Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1033 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 61  
Autor Wiadomość
daysy
 Tytuł: Re: róże i bajkowy świat ogrodów
PostNapisane: 4 cze 2014, o 10:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Cześć Dorotko miło mi Cię gościć u siebie. Tak naprawdę to nigdy nie liczyłam róż w ogrodzie, moje zakupy były raczej impulsywne - zobaczyłam roslinę, która mi się spodobała i kupowałam z różami było tak samo. Dopiero od 2011 roku kupuję raczej planowo - najpierw miejsce a potem nasadzenia. Na początku kupowałam same róże wielkokwiatowe i kocham je chyba najbardziej, ale w ogrodzie lepiej prezentuja się rabatówki, okrywowe - są mnie wymagające. Dużo róż wielkokwiatowych mi wypadło, pozostały chyba tylko te, które nazywacie terminatorkami, ale nazw niestety nie znam. Jak rozkwitną poproszę o pomoc w identyfikacji. Łącznie z tymi, które kupuję całkiem świadomie od 2011 roku będzie ok 80szt, ale muszę je dokładnie policzyć. A jeszcze kilka, które udało mi się przy przesadzniu odkopać jako osobne sadzoneczki.
Dorotko a powiedz mi, co robisz z dziczkami, które gdzieś tam wybijają od korzeni, bo słyszałam, ze można je jakoś uszlachetnić - szkoda mi ich wyrzucać - może warto byłoby pomysleć o swoich różach. Ostatnio nawet wyrosła mi w lawendzie, posadzonej obok róż. Na zdjęciu słabo widac, ale to ta z lewej strony, która wyszła z szeregu, całkiem spory krzaczek.Oto ona Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

daysy
PostNapisane: 4 cze 2014, o 11:19 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Aniu witam Cię również cieplutko bo i u mnie też dzisiaj się zrobiło słonecznie i parno, wszystko paruje a "choróbska zacierają łapska".

Aniu a na co ty byś stawiała z tą moją olbrzymką, bo ja nie mam pojęcia, każda sugestia się liczy, ja sama nie mam pojęcia co to za odmiana. Ona w tym roku zaskoczyła wszystkich zarówno wielkością jak i samym kwiatem, bo kilka lat temu jak zakwitła, to kwiaty były półpełne i takie marne zarówno w kolorze jak i ilości. Pozostawiłam ją tylko dlatego, że zasłoniłą ją Flammentanz i nie było jej zbytnio widać, poza tym nie lubię pozbywać się roślin z ogrodu, żal mi każdej roślinki. Okazało się że warto było poczekać.

Pozdrawiam
Daysy

daysy
PostNapisane: 4 cze 2014, o 13:01 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Aniu a co byś powiedziała na MORGENGRUSS-A, właśnie przeglądałam zdjęcia róż pnących w internecie i znalazłam bardzo podobną do mojej właśnie MORGENGRUSS. Na zdjęciu w Rosarium nie jest podobna do mojej i piszą, że powtarza kwitnienie a moja nie. Ale na innych zdjęciach przesyłanych do internetu jest właśnie podobna do mojej, tylko nie znalazłam zdjęcia z pąkami. Z tego co piszą w szkółce to jest dość stara odmiana, ja swoją kupowałam na początku lat 80-tych.

pozdrawiam
DAYSY

dorotka350
PostNapisane: 4 cze 2014, o 17:59 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

1 szt.
Ostatnio zauważyłam, że dziczka wybiła mi przy Robin Hood. Wcześniej nie widziałam, dopiero jak zakwitła innymi kwiatami :shock: Jak się bliżej przyjrzałam to się okazało, że prawie całkiem zagłuszyła szlachetną odmianę. Zupełnie tego nie rozumiem ;:223 jak to się mogło stać. Widocznie w zeszłym sezonie nie przyglądałam się jej zbyt mocno. To samo zauważyłam przy mojej ulubionej Balerinie. Ale tu zadziałałam zanim dziki odrost zdominował mi drugą różę. W przypadku Robin Hooda niestety wszystko poszło do śmieci. Nie ratowałam, bo nie było co. Myślę, że łatwo było to przeoczyć, bo liście i dzika i szlachetna mają podobne. Na szczęście mam drugi egzemplarz. Teraz dokładnie przyglądam się wszystkim moim różyczkom :wink: . A z dziczkami nic nie robię. Wyrzucam, bo nie mam miejsca na dzikuski, a szczepić nie potrafię.

daysy
PostNapisane: 5 cze 2014, o 11:20 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
No właśnie ja mam ten sam problem, nie umiem szczepić róż. Jak zuważę, ze wybija od korzenia dziczkami, to wyrzucam, ale mam dwie, które albo wybiły dalej i utworzyły całkiem ładny krzaczek, albo róża przemarzła i odbiła jako dziczka i te chciałabym jakoś uszłachetnić, ale nie bardzo wiem jak i kiedy. Ogladałam różne filmiki dotyczące szczepienia róż, ale nie , umiem to przełożyć w praktyce. Mam mętlik, bo niektóre widziałam są szczepione na korzeniu, a inne na łodydze ;:202 i nie mam pojęcia dlaczego. No nic bardzo Ci dziękuję za informację. Muszę jeszcze trochę poszukać i poczytać, może w końcu coś zaświeci- oprócz słońca ;:3 .

Pozdrawiam Cie serdecznie
Daysy

daysy
PostNapisane: 5 cze 2014, o 12:18 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Waldi to własnie o te róże mi chodzi wstawiłam kilka ujęć, żebyś mógł je porównać ze swoimi, Obrazek Obrazek Obrazek a to ta druga pnąca, która niby została rozpoznana, ale inni mają watpliwości więc dalej szukam odpowiedzi Obrazek Obrazek Obrazek

Ankos7
PostNapisane: 6 cze 2014, o 11:31 
200p
200p

1 szt.
Witaj!
A czy ta pierwszw róża to nie przypadkiem - peace w wersji pnącej ??? W naszym ogrodniczym są te róże wyglądają identycznie - nawet zastanawiałam się nad zakupem ale miejsca brak.....

Pozdrawiam
Ania

daysy
PostNapisane: 6 cze 2014, o 12:07 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Wiesz co Aniu dla mnie to ona tez tak wygląda, bo miałam Peace jako wielkokwiatową i była identyczna, tylko nie wiedziałam, że jest tez wersja pnąca, ale jeśli twierdzisz, ze tak, to prawdopodobnie ona. Liście i kwiaty zgadzają sie na pewno, tylko rozmiar krzewu się nie zgadzał. Jest to piekna róża tylko u mnie rok w rok przemarzała i z tego powodu nie kwitła. W tym roku jej się udało, bo zimy praktycznie nie było, za to coś jej wygryzło wszystkie pąki /nie licząc 2-ch/. W pełnej krasie widziałam ją tylko raz - było na co popatrzeć, tak naprawdę z tego tez powodu jest nadal w ogrodzie. Mam nadzieję, że jeszcze pokaże na co ją stać a mnie starczy cierpliwości.

Pozdrawiam
Daysy

daysy
PostNapisane: 9 cze 2014, o 11:41 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Od 3-ch dni mamy pogodę więc i troszkę więcej róż rozkwitło na początek może marie antoinette, garden of roses i Queen of sweden, my girł jeszsze w pąkach Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

daysy
PostNapisane: 9 cze 2014, o 12:33 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Zdjęcia robiłam rano, więc trochę prześwietlone, zbyt duże słońce. A to już z tegorocznych wiosennych zakupów, jako pierwsze pączuszki gruss an aachen i munstead wood Obrazek Obrazek
Pozostałe z tego roku jeszcze mają małe pączuszki, to pokażę, jak troszkę będzie widać kolorku.
Na pewno nie pokażę kwitnącego Harisinn's Yellow, bo zgubił wszystkie ;:185 3 paczki, za to rozrasta się ładnie, zagęścił się fajny krzaczek z niego, ale na kwiaty poczekam do przyszłego roku. Pokrojem bardzo ładnie prezentuje się Graham thomas i Golden Celebration ,Mrs J.Laing oraz Geisha. Za to słabiutkie krzaczki ma wunstead wood, w.shakespeare i ld.braithwaite.
, ale to wszystko zakupy wiosenne, więc myślę, że przez lato się wzmocnią.
A to pierwszy kwiatuszek mushimary, cudowna aksamitna ciemna czerwień- piekny kwiat o szlachetnym kształcie Obrazek dziczka nadal w kwiatuszkach i jedna ze starszych moich nnObrazek a to już nn marketowe kupione jako białe rabatowe ;:202 Obrazek Obrazek Obrazek

daysy
PostNapisane: 9 cze 2014, o 13:56 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
To jeszcze na koniec pokażę rozkręcający sie flammentanz Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
rozkręca sie też raphsody i reine des Violets Obrazek Obrazek dobra, nie będę Was dłużej zanudzać, na dzisiaj to wszystko. :wit

ewka36jj
PostNapisane: 9 cze 2014, o 22:25 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Flammentanz bajkowy Kompozycje róż wyglądają bajecznie. Co jest obok flammentanz?

dorotka350
PostNapisane: 10 cze 2014, o 09:46 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

1 szt.
Daysy, zajrzyj do mnie wstawiłam dzisiejsze zdjęcie Alchymista. Jak możesz to wstaw u siebie zbliżenie Twojego kwiatu to spróbujemy porównać :wink:

Safoya
PostNapisane: 10 cze 2014, o 11:04 
500p
500p

0 szt.
Niesamowite masz kaskady róż ;:oj :
Daysy twoja pnąca nn wygląda jak polka. Czy tak ktoś ją nazwał? Możesz mieć wątpliwości, bo polka jest bardzo zmienną różą. Co kwitnienie to lubi wyglądać trochę inaczej.

daysy
PostNapisane: 10 cze 2014, o 14:28 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Dorotko mój Alchymist wygląda tak Obrazek Obrazek
te zdjęcia chyba najwierniej oddają kolor, widać kształt pąków i rozwinięty kwiat

Rozeta
PostNapisane: 10 cze 2014, o 15:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Safoya dała dobry trop ;:108 . To może być Polka.
Tę odmianę ma u siebie Alionuszka. Zapytaj o tę różę w jej wątku ogrodowym.
Poza tym możesz pooglądać ją sobie na HMF : http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.4901&tab=36

daysy
PostNapisane: 10 cze 2014, o 15:53 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Bardzo, bardzo Wam dziękuję że zaangażowałyście się w pomoc by rozpoznać moja pnącą nn-kę, ale tak naprawdę to czy ją nazwę, czy nie to i tak nie zmienia faktu, że jest świetną różą i dobrze zrobiłam pozostawiając ją w ogrodzie. Jeszcze raz ogromne dzięki. Jutro wstawię troszkę fotek a dzisiaj :wit

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 1033 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 61  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości