Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Zablokowany
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Daysy, bardzo podobaja mi sie Twoje patyczki..., mam slabosc do tych maluchow ;:108 .
One tylko tak szybko robia sie wielkimi kszaczorami ;:oj .
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Jadziu ja też patyczki wsadzam do ziemi. W zeszłym roku takich patyczków wsadziłam trochę i byłoby trudno dopilnować wszystkiego.
Szkoda tylko, że nie oznaczyłam patyczków i teraz będę czekała na kwiaty, żeby zobaczyć co się ukorzeniło. W tym roku podejdę do tematu bardziej profesjonalnie :D

Tolinko cieszę się, że mogłam pomóc :D


Alexio chyba jednak trochę trzeba czekać, moja Mushimara w zeszłym roku puściła tylko jeden pęd, teraz myślę że trzeba było przyciąć żeby się rozkrzewiła, a ja cieszyłam się, że zakwitła ;:306
Myślisz Alexio, że coś będzie z tych patyczków :?:
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Jadziu te wielkoludy mają przeszło 10 lat, byłyby większe, gdybym ich tak długo nie trzymała w doniczce.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

:wit , Twoje malenstwa wygladaja b. dobrze. Mysle , ze po wiosennym cieciu zmeznieja.
Zupelnie nie mam doswiadczenia z patyczkowaniem w ogrodzie. Nie mam takowego i robie to w inkubatorze (transparentny pojemnik made in Ikea). Caly rok stoi na balkonie. Mam juz wszystkie moje roze na wlasnych korzeniach ( to takie moje zboczenie ;:306 ), najstarsze maja 2 lata i wygladaja jak 2-latki szczepione. Na wiosne pochwale sie moimi "dziecmi". :)
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Daysy a możesz powiedzieć czy bez /lilak/ też można ukorzenić z patyczka. :?:
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Alu zaskoczyłaś mnie, bo akurat tego nigdy nie próbowałam. Z patyczków mam rozmnożoną krzewuszkę, wierzbę, forsycję, cyprysiki, tuje,cisy - bzu nigdy nie próbowałam, ale spróbowac można, no i zabiłaś mi ćwieka ;:224. Wiosną znowu będę kombinować.
Zawsze odkopywałam odrosty, bo tych jest zawsze dużo wokół bzu. Jeśli ukorzeniać bez, to próbowałabym z pędami półzdrewniałymi.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Alexio czekam z niecierpliwością na Twoje piękności. Czy te które pokazywałaś wcześniej to też były z patyczków,, ;:180
Może i ja doczekam się kiedyś takich krzaczków ;:173
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Daysy ,u moich rodziców jest lilak którego nie mogę zidentyfikować,ale może trzeba iść tą drogą i porobić w maju zdjęcia.Jest szczepiony, bo odrosty korzeniowe to zwykłe kwiaty,pojedyncze.Natomiast on ma ciemne fioletowe,grube płatki i obłędny zapach roznosi się po całym ogrodzie.Jest jeszcze biały dubeltowy,jego odrosty korzeniowe są tak jak mateczny krzew.I mam go u siebie w ogrodzie.
Te krzewy/drzewa/ są bardzo stare mają ok. 50 lat.
Rodzice już nie żyją i pomyślałam właśnie o patyczku z takiego drzewa.
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Daysy, doczekasz sie, jestem pewna. Jakie roze pokazywalam...? Nie mam pojecia. Szczepione mam w zasadzie tylko "tegoroczne".
W marcu ostatnie 3 szczepione jada do wspanialego rozanego ogrodu (AnaAn). Jestem dumna, ze tam zamieszkaja ! W marcu przychodza 2 nowe odmiany, a w lecie jeszcze 1 od majka411 ;:306 .(znowu beda 3 szczepione ;:306 ).
Georginia, na lilakach zupelnie sie nie znam, ale z sentymentalna roslina warto sprobowac..., nic to nie kosztuje..., powodzenia , trzymam kciuki ;:215 .
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Alexio mam pytanie do Ciebie czy w tych Ikeowych skrzynkach są przewiercone dziurki w dnie i pokrywie ???? czy to taki inkubator bez dostępu powietrza????
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Jadziu, nie ma przewierconych dziurek. Uprzedzajac Twoje kolejne pytanie..., grzybow, ani i nnych chorob nie ma ;:224 .
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Alu możesz spróbować kilka gałązek uciąć, potraktować ukorzeniaczem i do ziemi. Właśnie przyszedł mi do głowy inny pomysł.
Wiesz jak się robi odkłady powietrzne, może spróbuj takim sposobem, ja tak ukorzeniłam dracene i jukę. jeśli taka ładna odmiana to szkoda zmarnować.

Alexio, chyba Cię źle zrozumiałam, pokazywałaś młode sadzoneczki, nie wiedziałam,że szczepisz róże, bo tych nie pokazywałaś.

Swoją drogą ile te dziewczyny mają talentów ;:224
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Michasia1
200p
200p
Posty: 496
Od: 6 lis 2014, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Daysy

Przepiękna kompozycja drzew i krzewów. Podobnie jak Ty sama ukorzeniam drzewka i krzewy. W tym roku już zamówiłam nasiona kilku sosen. Lubię jak rosną od nasionka i co roku cieszą mnie coraz bardziej
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”