Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Zablokowany
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

Nie znalazłam tej róży. Może to i dobrze, bo ceny są na pewno europejskie, a moje zarobki wciąż zdecydowanie nie ;:145
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

To jedziemy z Souvenirami dalej.
Souvenir de Charles Laemmel
Souvenir de Charles Montault
Souvenir de Christophe Cochet
Souvenir de Claudius Denoyel
nówki choć tę ostatnią miałam wiosną kupioną u Schmida ale to była od Peteles'a, niestety nie dła rady. Teraz mam nową od Louberta.

Souvenir de Francois Gaulan
2012 wiosna Petrovic
hodowca - Jean-Baptiste Andre Guillot syn i Pierre Guilotte 1889, tea, powtarza, pachnie chyba dość ładnie ale nie pamiętam, kwiaty fuksjowo-czerwono-szkarłatne 26-40 płatków, wys 0,9m, sz 0,9m, strefa 6b, pochodzenie ?
Rosła w doniczce wkopanej do ziemi i nawet nie spodziewałam się aż takiego wigoru ;:173

Pierwszy kwiat zaczął rozwijać się na początku lipca
Obrazek 9 lipiec

Obrazek 10 lipiec

Obrazek 11 lipiec

Obrazek 13 lipiec - już widać oznaki starzenia, zdjęcie z 15 lipca nie nadaje się do pokazania bo już wyraźnie przekwitł
Wniosek - rozwija się powoli i deszcz chyba mu nie straszny, wydaje mi się że raczej słońce przypala mu płatki, tak było z kwiatami w sierpniu, dlatego jesienią posadziłam go w cieniu magnolii.
Jedne kwiatki przekwitały a już miał gotowe pąki do rozkwitnięcia.

Obrazek 23 sierpień

Obrazek 27 sierpień

Obrazek 31 sierpień

Obrazek zmieszał się z rugosą ;:306

Obrazek 4 wrzesień

Ostatnie zdjęcie ;:131 może to był ostatni kwiatek nie pamiętam. Na pewno nie chorowała wcale, niewiele urosła bo ciągle kwitła ale to herbatnia to ma prawo do niskiego wzrostu. Bardzo mi się podoba. ;:167
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

ewamaj66 pisze:Nie znalazłam tej róży. Może to i dobrze, bo ceny są na pewno europejskie, a moje zarobki wciąż zdecydowanie nie ;:145
Ewuś a byłam pewna że Kamila ją ciągle ma ;:131 , może jednak wyciągnie ją gdzieś z kąta ogrodu. A jak jej nie zdobędziesz to i tak będę próbowała ją ukorzenić, jak się uda to ją dostaniesz na własnych korzeniach. ;:108
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

Sprawdziłam i tego Souvenira :( Kupię w siedemnastej kolejności z powodu strefy :wink:
Własne korzenie powinny doskonale wystarczyć takiej fajnej róży :D Z Twoich rąk pewnie i truciznę chętnie przyjmę ;:196
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

Majeczko, cóż za piękny wątek zaczęłaś ;:63 ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

Właśnie nie widziałam wszystkich i czekam na dalsze fotki.
Przypomniało mi się, że mam jeszcze Souvenir de Philemon Cochet.
Ale zakwitł biednym małym kwiatkiem i na dodatek musiałam go wsadzić w inne miejsce.
Nie wiem czy coś z niego będzie w tym roku.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

Majeczko, załapałam się na piątą stronę :oops: Fajnie, że jest nas więcej w różanym :D
Souvenir d'Elise Vardon bardzo ładny, z kwiatu trochę podobny do Alchymista. Ciekawa jestem jak poradzi sobie w naszych warunkach.
Bukiet Flammentanz z pierwszej strony jak gotowy do ścięcia... i do wazonu :wink: ;:63 ale szkoda byłoby ścinać. Pięknie kwitnie.\
Fantastyczna siewka, bardzo mi się podoba. Naprawdę róże Ci się same rozsiewają? Jak ja bym tego chciała, to raj ;:167
Co do falbanek na kwiatach róż - wydaje mi się, że nie jest to stała cecha jakiejś odmiany, może się czasem przytrafić każdej.
Souvenir de Brod też bardzo ładna i fajnie, że pachnie. Może jeszcze kiedyś ją będę miała...
Jak dobrze, że Cię znalazłam i już mi nie uciekniesz :wit
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

Ewuś z tą trucizną nie przesadzaj ;:306 jak się uda to będzie fajnie się dzielić z innymi. Ona podobno kwitnie tylko raz choć gdzieś spotkałam wpis że powtarza, już sobie przypomniałam - pan Sołtys pisze o tym http://www.roses.webhost.pl/2008/11/erinnerung-an-brod/. Po kwitnieniu zetnę jakieś patyczki i spróbuję ukorzenić. ;:173

Moni witaj wśród moich róż :wit i dziękuję ;:196

Grażynko też mam tego Souvenira i też słabo kwitł. Podobno większość rugos potrzebuje czasu na zaaklimatyzowanie się, pisała o tym Aszka jak słabo rosły i kwitły rugosy w pierwszym roku. Mój rósł w wiadrze i dopiero jesienią posadziłam go na stałe miejsce, liczę że za rok powinien już ładnie wyglądać.

Asiu witaj wśród moich róż :wit
Dużo Souvenirów jest herbatnich i trochę się obawiam ich pierwszej zimy ale mają duże kopce więc powinny dać radę. :uszy
Z zasady nie ścinam róż do wazonu, chyba że się połamią.
Takich dzikich siewek mam każdego roku bardzo dużo, w tamtym zostawiłam dwie, jedna dość spora i powinna w tym roku zakwitnąć, ciekawa jestem czy będzie miała podobne kwiatki do tej starej. Wysiewałam nasionka Etiude i chyba Flammentanz ale tego pewna nie jestem, ciekawe czy coś wykiełkuje.
Jak będziesz miała miejsce to pewnie jeszcze niejedna Ci wpadnie w serce i do ogrodu. ;:306
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

Majka - a zaglądałaś już do kopców i patrzyłaś jak wyglądają patyki? Jedna z moich francuskich róż wypuściła liście - nie od Louberta.
Tamte mają na szczęście zielone pędy.
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

Gosiu kopców nie ruszałam bo ostatnio po każdej nocy są przymarznięte więc ich nie ruszam, od wczoraj pada i leje że wcale nie mam ochoty wyłazić. To co wystaje nad kopce to widać zielone ale większość róż jest schowana całkowicie.
Pashmina jest dość duża i mocno wystaje nad kopiec - cała zielona.
U mnie chyba bywa zimniej niż u Ciebie więc chyba się nie budzą.
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

Moje roze, to wcale lisci nie zrzucily i zaczely na nowo rosnac :roll: stare liscie sa lekko sciete przez byle mrozy ale nowe na koncach pedow, to jakby wiosna byla.
Majutek przypomnij sie w maju z lista Souvenier-ow ktorych nie masz, bo gdzies ja zapodzialam - będę w czerwcu jechac do Sangerhausen a tam podobno maja w sprzedazy takie dosc rzadko i ciezko dostepne roze.
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

U nas też pada ale nie mam przymrozków, też niektóre liście mam jeszcze u róż zielone.
Jakby ta zima po 15 stycznia przyszła to kiepsko to widzę.
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różane Souveniry wokół Majkowego zielonego domu i ...

Post »

Julek jak ja Ci zazdroszczę tego wyjazdu , też bym chciała ;:145
Ta lista co miałaś to już dawno nieaktualna, ciągle jakieś znajduję dostępne gdzieś za oceanem czy rosnące tylko w ogrodach takich ja Sangerhausen.

Moje róże też mają liście, niektóre nawet trzymają się świeżo ale nowych nie widać i dobrze, niech jeszcze śpią. ;:108

Gosiu macie cieplej i jak rzeczywiście przyjdzie zima to może być kiepsko.
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”