Kolejny sezon z różami - Ania zaprasza :)

Zablokowany
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Kolejny sezon z różami - Ania zaprasza :)

Post »

Aniu, no i ładnie to wygląda z tujami :D Zrobiło się pełniej i nie widać ścieżki, która Cie denerwowała ;:108 Tuje rosną szybko, w przeciwieństwie do cisów. Jest dobrze :D
Widziałam, że u Ciebie też pierwszy pączek pokazał się na róży ;:oj Nie wiem jak to możliwe, bo moje jeszcze nie wszystkie mają liście...
Pozdrawiam, Elwi
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kolejny sezon z różami - Ania zaprasza :)

Post »

Aniu, tuje będą szybko dawały ładną ścianę zieleni, ale z czasem wymusza na Tobie poszerzenie rabaty, bo będą coraz szersze. Może to i dobrze ;:306
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolejny sezon z różami - Ania zaprasza :)

Post »

Pierwszy pączuś, brawo ;:138
W tym roku sezon powinien rozpocząć się wcześnie :)
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Kolejny sezon z różami - Ania zaprasza :)

Post »

No tak, w zaczarowanym ogrodzie to i róże pączkują... u mnie jeszcze liście nie w pełni rozwinięte, a niektóre dopiero liściorki pokazują. ;:131
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kolejny sezon z różami - Ania zaprasza :)

Post »

Aniu widzę sezon różany rozpoczęty, brawo na tego pierwszego pączusia ;:138
Ja co prawda za tujami też nie przepadam ale ze względów piaskowych ziem, choć rosnące u mnie tuje wcale nie cierpią z tego powodu.
Będzie ładnie jak się ze sobą zejdą, a jak za bardzo się poszerzą to zawsze można zrobić ciach po boczkach ;:306
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolejny sezon z różami - Ania zaprasza :)

Post »

A czy tuje nie będą wysysać wody różom?
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Kolejny sezon z różami - Ania zaprasza :)

Post »

Bez bariery ochronnej - będą... chyba, że Ania ma linię kroplującą położoną w różance.
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Kolejny sezon z różami - Ania zaprasza :)

Post »

Elwi pisze:Aniu, no i ładnie to wygląda z tujami :D Zrobiło się pełniej i nie widać ścieżki, która Cie denerwowała ;:108 Tuje rosną szybko, w przeciwieństwie do cisów. Jest dobrze :D
Widziałam, że u Ciebie też pierwszy pączek pokazał się na róży ;:oj Nie wiem jak to możliwe, bo moje jeszcze nie wszystkie mają liście...
Pozdrawiam, Elwi
Ja też myślę, że jest dobrze, zauważyłam jeszcze jeden plus, skoro od drugiej strony mam cisy (te chude) i od uliczki kiedyś tam też będą (jak zrobimy ogrodzenie) to tutaj może być coś innego, cisów i tak będzie kiedyś sporo. A tu akurat najczęściej odpoczywamy, jest tu piaskownica, teraz i przeniesiona huśtawka, basen w lecie. Zasłoniłam się w końcu jako tako, zanim cisy zrobiłyby taki efekt minęłoby sporo lat a na duże okazy nie mam kasy, to nie takie proste.
Ten pączek to taki wyjątek, róża rośnie przy filarze od południa, przy samej ścianie, więc jej ciepło, niektóre róże u mnie też jeszcze świecą gołymi badylkami :lol:

vertigo pisze:Aniu, tuje będą szybko dawały ładną ścianę zieleni, ale z czasem wymusza na Tobie poszerzenie rabaty, bo będą coraz szersze. Może to i dobrze ;:306
Ha, ha, pewnie i dobrze :;230
Mnie tam na tej okropnej trawie nie zależy, na moim piachu trawa w lecie i tak pada, mam pustynię a nie oazę zieleni :wink:
Ale tuje posadziłam tak, żeby uformować z nich zwarty ekran, wiec bedę je ciać wzdłuż rabaty, żeby rosły bardziej na boki.
camellia pisze:Pierwszy pączuś, brawo ;:138
W tym roku sezon powinien rozpocząć się wcześnie :)
Powinien, na razie wszystko zmierza ku temu i oby nic się nie zmieniło Asiu :heja
Ave pisze:No tak, w zaczarowanym ogrodzie to i róże pączkują... u mnie jeszcze liście nie w pełni rozwinięte, a niektóre dopiero liściorki pokazują. ;:131
Evuś, u mnie podobnie ma się większość róż, dopiero w liście się stroją, to ta jakaś taka wyrywna.
Zwykle jako pierwszy pączkował Winchester a tymczasem teraz dopiero się budzi powoli.
edulkot pisze:Aniu widzę sezon różany rozpoczęty, brawo na tego pierwszego pączusia ;:138
Ja co prawda za tujami też nie przepadam ale ze względów piaskowych ziem, choć rosnące u mnie tuje wcale nie cierpią z tego powodu.
Będzie ładnie jak się ze sobą zejdą, a jak za bardzo się poszerzą to zawsze można zrobić ciach po boczkach ;:306
Będzie ciach Majeczko, taki mam od początku plan.
A na moje piachy te tuje to też jak znalazł, najmniej kłopotu z nimi.
Pączuś nabiera masy :wink:
tralaluszy pisze:A czy tuje nie będą wysysać wody różom?
Postaram się temu zapobiec.
Ave pisze:Bez bariery ochronnej - będą... chyba, że Ania ma linię kroplującą położoną w różance.
Kiedyś będzie, ale na razie zamierzam wkopać pomiędzy tuje a róże zagrodę, myślę co by tu wykorzystać.
Adrian
200p
200p
Posty: 488
Od: 31 mar 2009, o 15:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolejny sezon z różami - Ania zaprasza :)

Post »

Aniu,
widok chwytający za serce - PIERWSZY pączek!!

Zmiana bardzo korzystna, zimozielony żywopłot będzie dobrym tłem dla kolorowych kwiatów - tylko tuje mają faktycznie agresywne korzenie! Przy moich azaliach wkopywałem ostatnio cienką blachę stalową (w sumie kilkanaście mb; na głębokość ok 50 cm, jeszcze od góry na ok 10-20 cm zawinięta by kolejne arkusze wchodziły w siebie na zakładkę) . Zapora pewna, stosunkowo szybko pozwala odgrodzić większy teren (choć my mieliśmy sporo kopania bo tuje już kilkuletnie a rośliny na rabacie też już rosły) i elegancka.
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kolejny sezon z różami - Ania zaprasza :)

Post »

Aniu widzę, że przed szmaragdami masz posadzone różyczki a nie boisz się, ze korzenie Ci je zagłuszą?
Ja mam zrobione ograniczenie
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolejny sezon z różami - Ania zaprasza :)

Post »

Gdzieś czytałam, że niespełna metr odstępu wystarczy, by thuje nie zagłuszyły korzeni róż. Korzystając z tej rady, w tym roku posadziłam przed iglakami nowe róże. Bardziej boję się o cień niż o zabieranie sobie wody.
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Kolejny sezon z różami - Ania zaprasza :)

Post »

Aniu ;:196 to dobry krok , zakup tych żywotników. Szmaragdy dobrze rosną i zawsze mają piękny zielony kolor.
Praktycznie formować ich nie trzeba, tylko w pewnym momencie będziesz musiała ograniczać ich wysokość.
Ale one to dobrze znoszą.
W tym sezonie postanowiłam i już jestem w trakcie układania linii kroplującej. Na razie będzie to takie ręczne sterowanie , oczywiście przeze mnie. :;230 To nie jest za duży wydatek ani skomplikowanie.
Ale póki tuje są jeszcze młode, możesz się za bardzo nie martwić. Moje mają już prawie trzy metry wysokości i też do tej pory musiały dzielić się z rabatami wodą. Raczej podlewałam rabaty a tuje musiały sobie radzić same.
Oczywiście, teraz po posadzeniu powinnaś o nie zadbać, żeby się dobrze zadomowiły.
:wit
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kolejny sezon z różami - Ania zaprasza :)

Post »

Aniu, z przyjemnością obejrzałam piękne róże. Wpisuję się, żeby nie błądzić.
Pozdrawiam, Danuta
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”