Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 837 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60  
Autor Wiadomość
majka411
 Tytuł: Re: Balkonowe Rosarium / 2.
PostNapisane: 26 sie 2016, o 14:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
alexia napisał(a):
A to zdjęcie lipcowe;
Obrazek

Ładna jest na tym zdjęciu ;:180
Co słychać w Rosarium :D co się teraz szykuje do kwitnięcia :D

alexia
PostNapisane: 28 sie 2016, o 09:19 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
;:7 moje ♡ dziewczyny.
Dziękuję za Wasze odwiedziny i wpisy. Wiem, że zaniedbuje Wasze wątki, czytam, ale nie wpisuje się. Tym bardziej dziękuję, że ciągle zaglądacie do mnie.
Odpowiem za chwilę, teraz relacja z "piekarnika";
Różyczki są zdrowe, ale cierpią, popalone kwiaty i liście.
W piątek spędziłam przymusowo 5 godzin przy upale 38 °, bez możliwości schowania się do cienia, jeszcze lepiej te moje bidy rozumiem.
Będzie kolejna redukcja i już nie będzie "balkonowego rosarium" tylko balkon z kilkoma różami...
Świetnie dają radę maluchy, już się cieszę, że czeka je lepsze życie.
PFC, wiosenny maluszek.

Obrazek

Kogro kochana, dziękuję Ci bardzo za za kolejny wpis ;:108.
Ano są zdrowe, ale cierpią..., w planie jest kolejna redukcja.
Chciałam to u Ciebie napisać, ale niech będzie tutaj... jestem zachwycona konsekwencją prowadzenia Twojego ogrodu, a pomidorki to cudo, znam tylko "wymiarowe" ze sklepów.

Daysy, tak bywa...,ale dzięki temu odkrywamy ciągle coś nowego ;:306 .

Gosiu, życzę powodzenia.
Twój trawnik ;:333.

Majka, co słychać, to już napisałam..., teraz tylko czekać na złotą jesień, może dziewczynki coś dadzą radę pokazać.

Obrazek
Obrazek

Escimo F.C. i Evy.

;:100

jajagna
PostNapisane: 28 sie 2016, o 10:08 
500p
500p

1 szt.
alexia napisał(a):

Świetnie dają radę maluchy, już się cieszę, że czeka je lepsze życie.

Ojej, jakoś tak bardzo emocjonalnie to zabrzmiało. Aż się autentycznie wzruszyłam. Ale rozumiem też i Twoje podejście, ja kiedyś chyba nawet lubiłam upały a teraz nie mogę ich znieść i jak mi panienka w telewizorze podskakuje z radości pokazując chudym paluszkiem na mapie te 31 stopni w cieniu to mam ochotę krzyczeć i ją udusić. I mam to samo: przez to jeszcze bardziej żal mi róż (że nie wspomnę wiejskich psów na łańcuchach), które nie mogą przyjść za mną do domu, gdzie jest miła temperatura i cień. A Twoje panny mają jeszcze trudniej, bo balkon to prawdziwy poligon. Ale z drugiej strony odkrywasz takie skarby jak Escimo FC, którym to absolutnie nie przeszkadza i pretensji nie mają. Będę nieustannie kibicować Twojemu rosarium, bo nawet z kilkoma donicami, to i tak skrawek różanego arcydzieła ;:167

Zobacz profil Wyślij e-mail      

kogra
PostNapisane: 28 sie 2016, o 10:57 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
Och.......dziękuję. ;:180
Staram się być konsekwentna, chociaż nie zawsze mi to wychodzi tak jakbym chciała.
U Ciebie róże cierpią od upału a u mnie cierpiały od częstych deszczy i zimnych nocy.
Ale tak już będzie w naszym klimacie i trzeba się przyzwyczaić. :uszy
Myślę, że balkonowe rosarium będzie tylko pewno w okrojonym składzie.
Każdy rok jest inny i następny może być dla róż dobry, więc szkoda byłoby rezygnować z tych, którym tylko w tym roku powinęła się "noga", może poczekaj trochę z redukcją. :wink:

x-al-ia
PostNapisane: 28 sie 2016, o 14:22 
Alexio, jak miło, że znowu się pojawiasz ze swoimi różyczkami. ;:168
Alexia napisał(a):
Będzie kolejna redukcja i już nie będzie "balkonowego rosarium" tylko balkon z kilkoma różami...

Nie podoba mi się to. ;:185 Czuję się zawiedziona. Zawsze uważałam, że Twoje róże dla moich róż, to szach-mat, ale czerpałam inspirację z Twojej różanej pasji. Było to takie odkrywcze, piękne, a teraz zapowiadasz koniec... (?) ;:124
Twoje Rosarium to dzieło niepowtarzalne. Uważam, że to bardzo mocny argument przemawiający za kontynuacją pasji.
Balkon z kilkoma różami byłby tylko smutnym wspomnieniem po tym wszystkim, co działo się wcześniej.

Uwielbiam odkrywać u Ciebie nowe róże tak jak np. Escimo Flower Circus, czy podglądać jak rosną te, które są starsze, ale nigdy mnie nudzą - myślę tu o Evy. :)
Jak widzę, budleja okazuje się niezawodna i kwitnie chyba jeszcze obficiej. Niby coś tam popalone, ale Twoja pielęgnacja sprawia, że na fotkach widnieje busz kochanych roślinek. ;:167

Escimo F.C. i Evy, mają teraz pełny rozkwit kwiatów, więc chętnie zobaczyłam fotki portretowe tych róż. Wiem, że z uwagi na jasny kolor kwiatów, mogą być trudne do sfotografowania zwłaszcza w pełnym słońcu, ale przy odpowiedniej porze dnia, może się uda. :)

majka411
PostNapisane: 29 sie 2016, o 10:52 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Hey ;:196 widzę, że budleja ma właściwe rozmiary, nie to co moje w ubiegłym sezonie :lol:
Chyba na tarasie dobrze sobie radzi, bo wygląda ślicznie. ;:168
DicEvy ma sporo kwiatów :D .

alexia
PostNapisane: 31 sie 2016, o 14:57 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
;:7 różane dziewczyny...
Jestem trochę w różanym dole..., w sumie powinnam się cieszyć, bo nie ma chorób, ale za to popalone liście i to co zostało z kwiatów. Czytałam u Was, że część róż stoi bez portek..., u mnie kilka jest w bermudach, poodpadały przypalone liście.
Honory czyni Escimo F.C. U Majki pisałam, że na bezludną wyspę wzięłabym P.F.C. Jakby można było 2 to i ona by pojechała... ;:108 . jedyną jej wadą jest długa przerwa w kwitnieniu. Kwitnie za to długo , na całym krzaku, na kilku piętrach.

Jagno ;:167 , tak wyszło emocjonalnie..., o psach i innych biedakach, to nie wspominaj...
Jest tutaj nowe, wypasione schronisko dla zwierząt, są super warunki, tylko wybieg dla psów to pełna patelnia..., walczymy o zadaszenie...
;:180 za słowa wsparcia :!:

Grażynko, Tobie też dziękuje..., na klimat nie mamy wpływu, trzeba się dostosować.
Teraz wyjadą tylko te podwójne, ilość odmian pozostanie.

Alegorio, nie wiem, czy przypalone ogryzki mogą być inspiracją ;:24 .
Oczywiście są te niezawodne..., te mają u mnie dożywocie ;:108 .
E.F.C. zrobię zdjęcia wieczorem, Evy nie będzie, zostało parę spalonych ogryzków do obcięcia.

Majeczko, budleja ma prawidłowe rozmiary... ;:224 , oblepiona jest pszczołami i bąkami..., nie widziałam ani jednego motyla ;:306 .

;:196

daysy
PostNapisane: 31 sie 2016, o 15:52 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Alexio, mam nadzieję, że to tylko przejściowy "dół" on dopada w tym sezonie nie tylko Ciebie ;:196 , ale jakoś się z niego wygrzebiem ;:108 y.
Przyjdzie nowy, lepszy sezon i wszystko wróci do normy i znowu zapełni się Twój balkon cuuudownymi różyczkami. Ja w to wierzę ;:333

Tolinka
PostNapisane: 1 wrz 2016, o 22:04 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Cytuj:

Alexia redukcja no to rozumiem ,ale żeby zaraz balkonowe rosarium zamykać ;:202 o nie nie ja protestuję ;:185 Uwielbiam oglądać twoje ukwiecone niebieskie donice ;:167 Koniec upalnego lata niesie za sobą doła nie tylko u ciebie tak jak napisała Daysy sporo z nas ma mieszane uczucia patrząc na nasze podopieczne,one są zmęczone i my też ,przyjdzie jesień ,odpoczną i my też ,a wiosną....będziemy się cieszyć pierwszymi listkami i przyrostami,a później kwiatami i będzie znowu cudnie ;:108

alexia
PostNapisane: 2 wrz 2016, o 08:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Obrazek
Obrazek

Dzisiaj tylko fotki Escimo F.C.
Pozdrawiam Was dziewczyny :!:

x-al-ia
PostNapisane: 2 wrz 2016, o 16:39 
Alexio, ta róża jest cudowna! ;:167 Patrząc na nią, znów dopadł mnie poryw namiętności żeby ją mieć. Od jakiegoś czasu, myślę o białej róży...
Zawsze zadziwia mnie Twoja kolekcja, bo u Ciebie nieustannie pojawiają się tylko najpiękniejsze różane okazy. ;:97
Kolejna rzecz, która mnie zawsze intryguje, to wypielęgnowanie róż. Ciągle pozostaje dla mnie zagadką, jak udaje Ci się o nie tak zadbać. ;:24 Zdaje się, że Escimo F.C. to nowa, tegoroczna sadzonka, a jak ona wygląda... Gęsty pokrój, mnóstwo kwiatów i jeszcze sporo bukiecików z pąkami... :!:

Takie róże uwiecznione na fotkach jak obecna Escimo F.C., podziwiam jak najpiękniejsze dzieła sztuki.

majka411
PostNapisane: 4 wrz 2016, o 17:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Koleżanko dalej w dołku jesteś ;:196
Proszę i Escimo Flower Circus zasługuje na laury. ;:180
Alexia a, jak się spisuje Olivia w doniczce?

dorotka350
PostNapisane: 4 wrz 2016, o 21:51 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

1 szt.
Escimo Flower Circus robi wrażenie. Nie tylko ilością kwiatów, ale i zdrowotnością ;:138

W różanym dołku nie jesteś sama ;:196 Tak na większość z nas wpływa końcówka sezonu. Lato powoli odchodzi, dni są coraz krótsze, w ogrodzie widać nadchodzącą jesień i nawet kwitnienie róż jakoś mniej cieszy. A przecież nie tak dawno była wiosna...

alexia
PostNapisane: 11 paź 2016, o 11:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Obrazek

;:7 , po przerwie, parę zdjęć, później odpowiem...
Powyżej ogólny widoczek, ta różowa różyczka to prezent od Daysy, a ta z czerwoną etykietą to od Majki. Czeka na przesadzenie do docelowej donicy.

Obrazek
A tu jej portrecik, jest dzielna, tak wygląda po 2 tygodniach podróży ;:224 .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Portrecik H. Christiana.

Alegorio, jak zwykle bardzo miły wpis ;:108 .
Jak pielęgnuje moje róże... ;:131 , podlewam, przycinam, nawożę, pryskam, czasami przesadzam, czyli normalna pielęgnacja, tylko trochę częściej niż na rabatach.

Majka, Olivia całkiem dobrze sprawowała się w donicy..., teraz już rośnie na rabacie u Ani :heja .

Daysy, Dorotko, Tolinko, dół opanowany, Rosarium zostaje..., mimo, że kilka ubyło, to kilka przybyło. To jak zwykle czekamy na kolejny, lepszy sezon ;:65 .

Dla wszystkich odwiedzających wielkie ;:cm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 837 ]  Idź do strony nr...        1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości