Tolinka i róże cz.II

Zablokowany
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko piękne róże nam pokazujesz, widzę że już złapałaś oddech po wielkim wydarzeniu, ja tak miałam rok temu, a w przyszłym będzie następny stres ściśle związany , a raczej jego konsekwencje ;:86 :D
Pozdrawiam gorąco ;:196
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, widzę, że Ciebie też trudno zniechęcić do słodyczy :;230 . I pomyśleć, że Kosmos dwa razy skreślałam z listy ;:124 , dlaczego? ;:145 widzę, że ona raczej niska, pasowała by chyba do mojej "białej" rabaty ;:224 . Lady of Shalott ;:167
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Szkoda ,że niczego nie da się wyrzucić trochę moje krzaczki sie rozrosły, a na nowości miejsca brak.Niedługo pozostanie mi upłynnianie co poniektórych róż. Kosmos cudny, tak samo jak miss obiektywu. Dzisiaj siedząc na ławeczce przy pergoli obserwowałam moją Grandiflorę jakie ona ma w tym roku ogromne kwiatostany ;:oj .Każdy jeden co najmniej 50 cm w obwodzie i co najmniej na 30 długości ;:202
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Lady of Shalott obecnie króluje na rabacie ,ale goni ją Tea Clipper ciekawe co z tego duetu wyjdzie ;:224
Tolinko koniecznie zrób zdjęcia, sama jestem bardzo ciekawa tej "pary" ;:168 Ja Tea Clipper posadziłam w towarzystwie Lady Emma Hamilton. Też jestem ciekawa jak, to wyjdzie, ich kwiaty jeszcze mi się nie zgrały.
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Witaj Tolinko :wit Jak ja mogłam przegapić taki przepiękny różany wątek ;:oj Dobrze, że wypatrzyłam cię u Majki! Czytam pilnie od początku, ale musiałam ci się wpisać i złożyć pokłony - cudowny ogród! A te kamienne ścieżki ;:oj
Przed chwilą przeczytałam jak chwalisz Alchymista, i strasznie się cieszę, że go u siebie posadziłam tej wiosny. W przyszłym sezonie pewnie też będę się cieszyć jego zmiennymi kwiatami ;:167
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, jak wysoka u Ciebie urosła Lady of Schalott? Nie bardzo wiem czy przeznaczyć jej miejsce całkiem z tyłu rabaty, czy może w środku? ;:218 Nie chciałabym jej potem przesadzać. Już wystarczy, że Artemisa posadziłam w środku i teraz zasłania Othello i Gartentraume ;:223
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

U mnie Gartentraume wyrosła na 170 cm a Artemis ma zaledwie 100.Możliwe ,ze w przyszłym sezonie poszybuje wyżej
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Aniu masz Herkulesa ;:oj mój w donicy na rekonwalescencji i zastanawiam się czy szukać mu miejsca czy wydać ;:209 Kosmos jest zdrowiutką różą ani jednej plamki ,to żelazna u mnie róża ,nie marznie nie choruje ,a kwitnie ;:170 polecam ją ręcami i nogami ;:215
Miłego tygodnia ;:3

Jagna hi,hi,hi masz rację Stefcia w czapce ;:306 Lady of S.to super babka jest ,w młodości trochę omdlewa ,ale im starsza tym bardziej wyprostowana ,a przy dłuższych pędach sama się kulkuje,Minerva póki co dorasta jej do kolan ;:306
LVC no to okazuje się że nam się albo pierwsze gapy...ups damy trafiają albo wariaty jakieś :;230 ale za to jakie piękne ;:167 ;:167

Basiu Kosmos gdyby był tam gdzie robię zakupy na pewno kolejny trafiłby do koszyka, bo to róża warta, żeby ją sadzić ,choć rzadko o niej czyta się i pisze na forum ,a szkoda ;:173
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Reniu ;:168 złapałam oddech i mocno odchorowałam ten stres ,ale już jest ok. a ja myślami jestem już tam gdzie o tej porze powinnam być ...w ogrodzie :lol: i planuję wysadzanie,przesadzanie ,dosadzanie,kupowanie ;:65 jak ja to lubię :tan
Jak ja ci zazdroszczę tych konsekwencji ;:86 mam nadzieję że przyszłym roku też będę się stresować konsekwencjami ;:173

Daysy do twojej białej rabaty Kosmos? Idealna !!! Takie jest moje zdanie :wink: Nie widziałam na żywo (czego baaardzo żałuję ;:174 ) ale uważam że byłabyś zadowolona ;:108 Słodycze!!!!To taka moja słaba strona...nie mogę się oprzeć ;:173

Jadziu ja się wzięłam ostatnio na sposób i jak ktoś przychodzi i mówi "O! taką różę bym chciał/a!!" to ja biegiem po szpadel i mówię chcesz? u mnie piękna rozrośnięta za cenę badyla w szkółce ,bierzesz? z reguły biorą z chęcią ;:306 ;:306 ,a ja mam kasę i miejsce :;230 Ławeczka przy pergoli z grandiflorą ;:224 ja często siadam na mojej ulubionej ławeczce i upajam się zapachem Ghity R. ,Aleksandry P.R ,Gartentraume i Rose de Recht,choć Aleksandra ma już wilczy bilet zapach ma niepodważalnie piękny ;:170

Majeczko zrobię zdjęcia na pewno ,ale póki co Tea C. bardzo szybko przekwita i ciągle nie zdążam ich cyknąć ;:223 Kolor mają bardzo podobny ,choć różnią się znacznie jak przekwitają .
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko rozpieszczasz nas widokami ze swojego ogrodu. Patrząc na Twoją Lady of Shalott niecierpliwie drepczę nogami... kiedy moja taka będzie..? ;:65 No zjawisko a nie róża!
Kosmos warta uwagi a rzeczywiście niezbyt popularna, tu na forum. :roll:
Stefcię tez bym chciała. Własnie męczę Ewę czy będzie u niej dostępna tej jesieni. :lol: Uwielbiam takie budyniówki. ;:167
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Werka witaj kochana rozgość się ;:304 Dziękuję za słowa pochwały mojego ogrodu ;:131 miód na serce ,bo ogród to takie moje zakochanie które nie mija i które stale pielęgnuje ;:306
Alchymist??Cudny jest ;:167 Będziesz zadowolona ;:108 tylko musisz mu nóżki czymś zasłonić ,bo on ma tendencję do wypuszczania dłuuuuugaśnych pędów i nóżki ma gołe ,u mnie rośnie za modrzewiem szczepionym na nodze.

Dorotko moja Lady of S. ma 170cm wzrostu ,a kolejny pęd ma już chyba nawet więcej,tylko że jak zakwitają na tych pędach kwiaty ,pęd się ugina i kulkuje i już nie jest wysoki ;:108 nie wiem jakie masz róże z tyłu ale dla mnie raczej na środek.

Jadziu Gartentraume 170cm ;:oj o jakże ja bym chciała żeby mojej się tak zechciało urosnąć ,byłby to mój wymarzony efekt ławeczkowy :lol: Artemis u mnie też jakoś tak szału nie robi i z kwitnieniem też tak sobie ,a taki chwalony hm...poczekam jeszcze może się opamięta ;:209
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Aniu Stefcia jest w F. tam też kupowałam i dokupuję :wink: Lady rośnie szybciutko ,będziesz i ty niedługo patrzyła jej w oczy ;:306
A teraz was po rozpieszczam :D

Fischermans Friend






Obrazek

Giardina


Obrazek

Obrazek

Obrazek


i doczekałam się ;:138 Abraham Darby


Obrazek

Obrazek

Mariatheresia



Obrazek


Aniołkowo ;:170


Obrazek

Obrazek


Spirit of Freedom



Obrazek


Voyage


Obrazek

Obrazek

Obrazek

i śliczne krzaczysko Kobyła...ups Kobea :lol:



Obrazek

Obrazek

Obrazek


A ten widok oznacza że....zbliża się jesień,ale póki co upały iście letnie ,więc chwilo trwaj!!!


Obrazek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko przyglądam się Twojemu Fisherman's Friend i coraz więcej mam wątpliwości, czy angielka kupiona wiosną to właśnie ona ;:224 . Cudownie Ci rośnie Kobea moja dostała wolną rękę i powędrowała hen na drzewa i teraz muszę mocno zadzierać głowę, żeby móc ją podziwiać. Inna postanowiła porozkładać się na parterze, żeby nie powiedzieć w piwnicy ;:306 , ale tam dopiero zakwitła 2 kwiatuszkami.
Kosmos naprawdę piękna," białej" rabaty nie widziałaś w realu tylko na własne życzenie ;:173 , bo ja wciąż na Ciebie czekam ;:224 ;:108 ;:108 ;:108 , co prawda Pavlovej chyba nie upiekę, bo taka piękna mi nie wyjdzie ;:131 ,ale zawsze coś słodkiego się znajdzie ;:173 .
Wiosną Kosmos i Lady of Shalott przyjadą do mnie na pewno ;:108 , nie mogę od Twoich oczu oderwać ;:167 , zreszta nie tylko od nich ;:306
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”