Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Zablokowany
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1128
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

I ja zjawiam się w nowym wątku, jak wszyscy nie mogąc oderwać oczu!

Jaka duża urośnie Geisha?
Marta
Awatar użytkownika
a_nie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1620
Od: 31 mar 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Mimo dokładnego i zabawnego opisu objawów i skutków choroby zakaźnej zwanej "różyczka" (autorstwa Pedrowej -w moim wątku) czuję, że wirus już za bardzo się rozpanoszył, bo prądkuje tu na Forum z każdej strony. Nie będę z tym walczyć i pospaceruje po Twoim ogródku i się jeszcze pozarażam.
CUDNIE ;:215
Ile krzaczków Garden of rose jest na tej rabacie. Chyba nie jeden? Jak długo masz tę różę. Ja mam ją 2 sezon i zachwycałam się kształtem i trwałością kwiatów, ale nie taką ilością.
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Ooo !! jak dobrze że spapugowałam od ciebie Garden of Roses ta róża jest na prawdę zjawiskowa ,ale u ciebie wszystkie są zjawiskowe :uszy
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Wreszcie mamy chwilkę oddechu od upałów. Przyda się zarówno nam jak i roślinkom. Szkoda tylko, że deszczu nadal mało.
Ale dosyć narzekania, trzeba się cieszyć tym co jest.

Heniu Geishę mam od ubiegłego roku, to piękna róża, zdrowa, ani w zeszłym ani w tym roku nie widziałam na niej chociażby jednej plamki, a kwitnie jak widać na zdjęciach. Prawie nie widać krzewu, tylko jeden wielki bukiet. Szkoda, że jest dość wysoka, bo chętnie bym ją dokupiła i przedłużyła białą rabatę. Z tą wysokością to może przesadzam, ale ma tendencję do wypuszczania długich gałązek i wówczas robi się za wysoka na różę rosnącą przy ścieżce.
Za Geishą pięknie w tym roku kwitnący W. Shakespeare :D . Ładny krzaczek, wyprostowany, główki trzyma w górze, dumny chłopak, nie ma się co dziwić w towarzystwie takiej dziewczyny trudno się garbić ;:306
Garden of Roses to moja miłość od pierwszego kwiatka czyli od 2012 roku. Takich róż w ogrodzie można mieć tysiące.

Pedrowa dobrze widzisz to Garden of Roses, byłam u Ciebie i widziałam Twoje różyce ;:oj , bo trudno o nich powiedzieć róże.
Musisz naprawdę mieć dobrą ziemię, bo rosną u Ciebie jak na drożdżach.

Jeśli chodzi o kuszenie to tutaj każdy kusi czym może :;230
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Marto lejesz miód na moje ;:167 . Dziękuję Ci bardzo staram się jak mogę, chociaż ostatnio z czasem u mnie kiepsko i troszkę zaniedbuję swój ogród. Mam nadzieję, że niedługo wszystko wróci do normy.
Geisha jak na rabatówkę jest dość wysoka, u mnie potrafi wybić pędami do 13-140 cm. Wygląda jakby kwitła na 2-ch piętrach.
Ilością kwiatów przebija wszystkie, no może oprócz Garden of Roses :D
a_nie pisze:Mimo dokładnego i zabawnego opisu objawów i skutków choroby zakaźnej zwanej "różyczka" (autorstwa Pedrowej -w moim wątku) czuję, że wirus już za bardzo się rozpanoszył, bo prądkuje tu na Forum z każdej strony. Nie będę z tym walczyć i pospaceruje po Twoim ogródku i się jeszcze pozarażam.
CUDNIE ;:215
Ile krzaczków Garden of rose jest na tej rabacie. Chyba nie jeden? Jak długo masz tę różę. Ja mam ją 2 sezon i zachwycałam się kształtem i trwałością kwiatów, ale nie taką ilością.
Alicjo niestety mam tego wirusa od wielu, wielu lat, ale dopiero tutaj, na forum rozwinął się do rozmiarów nieprawdopodobnych :D .
Doszło do tego, że specjalnie dla nich robione były rabaty, żeby nóżek sobie panienki nie moczyły za mocno.
Kojec psa został wyautowany, bo zabrakło miejsca dla ślicznotek. Nawet M nie protestuje, tylko chodzi i podlewa nowo posadzone róże, interesuje się, czy przypadkiem nie potrzeba zrobić oprysku itp. A jeszcze kilka lat temu, nie odróżniał róży od lilii ;:306
Widzisz więc, że nawet facetom miękną ;:167 na ich widok.
Garden of Roses mam od 2012 roku, na rabacie jest ich 10, tyle samo było M.Antoinette, niestety tak ja wcześniej pisałam została zupełnie zdominowana przez swoją sąsiadkę i trudno ją znaleźć na rabacie. Czego osobiście bardzo żałuję ;:145 , bo bardzo mi się podoba.

Tolinko ;:196 zawsze potrafisz pocieszyć człowieka ;:167
Masz jednak rację Garden of Roses to róża warta polecenia każdemu do ogrodu i to pod każdym względem - zdrowa, piękne kwiaty, sama się oczyszcza, nie śmieci /to informacja dla tych, którzy nie lubią płatków na ziemi :D /, krzew kompaktowy, liście pięknie błyszczące, nie boi się deszczu - czego można chcieć więcej od róży, no może zapachu, ale ja osobiście nie wyczuwam a i tak należy do moich ulubienic ;:108 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Teraz zdradzę Wam tajemnicę, co ostatnio zajmuje mi dużo czasu :D tylko proszę się nie śmiać, bo są to moje pierwsze prace :oops: .

Obrazek

I kilka zdjęć dla Was z ogrodu

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I niestety ostatnie grona Flammentanz

Obrazek Obrazek

A troszkę łączki :?: :wink: :wink:

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Wreszcie mamy troszkę deszczu, od dwóch dni pada, szczególnie nocą, co mnie niezmiernie cieszy, bo w dzień mogę w ogrodzie popracować a rośliny i tak najwięcej mają korzyści z opadów wieczornych i nocnych.
Od paru dni chodzę i obcinam przekwitające różyczki, w zamian za to zostałam skarcona przez jakiegoś stwora, któremu się to nie spodobało i do dzisiaj mam spuchnięty palec :D .
Na rabatkach jednak różyczek nie zabraknie, ponieważ właśnie swój pokaz zaczyna Daisy, sporo pączków zawiązała ponownie Princess Alexandra of Kent, również W.Cathedral zapączkowana. Również na Souvenir du Dr Jamain zauważyłam sporo pączków. Jak na młodziaki to całkiem ładnie kwitną.
Rozkwitły sadzoneczki z ubiegłego roku, ale na razie tylko czerwone. Mam jednak nadzieję, że wśród tych, które zostały na rabatce będzie i Daisy.

Teraz własnie jest jej czas

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

oraz hortensji oto niektóre z nich

Incrediball- sadzoneczka z ub.roku

Obrazek

i ogrodowe


Obrazek Obrazek Obrazek


I to na tyle, bo mi znowu wszystko poleci w kosmos, wieczorem pokażę sadzoneczki :D
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Dobry wieczór wszystkim, nie będę długo się rozpisywać bo mojemu Gasparowi zebrało się na pieszczoty :D , no tylko bez takich różnych - mówię o kocie i włazi mi cały czas na laptopa. Dałam mu jeść, więc chwila będzie spokoju, to szybciutko obiecane sazoneczki

Obrazek Obrazek Obrazek

I dwa bardziej ogólne

Obrazek Obrazek

I to byłoby na tyle dobrej nocki życzę i kolorowych snów ;:19
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

W zasadzie to prowadzę tutaj monolog :D , ale rozumiem wszyscy mocno zajęci - ja też właśnie kończę swoje "rękodzieło" :oops: lawednowe, bo przecież trzeba zachować na zimę troszkę lata. Ostatnie wypociny, no może bardziej wypleciny trzeba by było powiedzieć


Obrazek

A w ogrodzie właściwie niewiele się dzieje, róże śpią, niektóre już budują nowe pąki

Rhapsody in Blue

Obrazek

Reine des Violettes po mocnym przycięciu, wygląda jakby nie była w ogóle cięta. Nie wiem czy nawet nie wyszło jej na dobre, bo nie widzę czarnej plamistości, którą mocno była dotknięta. Za to przejęła ją sąsiadująca z nią Rhapsody in Blue ;:224

Obrazek

Wieczorem pokażę więcej zdjęć z ogrodu, także hortensje, które teraz zaczynają swój pokaz ;:167
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Witaj Daysy. Kusisz różanymi portrecikami .Właśnie Flammentanz jest w mojej głowie do towarzystwa dla New Dawn ;:124 Fajna kolorowa łączka.Rękodzieła namaszczam bardzo pomysłowo zrobione. ;:215 Będę odwiedzać.
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Daysy śliczniusie te twoje "wypleciny" ty je później wieszasz do szaf? Sadzoneczki ;:oj nooo pozazdrościć takich zielonych rączek ;:173
Daisy jest cudowną różą ;:167 ;:167 a w dodatku widzę że kwitnienie jej przypada kiedy inne odpoczywają ;:138
U mnie wreszcie w tym roku kwitną hortensje ogrodowe :tan ale nie są tak piękne jak twoje twoje to prawdziwe okazy ;:108
Awatar użytkownika
Pedrowa
200p
200p
Posty: 225
Od: 20 wrz 2013, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN (D)

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Jaki tam monolog? :wink: Chwila przerwy na łączach tylko, bo zajęć cała masa, a doba nie z gumy :( .
Ależ zdolniacha z Ciebie, że takie plecionki robisz! ;:oj . Obdzielasz nimi całą rodzinę, czy tylko dla siebie zachowujesz? :wink:
Mówisz, że u Ciebie róże śpią? Warto mieć więc też takie, które kwitną non-stop, ja je lubię najbardziej (a mam 4 takie odmiany) ;:173 . Ale przecież wkrótce zamieszkają u Ciebie dwie takie zdolne panny 8-) .
Lubię też takie róże, które nie mają zbytnich przerw w kwitnieniu i budują nowe pączki błyskawicznie, jeszcze w czasie poprzedniego kwitnienia. U mnie rekordzistką pod tym względem jest Pomponella, która właśnie pokazuje kolorek w pączkach zwiastujących trzecie w tym sezonie kwitnienie! Jest niesamowita ;:oj .
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Co to za ładne sadzoneczki wyhodowałaś? Czy kupione? Może nie piszę codziennie, ale zaglądam regularnie ;:108 Daysy, jestem zszokowana, że o tej porze masz tyle różanego kwiecia ;:180 U mnie zdecydowana większość odpoczywa, kolorowo mam tylko na rabacie z mieszańcami piżmowymi i Krasnalami, ale ona w cieniu i później zaczyna, a dzięki cieniowi dłużej też utrzymują się kwiaty. Poza tym to pojedyncze sztuki. Na szczęście jest trochę bylin i hortensji, inaczej utopiłabym się w zieleni :D
Wrzecionka lawendowe świetne, podziwiam za cierpliwość. Kiedyś kupiłam suszoną lawendę, sposób na upchnięcie jej miałam zdecydowanie mniej elegancki, jaki - nawet się nie przyznam :;230
Miłej soboty ;:196 :wit
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”