Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Witam wszystkich bardzo serdecznie w kolejnym wątku Obrazek
Myślę, że początek kwitnienia róż to dobry moment, żeby zamknąć poprzedni, a otworzyć nowy rozdział w 2016 roku. Mam nadzieję, że zechcecie mi nadal towarzyszyć i w tej części. Zapraszam stałych bywalców oraz tych, którzy być może czytają moje wypociny po cichu.

Pierwszy kwiat rozwinęła wreszcie dzisiaj nieszczęsna Therese Bugnet. A dlaczego nieszczęsna? Odpowiedź znajdziecie na ostatnich stronach poprzedniego wątku, czyli tutaj


Zdjęć jeszcze mało, ale liczę, że z każdym dniem będą rozwijać się kolejne kwiaty, a wtedy zarzucę Was zdjęciami aż do znudzenia.


Rugosy rozpoczęły jako pierwsze. Mam trudny do nich dostęp, bo stoi w tej chwili kontener na gruz, który ogranicza możliwość zrobienia fotek. To zdjęcie sprzed kilku dni.

Obrazek

Obrazek


Therese Bugnet


Obrazek

Obrazek

Francois Juranville ;:167 Lada moment buchnie kwieciem.

Obrazek

Young Lycidas

Obrazek


The Prince. Młodemu księciu bardzo się spieszy. Jestem ciekawa jakie będzie miał kwiaty? Na razie wyglądają obiecująco.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

O jak mi się udało, jestem pierwsza?

Pięknie nas przywitałaś Dorotko ;:138 ;:138 Już wszystkie przebieramy nóżkami za pięknymi widokami w naszych ogrodach.
Brawo dla rózyczek ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
x-ja-a

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Udało mi się przeskoczyć biegiem do nowego wątku.
Dorotko, Ty się nie martw.
Remont się skończy i będziesz miała śliczną łazienkę i taras.
Kwieciak się skończy i zaraz będziesz miała morze kwiatów, na co i tak się już zanosi. Zaraz zapomnisz o tych biednych poobcinanych pąkach, bo inne panny zakwitną na 100 procent. A te pokwieciakowe też zaraz odzyskają siły i z obciętych pędów wypuszczą trzy następne. Te biedne listki popalone, co to wyglądają jakbyś czystą lawą wulkaniczną pryskała ( :wink: ), oberwiesz i nie będzie śladu, różyce szybko dojdą do siebie. Zobaczysz. I deszcze zapowiadają. I upałów może nie będzie. Jest naprawdę super. Masz takie krzewy, takie pąki... czym tu się martwić? ;:333
U mnie u Louise Odier i Aprhodite z niewiadomych powodów zwiędły z dnia na dzień piękne grube, młode przyrosty. Aż się boję co zobaczę dzisiaj. Mam nadzieję, że to jakieś odosobnione przypadki.
Orliki cudne. U mnie się nie wysiewają, a szkoda.
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotka kto raz zajrzał do twojego ogrodu ,będzie tu zawsze wracał :D Mnie dopadła plaga małych zielonych gąsienniczek które zżerają orliki do gołych badyli :twisted: a jak jeszcze czytam o szkodnikach róż to zaczynam panikować -w co ja się wpakowałam :shock:

-- 25 maja 2016, o 17:47 --

Dorotka kto raz zajrzał do twojego ogrodu ,będzie tu zawsze wracał :D Mnie dopadła plaga małych zielonych gąsienniczek które zżerają orliki do gołych badyli :twisted: a jak jeszcze czytam o szkodnikach róż to zaczynam panikować -w co ja się wpakowałam :shock:
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, nowy wątek - nowe śliczności!!! ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorota, jestem i ja :wit
Koniecznie będę śledzić Twoje zmagania z plagami różanymi ;:202 U mnie zaobserwowałam pierwsze oznaki plamistości na dwóch panienkach ;:223 Aż nie chcę myśleć co będzie latem. A wiosną pryskałam miedzianem i Róża 2 w 1 też już była i co... plamistość juz się pojawia :shock: No jestem ciekawa co to w tym roku nas czeka :?
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

;:7 Dorotko, przykro mi, ze stracilas tyle pakow..., ale powiem tak,
wiesz co sie robi w ogrodach pokazowych, zeby nie bylo przerw w kwitnieniu? Jak zawiaza sie poki, czesc sie wycina... ;:108 . Zanim pozostale przekwitna, nowe beda gotowe do kwitniecia.
;:196
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
x-ja-a

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

alexia pisze: wiesz co sie robi w ogrodach pokazowych, zeby nie bylo przerw w kwitnieniu? Jak zawiaza sie poki, czesc sie wycina... ;:108 . Zanim pozostale przekwitna, nowe beda gotowe do kwitniecia.
;:196
Jedna z najlepszych rzeczy jakie ostatnio przeczytałam Obrazek
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, jestem i ja! Pozdrawiamy z Mazur :D
Pięknie się sezon u Ciebie zaczyna!
Pozdrawiam Jola
jo_linki
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Melduję sie i ja :D Prince faktycznie ładnie się zapowiada - będzie ciekawy kolor ;:333
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Witaj Dorotko, obiecuję być częstym bywalcem Twojego ogrodu ;:304 .
Alexio - jak to miło mądrego poczytać ;:7 , od dziś będę znacznie mniej przejmowała się kwieciakiem i innymi robalami.
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, witaj!
Z przykrością czytam o Twoich kłopotach z różożercami. Moje z kolei przetrzebiła solidnie bruzdownica :evil:. A swoją drogą, czy jest jakaś inna roślina, która miałaby tylu wrogów? Chyba nie.
Ja się staram zachować stoicyzm, ale z pełną garścią obciętych pączków jest o to dosyć trudno ;:224.
Ratunkiem wydaje się ilość róż. Jak się ich ma ponad setkę, to zawsze jest nadzieja, że chociaż 50 jednak zakwitnie... ;:224.
Pięknie sprawuje się mój Young Lycidas w donicy na tarasie. Ma masę pączków i już ujawnia kolor ;:138.

;:196 - Jagi
PS. Chcesz się podzielić tymi wspaniałymi orlikami? Super! Będę wdzięczna, a nawet zobowiązana ;:138.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Melduję się :D :wit
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”