Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Dzięki za odpowiedź... ta moja "landrynka" to miała być Kurfurstin Sophie... niestety... ta nie jest brzydka, ale ciut za jaskrawa jak dla mnie...
Zgadzam się w pełni z Tobą, że Garden of Roses musi rosnąć w ogrodzie... to cudna róża i zdrowa... choć niziutka, to kwiaty ma wielkie i bardzo piękne...
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Daysy, masz rację chyba zupełnie straciłam rozsądek :oops:
Pomijam już fakt, że kupuję za dużo, to jeszcze zupełnie bez sensu. Chciałam kupić kilka angielek, które zachwyciły mnie w forumowych ogrodach, ale większość była już niedostępna. W koszyku znalazły się więc Munstead Wood i Gertrude Jekyll (te chciałam bardzo) + nieplanowane Lady of Megginch, Lady Salisbury, Maid Marion, Sophy's Rose, St. Swithun, Darcey Bussell i 2 róże Delbarda - Comtesse de Segur i Elodie Gossuin.

Przy wyborze, zadziałała chyba podświadomość, bo jak zajrzałam do katalogu Austina, to okazało się, że wszystkie są na zdjęciach - w katalogu są opisy odmian, ale jest stosunkowo mało zdjęć.

Czy wspominałam już, że w donicach mam ok. 20 szt. z wiosennych zakupów, których nie mam gdzie posadzić?
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Daysy pięknie u ciebie ,róże tak obficie kwitną ach!!!chwilo trwaj!!bo za chwilę pójdziemy z wiadrami i sekatorem i będziemy zbierać tony przekwitniętego kwiecia ;:130 Różyczka którą pokazałaś ,to może być Morden Blush albo Souvenir de la Malmaison,powąchaj ją czy pachnie Morden raczej nie pachnie,Souvenir pachnie ślicznie,jaki duży jest kwiat? zrób zdjęcie liści ,to porównam ze swoimi.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Zagadka już się rozwiązała z moimi marketówkami. Otóż moja Wonder Blue okazała się Nostalgią, czyli jednak bez pomyłek się nie obyło.
Natomiast ta z jesieni o której pisałam wcześniej, gdzie były w kartoniku 2 liche sadzonki okazała się taką oto panienką, dodam tylko, że z 2-ch lichych sadzonek mam dwa silnie rosnące krzaczki ;:63
Niestety imienia tej różyczki nie znam, ale może ktoś z Was ma w swoim ogrodzie podobną i pomoże ją rozpoznać, co prawda na razie z jednego kwiatuszka,ale może się uda ;:173 . Niedługo będzie ich więcej. Dodam, że krzaczek ma wyprostowane , sztywne pędy, zakończone "miotełkami" pąków, wygląda na rabatówkę.
Kwiat był schowany niziutko pod pędami i późno go zauważyłam, więc nie wie jak wyglądał od początku kwitnienia ;:131 .

Obrazek

A tak rozkwitły mi różyczki od Gosi/Deride Versicolor i Chloris -Gosiu potwierdź proszę, bo nie wiem, czy dobrze zapisałam

Obrazek

Obrazek


Tolinko właśnie myślałam, że trzeba będzie zacząć ciachać nasze panienki, ale to tak wcześnie w tym roku wypada ;:131 .
Teraz nie powącham, bo przekwitła, muszę poczekać na następne kwiaty. Zrobię zdjęcie listków, jeśli to coś pomoże.
Wielkość kwiatu to na razie trudno określić, bo różyczka sama w sobie maleńka, ale stosunkowo duży, a kwiat raczej płaski z większymi płatkami zewnętrznymi, im bliżej środka płatki mniejsze, z widocznym oczkiem jak kwiat rozwinięty.

Danusiu, niestety wpadłaś jak przysłowiowa śliwka w kompot i nie ma co liczyć na rozsądek. Muszę przyznać, że poszalałaś, al jakie to szaleństwo piękne ;:224 i w dodatku nieszkodliwe, więc nie ma się czym martwić. Ręczę, że znajdziesz miejsce dla wszystkich, nawet jeśli teraz nie wiesz, gdzie posadzić ;:306 .

Gabrysiu ja swoją "landrynkę" kupiłam w Aldim dosłownie za grosze, ale ona nie może się wybrać. Rośnie w ogrodzie 3-ci lub 4-ty rok i jest takim filigranowym krzaczkiem. Jest jednak tak urocza, że nie umiem się z nią rozstać, zresztą rośnie w nóżkach Mrs John Laing, więc jest jakby podnóżkiem :wink:

Jolu no niestety Wildeve niespieszno do pokazania swojego oblicza, ale w końcu je pokaże. Uwielbiam kwiaty po deszczu, albo wczesnym rankiem pokryte rosą, widok jest przepiękny. Szkoda, że nie mam dobrego sprzętu aby to wszystko uchwycić i zatrzymać w czasie.

I kilka fotek na koniec ;:173

Tego pana nie muszę przedstawiać WS
Obrazek

Obrazek

LD Braithwaite wielki kwiat średnicy ponad 15 cm ;:224 , w ubiegłym roku łamały się pod ciężarem kwiatów, w tym utrzymuje je bez problemu . Niestety ma ich mało, wiele pędów było zakończone liściem, po przycięciu/za radą Alexii/ wypuściła dużo nowych przyrostów i to daje nadzieję na lepsze drugie kwitnienie

Obrazek

Geisha z wielbicielem :D

Obrazek

Czy to ta sama róża?

Obrazek

Obrazek

Moje ziółka ;:333 i heliotrop

Obrazek

Obrazek

To na dzisiaj chyba wszystko. :wit
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Myślę, że to Aspiryn Rose ona w początkowej fazie ma nieco różu a potem to piękna biel, zatem to ta sama róża - ale to moja ocena.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Daysy, piękna ta LD Braithwaite, też chciałam ją kupić, ale łudzę się, że wyrośnie mi z kartoników - w ub. roku wyrastała z "czerwonego kartonika" z Obi.

Mam wielką prośbę - mogłabyś spojrzeć na moją tegoroczną czerwoną angielkę nn - masz już trochę angielek, może którąś Ci przypomina - pod koniec strony
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=350

Ja też mam sporo róż z wielkimi kwiatami - podpieram je jakimi podpórkami z LM
http://www.leroymerlin.pl/uprawa-i-ochr ... ,l406.html

Wyższe, w kompletach po 3 szt kupowałam też w Castoramie.
lucynda
200p
200p
Posty: 263
Od: 4 sty 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polski biegun ciepła

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Róża z jesiennego kartonika wygląda na Dormelo, New Imagine. Jeżeli kwiatek był schowany pod liśćmi to może być gorzej wybarwiony.
Pozdrawiam Lucyna
x-al-ia

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Kwiat o średnicy 15 cm... ;:oj Życzę lepszego drugiego kwitnienia, bo chciałabym tę wyjątkową różę zobaczyć obsypaną takimi olbrzymami. :D
Geisha z wielbicielem... Zgrany duecik. Kolorystycznie tworzą bardzo harmonijny portrecik. :wink: Jak te róże lubią romansować, ale co tu się dziwić... Są przecież symbolem miłości. :)
I czas na ziółka... ;:306 daysy, chyba dobrze rozpoznaję, że na drugiej fotce od końca to szałwia? Ślicznie u Ciebie rośnie. Jest bardzo dekoracyjna. Mam ją w tym roku na balkonie, ale u mnie to porażka. Liście ciągle zwiędłe, żółkną i prawie w ogóle się nie rozrasta. Masz może jakiś pomysł na to, jak ją podleczyć? ;:24
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Ta różowa jest różą bez nazwy - dostałam dwie w prezencie - jedną wysłałam Tobie.
Versicolor jest w paski, a Chloris jest jasnoróżowa z oczkiem i pachnie.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Wreszcie mogę odpocząć od podlewania, od paru dni codziennie mam dostawę świeżutkiej deszczówki ;:138 . Wczoraj zebrałam masę przekwitłych kwiatów a drugie tyle mam na krzaczkach, całkiem podoba mi się, jak na razie, ten sezon. Teraz na pewno zaczną szaleć choróbska, bo pogada wyśmienita, ciepło, dużo wilgoci, czego im więcej potrzeba.

Taro to jest M.Antoinette, niestety moim zdaniem to nie jest ta sama róża, zdjęcia robione są w tym samym czasie, a róże rosną praktycznie obok siebie, rozdzielone tylko 2-ma krzaczkami Garden of Roses. Wszystkie M.Antoinette są identyczne, tylko ta jedna nie pasuje do pozostałych.

Danusiu dzięki za linka w sprawie podpór ;:196 . Jeśli chodzi o fotkę to osobiście byłabym za LD Braithwaite,bo rzeczywiście bardzo przypomina mój krzaczek. Poobserwuj go u siebie, on ma charakterystyczną cechę, z czasem płatki zewnętrzne wywijają się na zewnątrz a kwiat im starszy, tym bardziej przypomina okrąglutki pompon. Czasem na zewnętrznych płatkach ma biały pasek, rzadko i przeważnie w początkowej fazie rozwoju kwiatu, ale się zdarza.Popatrz to są zdjęcia z ubiegłego roku w rożnych fazach rozwoju

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A jesienią przybiera troszkę inne barwy, może nie tylko jesienią a w zależności od panującej temperatury, ale lato było upalne, więc kolorek zmienił się później. Kwiat też jakby luźniejszy. Róże nie miały lekko w ubiegłym roku, przynajmniej moje. ;:131

Obrazek

Lucynko ;:196 , dzięki też tak podejrzewam, że to może być New Imagine. Jak rozkwitną następne, to wstawię zdjęcie.

Danusiu faktycznie LD Braithwaite ma piękne, wielkie kwiaty, kolor może nie wszystkim pasuje, ale ja go bardzo lubię. Długo trzyma kwiat na krzaczku. W ubiegłym roku tyle miał połamanych kwiatów, że żal było patrzeć, za to lądowały w misie, bo do wazonu się nie nadawały.

Obrazek

Obrazek

Przepraszam cdn ;:224
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Przepraszam, miałam wczoraj masę roboty po wczorajszej wichurze ;:224 . Działo się, działo w ogrodzie. Po pracy zastałam powyłamywane pędy róż, na szczęście nie było tego dużo, donice poprzewracane, liliom też się dostało.
Najbardziej ucierpiała Geisha, wszystkie długie pędy zostały wyłamane ;:145 , na dodatek została przygnieciona przez Williama, ten jednak oprócz tego, że został sprowadzony do parteru nie doznał żadnych poważniejszych uszkodzeń.
Przedwczoraj kupiłam podpory, ale nie zdążyłam je założyć i na efekty nie trzeba było długo czekać.
alegoria pisze:Kwiat o średnicy 15 cm... ;:oj Życzę lepszego drugiego kwitnienia, bo chciałabym tę wyjątkową różę zobaczyć obsypaną takimi olbrzymami. :D
Geisha z wielbicielem... Zgrany duecik. Kolorystycznie tworzą bardzo harmonijny portrecik. :wink: Jak te róże lubią romansować, ale co tu się dziwić... Są przecież symbolem miłości. :)
I czas na ziółka... ;:306 daysy, chyba dobrze rozpoznaję, że na drugiej fotce od końca to szałwia? Ślicznie u Ciebie rośnie. Jest bardzo dekoracyjna. Mam ją w tym roku na balkonie, ale u mnie to porażka. Liście ciągle zwiędłe, żółkną i prawie w ogóle się nie rozrasta. Masz może jakiś pomysł na to, jak ją podleczyć? ;:24

Alegoria
, tak jakoś się dopasowały do siebie ;:131 A, że z sobą romansują, no cóż w takim tłoku, na dodatek w pobliżu tylko Geisha, więc nic dziwnego, że chłopaki zerkają na sąsiadkę a, że na dodatek urodziwa i nic jej nie brakuje to i do flirtów chętni :wink:
Jeśli chodzi o szałwie, to mogę tylko powiedzieć, że moja ma dużo słonka, ale też duuużo wody, tak zresztą jak heliotrop.

Deirde pisze:Ta różowa jest różą bez nazwy - dostałam dwie w prezencie - jedną wysłałam Tobie.
Versicolor jest w paski, a Chloris jest jasnoróżowa z oczkiem i pachnie.

Gosiu ;:196 dziękuję Ci bardzo, a ja myślałam, że to są 2 róże i wsadziłam dwie razem. Wyszło na to, że Versikolor rośnie razem z ciemnoróżową, nawet niezły z nich duecik wyszedł ;:224 , natomiast Chloris rośnie sama ;:333 . Może trzeba je jesienią rozsadzić :?: Jak myślisz dadzą sobie radę w jednym dołku?, miejsca maja duuużo ;:108

Obrazek


To teraz troszkę porannych portecików ;:333

Sutter's Gold
Obrazek

Prawdopodobnie New Imagine

Obrazek

Miss Fine

Obrazek

Princess Alexsandra of Kent

Obrazek


Comte de Chambord nadal w niezłej formie, dużo kwiatów obcięłam, ale jeszcze wiele zostało

Obrazek

Stephanie Baronin zu Guttenberg

Obrazek

Jubilee Celebration dopiero zaczyna swój występ :wink:

Obrazek

Princess of Wales

Obrazek

Graham Thomas, moje słoneczko

Obrazek

i rogata duszyczka :wink: Golden Celebration

Obrazek

Wielki LD Braithwaite

Obrazek

Mrs John Laing straszny chorowitek, ale piękna z niej różyczka

Obrazek

Bremer Stadtmusikanten

Obrazek

I ostatnie nowości Wildeve, troszke rozchyliła pąk, ale spuściła wstydliwie główkę, nie wiem dlaczego bo jest śliczna

Obrazek

Summer Dream

Obrazek

I to byłoby na teraz wszystko :D :wit
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Daysy współczuję strat po wichurze, u nas też szalała i połamań też trochę było. Na szczęście z róż, tylko jedna ucierpiała... w kwietniu zmarzłą, teraz jedyny większy pęd jej wyłamało. Nie wiem czy jesienią nie wypadnie. ;:219

Pięknie prezentuje się Miss Fine, ale Princess Alexsandra of Kent powala na kolana... ;:167 ;:167 ;:167 Jak to Księżniczka :)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

;:7 Daysy, to i Ciebie dopadły burze i wichury... ;:202 , nie pozostaje nic innego, jak ciąć, podpierać i czekać na kolejne kwiaty.
Mimo to, kolejna seria portrecików ;:333 .
daysy pisze:...myślę, że w donicy też będzie jej dobrze, tworzy bowiem zwarty krzaczek. Na swojej rabacie mam 10 sztuk Garden of Roses, ale mogłabym ich mieć znacznie więcej, bo naprawdę jest piękna i jak na razie niezawodna. Takie róże trzeba mieć w ogrodzie.
Piękny szpaler Garden of Roses..., mam w donicy, rośnie bardzo ładnie. Jest to jedna z lepszych odmian do takiej uprawy.
;:168
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”