Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Zablokowany
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Witaj Dorotko ;:7
Masz aż 190 krzaczków?! Czy mogę się do Ciebie wprowadzić :lol: . U mnie na kilku różach już pojawił się mączniak, Eden Rose ostro zaatakowana przez bruzdownicę ma tylko 2 pączki - ta brzydalica na innych różach też poczyniła szkody, lecz nie takie duże. No i pojawiła się panna niszczylistka - taka wielka chmara latała mi nisko nad trawą i z początku nie wiedziałam co to tam lata. Ale w końcu zobaczyłam :shock: :shock: :shock: . Nie miałam nic specjalnego pod ręką więc chwyciłam taką małą łopatkę i tłukłam zapamiętale dookoła. Nic nie przeżyło ;:209. Sąsiadka pewnie miała ubaw, jak zobaczyła jak biegam w kółko i napieprzam łopatką :lol:
Pozdrawiam Werka

Informuję, że do kolekcji doszła jeszcze czarna plamistość na 2 różach :evil:
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

No i jest u ciebie ich coraz więcej i więcej tych różanych piękności. ;:215
Ja czekam z niecierpliwością na kilka nowych posadzonych jesienią NN i te na wiosnę angielskie damy :D
Hmm cóż rzec 190 róż.!! To już pokaźna kolekcja.I to jeszcze jaka!!! Największa na forum ???
Naparstnice śliczne :)
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko czas różyczek się zaczął a wraz z nim kłopoty z robalami , ja swoje już pryskałam 3 razy , efekt mierny , kwiaty też częściowo zjedzone , listki oklapłe zwinięte , ale póki co to oglądam początki pięknego spektaklu w Twoim ogrodzie jest co ogladać ;:108
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Souvenir du dr Jamain zakwitł u mnie dzisiaj, chociaż nie tak bujnie, ale posadzony był jesienią ub. roku. To i tak nieźle, bo rośnie w półcieniu :tan . Mam jeszcze kilka posadzonych jesienią i te też powinny zakwitnąć - zobaczymy ;:224 .
Uwielbiam oglądać róże, a u Ciebie jest ich całe mnóstwo ;:63 . Ciągle się zastanawiam, jak sobie radzisz z taką ilością krzaczków ;:oj .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Ile by nie było tych zdjęć to ciągle chce się jeszcze i jeszcze..Zwłaszcza że u mnie szaleją robale . :oops: William & Catherine ujęła mnie ,lubię takie kolorki. ;:167 Będzie dopisana do listy.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

No i jak to się stało, że mnie nikt nie powiadamia o Twoich pięknych zdjęciach..... Obejrzałam i powzdychałam i znowu coś sobie zapisałam.
Pięknie kwitną ;:138 Moje się budzą powoli. Mary Rose już też czaruje... Inne czekają i wprowadzają napięcie. Ach to czekanie ach każdy pączek obejrzany kilka razy dziennie. Wspaniały czas nadchodzi.
Tuscany ;:167
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko pokazujesz Williama and Catharinę. Mam wobec niego mieszane uczucia, może dlatego, że w ubiegłym roku nie pokazał niczego, a w tym zakwitł mi dopiero 1 kwiat. Powiedz mi, jaki zbudowała u Ciebie krzaczek. Mój kwiat jest stosunkowo mały, tylko nieco większy od kwiatu LO, czy u Ciebie też tak jest? Zdaję sobie sprawę, że róże potrzebują czasu, by pokazać swój urok, ale wiązałam duże nadzieję z tą różą i chciałabym jak najszybciej móc cieszyć się jej urokiem (?), a w tej chwili nie mam jeszcze czym i na niewiele się zanosi.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Witajcie! :wit

Wysypało się kwiecia i niemal z każdą godziną wciąż otwierają się nowe pączki ;:167 Przez ostatnie dwa dni zrobiłam 150 zdjęć. To dopiero początek, ale jak wezmę aparat w ręce, to pstrykam bez opamiętania. Najgorzej, że później trzeba to posortować, zmniejszyć rozmiar, opisać, bo pamięć jest ulotna i nie zawsze jestem w stanie odróżnić poszczególne róże.
To na razie początek, a zapowiada się znacznie lepiej. Tutaj mały fragment rabaty angielskiej.

Obrazek


Danusiu witam Cię serdecznie :wit
Glamis Castle kupowałam faktycznie w ubiegłym roku w OBI. Dobrze pamiętasz ;:108 Wyrósł z niej dorodny krzaczek. Kwiaty ma śliczne, a kolorem przypominają mi lody śmietankowe.
Twojego Abraham widziałam w dziale 'różanym'. Zapowiada się piękny egzemplarz. Prawda, że cudne ma kwiaty? A ten zapach...Ach! Można się zakochać ;:167

Specjalnie dla Ciebie mała sesyjka Abrahamka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Joluś widziałam Twoją śliczną Olę ;:167 Mocno się pospieszyła. Moje jeszcze w pąkach, ale zapowiada się niezły pokaz. Żeby tylko jako tako zdołały utrzymać tę ilość kwiatów.

Glamis jestem zachwycona. Kwiaty ma bardzo podobne do William& Catherine. Z tą różnicą, że są trwalsze. William już płatki opadły, a Glamis nadal ma w niezmienionym stanie.

Plamistość jak zwykle złapał Cardinal Hume. O dziwo, trochę listków oberwałam Ghicie Renaissance, która do tej pory zawsze była okazem zdrowia ;:202 Gorzej, bo na Crocus Rose są już pierwsze objawy mączniaka. Dwa dni temu robiłam oprysk. Mam nadzieję, że chociaż trochę zatrzyma rozwój choroby.

Munstead Wood

Obrazek

Obrazek


Sabinko pan fachowiec stara się być miły i sam zagaduje na temat róż. Jak widzi, że robię zdjęcia, czy dokonuję jakiś zabiegów przy różach, to zawsze przystanie, zapyta o różne rzeczy.To wyjątkowe u facetów, że podobają im się ukwiecone, barwne rabaty.
Ostatnio mój M zrobił mu wykład na temat róż....Leżałam i kwiczałam ze śmiechu :;230 Oczywiście tak, żeby mnie nie słyszeli. Usłyszałam z ust eMa, że mamy gatunek róż staroangielskich, starofrancuskich. Pomylił pewnie z odmianami historycznymi, ale wiedział, że gdzieś dzwonią, tylko nie wiedział, w którym kościele ;:306 Fachowiec słuchał uważnie, głową kiwał i dziwił się, że M ma taką rozległą wiedzę.

Glamis kupowałam w OBI i tak na sto procent nie jestem pewna, czy to ona Obrazek. Tolinka ma tę różę u siebie i w zeszłym roku doszłyśmy do wniosku, że są identyczne. Poza tym poszperałam w necie i wszystko wskazuje na tę odmianę. A swoją gdzie kupiłaś?

Eglantyne

Obrazek

Obrazek


Daysy nie otwierają Ci się zdjęcia? To dziwne, bo ja widzę wszystkie.

Uwierz mi, że nie ubolewałabym nad kilkoma pąkami. Niestety to nie jest kilka, ale dużo, dużo więcej. Kwieciak nie poprzestał na Teresie. Dobrał się też do innych. Nawet Novalisom i Artemisowi nie przepuścił :twisted:

Tak wygląda moja angielka nn. Kolor niestety mocno przekłamany. Ona nie jest czerwona, tylko purpurowa, dużo ciemniejsza. Pięknie pachnie i tak się zastanawiam co ona za jedna. Nie mogę porównać z William Shakespeare, bo ten słabeusz dopiero wytworzył kilka pączków i jak zakwitnie, to u tej będzie już po kwiatach. Z tego co pamiętam, to jednak WS ma trochę inny kształt kwiatu i chyba inne liście. Kolor też inny. Nie mogę porównać, bo moja nn siedzi w wielkiej donicy, której nie jestem w stanie ruszyć.

Obrazek

Obrazek


Werka witam Cię serdecznie :wit Jeśli chcesz się wprowadzić, nie ma sprawy - zapraszam ;:333
bejsonki84 pisze: No i pojawiła się panna niszczylistka - taka wielka chmara latała mi nisko nad trawą i z początku nie wiedziałam co to tam lata. Ale w końcu zobaczyłam. Nie miałam nic specjalnego pod ręką więc chwyciłam taką małą łopatkę i tłukłam zapamiętale dookoła. Nic nie przeżyło ;:209
Oczami wyobraźni widziałam Ciebie biegającą z rozwianym włosem po rabatach i wymachującą w powietrzu łopatką. Widok bezcenny... :;230
Moi sąsiedzi też pewnie czasami mają niezły ubaw słysząc, jak rozmawiam z różami. Pewnie myślą, że już całkiem sfiksowałam, bo nie dość, że w ogrodzie mnóstwo róż, róż i jeszcze raz róż, to jeszcze baba nosząca wiadra z jakąś śmierdzącą substancją, podlewająca z wielką czułością tym śmierdzidłem każdy krzaczek. I na dodatek gadająca do kwiatów, że o złorzeczeniu wszelkim szkodnikom już nie wspomnę ;:183

Jacques Cartier

Obrazek

Obrazek


Aniu anabuko1 co racja, to racja. Jakoś nie umiem zapanować nad chęcią posiadania coraz to nowych odmian, a że oddałam wczoraj w dobre ręce dwie kolejne, to zwolniły się miejsca na nowe chciejstwa :D A kolekcja na pewno nie jest największa. Wiem, że są dziewczyny, które mają dużo więcej. Myślę, że mój ogród może pomieścić maksymalnie 200 sztuk. Tylko, czy będę w stanie ogarnąć taką ilość, bo już ledwie daję radę z tymi, które rosną? Chyba poprzestanę na tym co mam, a będę tylko wymieniać egzemplarze, które mnie w jakiś sposób zawiodły. Muszę koniecznie zobaczyć Twoje angielki ;:65

Lichtkoningin Lucia. Jeden z kilku ocalałych kwiatów po ataku kwieciaka.

Obrazek


Teresko atak szkodników w tym roku, to jakiś kataklizm. Ja z opryskiem czekałam i źle na tym wyszłam. Trzeba było to zrobić w połowie kwietnia. Może choć w części uchroniłabym kilka róż przed stratą pączków :(

Young Lycidas

Obrazek

Obrazek


Aniu Pulpa222 Doktorek chyba woli półcień. U moich teściów rośnie właśnie w takim miejscu i wydaje się mu to pasować. Mój jest o jeden sezon starszy i nieźle wybujał w górę, ale u nich to już ogromne krzaczysko i pilnie potrzebuje podpory.
Pytasz, jak sobie radzę z taką ilością róż? Sama się nad tym zastanawiam :;230 Na razie jakoś daję, ale jak sobie pomyślę o cięciu przekwitnietych kwiatów, to mój zapał do kupna kolejnych jakoś słabnie. Potem o tym zapominam i tak w kółko...To poważna choroba jest :;230 Nie ma innego wytłumaczenia.

Tutaj mały fragment Doktorka.

Obrazek

A tutaj z drugiej strony.

Obrazek

Na tej samej pergoli rośnie też Gipsy Boy.

Obrazek


Muszę podzielić odpowiedzi, bo jak zwykle brakuje uśmieszków. Za chwilę wracam.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Joasiu mam zupełnie tak samo. Zdjęcia róż, szczególnie rosnących w innych ogrodach mogę oglądać bez końca i wciąż mi mało ;:224

The Prince. To debiutant z wiosny. Ma powalający zapach ;:167

Obrazek

Obrazek


Małgosiu
oglądaj do woli, a jak coś Ci w oko wpadnie, to fajnie. Ja też podglądam róże w innych ogrodach i jak coś mnie zaintryguje to zapisuję na listę. Gorzej, bo moja lista z braku wolnego miejsca musi być krótka. Zazdroszczę tym, którzy mogą sobie poszaleć i miejsce ich nie ogranicza.

Tak, czerwiec to miesiąc królowych i to one grają główne role w ogrodzie. Dla mnie mogą tak grać aż do pierwszych przymrozków.

Geoff Hamilton. Jest absolutnie zjawiskowy. Perfekcyjny kwiat. Napakowany, w cudnym kolorze, sztywne pędy, a zapach - cudny jak to u Austinek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ewcia William & Catherine mam od zeszłego sezonu, więc dość krótko żeby sobie wyrobić zdanie. Moja ma dość luźny pokrój, chociaż pierwszy kwiat ładnie trzymała w pionie. Teraz rozwinął się drugi i też nie wisi główką w dół. Kwiat ma taki jak u Ciebie, czyli niezbyt duży. Za to zupełnie w stylu Austina, czyli mój ulubiony kształt i ułożenie płatków ;:167 Daj swojej czas, bo ona młoda jeszcze i na pewno pokaże na co ją stać. Czy w tym roku, nie wiem, ale ja do angielek mam anielską cierpliwość, więc na razie czekam ;:65 .
Pamiętasz początki swojego Abrahama? Czy poza absolutnie cudnym kwiatem tak od razu zachwycał Cię cały krzaczek? Ja pamiętam, że w pierwszym sezonie wszystkie kwiaty wisiały mocno w dół i żeby im się przyjrzeć lub powąchać musiałam się kłaść na ziemi :;230 A teraz? Twoje zachwycają wielkością, ilością kwiatów. Warto czasami poczekać. Mam nadzieję, że William też Cię zachwyci.

Jak już jesteśmy przy Austinkach, to - Queen of Sweden.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I jeszcze kilka fotek.

Darcey Bussel.

Obrazek

Sekel

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Mary Rose

Obrazek

Princess Anne

Obrazek

Obrazek

Glamis Castle

Obrazek

Obrazek

I trochę ogólnych widoczków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na dzisiaj koniec, żeby Was nie zanudzić. ;:100
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Zanudzić Dorotka no nie żartuj! Takie foty mogę oglądać na okrągło ;:108 Glamis piękny i wreszcie mogę powiedzieć że ją lubię bo i u mnie nieźle się rozszalała :tan to piękna róża ale chyba potrzebuje troszkę czasu ,albo ....kopa ;:306 u mnie w postaci nawozu końskiego ;:333
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, przybiegam jak zwykle spóźniona, z wyciągniętym z zadyszki od tego biegu językiem :D Choć już sama nie wiem, czy to od zadyszki czy od widoków, jakie zaserwowałaś... To na pewno są tegoroczne zdjęcia? ;:oj A ja dziś się cieszyłam pierwszym kwiatkiem (tak, tak!) róży ;:131 Dobra, to teraz spróbuję ustabilizować sobie puls i jeszcze raz na spokojnie pooglądać każdy Twój kwiatek. Cudowności! :tan
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko piękny spektakl różany zaserwowałaś :D
Sama nie wiem, która z przedstawionych pannic podoba mi się najbardziej.
Chyba będzie to Geoff Hamilton ;:167

AD przecudny kwiat i ile jeszcze pączków ;:138 Ja czekam z niecierpliwością na pierwszy kwiatek mojego malucha :wink:
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko zanudzać się to w Twoim ogrodzie trudno, może jedynie oglądać przed snem takie piękności to problem na 100 procent ale ze spaniem. ;:63
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”