Ogród różany nad stawem II

Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Alu - ciekawa jestem, o jakich zmianach w ogrodzie mówisz. Chcesz wprowadzić zmiany architektoniczne, ale jakie? To, że z różami moc roboty, to prawda. Ale jak wytłumaczyć M., żeby jużnie chciał niczego dokupować?
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Gosiu jakiś luzik u Ciebie się znajdzie,bo ja to jak wiesz jestem raczej czasowa.

Ewa zmniejszam lub likwiduję te rabatki które się w ciągu ostatnich lat nie sprawdziły.Pod klonem było za dużo cienia więc obniżyłam rabatkę i postawiłam tam ławeczkę.Pisałam o tym wcześniej.Miejsce gdzie rosły róże renesansowe okazało się zbyt zimne i niczym nie osłonięte.Róże co roku podmarzały i chorowały.Tam też będzie miejsce do siedzenia na ładnym placyku,to miejsce w środku ogrodu i widać stąd cały ogród.Powinno być dobrze.W pokoju różanym przewróciło się duże drzewo,trochę zmasakrowało mi Newadę i M Hiling ale zostały przycięte i mają szansę przez sezon dojść do siebie.Pozostałe historyczne tam rosnące bardzo się rozrosły i zrobił się busz.Poszły w dobre ręce i mam plan na nową aranżację.W roli głównej będą cebulowe i potem byliny
lub rośliny jednoroczne.Mam cienistą rabatkę nad stawem,też zarośniętą bluszczem i barwinkiem.W sezonie planuję to wszystko przekopać i posadzić rośliny do cienia ,już zamówione ...pierwiosnki japońskie,zawilce ,brunery,języczki.Zobaczę ile będzie miejsca,na pierwszy plan trochę cebulowych.Sporo zrobiłam jesienią ,więc teraz muszę zobaczyć co z tego wyszło i będę ewentualnie uzupełniać lub poprawiać.Przesadziłam też trochę róż i zobaczę czy dobrze to zrobiłam.To na razie tyle,a co jeszcze to zobaczymy w sezonie. ;:215
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

No własnie z tym luzikiem jak wiesz jest marnie
Ten rok do końca czerwca jest po prostu przerąbany
Może potem się poprawi?
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2836
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

:wit
Alu, dawno nie pisałam :oops: a czytam, a jakże ;:167 Zmiany będą interesujące, ale skoro niektóre róże stroją fochy, a i praca wydaje Ci się monotonna, to nie ma to tamto :wink: Przy bylinach też trochę roboty jest, najmniej przy hostach i trawach :) A już cebulowe i jednoroczne - to nie wiem, czy pracy nie więcej niż przy różach ;:oj No i miejsce na rozsady szykuj, a co się napikujesz ;:oj Chyba, że rozsady gotowe, tylko koszty spore, bo ogrodu kawałek jest :roll:
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Geniu nie będę szaleć z tymi jednorocznymi.Zawsze obsadzam tylko donice ,to jest dosłownie kilkanaście szt.Poszłam teraz raczej w byliny i tylko takie które mi pasują.Posiałam już łubiny i pierwiosnki.Sporo pierwiosnków mam zamówionych bo oferta nasionek raczej uboga.Cebulowe będą do rozsadzenia.Nie zamawiałam w tym roku nawet lilii.A jeśli coś zabraknie to się dokupi w sezonie. ;:108
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2836
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

No to wiosna będzie kolorowa, a japońskie czy kandelabrowe i czerwiec załapią, tylko na własne trzeba będzie trochę poczekać, ale przecież ogrodnik cierpliwy jest, co nie :lol: Ale myślałam, że masz raczej suchą ziemię, a tu rośliny na wilgotniejsze miejsca :)
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Ogólnie mam piasek,ale na każdej rabatce jest nawiezione dobrej ziemi.No i od podlewania nie stronię.Pierwiosnki pójdą na półcienistą rabatę nad staw.Niech Cię nie zmyli to określenie / nad staw / bo lustro wody w stawie jest jakieś 1,5m poniżej.Ale jak potrzeba to się podleje.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Cześć ALu, zniknęłam na dłuższy czas, ale już jestem, chyba słonko mnie wybudziło. Zima co rok dłuższa a tu jeszcze ogrodnicy przed nami, nie chce się wyściubić nosa z domu a tak bardzo potrzebuję naładować akumulatory, bo chyba będzie nadrabiać w krótkim czasie stracony czas.
Ciekawa jestem Twoich zmian, pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na roślinki ode mnie, polecam się o każdej porze roku ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Daysy wielkie dzięki za serducho ;:196 wiem że mogę na Ciebie liczyć i Ty na mnie też.Pierwsze pierwiosnki zakwitły mi po dwóch latach od posadzenia siewek.Jesienią nie ścinałam przekwitłych pędów i mam nadzieję że się wysiały.Nie wiem co to odmiana ,ale mnie zachwyciły i postanowiłam posadzić ich więcej.

Pierwiosnki

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2836
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

:wit
Wyglądają na pierwiosnki japońskie, kwitną co raz wyżej na łodydze, takimi kandelabrami ? Bardzo dekoracyjne i trwałe, też mam białe - "Alba" w nazwie miały i karminowe Miller's Crimson, ładnie się rozsiewają :)
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Dzięki Geniu,czyli jest szansa na to że w tym roku będą siewki.Nasionka pewnie nawet przeszły stratyfikację.Te z torebek trzymałam przez tydzień wysiane w chłodnym pomieszczeniu ,teraz są już w ciepłym.Czekam czy powschodzą.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Kandelabrowe fajnie się wysiewają, jednak powstałe w ten sposób nowe siewki nie mają tego samego koloru co oryginały .Wiem to bo też mam te kandelabrowe i niektóre dorastają do 1m wysokości.Niestety u mnie chyba nigdy takiej wysokości nie osiągną .Mają najwyżej 4 pietra .Czytam Alu ze jesienią wprowadziłaś sporo zmian, jestem ciekawa czy nowa aranżacja będzie Cię satysfakcjonować
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Jadziu to też może być ciekawie,te inne kolory.Wszystko przesadzałam jesienią i sama jestem ogromnie ciekawa co zrobiłam.Jeszcze mam sporo planów,przesadzanie ciemierników w jedno miejsce/pewnie dopiero po kwitnieniu/przyjdzie sporo nowych bylin.Pokój różany,nie wiem czy będzie mógł się nadal tak nazywać ;:oj będzie całkowicie przerobiony.Dużo jeszcze pracy ale czekam na to wszystko z niecierpliwością. Dzisiaj jeszcze był lekki przymrozek,ale teraz temp. szybko idzie w górę.Więc jeszcze trochę poczekam i biorę się za trawnik.
Muszę wyciąć kilka iglaków i kilka przesadzić.Na grzebanie w ziemi pewnie muszę poczekać 2-3 dni bo ziemia bardzo mokra i zimna.Niech tam cebulowe sobie wychodzą, nie będę im przeszkadzać.Raczej uporządkuję pnące róże i przytnę powojniki,liliowce i irysy. Canary Bird zaczyna rozwijać listeczki,zobaczymy kiedy w tym roku zakwitnie.W 2015 i 2016 był to 6 maja. :wit
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”