Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Zablokowany
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Aniu zapewniam, że to nie jest najlepsze kwitnienie, może za wyjątkiem dosłownie kilku. W tym roku na pewno do nielicznych należy Munstead Wood, na którą do tej pory narzekałam. Nie jest to jednak koniec sezonu, więc jeszcze nie oceniam, jeszcze czekam.
U Ciebie, nawet jakby róże nie powtórzyły kwitnienia, to wśród takiej ilości pięknych kwiatów, nikt by ich braku nie zauważył ;:224
Aniu nie ma co roztrząsać, tu nie ma niczyjej winy, pogoda ostatnio nam i różom nie pomaga, nie wiem jak u Ciebie, ale w moim rejonie to już trzecie suche lato, dobrze więc nie jest.

Jagna przepraszam ;:196 , ale wczoraj było późno i nie zdążyłabym powklejać fotek i tak wybierałam spośród wielu. Już piszę:

- 2 pierwsze to Reine des Violettes.
- następna to Jubilee Celebration,
- 2 kolejne Princess of Infinity,
- Miss Fine,
- następnej niestety nie znam imienia/ ona z patyczka ;:224 /
i ostatnia to Comte de Chambord ;:167

Hortensje to Incrediball, służę sadzonką jeśli sobie życzysz ;:173



Dla Was jeszcze kilka, tym razem już podpiszę ;:333

Bardzo skromnie, ale cały czas pokazują się kwiaty na Nevadzie i M.Hilling
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na pozostałe jeszcze czekam, może się doczekam :wink:
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

O u ciebie dalej piękne róże..
Chyba w kompleksy różane popadnę :(
Awatar użytkownika
patkaza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 22 cze 2010, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Cześć kobieto fajnie że powstaje nowa rabata!? Potwierdzam w 100% u mnie to także rok nieprzychylny dla róż. Natasza Fajniutka i pachnaca, u mnie urosła sporych rozmiarów tak ok 1,2m i podobnie na szerokość wiec trzeba dać jej miejsca :wink:
Uroczo wyglądają te dobierane kolorystycznie rabaty! Niestety zawsze coś pokręcę albo dostanie mi się pomyłka i tak wychodzi bałagan. Gratuluję uporu w dążeniu do doskonałości!
Opowieść o moim miejscu...cdnn
"Opowieści są jak ludzie z upływem czasu stają się coraz lepsze"pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Piękna ta gladiola - mieczyk (rożnie mówią) :) ... takiej jeszcze nie widziałam :oops:

Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy czy ta róża z kwiatami schowanymi pod liście do Jack Cartier?No jak mnie wkurza ta róża tym chowaniem kwiatów :evil: jak żadna inna ,na szczęście rośnie w miejscu gdzie muszę dojść bo nie jest na widoku ,więc chodzę tam rzadko.Twoje hortensje giganty pięęęęękne ;:215 i u mnie też już sporawe ;:108 pamiętaj o tej od starszego pana ;:180 Ładnie powtarzają u ciebie róże ,moje w wiekszości budują nowe pędy ,ale przy tym gorącu nie żal mi że nie kwitną ,bo długo kwiatami i tak bym się nie nacieszyła.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Ależ ten mieczyk jest cudny ;:oj Moje w tym roku, to porażka,
Widzę, że masz Bajazzo? Zakochałam się w niej ;:167 Co tylko wchodzę na działkę, to się przy niej zatrzymuję i patrzę z zachwytem :shock:
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Jaki mieczyk, ;:oj chyba schabowe podjada :;230

Muzykantów z Bremy też mam i bardzo mi się podoba. Buduje ładny krzak ku mojemu zaskoczeniu. Miss Dior zaczyna pomalutku się zbierać, chyba brakowało jej wody. Teraz częściej ją podlewam i zaczyna być dobrze. W tamtym roku dostałam tez marny krzak Jubile Celebrition. Ona ma tak piekne kwiaty a ja je musiałam obrywać, żeby się nie siliła i rosłą w zielone. Trochę urosła, ale przy tym skwarze to roślinki jednak się bardzo męczą. Mieczyk chyba hortensjom odstąpił parę schabowych, ale są podtuczone ;:oj
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, Princess of Infinity, to cały czas moja faworytka wśród Twoich róż... i trzymam kciuki za jej bujny rozrost! ;:333
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
x-ja-a

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy dzięki za opisanie zdjęć. I pomyśleć, że dwie z tych róż mam, czyli Jubilee - u Ciebie taka słodko różowa, ja ją kojarzę z lekkim odcieniem morelki, ale przecież to taka zmienna róża, że wszystkiego można się spodziewać każdego dnia. Jak widać :)
No i Twoje Comte... niedościgniony wzór dla tegorocznego mojego. Pięknie wygląda ;:167
Ja też mam szczególne względy dla Twojej Princess of Infinity. Zawsze kojarzysz mi się z nią i z Garden of Roses, którą dzięki Tobie zaprosiłam do ogrodu i to jest jedna z lepszych róż jakie u mnie rosną ;:180
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witam cieplutko miłych gości :wit

Ostatnio siły natury dają się poznać z tej drugiej, mniej przyjaznej dla nas strony, współczuję wszystkim, którzy musieli się z nimi zmierzyć ;:202 . W moim regionie obyło się bez żadnych zniszczeń, ale w województwie pokazała swoje zdecydowanie gorsze oblicze.
Na szczęście po tygodniowych upałach w sobotę spadł upragniony deszcz, zrobiło się zdecydowanie chłodniej i wreszcie jest czym oddychać.
Rośliny na rabatach można powiedzieć ugotowane, Cream Abundance ma kwiatuszki jak miniaturka, Novalis podobnie, w dodatku podpieczone. Na szczęście większość róż jeszcze w pąkach, chociaż już teraz widać, że kwiaty nie będą najwyższej jakości.
. Do tego wszystkiego szaleje czarna plamistość ;:224

anabuko1 pisze:O u ciebie dalej piękne róże..
Chyba w kompleksy różane popadnę

Aniu dziękuję ;:196 , zapewniam Cię jednak, że nie masz powodu
patkaza pisze:Cześć kobieto fajnie że powstaje nowa rabata!? Potwierdzam w 100% u mnie to także rok nieprzychylny dla róż. Natasza Fajniutka i pachnaca, u mnie urosła sporych rozmiarów tak ok 1,2m i podobnie na szerokość wiec trzeba dać jej miejsca
Uroczo wyglądają te dobierane kolorystycznie rabaty! Niestety zawsze coś pokręcę albo dostanie mi się pomyłka i tak wychodzi bałagan. Gratuluję uporu w dążeniu do doskonałości!
Czyli czekają mnie znowu przeprowadzki ;:224 , z tym dobieraniem kolorów, to bardziej na chybił trafił, jak kupuje się przez internet to nie ma co liczyć na strzał w dziesiątkę. Zawsze trzeba się liczyć również z tym, że róże nie zawsze osiągają rozmiary podawane w szkółkach, jedne rosną w ogrodzie lepiej a inne wręcz odwrotnie, nie osiągają ich a w niektórych przypadkach nawet maleją ;:131
Natasha ma piękny kolor.
ewarost pisze:Piękna ta gladiola - mieczyk (rożnie mówią) ... takiej jeszcze nie widziałam :

Obrazek
Ewo ten mieczyk to Frizzled Coral Lace, bardzo ładny, ale raczej z tych mniejszych
Tolinka pisze:Daysy czy ta róża z kwiatami schowanymi pod liście do Jack Cartier?No jak mnie wkurza ta róża tym chowaniem kwiatów :evil: jak żadna inna ,na szczęście rośnie w miejscu gdzie muszę dojść bo nie jest na widoku ,więc chodzę tam rzadko.Twoje hortensje giganty pięęęęękne i u mnie też już sporawe pamiętaj o tej od starszego pana Ładnie powtarzają u ciebie róże ,moje w wiekszości budują nowe pędy ,ale przy tym gorącu nie żal mi że nie kwitną ,bo długo kwiatami i tak bym się nie nacieszyła.
Tak Tolinko to Cartier, ale nie wszystkie kwiaty tak chowa, niektóre dumnie pokazuje Hortensje chyba lubią moją ziemię, bo faktycznie rosną bardzo ładnie, chociaż w tym roku mają troszkę mniejsze kwiaty, ale chyba to przez suszę.
Wbrew pozorom drugie kwitnienie nie zachwyca, kwiaty drobniejsze a jak się rozwijają to szybko się osypują, tak wysokie temperatury im nie służą. Pamiętam, pamiętam, ale kopać będę, jak trochę popada.
Iwonka1 pisze:Ależ ten mieczyk jest cudny Moje w tym roku, to porażka,
Widzę, że masz Bajazzo? Zakochałam się w niej Co tylko wchodzę na działkę, to się przy niej zatrzymuję i patrzę z zachwytem :shock:
Mieczyk to Frizzly Coral Lace, faktycznie bardzo ładny, ale nie osiąga wielkich rozmiarów. Mieczyki raczej nie lubią mojej ziemi, można powiedzieć, że to jednorazówki, cebule rosną wielkie a kwiaty w następnym sezonie pożal się Boże. Nie wiem, może coś robię nie tak ;:131

Pashmina pisze:Jaki mieczyk, ;:oj chyba schabowe podjada :;230

Muzykantów z Bremy też mam i bardzo mi się podoba. Buduje ładny krzak ku mojemu zaskoczeniu. Miss Dior zaczyna pomalutku się zbierać, chyba brakowało jej wody. Teraz częściej ją podlewam i zaczyna być dobrze. W tamtym roku dostałam tez marny krzak Jubile Celebrition. Ona ma tak piekne kwiaty a ja je musiałam obrywać, żeby się nie siliła i rosłą w zielone. Trochę urosła, ale przy tym skwarze to roślinki jednak się bardzo męczą. Mieczyk chyba hortensjom odstąpił parę schabowych, ale są podtuczone ;:oj
.

W tym roku oba krzaczki Muzykantów bardzo obficie kwitły, teraz odpoczywają, mam nadzieję, że i tym razem nie zawiodą. Miss Dior to wiosenna różyczka, na razie mała, zobaczymy co będzie dalej. Jubilee C. jest naprawdę piękna, ale krzaczki są wątłe, rosną u mnie już 2-gi rok, ale same krzaczki nie zachwycają. Oba do przesadzenia.
Hortensje u mnie dobrze sobie radzą i co roku pięknie kwitną, chociaż w tym mają drobniejsze kwiatostany.
Mieczyk to Frizzled Coral Lace
jajagna pisze:Daysy dzięki za opisanie zdjęć. I pomyśleć, że dwie z tych róż mam, czyli Jubilee - u Ciebie taka słodko różowa, ja ją kojarzę z lekkim odcieniem morelki, ale przecież to taka zmienna róża, że wszystkiego można się spodziewać każdego dnia. Jak widać
No i Twoje Comte... niedościgniony wzór dla tegorocznego mojego. Pięknie wygląda ;:167
Ja też mam szczególne względy dla Twojej Princess of Infinity. Zawsze kojarzysz mi się z nią i z Garden of Roses, którą dzięki Tobie zaprosiłam do ogrodu i to jest jedna z lepszych róż jakie u mnie rosną ;:180
Jubilee u mnie zdecydowanie różowa, kolorek brzoskwiniowy, albo jak kto woli złotawy ma na rewersach płatków, jeśli można tak powiedzieć ;:131
Z Comte chyba polubiłyśmy się z wzajemnością ;:333 , chociaż i ona drugie kwitnienie jak na razie ma słabsze.
Princess to moje oczko w głowie, jak na miniaturkę nieźle sobie radzi w ogrodzie, aczkolwiek bardzo ucierpiały wszystkie krzaczki w tym roku, o takich rozmiarach i kwitnieniu jak w latach poprzednich nie ma co marzyć.
Wcale się nie dziwię, bo w/g mnie to również najlepsza róża z serii FC. Nie ma w tym jednak mojej zasługi, ona broni się sama ;:173 .

A teraz zapraszam na krótki spacer

Nieliczne lilie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Drugi kwiatuszek tegorocznego liliowca Forty Second Street

Obrazek

W paprotce wysiała się lobelia ;:oj

Obrazek

Comte de Chambord

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Munstead Wood

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Geisha
Obrazek

Obrazek

Golden Celebration

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jubilee Celebration

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Stephanie Baronin zu Guttenberg

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tickled Pink

Obrazek

Obrazek

Princess of Wales

Obrazek

Obrazek

Wanilia

Obrazek

Miss Fine

Obrazek

Novalis

Obrazek

Obrazek

Etiude

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gruss an Aachen
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cdn chwilkę póżniej ;:173
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Już jestem :) Troszkę różności?


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

My Girl zaczyna powtórne kwitnienie
Obrazek

Princess of Infinity
Obrazek

Nadia Meillandeco

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Francuska nn-ka

Obrazek

Obrazek

Claire Marshall
Obrazek

La Villa Cotta

Obrazek

Reine des Violettes

Obrazek

Obrazek

Nevada
Obrazek

Obrazek

Bajazzo na razie kwitnie w parterze ;:131 , wypuściła jednak sporo krótkopędów, więc czekam....

Obrazek

Barock

Obrazek

Obrazek

Nn-ki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Bukiecik Escimo FC

Obrazek

Nostalgia, ta róża mnie zadziwia swoją żywotnością i zmiennością koloru, kwiat zmienia barwę jak kameleon z białego prawie pąka w czerwień

Obrazek

Obrazek

Na dobranoc moje rozespane pieszczochy, które towarzyszą mi przy komputerze :wink: Daysy zawstydzona

Obrazek
a Gaspar jak zwykle bliziutko pańci...... a nuż będzie wychodziła :?: Nie wolno przegapić takiej okazji

Obrazek

Gdyby jednak nie, to zawsze można zrobić toaletę ;:173

Obrazek

Miłych snów :wit
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Po ostatnich upałach róże dostały trochę wody może teraz wreszcie zaczną się lepiej sprawować.Twoje kwitną cudnie, więc Daysy nie narzekaj .U mnie tylko ładnie kwitnie prawie ,że non stop Jacqueline du Pre a The Prince przesadzany jesienią dopiero teraz pokazał 3 paki taki z niego gigant.Daje mu czas do przyszłego roku, inaczej wymienię na inny model.Jestem zadowolona z Gardenki,Cherry girl i JPII.Zbudowały fajne krzaczki, a kwiaty mają przecudne. Wszystkie kupione wiosną w donicy JPII ma teraz znów 9 paków jak na malutki krzaczek ,a Cherrry mnóstwo pąków zawiązała.Achhhh gdyby wszystkie tak chciały kwitnać to byłabym zadowolona.Twój Novalis obficie zapaczkowany to samo Princess of Finity inne również nie chcą by gorsze.Widzę ,ze nawet grudnik juz kwitnie mój też zasmakowuje letniej przygody jak nigdy i widzę ,ze mu to odpowiada. Niestety w niektórych rejonach zniszczenia są ogromne i ofiary śmiertelne tego nigdy nie było . ;:174 Mizianko dla pieścioszków Gaspara i Daysy
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”