasze patyczki w tym samym stadium .Ja je dalej posadziłam w tym samym piasku niech sobie siedzą grzecznie do wiosny i za bardzo nie szaleją ;:63Piasek jednak utrzymuje odpowiednia wilgotność, a mogłabym je przelać,albo zasuszyć, a w piasku są bezpieczne :wink:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu, ja nie mam za bardzo dostępu do piasku a od sąsiadów wstydzę się wiecznie brać ,wiec kupiłam Perlit ogrodowy
ponoć perlit nie zbija ziemi i utrzymuje wilgoć w podłożu. Posadziłam tylko połowę patyczków a druga połowa dalej jest w piwnicy,
muszę sprawdzić jak długo tam wytrzymają. Jestem bardzo ciekawa czy Clematisy puszczą korzonki , na razie puszczają listki ;:138
Mamy zabawkę z tymi patyczkami, przynajmniej sie nie nudzimy i przetrwamy do wiosny :;230
Moje różyczki już wszystkie dostały kopczyki, we wtorek ma być 12 stopni to przygotuję kamizeleczki dla największych rózanych
zmarzluchów ;:306 zastanawiam się czy agrowłókninę dać im pojedynczą warstwę czy raczej zawinąć grubiej , nigdy nie stosowałam
agrowłókniny . ;:168

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu Piękne różyczki... a i z patyczków będą nowe ;:333 Ja stosowałam zimową agrowłókninę (ona jest grubsza) i dawałam pojedynczo... gotowe kaptury z agro... też są pojedyncze ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”