Tolinka i róże cz.II

Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Witaj :wit . Świetna wiosna u Ciebie i jest już tyle koloru ;:215 . Mój LO tego roku bardzo ładnie, cały zielony ;:138 . Liczę na burzę kwiecia ;:224 . Co prawda jest jeszcze stosunkowo nie dużo ale i tak będzie na czym oko zawiesić. Lacre mam zapisaną w kajecie i w przyszłości na pewno kupię . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tak Tilinko, CPM mnie oczarowała, ma kwiaty prześlicznej urody. Na pewno będziesz zadowolona. Do tego nie jest chorowita ;:215
Alchymista zabiłaś?! ;:202 No nic, trudno. Czasem się przytrafi. Oby szybciutko Ci się rozrósł nowy osobnik. ;:168
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Gratulacje dla babci,że ma śliczną wnusię. Też bym już chciała. Może niedługo... ;:219 Mój syn za 2 miesiące się żeni, ale młodzi nie spieszą się z dziećmi teraz. Zobaczymy.
Tak jak mi radziłaś zakulkowałam Louis Odier. Wypuściła dużo małych zielonych pedzików nawet na 4 pędach zeszłorocznych. Mam nadzieję, że będę miała co podziwiać. A jak przyciąć te pędy w przyszłym roku? Ale może będę pytać za rok. ;:131
Widziałam, że masz Guersney - kupiłam na wiosnę. Jaka jest duża? Czytałam ,że dorasta do 60 cm? A w rzeczywistości? ;:88
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko CPM również mam, posadzoną w ub. roku, wiec dzieciaczek z niej jeszcze, ale fakt kwiaty ma urodne, tylko taka nieśmiała jest. 185 róż... ładna sumka ;:3
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko CPM mam też chyba 3 rok ,ale ja Angielki tnę dość nisko tak na , 80 cm , ale kwitnie całymi kiściami , jest piękna i teraz też ładnie przezimowała .pozdrawiam młodą Babcię i gratuluję ;:3
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Witaj Tolinko.
Piękna wiosna już do Ciebie zawitała. Takie widoki umilają nam czas oczekiwania na nasze ukochane panny.
Miło czytać, że ogólnie nie jest źle z nimi. U mnie tak samo - nie mogę narzekać. Jedne lepiej przezimowały, kilka trochę gorzej, ale na pewno jest lepiej niż rok temu. I od czego to zależy, już sama nie wiem :roll:
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Jadziu masz rację czas płynie niemiłosiernie szybko i czasem to nie wiem dobrze to czy źle :roll: Ale wnusia rośnie jak na drożdżach ;:167 Ogród też rośnie w oczach ,wszystko się zieleni ,przyroda nadrabia szybciutko ;:333


Ewunia będziesz ,ani się obejrzysz ;:108 Moi nie planowali ,a tu ciach i jest!!Radość oooogromna! Louisa ode mnie ;:oj no to mi miło ;:131 Mój Louis w zeszłym roku był mocno cięty po tej dziwnej zimie,latem odbił i teraz jest ładny ,duży ,zdjęcie tego tak nie oddaje ,ale na prawdę to spory krzaczor ;:108 Mam nadzieję w tym roku na różaną konfiturę ,bo właśnie z niego głównie ją robię.


Ewelinko Louis potrafi zachwycić czego ci bardzo życzę ;:215 ja uwiedziona jego urokiem dokupiłam drugiego ,który w tym roku ,też chyba już zacznie czarować ;:170


Aniu nowy osobnik już rośnie ,sadzonka duża ,wypasiona ,zresztą znając tę róże nie dziwi mnie to ,on potrafi mieć badyle jak pień drzewa :lol: Tyle lat z różami i jeszcze popełniam błędy :roll: Ale mam nadzieję że szybko nadrobi i już w przyszłym sezonie pokażę te kiście kwiatów na potężnych łodygach ;:167

Irenko dziękuje ;:196 będziesz ,będziesz nie wywiniesz się ;:306 Louis lubi mieć przygięte pędy ,a w przyszłym roku ,będziesz wiedziała co wyciąć ,on jest taki mądry że sam ci pokaże .Z Louisem nigdy nie mam problemu z cięciem ,on wypuszcza latem mnóstwo nowych pędów ,a stare wycinam.Guernsey u mnie jest niziutka ,no może dorasta do 60cm ale nie więcej.

Basiu no mam nadzieje że zobaczę kwiaty CPM w tym roku , własnie ją posadziłam i codziennie podlewam i mówię do niej ,bo musi szybko urosnąć żeby pańcie cieszyć ;:306


Tereniu dziękuje bardzo ;:196 na CPM czekam z niecierpliwością ,tak się naczytałam Waszych pochwał że będę wyglądać każdego listka ;:108 Posadziłam ją w takim dość widocznym miejscu i liczę na to że będzie ozdobą ogrodu ,sadzonka ładna ,teraz tylko czekać ;:209

Wiolu ja w zeszłym roku miałam pogrom ,dlaczego?? trudno było to wytłumaczyć,w tym roku była zima i śnieg i mróz ,a róże zieloniutkie,kto za tą przyrodą na dąży? :lol: Widoczki wiosenne zmieniają się z dnia na dzień ,już po krokusach nie ma śladu ,sasanki przekwitają szybko i zaczynają tulipany.Najdłużej u mnie chyba trzymaja się hiacynty.
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Prace na rabatach zakończone ;:173 Teraz tylko patrzeć i cieszyć się jak to wszystko rośnie i kwitnie ;:167 Zanim zaczniemy ścinać przekwitłe cebulowe jest czas na nacieszenie oczu i na podziwianie efektów nasadzeń ,żeby jeszcze odmiany z torebek zawsze chciały się zgadzać ,jakoś tak mi się wydaje że zakwita coś czego tam nie sadziłam ;:306

Chwilo trwaj.....


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Glamis Castle

7Obrazek

Lacre zbiera wszystkie siły

Obrazek

Dla wszystkich miłych gości :D



Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko u mnie taka szalona jak Lacre jest Twiggy's wypuściła mnóstwo odrostów nawet sie zastanawiam czy paru sztuk nie wyłamać.Pięknie sie też zebrała Warszawa na własnych korzeniach wypuściła takie grubaśne pędy od ziemi ;:167 .Niech sie zdrowo chowa twoja wnusia ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Trwaj chwilo, trwaj, tak dłużyła mi się ta zima, dobrze wreszcie widzieć takie cuda. Rozleniwiłam się przez te zimne miesiące, ale już chyba nowe siły we mnie wstąpiły i chce się znowu żyć.
Pięknie w ogródku masz, oj pięknie ;:138
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Witaj :wit . Przepiękną masz wiosnę ;:138 . Białe hiacynty z niebieskimi świetnie wyglądają. Bardzo lubię to połączenie barw ;:108 . Lacre na pewno da tego roku popis ;:224 . Magnolii zazdroszczę bo ja jeszcze nie mam żadnej . Kiedyś będzie na pewno a teraz muszę cieszyć oczy jej kwiatami u innych osób. Pozdrawiam :wit .
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Dziękuję za bukiecik fijołków , już czuję ich zapach. Masz dużo pięknych, wiosennych roślin. Szczególnie spodobała mi się sasanka w jasnym różu.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Lacre szalona róża,u mnie po wycięciu najstarszych badyli u niektórych róż zaobserwowałam podobne zjawisko szczególnie u New Dawn ;:333
Magnolia cudnie ukwiecona ;:oj
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”