Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Zablokowany
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To jest to co tygryski lubią najbardziej ;:215

Miłych snów dla wszystkich ;:196 ;:196 ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Masz rację, wystarczy popatrzeć, żeby poprawić sobie samopoczucie...piękne róże....
Pocieszam się,że teraz ...to już "z górki". U mnie gleba zamarznięta, ale słońce,zapowiada ładny dzień i to pobudza do działania.
Pokazuj jak najwięcej takich "obrazków",pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Wpadłam do Twojego wątku a tu niespodzianka.... zamknięty. Odpowiem więc u siebie :) . Być może jeszcze do mnie wpadniesz :D
Zimę masz piękną, u mnie niestety śniegu nie ma, złapał lekki przymrozek, więc ogród nadal jesienny ;:131 . Przydałby się biały puch, okryłby wszystko chociaż cienką kołderką. Fajnie, że pokazałaś jeszcze raz swoje "skrzyneczki" na tarasie ;:215

A teraz specjalnie dla Ciebie chwila wspomnień ;:196 -
Zdjęcia z lipca, to chyba był najpiękniejszy m-c w moim ogrodzie w ubiegłym roku,

Ilse Krohn Superior
Obrazek


La Villa Cota
Obrazek

Obrazek

Novalis
Obrazek

Obrazek

Obrazek

My Girl
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Garden of Roses
Obrazek

Obrazek

China Girl
Obrazek


Lipcowa Nevada i M.Hilling;:224
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Część białej rabaty
Obrazek

Obrazek

Obrazek

LD Braithwaite
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Słodka Geisha
Obrazek

Obrazek

Kronenberg
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Bremer Stadtmusikanten
Obrazek

Obrazek

następne jutro :wit
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Chwila wspomnień ale już niedługo te cudeńka będą w realu hahaha
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Piękne wspomnienia a ta biała rabata cudowna ;:167 Tak mi sie marzyła biała rabata i niestety okazało sie że tam gdzie planowałam ;:223
spodem idzie rura odprowadzająca wodę z dachu wiec posadziłam tam tylko 10 różyczek w jednym rzędzie a docelowo miały być 2 rzędy
Wśród tych białych róż są 2 czerwone muszę dla nich znaleźć inne lokum ;:131 ,,Czasami najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca w naszym sercu ,, ;:168
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Kusisz tymi pięknymi różyczkami, miałam już nie kupować ale na widok tak pięknych...zaczynam się wahać. ;:oj Niestety brak miejsca ogranicza, no chyba że jakaś po zimie wypadnie. ;:173 . Pozdrawiam. ;:128
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016rPrzydatne narzędzia aukcyjne: Panele do reklamowania własnych aukc

Post »

Daysy :wit witaj w Nowym Roku i oby się darzyło na ten Nowy Rok i w domu i w ogrodzie !
Widzę że zachowałaś na powitanie Nowego Roku same piękne fotki ,no aż się buzia sama uśmiecha do nich ah!! jakby się już chciało tych kwiatów ,kolorów,zieleni i słonka,ciepełka ;:173 A tym czasem mróz łapie i śnieg zapowiadają ,no cóż jak ma mrozić i śnieżyć ,to niech lepiej teraz ,bo nie chcę powtórki z zeszłego roku oj nie!
Posadziłam jesienią china girl jeżeli będzie taka ładna jak twoja to jeszcze dosadzę ;:333 i mam nadzieję że moje gardenki zaszaleją wreszcie jak twoje ,bo to już dorosłe pannice i czas by się stroiły w kwiaty w nieprzyzwoitej ilości :wink:
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witaj Daysy :wit Wszystkiego dobrego w nadchodzącym sezonie różanym :D
Wspaniałe róże, pięknie wyglądają takie rozrośnięte krzaczory, z burzą kwiatów. Niezmiennie zachwycam się Twoją białą rabatą, ale właściwie to wszystko mi się podoba ;:152 Bardzo podoba mi się Queen of Sweden ;:167 , jeśli jedna taka różyczka nie spełni moich oczekiwań, to miejsce dla Królowej jest już zaklepane ;:173
Wspominkowe zdjęcia wszystkie zapierają dech, proszę o więcej i więcej!
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witam wszystkich :wit

Do tej pory pogoda można powiedzieć była nudna, ale od kilku dni pokazała, że potrafi zaskakiwać. Najpierw zmroziło, u mnie było nawet -10, później przyprószyło a na końcu solidnie powiało i to nie chłodem :wink: . Wraz z Fryderyką przyszła odwilż.
Na razie jednak biała pierzynka nadal okrywa moje roślinki, mam nadzieję, że przetrwa chwilowe ocieplenie.

Wiem, że obiecałam Wam dalszy ciąg wspomnień i jak zwykle zniknęłam na tydzień :oops:

No cóż z wielkim opóźnieniem dzisiaj nadrobię zaległości ;:131

Aniu Queen of Sweden to prawdziwie królewska róża, w jej przypadku nie ma mowy o jakimkolwiek przewieszaniu się kwiatów. Róża o smukłym pokroju, u mnie wysoka jesienią miała ok 170cm, więc znajdź jej miejsce na tyłach rabaty. Kolor kwiatów delikatny, perłoworóżowy, kwiat niezbyt duży w stosunku do krzaczka, ale przypominają porcelanowe filiżaneczki. Osobiście jestem nią zauroczona, do tego jest zdrowa przez cały sezon, a to chyba ważne, bo przez cały sezon nie gubi listków.

Obrazek

Królowa w otoczeniu dwórek :wink:
Obrazek

Tolinko ja jestem zachwycona China Girl, kolor mocny widać ją z daleka a przy tym prawie cały sezon miała kwiaty . Super dziewczyna

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak do tej pory krzaczek zwarty niezbyt wysoki piękna soczysta zieleń liści ładnie komponuje się z intensywnym kolorem kwiatów - nie sposób jej nie zauważyć. Kwiaty duże, pięknie wypełnione.
Masz rację tez wolałabym aby teraz wymroziło a wiosna przyszła jak należy, bez zimowych przerywników :wink: I tego się trzymajmy ;:333
Gardenkę mam od 2012 roku i nigdy mnie nie zawiodła przy tym nieprzyzwoicie piękna i zdrowa.

Zuziu kuszenie to dopiero się zacznie ;:215 . Też nie zamierzam w tym sezonie nic kupować, ale nie wiem czy dam radę, mam jeszcze kilka róż na oku. Jednak bałagan w ogrodzie po jesiennych przeprowadzkach studzi moje zapędy.
A propos kuszenia, polecam Ci Lady of Shalott, to nowa róża w moim ogrodzie, ale już skradła moje serce. Budowała gęsty krzaczek a kwiatów jak na wiosenne nasadzenie ooogromna ilość. Kwitła cały sezon, nawet teraz ma jeszcze pąki, chociaż po ostatnich mrozach, przemarznięte.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu/Tara wszystkie czekamy na nowy sezon jak na szpilkach ;:173

Dla Ciebie piękna Stephanie Baronin zu Guttenberg
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Teraz zapraszam na troszkę mocniejsze kolorki, bo takie tez mam w ogrodzie ;:173

Zapączkowany, rozczochrany William Shakespeare, gdyby chociaż w jednym sezonie zechciał wyglądać jak porządna róża, kochałabym go niezmiernie, ale czego można się spodziewać po artyście :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Parfum F.C., maleńka różyczka, za dużo o niej nie powiem, bo to młodziutka róża
Obrazek

Obrazek

Prawdopodobnie New Imagine, bardzo ciekawa róża, ale w tym sezonie mocno ucierpiała /czarna plamistość/
Obrazek

Obrazek

Prawdopodobnie Fisherman's Friend, śliczny kolorek, ciekawa jestem jak będzie sobie radził, po 2-ch przeprowadzkach ;:131
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mushimara
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po przeprowadzce Chartreuse de Parma zaszczyciła mnie w ubiegłym roku raptem 2 kwiatuszkami ;:224 bardzo zresztą pięknymi

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Munstead Wood w ubiegłym roku wreszcie pokazał, że można się w nim zakochać ;:108 , krzaczek malutki ale kwitł cały sezon bardzo ładnie
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Następne wspomnienia będą słoneczne ;:215

Miłych, różanych snów :wit
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy tyle słońca i piękna na Twoich fotkach, że trudno wytrwać w postanowieniu o niezasiedlaniu ogrodu kolejnymi damami... :) Ja mam zakupić dwie tzw. konfiturki ... ale czy coś jeszcze nie wpadnie :lol: ... Posadziłam kilka różanych patyczków ... może z nich coś wyrośnie ;:333 Mam nadzieje, że wietrzysko Wam nie dokuczyło ... dużo ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy przepiękna masz kolekcję intryguje mnie Fisherman's Friend - dla mnie to mchówka ale z opisu nie wynika tylko to, że jest kolczasta. podobna do Muscosa.

New Imagine na bank, mam ją.;
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy wpadłam sie nacieszyć Twoimi różami :D Twoje Damy są tak piękne.. Cały czas sie nie mogę zdecydować czy zapełniać swój nowy mini- ogródek różami czy postawić na inne kwiaty. Jest on jednak tak mały , że chyba inne roślinki go wypełnią, A mozę chociaż ze trzy krzaczki centarlnie w srodku..Twoje piękne Panie zdecydowanei do tego zachęcają ;)
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”