Ach te róże! ach te różyczki!

Zablokowany
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Witam miłych gości ;:168


Ewuniu , ja też daje sobie czas na szukanie różanych rarytasków do wiosny i zastanawiam sie nad rózyczkami
Róża rabatowa PETTICOAT - róza wielkokwiatowa MEMORIA -róza rabatowa LAMPION. Zanim zdecyduje sie na zakup tych
różyczek, muszę się rozpytać na prawo i lewo co do zdrowotności tych różyczek. Na pewno ktoś na forum zna te różyczki ;:168

Zdjęcia z czerwca.
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Prace jesienne w ogrodzie już prawie zakończyłam, dziś solidnie podlałam róże rosnące pod świerkami i rododendron.
Mimo chłodnych dni w ogrodzie znalazłam 2 grzybki prawdopodobnie jest to Kania.
Wokół wszystkich róż obsypałam kompost , róze są podwiązane a jak przyjdą mrozy to kompost nagarnę na krzaczek i dosypie
kory , tak przygotowane będą sobie spały do wiosny ;:19

Obrazek[/url


[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/ec2518d8c6bf40ef]Obrazek



Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
To już ostatnie, pojedyncze kwiatki tej jesieni.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu już idę ob-kukać Twoje wybranki... Te Twoje różyczki niby ostatnie są nadal piękne... ten grzybek to chyba kania, ale trzeba uważać bo pojawiła się tzw. kania różowa... (jak się przetnie to robi się różowa)... ona nie jest trująca, ale raczej niestrawna ;:222 tak ze trzeba sprawdzać ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Ewuniu, miłej niedzieli ;:168 . W tym sezonie w naszych lasach pojawiło sie dużo Kani czerwieniejących sie,
te Kanie znalezione w moim ogrodzie też należą do tego gatunku , nie zrywam ich niech sobie rosną .Pogoda taka sobie,
bez słoneczka nie zachęca do spacerów, wiec siedzę i przeglądam wątki na naszym forum może wpadnie mi coś w oko.
Jest tyle ciekawych kwiatów a jak sie okazuje ja ich nie znam ;:oj

Zdjęcia z lipca.
Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Lipiec był zachwycający w Twoim ogrodzie, ale i listopadowe fotki pokazują, że kwiaty jeszcze się bronią. Wciąż pięknie kwitną róże ;:63 , u mnie sezon dla nich nie był najlepszy.
Kosmos nie tylko Ty chwalisz, muszę ja sobie zapamiętać ;:108 A to, co ta za ślicznotka https://images82.fotosik.pl/899/34f909c0ce06670a.jpg ? Kolorek ma śliczny.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Iwonko, miłej niedzieli ;:168 lipiec był idealny dla róż, słoneczny a i od czasu do czasu padał deszczyk, tak ,że nie musiałam
ganiać z konewką, róże pięknie kwitły, ale róza o którą pytasz NN na forum zostala zidentyfikowana jako róża
Mainzer Fastnacht. Mam tą różę od 2011r słabo kwitnie i praktycznie nie rozbudowała krzaczka ma tylko dwa marne pędy, już dawno bym ją wyrzuciła ale jest to róża mojej Agnieszki. Czytałam na forum ,że krzak tej róży już po trzech latach lubi zamierać. :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu to mamy podobne zajęcie... ja jeszcze przeglądam allegro, bo tam też można coś wypatrzyć, czasem trafi się na okazje . Tak ostatnio jesienią udało mi się kupić sadzonkę barbuli ... mam nadzieję, że przetrwa zimę ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jeszcze tak obficie kwitną Ci róże?
U mnie juz smętne resztki
Jakie hortensje posadziłaś koło Westerlanów? Ogrodówki, czy bukietówki?
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu piękne zdjęcia wspominkowe. A już chciałam Ci zazdrościć listopadowych kwitnień.
Róże u Ciebie kwitną całymi bukietami...są po prostu zjawiskowe.
Masz rację w tym roku mniej się naganiałyśmy z konewkami ale u mnie i tak deszczu było za mało. Po prostu w pierwszej kolejności podlewałam pomidory a potem już nie miałam siły podlewać reszty. Będę musiała pomyśleć o jakimś kropelkowy ...ale to jeszcze zobaczę bo same złączki są drogie.
Miłego należnego odpoczynku po pracach ogrodowych w miłym towarzystwie. ;:168 ;:304
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Ewuniu, obawiam sie ,że zimą komputer nami całkowicie zawładnie ;:101 całe szczęście ,że mam pieska i muszę z nim
wyjsc na spacer ;:65 Barbuli to ładna roślinka będzie stanowiła ładną kompozycję z białymi albo z różowymi różami ;:168


Obrazek


Gosiu, Dziś nad ranem Dziadek mróż dmuchną i mieliśmy 4 stopnie poniżej zera i niemal wszystko zmroziło, to już koniec z
różyczkami, jeszcze ładnie sie bieli hortensja bukietowa Limelight , te Hortensje właśnie posadziłam obok róż Westerland ;:168

Obrazek

Obrazek


Eluniu, Teraz do wiosny pozostaną mam piękne wspomnienia z naszych ogrodów, ale zima też jest piękna. Ptaszki w karmnikach ,
szron skrzący się na krzaczkach a nawet łopatowanie śniegu z podjazdów, może być świetną zabawą ;:306

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu ,ależ masz jeszcze kolorowo w ogródku .U mnie prawie wszechobecna zieleń różanych liści, tylko jedna z moich kwitnie jeszcze obłędnie.oby jednak w przyszłym sezonie zakwitły dobrze a jestem ciekawa jak przeżyje Amelia renaissance, bo nie wygląda za ciekawie.Piękne wspominkowe fotki szczególnie ta poglądowa
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jadziu, Amelki postaram sie dobrze okryć, zrobię im wysokie kopczyki a jak przyjdą mrozy to owinę je agrowłókniną.
Jednak Amelki, to zmarzluchy ;:306 Co do kolorków to dziś nad ranem przyszedł móż i po kolorkach , najwyższy czas aby kwiatuszki
zapadły w sen zimowy. ;:196


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Muszę przyznać Ci rację co do zmarzluchów Amelkowych. nasza to też taki zmarzluch od urodzenia .Pamiętam jak broda jej się ruszała po wyciągnięciu z kąpieli :;230 No to u Ciebie juz po kolorach, ale to dobrze nich sie pakują do spania :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu..u mnie jeszcze nie przymroziło ale kolorków już nie było więc żadna strata. ;:oj Poza tym jak my chcemy czasem odpocząć tak i nasze kolorki tego potrzebują. Tylko czemu aż tak długo. ;:306
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”