Róże i bajkowy świat ogrodów

Zablokowany
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Cześć Dorotko miło mi Cię gościć u siebie. Tak naprawdę to nigdy nie liczyłam róż w ogrodzie, moje zakupy były raczej impulsywne - zobaczyłam roslinę, która mi się spodobała i kupowałam z różami było tak samo. Dopiero od 2011 roku kupuję raczej planowo - najpierw miejsce a potem nasadzenia. Na początku kupowałam same róże wielkokwiatowe i kocham je chyba najbardziej, ale w ogrodzie lepiej prezentuja się rabatówki, okrywowe - są mnie wymagające. Dużo róż wielkokwiatowych mi wypadło, pozostały chyba tylko te, które nazywacie terminatorkami, ale nazw niestety nie znam. Jak rozkwitną poproszę o pomoc w identyfikacji. Łącznie z tymi, które kupuję całkiem świadomie od 2011 roku będzie ok 80szt, ale muszę je dokładnie policzyć. A jeszcze kilka, które udało mi się przy przesadzniu odkopać jako osobne sadzoneczki.
Dorotko a powiedz mi, co robisz z dziczkami, które gdzieś tam wybijają od korzeni, bo słyszałam, ze można je jakoś uszlachetnić - szkoda mi ich wyrzucać - może warto byłoby pomysleć o swoich różach. Ostatnio nawet wyrosła mi w lawendzie, posadzonej obok róż. Na zdjęciu słabo widac, ale to ta z lewej strony, która wyszła z szeregu, całkiem spory krzaczek.Oto ona Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Aniu witam Cię również cieplutko bo i u mnie też dzisiaj się zrobiło słonecznie i parno, wszystko paruje a "choróbska zacierają łapska".

Aniu a na co ty byś stawiała z tą moją olbrzymką, bo ja nie mam pojęcia, każda sugestia się liczy, ja sama nie mam pojęcia co to za odmiana. Ona w tym roku zaskoczyła wszystkich zarówno wielkością jak i samym kwiatem, bo kilka lat temu jak zakwitła, to kwiaty były półpełne i takie marne zarówno w kolorze jak i ilości. Pozostawiłam ją tylko dlatego, że zasłoniłą ją Flammentanz i nie było jej zbytnio widać, poza tym nie lubię pozbywać się roślin z ogrodu, żal mi każdej roślinki. Okazało się że warto było poczekać.

Pozdrawiam
Daysy
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Aniu a co byś powiedziała na MORGENGRUSS-A, właśnie przeglądałam zdjęcia róż pnących w internecie i znalazłam bardzo podobną do mojej właśnie MORGENGRUSS. Na zdjęciu w Rosarium nie jest podobna do mojej i piszą, że powtarza kwitnienie a moja nie. Ale na innych zdjęciach przesyłanych do internetu jest właśnie podobna do mojej, tylko nie znalazłam zdjęcia z pąkami. Z tego co piszą w szkółce to jest dość stara odmiana, ja swoją kupowałam na początku lat 80-tych.


pozdrawiam
DAYSY
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Ostatnio zauważyłam, że dziczka wybiła mi przy Robin Hood. Wcześniej nie widziałam, dopiero jak zakwitła innymi kwiatami :shock: Jak się bliżej przyjrzałam to się okazało, że prawie całkiem zagłuszyła szlachetną odmianę. Zupełnie tego nie rozumiem ;:223 jak to się mogło stać. Widocznie w zeszłym sezonie nie przyglądałam się jej zbyt mocno. To samo zauważyłam przy mojej ulubionej Balerinie. Ale tu zadziałałam zanim dziki odrost zdominował mi drugą różę. W przypadku Robin Hooda niestety wszystko poszło do śmieci. Nie ratowałam, bo nie było co. Myślę, że łatwo było to przeoczyć, bo liście i dzika i szlachetna mają podobne. Na szczęście mam drugi egzemplarz. Teraz dokładnie przyglądam się wszystkim moim różyczkom :wink: . A z dziczkami nic nie robię. Wyrzucam, bo nie mam miejsca na dzikuski, a szczepić nie potrafię.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

No właśnie ja mam ten sam problem, nie umiem szczepić róż. Jak zuważę, ze wybija od korzenia dziczkami, to wyrzucam, ale mam dwie, które albo wybiły dalej i utworzyły całkiem ładny krzaczek, albo róża przemarzła i odbiła jako dziczka i te chciałabym jakoś uszłachetnić, ale nie bardzo wiem jak i kiedy. Ogladałam różne filmiki dotyczące szczepienia róż, ale nie , umiem to przełożyć w praktyce. Mam mętlik, bo niektóre widziałam są szczepione na korzeniu, a inne na łodydze ;:202 i nie mam pojęcia dlaczego. No nic bardzo Ci dziękuję za informację. Muszę jeszcze trochę poszukać i poczytać, może w końcu coś zaświeci- oprócz słońca ;:3 .


Pozdrawiam Cie serdecznie
Daysy
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Waldi to własnie o te róże mi chodzi wstawiłam kilka ujęć, żebyś mógł je porównać ze swoimi, Obrazek Obrazek Obrazek a to ta druga pnąca, która niby została rozpoznana, ale inni mają watpliwości więc dalej szukam odpowiedzi Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Ankos7
200p
200p
Posty: 207
Od: 2 lut 2013, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Witaj!
A czy ta pierwszw róża to nie przypadkiem - peace w wersji pnącej ??? W naszym ogrodniczym są te róże wyglądają identycznie - nawet zastanawiałam się nad zakupem ale miejsca brak.....

Pozdrawiam
Ania
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Wiesz co Aniu dla mnie to ona tez tak wygląda, bo miałam Peace jako wielkokwiatową i była identyczna, tylko nie wiedziałam, że jest tez wersja pnąca, ale jeśli twierdzisz, ze tak, to prawdopodobnie ona. Liście i kwiaty zgadzają sie na pewno, tylko rozmiar krzewu się nie zgadzał. Jest to piekna róża tylko u mnie rok w rok przemarzała i z tego powodu nie kwitła. W tym roku jej się udało, bo zimy praktycznie nie było, za to coś jej wygryzło wszystkie pąki /nie licząc 2-ch/. W pełnej krasie widziałam ją tylko raz - było na co popatrzeć, tak naprawdę z tego tez powodu jest nadal w ogrodzie. Mam nadzieję, że jeszcze pokaże na co ją stać a mnie starczy cierpliwości.

Pozdrawiam
Daysy
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Od 3-ch dni mamy pogodę więc i troszkę więcej róż rozkwitło na początek może marie antoinette, garden of roses i Queen of sweden, my girł jeszsze w pąkach Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Zdjęcia robiłam rano, więc trochę prześwietlone, zbyt duże słońce. A to już z tegorocznych wiosennych zakupów, jako pierwsze pączuszki gruss an aachen i munstead wood Obrazek Obrazek
Pozostałe z tego roku jeszcze mają małe pączuszki, to pokażę, jak troszkę będzie widać kolorku.
Na pewno nie pokażę kwitnącego Harisinn's Yellow, bo zgubił wszystkie ;:185 3 paczki, za to rozrasta się ładnie, zagęścił się fajny krzaczek z niego, ale na kwiaty poczekam do przyszłego roku. Pokrojem bardzo ładnie prezentuje się Graham thomas i Golden Celebration ,Mrs J.Laing oraz Geisha. Za to słabiutkie krzaczki ma wunstead wood, w.shakespeare i ld.braithwaite.
, ale to wszystko zakupy wiosenne, więc myślę, że przez lato się wzmocnią.
A to pierwszy kwiatuszek mushimary, cudowna aksamitna ciemna czerwień- piekny kwiat o szlachetnym kształcie Obrazek dziczka nadal w kwiatuszkach i jedna ze starszych moich nnObrazek a to już nn marketowe kupione jako białe rabatowe ;:202 Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

To jeszcze na koniec pokażę rozkręcający sie flammentanz Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
rozkręca sie też raphsody i reine des Violets Obrazek Obrazek dobra, nie będę Was dłużej zanudzać, na dzisiaj to wszystko. :wit
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Flammentanz bajkowy Kompozycje róż wyglądają bajecznie. Co jest obok flammentanz?
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Daysy, zajrzyj do mnie wstawiłam dzisiejsze zdjęcie Alchymista. Jak możesz to wstaw u siebie zbliżenie Twojego kwiatu to spróbujemy porównać :wink:
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”