3 Rabaty, jedna miłość ...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

3 Rabaty, jedna miłość ...

Post »

:wit
Wiem... długo mnie nie było
Postanowiłem że otworzę nowy dużo lepszy wątek , bez tych wszystkich zmartwień...
W końcu od czego są róże :D
Jak do tej pory udało mi się uzbierać 35 odmian :roll: . W tym roku powstaną jeszcze 2,1 rabata ,oczywiście z różami :lol: .Róże jak wiadomo zbieram od czerwca 2014 r tak jakoś spodobały mi się dwie potem inne i tak to działa :;230 Oczywiście nie mogłem sadzić wszystkich róż na jednej niezbyt dużej rabacie więc zlikwidowałem iglaki na wiosne powstała nowa rabata a teraz niedawno jeszcze jedna ... :heja Ostatnio bardzo spodobały mi się róże angielskie , więc tak samo rabaty będą iście angielskie i do tego mam zamiar zmierzać ;:162 dodatkowo tło będą robić stare drzewa iglaste , no po prostu bajka :uszy
No więc zapraszam ! Mam nadzieję że będziecie się mną interesować ;:131

Sezon w tym roku rozpoczyna ot taka zwykła a ile ma uroku Rosa Rugosa Wyjątkowo zdrowa pięknie kwitnąca ozdobne owoce w zimie i bez obaw można kosić ją kosiarką jak moja doznała to w 2008 i 09 ;:306 Do tego czasu pięknie się rozrosła i pięknie kwitnie ;:167 Róża z historią ... rośnie w sadzie bo tam kiedyś miał być mój ogródek potem przyszła zima zmieniłem zdanie i tak została... przez pierwsze dwa lata nieustannie koszona nigdy nie okrywana a dorosła do 1,20 cm.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Szykuje się Mary Rose ... Sadzona bodajże w Pazdzierniku u.r. pięknie się rozrosła , zdrowa i calutka w pączkach ;:167
W przeciwieństwie Graham T . ma jakieś plamki ;:124 Obrazek Obrazek
Jeszcze jedną godną pochwały jest Abraham Darby . Bardzo szybko rośnie co mnie cieszy, nie złapał ani trochę skoczka jedynie zaczęła go brać mszyca ale sobie poradzimy , też w pączkach ;:167 Obrazek Obrazek Obrazek
No i jeszcze Eden wypuszcza nowy pęd !!
Obrazek

Reszta róż też w pączkach ! Jedynie wielkokwiatowe nic... podobno ma lać do poniedziałku u mnie więc napiszę co chce zrobić tzn. róże i róże :uszy
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Witam się w nowym wątku. Udało mi się być pierwszą. To mój pierwszy raz. ;:215
Czy dobrze pamiętam, że Eden Rose masz od ubiegłego roku? Moja słabiutko rośnie i szukam sposobu na jej wzrost. Jeżeli znalazłeś taki sposób, to się nim podziel. Też bym chciała, żeby Edenka wypuściła nowy pęd. Póki co, ma duży pąk osadzony na niziukim pędzie ;:131
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Udało sie i mnie załapać na 1-szą stronę. Mati już sie pogubiłam z Twoimi wątkami, nie nadążam za Tobą, ale to nic dziwnego w końcu różnica pokoleń ;:306
Daj starszej pani szansę i zostań choć chwilę dłużej w jednym wątku, bo jak tak biegam to dostaję zadyszki. ;:173
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Przyłączam się do prośby Daysy ;:173
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Ja również ;:108 ,bo w pewnym wieku nie nadążam ze wszystkim :wink:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Mati - jasne, teraz będzie już tylko lepiej!
Śliczna ta róża z historią, a jakie ma ładne liście.
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

No i ja przybiegłam :wit
35 odmian róż ,to już coś ;:333 a biorąc pod uwagę że od roku je zbierasz to świadczy o tym ,że kochasz je już całym serduchem :D
I masz już pierwsze kwiaty ;:215 moja rugosa coś się ociąga ;:219
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

35 odmian w rok :?: ;:oj To musi być prawdziwa miłość :wink:
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Witam przeekochanych gości ;:167
Aniu :wit Wiesz trochę może przerwij te maki ... dla profilaktyki tak ;:108 nie dla mączniaka i plamistości ! U mnie też nie na wszystkich są np. na tych angielskich mszyc jest bardzo mało a na tych z niemiec dość sporo :roll: Fajnie że ci się powojniki podobają !

Dla ciebie dzisiejsza Mary Rose ;:196
Obrazek
Ewo :wit Tak Eden mam od tąd ... >>>http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=420 Moja nie rośnie jakoś specjalnie szybko ale jednak rośnie ... po opiniach u innych na fo i Ani DS spodziewałem się gorzej ... dużo gorzej na razie wygląda tak
Obrazek U mnie jej najwyrazniej spasowało stanowisko wschodnie jednak do przesadzenia bo za blisko Gospel ;:224 ale to już na jesień , jedyne to dałem jej nawóz do róż w marcu po rozgrzebaniu kopców i tyle... nawet się na nią nie patrzę :wink:

Daysy :wit Haha nie martw się zawsze się załapiesz ! Spoczko !
Dla ciebie obiecana Mary ! Zapach ma przepiękny !!! Tak jak woda różana...
Obrazek Obrazek Obrazek

Angielskie jakoś u mnie rosną nawet lepiej niż te z ADR np. Artemis ma teraz kilka plamek a one żadnej
Obrazek Obrazek
Kocham Mary !
Jadziu :wit Oj tam oj tam ! Rolki kupić wystarczy haha !

Rhapsody terminatorka ! Cała w pączkach a na dole chyba z 5 nowych pędów !
Obrazek
Beatko :wit Dzięki ! No zdrowa bo w końcu to rugosa ;:333

Gertrude Jeckyll Też ma sporo pączków w przeciwieństwie do innych ! Zdrowa bez plamki tylko w błocie ...
Obrazek Obrazek
Małgosiu :wit EEE tam mają tu niektórzy po 200 :lol: ;:196

Najbardziej zmartwiła mnie Nostalgia ! Zawsze była zdrowa , miejsca i stanowisko takie jak mają inne i tu rdza ! Liście oberwane ale czym pryskać !?
Obrazek
Tolinko :wit No niby tak ale mam jakiś niedosyt i na pewno na 35 się nie skończy mogę cię zapewnić ! :;230 No i nawet drugie kwiaty od dzisiaj bo jest już Mary ! Nie trafiła teraz z pogodą ... zimno i wieje a wczoraj jeszcze lało ....

Graham Thomas,Lavaglut i Zorba te bez plam ...
Obrazek Obrazek Obrazek
Augusta Luise i Pastella ;:138

Obrazek Obrazek
Heidi już wygląda tak , zdrowa żadnych plam czy coś ! A Astrid mimo że cięta wiosną mi do brzucha to już mnie przerosła !
Obrazek Obrazek
A Abraham !!
Obrazek

Trochę się zmartwiłem The Fairy Kalmar ,Artemis bo mają plamki , oczywiście liście oberwane ale przecież mają przewiew miejsce a one takie coś :? A nostalgie to w ogóle ;:185 rdza !?
Poza tym każda większa już w pąkach ! Następna po mary to G.T .
Kalmar strasznie chorowity jest... zobaczymy kwiaty ma ładne na zdjęciach ale te plamki do tych błyszczących liści nie pasują
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Mati ty tak blisko mnie a taka różnica w kwitnieniu ;:oj u ciebie już Marysia kwitnie ,a moja dopiero pączkuje :lol: to bardzo piękna róża ;:108 widzę że masz już ładniutki krzaczek :wink: Moją Astrid ścięłam króciutko wiosną ,bo pamiętam co wyprawiała latem i chciałam ją troszkę poskromić ,ale jej się chyba nie da ;:224 za to zagęściła się i jest jej dwa razy tyle ;:202
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

No rzeczywiście blisko , a u ciebie przecież cieplej ! ;:oj Pewnie zakwitną razem :) Spasowało jej tu chyba , to co będzie za 3-4 lata ! Pewnie big Mary :;230 Astrid szaleje u ciebie !? U mnie przecież wypuściła 2,5 m pędy w u.r Moja też szaleje w tym roku ! Ona chyba powinna rosnąć samotnie a nie ... Ale przynajmniej zdrowa i nie wymarza ;:167
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Z powodu rdzy i plamistości zrobiłem oprysk , mam nadzieję że pomoże choć robiłem go 4 h temu to teraz zaczęła padać mżawka :evil:

Pochodziłem po ogrodzie i teraz widzę że jedna NN baardzo stara chyba z lat 40 już cała w pączkach ! Kwitnie tylko raz ...
Obrazek
Normalnie nie mogę się doczekać aż Abr zakwitnie ;:167 ;:167 ;:167
Obrazek
Coś mi się wydaje że druga po Mary to Pastella
Obrazek
Jeszcze dzisiejsza Mary ...
Obrazek
Ktoś ma doświadczenia z Lichtkongin Lucią ? Moja strasznie wolno rośnie !
Obrazek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: 3 Rabaty, jedna miłosć ...

Post »

Witaj Mati zaróżowiło się u Ciebie u mnie lekkie paczkowanie.

Lichtkongin Lucią - czyli dla mnie Luśka jest jedna z moich pierwszych róż, jestem z niej zadowolona, nie choruje, nawet przesadzenie nie odebrało jej wigoru. nie martw się ale każda róża musi nieco się rozhuśtać efekt tak naprawdę przychodzą w trzecim sezonie i pamiętaj to róża "potwór" rozpycha się na boki i leci w górę, pędy ma sztywne nawet nie wymaga podpór, zaleta jest jak juz kwitnie to burza kwiatów z mała przerwą cały sezon - dlatego warto na nia poczekać.
Przepraszam zobacz jakie będziesz miał cudo, fotkę usunę aby nie zaśmiecać Twojego ogródka.

Obrazek
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”