Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Zablokowany
rikkuu
200p
200p
Posty: 356
Od: 26 gru 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina, dolnośląskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, ja też zapisuję się do twojego wątku i będę oglądać twoje pannice :wit od wiosny mam Mrs John Laing i mimo, że jest jeszcze malutka, to kiedy zakwitła, oczu nie mogłam od niej oderwać ;:oj z nosem gorzej, bo na razie jest niziutka i przy schylaniu się można stracić równowagę. Nieźle by wyglądało, gdybym leżała jak długa w kwiatach ;:306 szczególnie będę u ciebie przyglądać się Geishy, bo bardzo mi się podoba :uszy
Ula
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Dzisiaj fotek nie będzie, bo zapomniałam wziąć ze sobą aparatu, no chyba, że się obrobię i wstawię wieczorem ;:131 .
Teraz tylko szybciutko odpowiem

Jadziu moi Muzykanci w tym roku mocno przycinałam, bo strasznie wyglądały po zimie. Tak naprawdę, to dawałam im niewielkie szanse na przeżycie. Wybrały się jednak i nawet ładnie zakwitły, ale na szczytach pędów - pod linijkę ;:108
Znalazłam stronę, gdzie opisywali cięcie Veilchenblau ;:333 i trochę się w głowie rozjśniło ;:131

Ula swojej zmarnowanej Geishy nie będe Ci pokazywała, bo mocno ucierpiała w tym roku, mam nadzieję, że się szybko zregeneruje i będę Cię kusiła. Jeśli chcesz wstawię fotki z ubiegłego roku, bo była bezkonkurencyjna. Wiem, że pytałaś Alę o Geishę, troszkę tam napisałam, choć nie powinnam w obcym wątku, ale może się ALicja nie pogniewa :D .

Do miłego popisania ;:333

U nas tak gorąco, że nie chce się żyć, a na sobotę zapowiadają jeszcze większe upały ;:202
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
rikkuu
200p
200p
Posty: 356
Od: 26 gru 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina, dolnośląskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Czytałam twoją odpowiedź w wątku Ali. Bardzo dziękuję ;:196 też mam nadzieję, że Ala nie będzie się przez to gniewać.
Jeśli nie sprawi ci to problemu, to z przyjemnością obejrzę zdjęcia Geishy z ubiegłego roku :)
Ula
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witaj ;:196

Ula to jest zdjęcie Geishy z tego roku. Oczywiście puściła długie 2 pędy, ale zostały wyłamane przez ostatnią wichurę, nie zdążyłam podwiązać ;:131

Obrazek

Bardzo źle zniosła zimę i teraz buduje krzaczek na nowo ;:224

A tak wyglądała w roku ubiegłym, mimo panującej suszy. Muszę nadmienić, że to są 2 krzaczaki

Czerwiec

Obrazek

Obrazek

Wrzesień

Obrazek

A w pażdzierniku robi się bardziej różowa, kwitnie skromniej ale wiąże pąki aż do przymrozków.

Obrazek

Jak widzisz krzaczek po lewej wypuścił długi pęd,który musiałam przywiązać, drugi zachowywał sie poprawnie, jak przystało na rabatówkę :wink:

W tym roku takie pędy miały obydwa krzaczki i jeden wyłamany został przez wiatr a drugi ucierpiał pod ciężarem Williama S. :wink: , że tak powiem o winowajcy ;:224 . A tak naprawdę to winne jest moje niedbalstwo :oops:

Mam do Was koleżanki prośbę, nie chcę zawracać głowy Tolince,/ Tolinko pozdrawiam Cię ;:196 / bo ma teraz duuużo pracy ;:108 .
Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu tej oto różyczki, dostałam patyczek i niestety nie wiem co to jest, mam podejrzenia, ale boję się, że bardziej bym chciała właśnie tę różyczkę, niż nią jest faktycznie ;:224

Obrazek

No i oczywiście pochwalę się nowościami sadzonymi w grudniu

Claude Monet już rozkwitła, barwy bardzo stonowane

Obrazek

A mówią, że tylko damy się lubią stroić ;:224


Obok niej La Villa Cotta, wbrew moim obawom, barwy ma też bardzo spokojne, jestem zadowolona z obydwu ;:108

Obrazek

Gdzieś głęboko zakopane mam nazwy tych rózyczek i teraz proszę o podpowiedź, która jest która ;:131

Wildeve i Chandos Beauty

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Wydaje mi się, że pierwsze dwa zdjęcia to Wildeve, ale nie jestem pewna ;:131

Summer Dream, dzielna różyczka otwiera coraz więcej pąków, nie tracąc wcześniejszych :) , a taka z niej drobinka ;:224

Obrazek

No i na razie tylko pączuszek Terra Limburgii

Obrazek

To na razie tyle z nowości, pozostałe też nieśmiało pokazują kolorki pączuszków, ale to jeszcze chwilkę potrwa ;:333

:wit
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
rikkuu
200p
200p
Posty: 356
Od: 26 gru 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina, dolnośląskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, bardzo dziękuję ;:196 Jeśli pierwsze zdjęcia Geishy są z tego roku i po zimie musiała budować krzak od początku, to z niej prawdziwa supermenka i nawet jakiś tam William S. nie ma z nią szans ;:306
Zastanawiałam się, dlaczego nie trafiłam wcześniej do twojego ogrodu i okazało się, że byłam, tylko twój wątek gdzieś mi zaginął. Dzięki twoim łanom róż skusiłam się na My Girl i Garden of Roses, a Geishę miałam zapisaną na później :) Oczywiście w sferze marzeń pozostaje twoja "miniaturka", ale nazwy nie pamiętam :)
Ula
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witaj 2 pierwsze zdjęcia to Wildeve , a i następne 2 to Chandos Beauty pozdrawiam ;:3
x-al-ia

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witaj daysy w nowym wątku :wink:
Różyczki nadal piękne kwitną. Geisha zaskoczyła mnie zmianą barwy jaką przechodzi w październiku, wygląda jak inna róża... :)
La Villa Cotta nazwą i wyglądem jakoś tak bajeruje włoskim klimatem...
Wildeve i Chandos Beauty, co prawda ja również nie wiem która jest która, ale obu róż nie da się przeoczyć - są śliczne. :wink:
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Ślicznotki.
Wpadła mi w oko Summer Dream, taki ma apetyczny kolorek. ;:3
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Też obstawiałabym tak jak Terenia [inka52] co do patyczkowej to niestety chyba jakaś oranżowa angielka lecz możliwe to będzie co masz na myśli
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
beatris
200p
200p
Posty: 434
Od: 16 mar 2008, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Berlin / Międzylesie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy nic nie piszesz o róży Jenny Duval, jak radzi sobie u ciebie ? Ma śliczny kolorek,szkoda, że kwitnie tylko raz.
"Wer mit seinem Garten schon zufrieden ist, hat ihn nicht verdient!" Dr. Karl Foerster
Ten kto ze swojego ogrodu zadowolony jest, ten go nie zasluzyl .
Róże w Bergfelde
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Wczoraj miałam wrażenie, że przeniosłam się w tropiki, za oknem w cieniu +36 stopni a o 20-tej +29 ;:oj , to nie jest pogoda dla ludzi, a już na pewno nie dla mnie.
Cały dzień przesiedzieliśmy w domu, przy zamkniętych oknach i opuszczonych żaluzjach, do ogrodu wyszliśmy dopiero po 21-ej ;:224.
Myślałam, że wieczorem lub w nocy chociaż troszkę popada, bo na zachodzie i północy były burze, ale niestety nie spadła nawet jedna kropelka deszczu, wszystko poszło bokiem.

Beatrix, witam Cię po długiej przerwie ;:196. Cichutko obejrzałam sobie Twój przepiękny ogród, ale teraz jest taki gorący czas, że więcej odwiedzam, oglądam, podglądam niż piszę ;:224, przyrzekam jednak poprawę ;:108.

Jenny Duval dla Ciebie ;:196

2015

Obrazek

I rok bieżący, za wysoka nie urosła, ale za to rozłożyła swoje pędy pomiędzy dwa krzaczki W.Cathedral i ,bardziej przypomina okrywową :wink: W tej części rabaty królują te kwitnące tylko raz, więc konkurencja była ostra w tym czasie ;:333

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo ładna róża, obficie kwitnąca i trzymająca długo kwiaty, jestem z niej bardzo zadowolona.
Ewuniu/GloriaDei/ bardzo dziękuję za taki piękny gratisek.

Jadziu a co byś powiedziała na Crown Princess Margaretha lub na Charles Austin?


Basiu tak bardzo ciekawy kolorek, taki ciepły, ale nie rażący

Alegoria witaj. Geisha faktycznie ma troszkę inny kolorek jesienią, ale jak zdąży rozkwitnąć, już nie jest taka różowa :wink:
Ciekawa jestem jej kwiatu w pełni rozwiniętego, mam nadzieję zobaczyć go już dzisiaj :D
Masz racje obie piękne, ale dobrze obstawiałam ta pierwsza to Wildeve ;:167

Tereniu ;:196 , dzięki za pomoc

Ula jak na razie nie narzekam na Geishę, mam ją od 2014 roku i zachwycam się nią co roku, szkoda więc, że tak ucierpiała w tym sezonie. Mam nadzieję, że odbuduje swoje krzaczki do końca sezonu. Najgorsze, że znowu na tej rabacie buszuje nornica ;:202 , Nie mogę się jej pozbyć. Kopie pod wszystkimi nowo posadzonymi różami i także znalazłam korytarz właśnie przy Geishy. Systematycznie korytarze zalewam wodą, ale boję się, że uszkodzi korzenie. A już myślałam, że jesienią sobie z nią poradziłam.
Ula ta moja to Princess of Infinity, już zaczyna pokazywać kwiaty. Specjalnie dla Ciebie ;:196

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
beatris
200p
200p
Posty: 434
Od: 16 mar 2008, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Berlin / Międzylesie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy dobrze, że cię namówiłam na jej pokazanie, ta część ogrodu jest zbyt rzadko pokazywana :D
Jest prześliczna i ta ciemna obok niej ? Tuscany ?
"Wer mit seinem Garten schon zufrieden ist, hat ihn nicht verdient!" Dr. Karl Foerster
Ten kto ze swojego ogrodu zadowolony jest, ten go nie zasluzyl .
Róże w Bergfelde
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witaj Daysy :wit nadrabiam stracony czas. Jestem zachwycona Twoimi różami i tym jak je łączysz.
Dla mnie klasyka Novalis z białymi różami wśród zieleni jest wyjątkowo piękna.
Ja podobnie jak Inka52 chciałam napisać która jest, która :;230
Jeszcze długo będę na spokojnie oglądać i czytać ten i poprzedni wątek.
Jestem ciekawa jak będzie sobie radziła w upały La Villa Cotta :D
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”